Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki Archiwalne (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=209)
-   -   Lodowe wyspy(Folda, Senja, Vega) - co, gdzie, jak? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=32963)

Andrea 22-04-2005 18:06

Lodowe wyspy(Folda, Senja, Vega) - co, gdzie, jak?
 
Lodowe Wyspy (Ice Islands) położone są w północno-zachodniej części Tibii. Aby dostać się na nie należy udać się do NPC Nielsona, który prowadzi niewielką przystań położoną na północny zachód od Carlin.
Za niewielką opłatą (20gp) zawiezie on nas na wybraną przez nas wyspę - Folde, Vege lub Senje.
Można także podróżować między wyspami - koszt takiej podróży wynosi 10gp. Powrót na kontynent z każdej z wysp jest darmowy. Rozmawiając z przewoźnikami należy się przywitać oraz podać i potwierdzić cel naszej podróży. Dokąd możemy się udać napisane jest na tabliczkach znajdujących się przy przystaniach.
Co czeka nas ciekawego na każdej z tych wysp?
Na Senji, oprócz niewielkiej wioski, znajduje się zamek wznoszący się w północno-wschodniej części wyspy. Jak głosi legenda, gdzieś w zamku ukryte jest przejście prowadzące do skarbu.
Na północ od wioski znajduje się grota lodowych troli. Aby opuścić wyspę musimy udać się do NPC Andersona, który zawiezie nas na inną wyspę lub na kontynent.
Vega to typowa lodowa pustynia. Oprócz stada winter wolfów i kilku białych niedźwiedzi nic godnego uwagi tu nie znajdziemy. Jedyną atrakcją jest domek Świętego Mikołaja, do którego, niestety, nie możemy wejść, jedynie możemy obejrzeć go z zewnątrz.
Folda - największa i chyba najciekawsza z Lodowych Wysp. Na powierzchni spotkamy frost trolle, winter wolfy i białe niedźwiadki. Jednak byli też tacy co natknęli się tam na Yeti i wielu z nich straciło życie z łap tych tajemniczych potworów. Największą atrakcją Foldy są jej podziemia. Dostać się do nich można wejściem znajdującym się w środku góry w centralnej części wyspy, lub rozkopując łopatą wejście położone na południe od tej góry.
Chodząc po podziemiach Foldy należy uważać przy zejściu na poziom -3, tam gdzie pośród bezkresu lawy wije się wąska ścieżka. Jest to królestwo fire elementala i wielu ciekawskich straciło tam życie.
Na szczycie góry znajduje się skrzynka pocztowa, za pomocą której możemy wysłać paczkę z naszymi zdobyczami. W paczkę należy jednak zaopatrzyć się wcześniej gdyż na wyspach nie ma poczty ani depo.
Udając się na Lodowe Wyspy nie zapomnijcie zabrać ze sobą liny i łopaty, a dla tych co lubią zagadki polecam także kilof, gdyż można tam znaleźć kilka ukrytych wejść.:)

Jakie potwory i gdzie można tam spotkać widać na zamieszczonych mapkach.

http://img301.imageshack.us/img301/4730/ground3kr.jpg

http://img301.imageshack.us/img301/9519/poziom10wl.jpg

http://img301.imageshack.us/img301/2748/poziom24qd.jpg

http://img301.imageshack.us/img301/9653/poziom31jr.jpg


Wejścia/wyjścia oznaczone są literami od A do J.



Przyjemnego zwiedzania :) .

Gunir 22-04-2005 18:19

Cytuj:

...zawiezie on nas na wybraną przez nas wyspę...
może lepiej "przepłynie on z nami na..."

@druga usterka

Tam przy opisie Senji moglas napisac, ze w tym zamku mozna spotkac mino maga i minosy.

@ogólem

OMG! Nice poradnik, huh tekstowo moglas wiecej opowiedziec o tych wyspach (bardziej szczegolowo), do ilustracji nic nie mam - pochwała za nie :)

Arthus Drag'Tail 22-04-2005 18:24

Bardzo przyjemny poradniczek, tylko mozesz dodac troszke wiecej textu, np. co trzeba napisac zeby poplynac na kazda z wysp i co powiedziec, zeby wrocic- niby proste, ale sporo gracze ma z tym problemy...

Dwimenor 22-04-2005 18:33

Ocena:6/10
+Wspaniałe fotki(Tibia Map Viewer)
+Teksty: Ładnie napisane, bez błędów.

Podsumowywując: Przenosze.


@Arthus Drag'Tail
Z napisaniem tego to byłoby lekkie przegięcie.

I teraz mała uwaga, do wszystkich. Lodowy wyspy to duży obszar i dlatego można to podciągnąć pod osobny temat. Ale poradniki do każdego expowiska(tak jak ten o jednej grocie w AB ) to już przesada. Zdecydowanie leprze //lepsze, pozdr, p.l -.^// byłyby takie opisujące ważniejsze expowiska w okolicach miast.

Rybzor 22-04-2005 21:10

Bardzo mi sie podoba ten poradnik, zawsze nie wiedzialem co gdzie i jak na foldzie, sczegolnie mapki fajne, widac ze wlozyles w to duzo pracy :)

Xan Arcanist 22-04-2005 21:24

Bardzo dobry poradnik. Świetne fotki, przejrzyste opisy. Nic dodać nic ująć.
Wielkie GRATZ!!

Master of Shadows 22-04-2005 23:06

Bardzo mi się podoba ten poradnik, a w szczególności mapki. :)
Dzięki tym mapkom wiem gdzie są jakie potwory.
Gratulacje za poradnik. :)

Arthus Drag'Tail 23-04-2005 07:24

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dwimenor
@Arthus Drag'Tail
Z napisaniem tego to byłoby lekkie przegięcie.

A to czemu? Nawet jesli przegiecie, to mozna chyba dodac te kilka wyrazow.

Sixoxu 24-04-2005 19:43

Super poradnik, rzeczywiście przydałoby się więcej tekstu. Ale mapy są naprawde przejżyste. Widać, że zostało włożone w to trochę trudu

Arcania 26-04-2005 09:40

Czy na lodowych wyspachjest depo? :)

Caer 26-04-2005 09:50

@Up:
Nie, na Lodowych Wyspach nie ma depo. Jest tylko skrzynka, wiec mozna poslac lupy do domciu, tylko trzeba miec ze soba paczke.

@Topic:
Bardzo fajny poradnik. Myslalem ze dobrze znam Lodowe Wyspy, a tymczasem okazalo sie ze jest jedna lokacja o ktorej nie wiedzialem:). Gratz dla Ciebie, widac ze sporo sie napracowales.

Mishima Kazama 26-04-2005 11:36

nice
 
:) Dobry poradnik dla poczatkujacych napewno sie im przyda :evul:

zajac Gro Sho 26-04-2005 23:17

mam pytanko czy zeby plynac na te wyspy trzeba miec pacc??? bo slyszalem ze aby tam poplynac musisz wykonac questa family brooch...

łasooshekh 27-04-2005 00:28

Nie trzeba mieć pacc, a family brooch jest potrzebna do podróży na Isle of the Kings a nie na lodowe wyspy:)

zajac Gro Sho 27-04-2005 07:25

aaa to milo ze sie dowiedzialem ale mam jeszce jedno pytanie na tych wyspach mozna spotkac yeti???

Karoler 27-04-2005 07:48

niestety mozna.... ja przezylam z nimi 2 spotania.. szkoda ze one nie.. :P

Mishima Kazama 27-04-2005 12:04

Ostatnio na galanie na foldzie bylo Yeti ale ono jesli sie pojawia to raz na rok albo i rzadziej wiec nie ma obaw no chyba ze grasz na servie gdzie nie bylo jeszcze yeti i masz ogromnego pecha ...

Lukiner 28-04-2005 15:03

Ja mam maly problem w związku z tą wyspa miedzy Senja a Folda.Czy ktos moglby dopisac ze na te wyspy trzeba miec przy sobie lopate.Bo ja nie wziołem i zonk. Bede wdzieczny jak ktos ok godziny 10:00-11:00 w sobote 30:04:2005 na Titani zostawi tam lopate. Uratujcie Tibianczyka. Plz. (Na tej wyspie na mapie w poradniku znajduje się litera B.)

Lukiner 28-04-2005 18:43

Już nie musicie mi pomagać ktos odkopal dziure a ja skorzystalem.

Deamon Skeleton 30-04-2005 10:19

Skoro mówicie, że na lodowe wyspy można sie dostac bez pacc to moglibyście mi powiedzieć co dokladnie musze napisac temu NPC :Ork:

Sir Kareta 30-04-2005 10:45

bierzesz 20 gp idziesz do tamtego portu mowisz hi potem nazwa wyspy(Folda, Sneja, Vega) yes i jestes na jednej z wybranej wyspie

zoom 30-04-2005 13:01

Ładnie napisane, na senji fajnie sie expi pallkiem

Arcania 30-04-2005 13:35

A co jest w tej dziurze gdzie potrzebna jest łopata?..Nie chcę ryzykować jeśli jest tam coś strasznego :D :D

kiuy 30-04-2005 23:04

looknij na mapke a sie dowiesz co sie tryje za kamienną kopułom:P

sparrow88 01-05-2005 12:16

a ja mam pytanko odnosnie poziomu - 3
a konkretnie gdzie jest zejscie?
wiem jak dojsc do fire elementala ale np do BH juz nie :/

Pylek 01-05-2005 15:48

Brawa
 
Fajnie ze ktos wpadl na ten pomysl zeby opisac lodowe wyspy.
Moja ocena to 11/10.
Wlozyles duzo wysilku i za to ci gratuluje :cup:

Lukiner 02-05-2005 11:50

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez sparrow88
a ja mam pytanko odnosnie poziomu - 3
a konkretnie gdzie jest zejscie?
wiem jak dojsc do fire elementala ale np do BH juz nie :/


No więc żeby dostac sie do tych miejsc z BH to trzeba płynąć na Senję i pokombinować w zamku w podziemiach ale wiecej nie powiem.

Ps. nie wiem czy to ma jakis sens ale czy w tych podziemiac gdzie jest duzo mino i ten BH jest jakis klucz lub jakaś ostra :) nagroda (bo np. klucz przydalby sie do skarbca pod zamkiem [jeśli ktoś wie o co chodzi :p ]). Zbieram wlaśnie Bp Hmm, UH i Gfb i nie wiem czy zejscie do tych podziemi i wybijanie wszytskiego ma sens (musze wiedziec czy cos tam jest ciekawego, bo jak nie to szprzedam to wysztko [bp]) moje skile i lv. są w podpisie. Sprzęt mam całkiem niezły (no przynajmniej broń i tarcza :cup: [nie powiem jakie bo jeszcze ktos mnie skosi na Titani] ale mam p-seta i stell helmeti leather bootsy :p ).

Lukiner 02-05-2005 17:04

Kurcze tyle osób na forum i nikt mi nie odpisze. :p

Mishima Kazama 02-05-2005 18:48

na napewno cos tam jest ale nie wiem dokladnie co slyszalem cos ze tam jakis pierscien jest i halabarda ale nie wiem czy to prawda

Lukiner 02-05-2005 22:11

Ludzie co z wami dopiero jedna osoba mi odpisała!! Zlitujcie się bo nie wiem czy sprzedać BP czy zrobić ten Q......( spacerek :p ) no chyba że tam nic nie ma (mam nadzieje że jednak jest) . I czy do tego skarbca pod zamkiem na Senji można sie jakoś dostać(otworzyć drzwi?)?


Ps. Mam nadzieje że jakiś bardziej doinformowany gracz powie mi mi co mam robic to do godz 7:00 (rano) jutro (czyli 3.05.2005)

Lukiner 03-05-2005 19:49

Ej kurcze zrobiłem już te BP ( HMM,UH,GFB ) i nikt mi nie odpisuje. Czy opłaca mi się z tym isc na te minosy(guard,arch,mage) pod tym zamkiem (Senja) czy cały koszt tych runów mi się zwróci+dodatkowy zysk (bo Mishima Kazama napisała że tam gdzieś jest jakiś pierścień i halabarda no i nie wiem czy to mi zwróci całe koszty)?



Ps. jeśli ktos nie wie o co mi chodzi niech przeczyta wszystkie moje posty z tego tematu .

Xzonix 03-05-2005 19:56

W Carlin, opłaca sie tylko expić/skilić początkującemu knajtowi tylko na Frost Islands?? Czy jest jeszcze jakieś fajne miejsce do skilenia?

Lukiner 05-05-2005 07:39

SPYTAM JESZCZE RAZ:

Czy w tych podziemiach ( pod zamkiem na Senji - poziom -3 na mapce) gdzie jest duzo mino i ten BH jest jakis klucz lub jakaś ostra nagroda (bo np. klucz przydalby sie do skarbca pod zamkiem [jeśli ktoś wie o co chodzi :] ]). Zrobiłem wlaśnie Bp Hmm, UH i Gfb i nie wiem czy zejscie do tych podziemi i wybijanie wszytskiego ma sens (musze wiedziec czy cos tam jest ciekawego, bo jak nie to szprzedam to wysztko [bp]) moje skile i lv. są w podpisie. Sprzęt mam całkiem niezły (no przynajmniej broń i tarcza [nie powiem jakie bo jeszcze ktos mnie skosi na Titani] ale mam p-seta i stell helmet i leather bootsy :p ).

Mam nadzieje że ten post nie będzie uznany jako QS.

U$er 05-05-2005 08:29

@UP Na tym quescie z tymi BH i minoskami nie byłem, ale wykonałem tego w zamku(będa ci potrzebne destroy fieldy). ALe uważam że nie potrzeba żadnego klucza bowidziałem screen z miejscem z nagrodami i nie było tam żadnych drzwi.

P.S. nagrody w tych questach są bardzo miłe (broad sword, perły, dark helmet itp.)

koyak 05-05-2005 10:45

Za***isty poradnik... :)
 
Ja zawsze sie bałem zejść na niższe poziomy ,ponieważ nie lubie napisu "You are dead". Jak by sie dało to bym ci dał nagrode nobla. :)

Lukiner 05-05-2005 12:00

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez U$er
@UP Na tym quescie z tymi BH i minoskami nie byłem, ale wykonałem tego w zamku(będa ci potrzebne destroy fieldy). ALe uważam że nie potrzeba żadnego klucza bowidziałem screen z miejscem z nagrodami i nie było tam żadnych drzwi.

P.S. nagrody w tych questach są bardzo miłe (broad sword, perły, dark helmet itp.)

To i ja zrobiłem ale lepiej nie pisz co jest potrzebne do tego questa bo to może być QS, wystarczy że napiszesz jaka to nagroda.

Klucz jest potrzebny bo jak sie przyjrzysz (jak staniesz obok tych skrzynek) to zauwarzysz po dwoch stronach dwa male skarbce. Ja tam byłem i gdy wybyiłem minomaga i minosy i chciałem otworzyć te drzwi to pojawił się napis "It's locked" więc musi bic tam gdzieś klucz. A w dalszej cześci salina dole sa schody na dol i tam są mino guardy,archery, zwykłe i gdzieś tam jest jeszcze mino mag i one na bank coś pilnują ale nie wiem co. I dlatego chcem tam sie wybrać a nie wiem czy te BP (Hmm.Gfb, uh) wystarcza mi i czy to mi się opłaca.

Hory portier 10-05-2005 22:55

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Arcania
Czy na lodowych wyspachjest depo? :)

W poradniku wyraznie jest napisane ze nie ma tam depo

Garnal 11-05-2005 20:18

Lodowe Wyspy
 
Mam pytanie jestem 11 poziomowym knight'em. Czy na tym poziomie opłaca mi się tam wyruszać. Chodzi mi oto czy te wyspy nie są za trudne jak na mój poziom?

Gunir 13-05-2005 14:46

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Garnal
Mam pytanie jestem 11 poziomowym knight'em. Czy na tym poziomie opłaca mi się tam wyruszać. Chodzi mi oto czy te wyspy nie są za trudne jak na mój poziom?

Nie, najsilniejsze potwory tam to fire elemental i minotaur archer, no ale najpierw trzeba do nich dotrzec... mozesz spokojnie isc, poexpic na rotwormach, minotaurach - dobry loot, exp.

Bubbler Knight of Nova 04-06-2005 21:09

nigdy nie spotkałem minomaga, ale zdaje mi się, że on jest silniejszy od archera;)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:38.

Powered by vBulletin 3