![]() |
Historia Rookgaardu
Temat przeznaczony do dyskusji o wkrętce. Dla rozdzielenia:
W temacie 'Kolekcje' rozmawiamy wyłącznie o samym projekcie wkrętki, planach i pomysłach. Tutaj omawiamy sprawy rozwoju tematu, rozprzestrzeniania historii i innych takich. Dla przykładu: Cytuj:
Cytuj:
|
Coś, co musi się tu znaleźć:
Cytuj:
|
Niech mi poda punkt w regulaminie, gdzie pisze, że za wkręty bana wstawić można. ^^"
Dziwne, że eRde'Bek do mnie nie pisał w tej sprawie. Jestem pewny, że będzie się wypytywał o to, co tam jest. Ale ja już znam sprawę ze znikającym SSem. I tak nic nie powiem. ¬¬ |
RdB z chęcią by potem przypisał sobie 'slave'.
Nie ma takiego punktu, Dwim stwierdził, że dobry wkręt nie jest zły. ;D |
Cytuj:
|
Black Mustangz
The guild was founded on Premia on Feb 26 2009. It is still in course of formation. It will be disbanded on Mar 01 2009 if there are still less than four vice leaders then. No panocki - wbijać. |
Jako, że Slythia nie da niesprawdzonych informacji na stronę główną(pozostałe serwisy także), proponuję następującą rzecz:
Niech Dwim zamknie temat z tekstem który już nie raz padał i kończył wkręty: "Koniec zabawy. Temat zamykam, do czasu aż autor udowodni, że taką książkę posiada."~~ Oczywiście w dzień po, czy nawet tego samego dnia spotykam się z nim w grze i udowadniam że mam ta książkę. Robię z nim screena <smile> i sprawa załatwiona, a temat otworzony. Po tym potwierdzeniu nie będzie już trzeba wiele ludzi przekonywać. A Slythia będzie mogła z czystym sumieniem dać informację na h.pl. A jeśli drogi Dwimie boisz się że później ktoś zarzuci Tobie udział we wkręcie, to już wyjaśniam, że zobaczysz tą książkę która wyciągnąłem z AS i na pewno jest bardzo ciekawa ... pewnie związana z niejednym questem :> Więc nie skłamiesz potwierdzając to na forum(ofc nie pisz nic o quescie bo do tego etapu nie dotarliśmy) Kolejna sprawa. Zastanówcie się dobrze czy ma to być jedna książka, czy ma ją zdobyć ktoś jeszcze. Jak okaże się że leci raz na tydzień/dwa to ludzie nas zmieszają z błotem i będą czekać na AS/rookera z książką. Z drugiej strony uwiarygodniło by to jeszcze bardziej całą zabawę. Edit: ROFL :D Cytuj:
|
@up
Wiesz co myślę? GENIALNE. Gdyby tylko Dwim się zgodził, mielibyśmy sukces gwarantowany. |
Jakby ktoś się martwił, Dwimenor zamknął temat na moją prośbę. wszystko pójdzie zgodnie z planem Hmm'a.
|
Czy ktoś zrobi jeszcze chara na Premii?
Pomysł Lesia jest taki - zaczną nam patrzeć na ręce na głównych charach. A my wybraliśmy premię bo tam nie ma noobów, które by nam przeszkadzały. Proste. =) |
Mi aż tak nie patrzą. -.-
|
Cytuj:
jak ktoś napisze do Ciebie w rlTibia, odpiszesz mu a na OTS w tym czasie nie ma go w okienku - dupa blada. =* |
Kyron (8189373)
ale zal 12:14:52 wszyscy uwierzyli temu debilowi 12:14:58 Kyron (8189373) normalka na tibia.pl 12:14:58 nololob1 (12439809) Komu? 12:15:10 Kyron (8189373) lesio srowiesiu 12:15:24 Kyron (8189373) tak samo jak potty wziela sobie spika z maina to on powiedzial ze tez tego questa zrobil co potem okazalo sie wkreną 12:15:29 on zawsze jakies wkreny wymyslal xDDD |
Za mało mnie jedziecie... pojedzcie po mnie i P.K.
Będe miał powód by wprowadzic kilejne osoby. A zdziwienie, że osoby ktore mnie zmieszały z błotem i nagle zmieniły front będzie jeszcze wieksze :) btw. Już mi proponowali kase,postacie,gp... i pelno dziwnych rzeczy za tresc ksiazki... "sie dzieje" ;) |
Narazie moge się tylko nacieszyć jednym...
Rd'B 19:01:50 Co tam ciekawego napisali w tej ksiedze?? |
@up- Ja też:
19:58 Rookguardian de'Bove [103]: Ciekawe jaka bedzie jej cena 19:59 Ameriov Rookstayer [66]: Fakt, ciekawe ile jakis noobek dalby za zobaczenie co tam pisze 19:59 Rookguardian de'Bove [103]: Zainteresowany kupnem? ^^' <hmm> z chęcią. A mógłbyś powiedzieć czy jakaś... bardziej znana osoba wierzy w jej istnieje, czy sami "nowi z szarym nickiem"? @edit: Cytuj:
|
Czy ktoś ważny wierzy? .. Hmmm.. Jak na razie ciężko żeby ktoś uwierzył w momencie gdy cały \projekt\ wkrętu jest na etapie fikcyjnego upadku.
Z osób które pisały już do mnie na GG pamiętam scrossa i cinka(?).. scross oferował rl kasę, cinek kulturalnie zagadywał. W sumie było parę graczy którzy nie wypowiadają się na forum, a są święcie przekonane że book istnieje. Na tą chwilę powiedziałem tylko że treść dotyczy minotaurów. Chciałem dać w poniedziałek screen z Quest Loga, jednak P.K. chyba słusznie zwrócił uwagę że sekretne questy się tam nie pojawiają... lecz czy to jest sekretny quest skoro wskazówkę do niego można zdobyć zabijając bossa? Jak macie jakieś pomysły to kurcze piszcie ; ) Na poniedziałek/wtorek musimy coś wystawić. Jakiś drobny element który \udowodni\ że quest jest, i będzie można zacząć zabawę z \roleplayowym\ wkręcaniem. Prawdopodobnie we wtorek P.K. będzie miał czas na pogadankę o Q. więc pewnie coś się wykluje(nie, to nie o smokach michossa;) ) Na tą chwilę do głowy przychodzi mi, że aktualnie nie przydatne mleko można wpleść w questa. Jak wiadomo jest w 2 lokacjach na mapie, minotaury je lubią, a w dodatku jednego viala posiadają orki(gobliny)... (.. coś w deseń 'przynieś mi dwa rodzaje mleka") |
@<hmm>
Proponuję, żebyś na razie zostawił temat o książce, na parę dni, a po tych paru dniach się coś wrzuci nowego. |
15:45:50 Druu
o co chodzi z ta ksiazka? 18:12:45 Voyager o co kaman z ta ksiazka? ; d 20:25:48 Rokuś Frizen btw. Pytanie first. O co kaman z tą książką? :< 22:03:17 Nuflon ta ksiazka z szenga to jeden wielki kit no nie ? Póki co to ja mam większe znajomości. A ten Rocket Slayer jest żałosny. Gada przeciwko sobie. |
@Hmm
1)Mleko można kupić u Normy. 2)a co to niby są "sekretne questy"? -.-' |
Mleko można kupic u Normy od ostatniego(?) update, bo jest potrzebne do naszego questu :)
|
Heh. Jak mi powiesz po co armii minosów mleko, nie będę miał nic przeciwko.
|
http://tibia.wikia.com/wiki/Chronicl..._Vol._IV_(Book)
Cytuj:
Gdzieś jeszcze jest książka mówiąca o tym ze mag przygotowuje magiczne mleko. Oczywiście tyczy się to kontynentu, jednak na rooku także jest mleko na respie pojedynczego mino, więc apetyt wszędzie mają na to samo ;) Jednocześnie wyjaśnimy dlaczego to mleko na rooku jest, bo na razie jest dostępne z questu, i oficjalnie podaje się że jest niepotrzebne. |
Cytuj:
|
Odnośnie filmu.
Ktoś na pewno zarzuci mi dziś że podmieniłem sprite. Jeśli wszystko jest tak jak myślę, będę potrzebował dzisiaj ze 3 osoby z grupy w grze do udowodnienia autentyczności booka. Dam wam po 2 książki, czarną i brązową. Podacie mi je kolejno by sprawdzić czy nie mam zamienionych sprite. Czarną zamienię wam na shorta, a moja zostanie ciągle w plecaku. Ale to dopiero wieczorem okaże się czy to się uda. |
A mam pytanie czemu na Twoim filmie jak napisales hi Amber odpisala 2 razy to samo pod rzad a jak ja pisze tylko raz?
edit Juz wiem tak sie dzieje jak sie ma wlaczoną karte npc czy cos tam nie wazne sory |
Z checią bym to udowodnił :P Daj znać jezeli potrzebujesz pomocy
A jak nie to i tak powodzenia |
@Res
Eno zarzekałeś się niektórym, że gdybyś ją dostał do ręki to byś ją zawinął. Trochę by to podpadało. |
hmm? Kurde przy Tasace, fakt, no to odpadam :D
|
@Morderff
Popatrz na czas, rozmawiałem z nią wcześniej. Filmik zrobiłem z Resem i Morderfem. Troszke nie skumali ocb, i jakość na u2b tak siadła że nie ma co publikować. Nie mam na razie więcej czarnych booków dla Amber. Może za prę dni powtórzymy akcje. Na tą chwilę jestem zdziwiony ze na forum ludzie wierzą.. za prosto idzie ;) |
Znalazłem chwilę na przeczesanie całego tematu z wkrętem :)
I jeśli można miałbym taką małą sugestię (pisałem już o tym Lesiowi na PW), otóż jak wiemy jest kilka osób na tym forum niezwiązanych z "grupą wkręt" a znających fabułę i klimat Rookgaardu na wskroś, do tego dochodzą dzieciaki z botami. Więc pomysły takie jak, quest na spike sworda czy z "ukrytym" miejscem pod wyspą odpadają. Zaraz zwęszą nieprawdę. Lesiu napisał: Cytuj:
Jako że nikt jeszcze nie powiedział co jest w książce moja propozycja jest następująca: Nawiązanie do ludzi Starego Rookgaardu np Mandrid Cropwell'a , był to jeden z rodu Cropwellów, większość książek w bibliotece na Rookgaardzie jest jego autorstwa. Któregoś razu podczas przeszukiwania wyspy natrafił na coś co go całkowicie zmieniło, oszalał. I tu w tą historię można wstrzelić się z książką, była ona pamiętnikiem, zgubionym przez kogoś i odnalezionym przez Orki czy Minotaury. Możemy ciągnąć to dalej poprzez rozmowy z NPC'ami, przecież mogą one stać się dostępne dopiero po tym jak ktoś posiądzie książkę. Starzy NPC'e tacy jak Cip Obi czy Al mogą powiedzieć co nieco o ekscentrycznym mistyku, nie widzieli go osobiście ale słyszeli opowieści innych mieszkańców. I żeby uwiarygodnić historie dodajemy kilka faktów, po przeanalizowaniu treści wygląda na to że autorami pamiętnika są 2 osoby a nie jedna. Druga pisze o Mandrizie jak o swoim dziadku, co wskazuje nam na Ferdur'a Cropwell'a, który to przecież był przyłapany na tym iż usiłował wskrzesić swojego dziadka. Przeszkodził mu w tym jakis "oddany żołnierz króla", i tu wstrzeliwujemy się my - żołnierz to Dallheim. Ogólnie w tym quescie nie chodziłoby o Spike Sworda czy o Mino Maga - zbyt banalne i jak ktoś "zna potencjalne rozwiązanie" szybko się zorientuje. Chodziłoby o grób Mandrida i to co z nim zostało pochowane, coś co uczyniło go szalonym. Gdzie ten grób może być? A czemu nie ciało na kamieniu na pacc? Dallheim po dłuższym namawianiu może nas na to nakierować. Co o tym sądzicie "koledzy w zbrodni"? Jeśli będzie trzeba zawszę będę mógł to rozwijać. Bazować na tym co znane. Oczywiście treść książki mogę napisać ale po polsku :P ktoś kto zna angielski perfekto musiałby przetłumaczyć. Zawsze można podać fragmentami treść i niech ludzie na forum rozmyślają. W ten sposób wszyscy będą kryci, będzie można się wytłumaczyć, że to taki rozbudowany event, i dla najbardziej aktywnej osoby załatwić np fajny przydomek na forum :) I jak? Mój skill w Mistrzowaniu Gry chyba nie zardzewiał? :) |
<Otwiera szeroko otwór gębowy i wybałusza patrzałki>
Genialnie, pod warunkiem, że w książce jest opisane coś, co minosy starają się odkryć/zdobyć. To by tłumaczyło dla czego Sheng miał książkę. Królu ty mój zloty, bierz się do roboty ;] |
Dobra, jako iż od początku nie byłem za robieniem jakiegokolwiek wkrętu, a caly 'projekt' na moje oko 'leży i kwiczy', to kończę z tym zabawę.
Trochę pomogłem, jak chcecie to kontynuować to przekażę komuś/wam pałeczkę.. powiedzcie tylko jak. Największe niedowiarki uwierzyły w istnienie booka, więc lepiej chyba być nie może. Sorry ale robić z siebie idioty nie mam ochoty, a sam nie będę tego kontynuować bo po prostu mnie to nie bawi. |
Ktoś na pewno to przejmie, o ile zorganizujesz 'wyjazd z miasta' albo inny 'remont5' związany z tym że znikasz z forum na jakiś czas i oddajesz komuś książkę.
Z resztą, chwilowe wyciszenie sprawy jest dobre ;] |
Mogę przejąć, mnie i tak nie obchodzi, czy zostanęzbesztany, czy nie.
|
Bosz, teraz dopiero nasze grono rookgaardzkie się pokazało w temacie z książką, nie ma co, poziom piękny reprezentują.
|
To co teraz robimy w końcu?
|
Cytuj:
|
| Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:55. |
Powered by vBulletin 3