Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Potwory (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=17)
-   -   Yeti (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=58867)

Mikeangello 21-12-2005 14:06

Yeti
 
Na Tibi istnieje taki potwór jak yeti. Może ktoś go widział a nawet go pokonał.
Nadchodzą święta i napewno sie pojawi na Ice Landzie i chciałbym go z kolegami upolować. Nie wiem czy jest silny,czy walczy na dystans lub magią.
Jestem palkiem na 31 lvlu, dyst. 63,eq: crown set,crus helm,kusza,szalik i croc bootsy. Idzie ze mna też knight (bloker) na 28 lvlu ze skillami 67/64(dobre eq) i sorker na 30 z wand of inferno i ml 41.
Czy damy rade? Prosze pisać.

emilok 21-12-2005 14:23

watpie zeby bloker mogl utrzymac jetiego na tyle dlugo zebyscie zdazyli go zabic,
krotko : odradzam

Fire Necromacer 21-12-2005 14:29

Kiedyś (początki?) na Refugii było kilka Yeti biegajacych beztrosko :p po ice landzie i nie poszło im tak łatwo a ekipa było troche fajniejsza ;)
Myślę, że Yeti jest podobne do draga tylko nie ma odporności na ogień i nie wali takich obrzarowych, tylko dysatns i z łapy. Zawsze (?) jest Yeti przy molu, wiec niech pierwszy idzie bloker a reszta w ekspresowym tępie się przenosi, bo może być bardzo gorąco...

PS Po kiego grzyba walisz takimi bykami i kolorem?!?!

Rybzor 21-12-2005 16:15

Dobra rada : daruj sobie Yeti na tym poziomie

kkrzysiek 21-12-2005 18:40

Zgadzam sie z Rybą. Yeti jest dość mocnym stworem ....

Cashigus 21-12-2005 19:52

Daruj sobie... A jakim cudem sork na 30 lv może bić z Wand of Inferno? Jest od 33 lv.

20:44 You see a wand of inferno.It can only be wielded by sorcerers of level 33 or higher.It weighs 30.50 oz.It unleashes the very fires of hell.

eerion 22-12-2005 05:13

Widać że tutaj mało kto bił Yeti.
Moja rada - powinno wam się udać, ale miejcie Vity i UHy w zapasie. Nie wiem jak bije Yeti w walce wręcz więc niech knight weźmie HMMy na zapas żeby się przerzucić na walkę dystansową. Co do jego Ataków na dystans - potrafi rzucić kamieniem za 150 max, ale jakiegoś comba cinie wklepie (choć na żółtym już vita koniecznie u sorca)

edit:
Ja w swoim berserkerskim szale sprałem Yeti soloz SD więc może to wyglądać troche inaczej niż opisuje sorc solo SD style ;P

Lord Gumio 22-12-2005 11:37

YETI jest odporny na hmm a niech sorc wezmie troche sd na wszelki wypadek
i powinno sie udac

Alekanusek 22-12-2005 21:03

Yeti czyli jedna wielka tajemnica
 
Hehe.Gz pomysłu,ale jest jeden problem.Yeti to bardzo tajemniczy potwór.Powinieneś moim zdaniem wziąść bohy :baby: (by móc szybciej uciekać)ze 3 bp uh-ów dla każdego, i niech sorc weźmie ze 3 bp sd-ków.Nie wiadomo czy yeti lubi gości :evul:

p.l 22-12-2005 21:06

bolcami z 63 dista to możesz go ew. połaskotać.

Afrodyta Van'Hellsing 23-12-2005 06:53

mam pytanie dotyczące yeti'ego czy po update ma on stały resp czy respi sie tak jak wczesniej

Jakub Biały Mag 23-12-2005 07:29

mój kolega jak był na 17 lvlu palkiem to próbował zabić xD i nawet mu nieżle szło ale padał od śnieżek. w sumie mial 3 dedy od niego, ale w koncu przyszedl jak 52 knight i zabił go, loot to dark helmewt był

u.f.o 23-12-2005 08:14

Odpusc sobie
 
Czlowieku szczerze odradzam Yeti jest z pewnoscia zasilny dla blokera z 28 lvl.
Gralem kiedys na antice mialem 79 ek i razem z kolega 70+ rp gonilismy ziomka a on polplynol na lodowe wyspy i jak go szukalismy natrafilismy wlasnie na Yeti Troche uhow zeszlo a loot (no coment).....

zephon 23-12-2005 18:35

...
 
Po pierwsze Yetiego bardzo trudno spotkać, najczęściej jest na Foldzie. Wali !!!śnieżkami!!! i bardzo konkretne hity. Qmpla na 16levcu miał na 3 razy. Także podsumowując... odradzam. :)

Feli90 24-12-2005 19:16

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez p.l
bolcami z 63 dista to możesz go ew. połaskotać.

Nie kozacz

Gejko 24-12-2005 19:33

yeti
 
on nie jest taki mocny
ogladalem filmik jak byl na refugi jak cos moze pozniej dam linka :p

Bask Sho 26-12-2005 09:33

@Up : Ty chyba nie wiesz co mówisz człowieku. Jetib bije w zwarciu 60 -120 i ze snow wave potrafi walnac 400 - 200 i wali z tego dosc często. Jak juz sie porywacie na yeti to bloker 50lv+ ; Pall ze skilami 70+ i Sorc z 45mlv conajmniej :\

Koloxer 26-12-2005 09:38

Zmiencie blokera !!!! Sam mam knighta i wiem .. ze skillem 70 (obrony) obrywalem od Yetiego po 200/150 .Odradzam isc z tym blokerem B)

Amoresso 26-12-2005 09:48

popierwsze od kiedy sorc na 30levelu moze uzywac wand of inferno??

Atargon 26-12-2005 10:27

Pewnie jak zwykle nikt mnie nie uwierzy ale spotkałem YETIEGO na Foldzie (świat Celesta) nazywam sie Puchacz Gaiden na tibia.com jest napisane "killed by Yeti " można sprawdzić ale nie o tym chciałem Yeti wali snieżkami za około 100-120hp i nie ma zadnych odporności :p :p ale jest cholernie szybko gania tak po śniegu jak 50EK z BOHAMI więc w zupełności odradzam go HUNTOWAC chyba ze chcecie mieć darmowy teleport do świątyni :evul: :evul: :evul:


P.S Jak ktoś chce skreena to niech poda maila a ja prześle.
Teraz gram na titani jako ATARGON

McBeret 27-12-2005 11:00

nie ma tego ze dednales od yetieg ani na puchaczu gaidenie ani na atargonie :/ bredzisz....

blackmarvel 27-12-2005 18:15

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Afrodyta Van'Hellsing
mam pytanie dotyczące yeti'ego czy po update ma on stały resp czy respi sie tak jak wczesniej

Nadal respi się nieregularnie, tak jak przed update

mwlodi 30-12-2005 18:38

yeti...
 
mi raz jak Yeti prz....ał to miałem reda...
nie trzeba masy uhów czy też sd po prostu dobry bloker i pall oraz sorec walący z sd :)
taka moja rada ;P

Manrox 30-12-2005 21:43

To może i ja postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości:

Ataki Yeti:
-snowball (100-200 hp)
-large rock (ten co behemoth ma, 150-250 hp)
-haste
-snow wave (100-400)
-melee (50-200)
-exura vita (leczy się po 300)

Odporności Yeti:
-paralyze
-energy (HMM odpada)

Taktyka ekipy na tym poziomie:
-sorcerer na tym lvlu nie może używać tej różdżki
-bloker się UHa
-paladyn UHa blokera
-sorcerer naparza z dobrej różdżki, i wali Yeti z SD'ków
-w razie śmierci blokera, obaj atakujący rzucają utamo vita (magic shield), i uciekają od niego, przy okazji naparzając z SDków. Może uda się go dobić. Jeżeli dobiegną do faceta od teleporta, jak najszybciej uciekają z wyspy.

Loot:
Dark Helmet
0-5 Snowball
To może wydać się absurdem, ale: Hammer of Wrath (czy jakoś tak)

Rabanbar 30-12-2005 22:16

Nie twierdze ze to z tym mlotkiem to nie prawda ale wypadl ci kiedys czy to info z drugiej reki?

szymon287 31-12-2005 14:42

to jeden z najlepszych 2-recznych mlotkow -.-" jak by z niego wypadal to wiekszosc hlv by na nich huncila i chwalila w domku :| daj filmik bo chce go zobaczyc ^^

Dewazar 31-12-2005 15:51

Nie mam filmika. :baby:
Przecierz mowilem ze to kolega go znalazl X(
Nikt nie chodzi ,bo moze nikt nie wierzy ze z niego to wypada.
Pozatym nie wieza w to ze taka bron moze wypadac z takiego slabego potworka jak na nia, chociarz ja wcale tak nie uwazam.
Byc moze wypada tak jak MPA z Demona.
Nikt nie jest pewien na 100% o to wiec nie ryzykuje.
Proste.

Amator Tibii 31-12-2005 16:53

Na 30 lv? No comment... Pallek na 31 lv ma 415 hp... i 380 many :p ... Jak chcesz bloknąć Yeti przy skillach 60 (!) i eq... no nienajlepszym, to tak jakbyś chciał iść na demona na 40lv ze skillami 65. Yeti jest znacznie groźniejszy od demona, chociażby dlatego, bo jest znacznie szybszy - po śniegu biega jak gs na kamieniach,
jeśli bloker padnie, o co nietrudno, ucieczka nawet na średnim levelu jest praktycznie niemożliwa (chyba że utani gran hur + time ring i bohy, ale zanim to wszystko założymy może być po wszystkim, nawet z utamo vita).
Poza tym jego leczenie jest bardzo mocne, trzeba kilku sorców, i to na dobrym lv, żeby szybko ubić go za pomocą sd... i to właściwie jedyne rozsądne wyjście.
Ale wracając do blokowania, musi być to knight ze skillami minumum 75/75, a nawet z 85/85 będzie obrywać bardzo mocno, bo combo yeti jest bardziej złożone, a może ono wynieść więcej niż u demona, bo:

snowball - 200
meele - 200
snow wave - 400 (jest to najgorszy atak, bo przy złych okolicznościach i speedzie yeti może również mocno przywalić shooterom)
large rock - 250

--- w sumie 1050 hp, a dla porówania demon:

meele - średnio 250
gfb - 200
enery beam - 400

+combo od fire elementala, ale często demon sam zabija fe przez strzał z eb

co daje 850 (bez fe)
+jakieś 150 (z fe)
czyli w sumie ~1000hp

ale normalny bloker ustawia się na ukos, więc nie obrywa z eb, a fe nie jest takim wielkim zagrożeniem, i przy dobrym poruszaniu się można częsciowo unikąć jego ataków,
więc od demona obrywamy średnio ~400 - 450 hp, jeśli nawet fe będzie nas bił, to max 650hp.
A yeti używa snow wave, które nie jest już takie łatwe do uniknięcia jak energy beam, poza tym dużo się rusza i to niezwykle szybko,
więc bloker może obrywać z snow wave nawet co 3 sekundy (jak będzie stał w miejscu to co 2), średnio co 4, + rock, średnio co 4 sekundy, snowball co2,
no i meele, czyli jak by nie liczyć, całkowite obrażenia na pewno będą większe niż w wypadku demona.
Poza tym, demon ma oczywiście znacznie więcej hp niż yeti, ale jego leczenie jest znacznie słabsze, i sporadyczne, tymczasem yeti leczy się sporo szybciej niż ghoul, co przy tej sile leczenia jest poważnym utudnieniem w ubiciu go.
Nie radziłbym Ci iść na niego, nie tylko na 30 lv, ale pallem - wcale :p .

Xyron 31-12-2005 18:01

Eee te informacje o potedze Yeti są moim zdaniem zmyślone.
Jakiś niski lv zobaczył Yetiego na wyspach padł w paru hitach,
i teraz wszystko przebarwia bo pierwszy raz widział tak mocnego potwora;p
Yeti silniejszy od demona... Muahahhah
Dobrze jak by walił tyle co gs
Takie moje zdanie^.-

tibjańczyk65 01-01-2006 11:06

ja tez odradzam isc na yeti a z reszta watpie ze go znajdziecie
a moze ktos mi pomuc ? (jak sie zaklada swoj wlasny temat?? :(

prosze powiedzcie mi\

jak cos to pisac do mnie na gg jak sie zaklada temat gg:7900477

yattaman 12-01-2006 10:44

Jak masz zamiar go zabic to wez lepiej knighta na 40+ levelu, bo taki to nawet DLa bloknie, a yeti jest od niego slabszy(ale mocniej wali).

Magic Zurawski 12-01-2006 19:36

Yeti wcale niejest taki silny.Ja na 49 lvl go zabilem.Zuzylem wprawdzie troche uhow ale zabilem.Zero loota.Mocno pniaczy z rzucających kamieni, około 200 mni czasami hitał.

Atargon 19-01-2006 17:59

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez McBeret
nie ma tego ze dednales od yetieg ani na puchaczu gaidenie ani na atargonie :/ bredzisz....

Jak ja bredze to ty majaczysz...do twoich wiadomości jak poisałem posta to było to ze mnie dednoł ale zawsze bendą ludzie którzy nie uwierzą X( X(
Stary podaj E-mile to ci wyśle ssa bo nie chce mi sie tego wklejac chyba ze ktoś zna jakiś szybki sposób :D :D bp ja nie B) B)

demi'zos 20-01-2006 09:54

wyslij mi na maila bo niewieze w to ...
 
[email protected] - to muj mail

Xovi 20-01-2006 11:00

Daruj sobie, wbij lepsze skile sorc mlvl a knight niech kupi duzo uh. U mnie na Aldorze było raz Yeti (oglądałem filmik) bloczył 100+ek i walił 100+rp juz nie pamietam dokładnie lvl, ale poradzili sobie i hity w blokera po 200 czasami były...wiec watpie zeby Twoj bloker utrzymał Yeti tak dlugo abyscie go ubili...


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:56.

Powered by vBulletin 3