Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   FAQ i zasady (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=29)
-   -   Tibia Rules (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=56622)

MS434 21-08-2007 16:32

ja haka miałem już 2 razy a ani raz nie było przez to kłopotów

a najlepsze to że koło respa wywernów koło venore to jakieś ZŁE MIEJSCE
dlaczego?
pierwszy mój ban 7 dni - jak napisałem w czatach cytat bo dedłem tam
notatka z tego samego miejsca
i w tym samym miejscu chyba napisałem obraze do gracza

<lol>

piotrek26111 26-08-2007 11:02

Cytuj:

Please warning on Zord Mateus - He is Hacker.
Bosko umiesz się poslugiwac jezykiem angielskim.
Cytuj:

Mam problem dzisiaj na tradzie kumpel napisał moją postacią że sprzedaje postać
Dostałem bana na 30 dni i mam pytanie czy mogę sie odwołać od tego bana jeśli napisze tak jak było.
Prosiłbym o szybką odpowiedź.
Z góry dzięxx.
Jesli dajesz kumplowi swoje konto za free to nic innego nie nasuwa mi sie na mysl jak to ze nie masz rozumu.

Amber_blink 06-09-2007 16:11

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Raul (Post 606102)
Również wysyłanie tekstów, które mają niedozwolony format, "-*-*-*-*I $eLl @rr0wzz*-*-*-*-", lub są zmienione przy użyciu techniki ASCII, nie są tolerowane na publicznych kanałach i mogą doprowadzić do zbanowania, tak samo jak spamowanie.

W związku z powyższym czy zdanie: "wHeRe CaN i FiNd MaGiC sHoP ?" wysłane na publicznym kanale (game czat) może być uznane jako napisane w niedozwolonym formacie a autor tej wypowiedzi narażony na zbanowanie?

Rybzor 06-09-2007 17:19

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Amber_blink (Post 1641594)
W związku z powyższym czy zdanie: "wHeRe CaN i FiNd MaGiC sHoP ?" wysłane na publicznym kanale (game czat) może być uznane jako napisane w niedozwolonym formacie a autor tej wypowiedzi narażony na zbanowanie?

Nie wydaje mi się, aby zbanowali kogoś za taki wybryk, ale to zależy tylko i wyłącznie od tego, jak GM/CM na to popatrzy, a jak wiadomo, różni ludzie różnie reagują ;)

sath_okh 06-09-2007 21:22

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Amber_blink (Post 1641594)
W związku z powyższym czy zdanie: "wHeRe CaN i FiNd MaGiC sHoP ?" wysłane na publicznym kanale (game czat) może być uznane jako napisane w niedozwolonym formacie a autor tej wypowiedzi narażony na zbanowanie?

Ściśle rzecz biorąc to spam, ale takie wypowiedzi nie są raportowane dopóki nie spamujesz tym cały czas(tak sugeruje dokument napisany przez Customer Support dla senior tutorów).

raul18 19-09-2007 21:01

Pytanie
 
Mam pytanie czy jak dostane bana za zabicie potworka na którym ktoś inny trenował czy bym stracił skile czy itemy z depo i na sobie?Prosze o odpowiedz bo niewiem a jestem ciekawy.:baby:

Duch Niespokojny 19-09-2007 23:13

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez raul18 (Post 1658930)
Mam pytanie czy jak dostane bana za zabicie potworka na którym ktoś inny trenował czy bym stracił skile czy itemy z depo i na sobie?Prosze o odpowiedz bo niewiem a jestem ciekawy.:baby:

1. Nie dostaje się bana za takie coś.
2. Ban oznacza tylko niemożność zalogowania się przez pewien czas i nic więcej.

raul18 20-09-2007 11:56

Dziękuje za odpowiedz
 
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny (Post 1659183)
1. Nie dostaje się bana za takie coś.
2. Ban oznacza tylko niemożność zalogowania się przez pewien czas i nic więcej.

Dzięki Dzięki

Matisz5 06-10-2007 02:52

A ja mam takie pytanie:
Czy jesli uzywam mc i gram 1 charem na rl tibi a drugim na OTS to czy to jest nielegalne?

<.< 06-10-2007 03:44

Samo używanie MC jest nielegalne. Na OTSach nie grałem i się na nich nie znam, ale jeśli grasz 1 postacią na Tibii, a druga na OTSie, to raczej nie mają jak cię wykryć.

Slythia 06-10-2007 16:57

Poza tym tutaj nie wolno pytac sie o ots ;P (nikt cie nie wykryje na takim dziwnym mc, bo nie ma jak).

Duch Niespokojny 06-10-2007 17:51

Już samo używanie zmienionego klienta jest wbrew zasadom. Wyjątkiem jest tylko sytuacja, kiedy używamy zmienionych sprite'ów (żeby mieć np. inny outfit lub inny wygląd broni), pod warunkiem, że nie daje nam to nieuczciwej przewagi nad innymi graczami.

yrk 08-10-2007 11:38

MC bot a gra na dwóch kompach - powinien być wyjątek?
 
Ja ma takie pytanie: rozumiem, że używanie botów jest zakazane (punkt c tibia rules). Jest tez punkt o zakazie modyfikacji klienta (e).

W przypadku uzycia MC bota do grania na dwoch kontach uwazam, ze powinien byc wyjatek dla przypadku, kiedy ktos uzywa go TYLKO do grania na 2 postaciach (np. skilling + runy), skoro jest wyjatek dla sprite'ow.

Bo czym różni się używanie MC od grania na 2 kompach (fizycznie lub np. przez VNC)? Jak udowodnić GMowi, że nie używa się bota? I odwrotnie, jak GM udowodni, że go używamy.

Piszę to, bo siedzialem na 2 charach na 2 kompach i przyszlo dwoch z wyzszym levelem i kazali mi tanczyc i liczyc ;D lol. A na koncu przywalili z gfb, zeby zobaczyc, czy nie ma makr (nie bylo).

Duch Niespokojny 08-10-2007 21:39

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez yrk (Post 1685200)
Bo czym różni się używanie MC od grania na 2 kompach (fizycznie lub np. przez VNC)? Jak udowodnić GMowi, że nie używa się bota? I odwrotnie, jak GM udowodni, że go używamy.

Nie ma znaczenia czy używasz MC czy 2 komputerów - jest to tak samo zabronione.

yrk 08-10-2007 23:56

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny (Post 1686109)
Nie ma znaczenia czy używasz MC czy 2 komputerów - jest to tak samo zabronione.

No, nie wiedzialem, ale doczytalem :)

Coz, do regul trzeba sie stosowac, albo grac w co innego. Nie zmienia to faktu, ze z botami to troche jak z dopingiem w sporcie - niby wszyscy sa czysci, a wygrywa technika (lub chemia)...

Matisz5 09-10-2007 19:18

A czy sprzedawanie kasy tibijskiej jest legalne? Bo ja sie doczytalem tylko tego ze nie mozna sprzedawac postaci

Emcess 09-10-2007 19:45

up@
Nie. Sprzedaż itemów i kasy na allegro czy eBayu jest nielegalne i tak samo karalne jak sprzedaż postaci.

Emcess.

mariomar 10-10-2007 23:37

Gram w Tibię już jakiś czas i staram się przestrzegać
zasad a tu szok. Wchodzę na stronę tibia.pl oglądam
filmik a tu przykłady trapowania.
Teraz już nie wiem czy całkowite blokowanie
przeciwnika jest zupełnie legalne czy też nie?

Valderor 11-10-2007 02:42

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Emcess (Post 1687574)
up@
Nie. Sprzedaż itemów i kasy na allegro czy eBayu jest nielegalne i tak samo karalne jak sprzedaż postaci.

Legalne. Nielegalne jest reklamowanie tego w grze.

Pozdrawiam.

kiterso 20-10-2007 12:50

Chcialem sie spytac w imieniu kolegi , sprawa zwiazana z banem .
Dostal on z ponad pol roku temu ( wiecej niz 6 miesiecy , bo criminal record mu zniknal ) bana na tydzien ( nie pamieta kolega za co ) , i ma on rozumiec , ze jakby teraz dostal jakiegokolwiek bana , to mu nie skasuja konto , poniewaz wczesniejszy wpis mu po dlugim czasie zniknal i nie bedzie to sumowane ? :confused:

PS : Czytalem wczoraj w h** tych pytan zwiazanych z F.A.Q , i poradniki rozne , lecz niektore sa slabo lub wogule nie updatetowane , w jednym pisze , ze AOL'a nie mozna miec , w innym znowu , ze tak :x: , tak samo z tym banem , w jednym , ze sie sumuja mimo , ze criminal record wygasa po jakims czasie ( a wlasciwie znika ) :] ,a w innym , ze nie ;(


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:28.

Powered by vBulletin 3