Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Forum Muzyczne (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=280)
-   -   Metal (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=231717)

Bekowy 08-07-2010 14:41

Metal
 
.....................

K.Jay 08-07-2010 15:26

Power Metal: Blind Guardian, Sonata Arctica, Helloween, Stratovarius, Sabaton, HammerFall, Manowar, Children of Bodom, 3 Inches of Blood... Coś na pewno Ci się spodoba.
Najlepiej by było jakbyś 'zaczął słuchać' metalu od pierwszego albumu Black Sabbath.

K.Jay

Bekowy 08-07-2010 15:42

Większość z tych co podałeś, już znam. Właśnie ściągam pierwszy album Black Sabbath. Mógłbyś polecić jakiś album Helloween?

Lotress 08-07-2010 16:57

Power metal jest przecież cienki jak pajęcza sieć, jedynie Blind Guardian jest w miarę słuchalne.

Może jakiś sludge? Neurosis (polecam szczególnie- zajebisty, post-apokaliptyczny klimat), Cult of Luna, Isis, Amenra, Rosetta.

Bekowy 08-07-2010 17:02

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Lotress (Post 2770776)
Power metal jest przecież cienki jak pajęcza sieć

Mi na razie wystarcza, z czasem pewnie zacznę szukać czegoś mocniejszego. Lecz jak na razie power metal jest dla mnie genialny :)

Sprawdzę zaraz Twoje propozycje, dzięki.

Seeleesee1992 08-07-2010 18:10

No to jak jest już odpowiedni temat, to zapytam ;) Szukam zespołów death metalowych z dużym udziałem klawiszy, coś jak Septic Flesh czy Aeon of Horus, mógłby mi ktoś coś ciekawego polecić? Od razu zaznaczam, ze nie chodzi mi o typowy melodyjny death metal z partiami klawiszowymi… Z resztą ktoś, kto zna zespoły które wymieniłem pewnie wie o jaki klimat chodzi ;d

K.Jay 08-07-2010 19:25

@Seeleesee1992
Inactive Messiah, Hollenthon, Nightfall, Dark Lunacy, Gorod, Gory Blister, Augury, Anata.
@Bekowy
Master of the Rings.

K.Jay

Bekowy 08-07-2010 20:09

Hmm. Szkoda, że tak mało osób się tutaj udziela. Ludzie wypowiadać się, bo nie wierzę, że na tyle aktywnych ludzi na forum, tylko kilka słucha metalu :)

Seeleesee1992 08-07-2010 20:23

@K.Jay
Thx, przesłucham, może coś wpadnie w ucho ;)

@top
No to jak rozkręcamy temat, to rozkręcamy...
[Szukam tematu do dyskusji... O! No dobra, niech będzie Behemoth]
Widział ktoś już trailer nowego teledysku Behemotha? Co o nim sądzicie? Będzie hit czy kit?

Gtyk 08-07-2010 21:52

Bekowy - posluchaj sobie Metalliki, Slayera, Megadeth, Testamentu, Anthraxu, Iron Maiden, Down, Pantery, jest pelno zespolow ktore mozna polecic...

K.Jay 08-07-2010 22:23

Hm.. Teledysk zapowiada się całkiem ciekawie. Tylko nie wiem o co chodzi z tymi dziewczynkami na początku. :confused:
A co sądzicie o trasie Ozzy'ego? Zawita do nas? W sumie planuje zrobić 18-miesięczną trasę, także powinien znaleźć czas i dla nas.
A jeśli chodzi o rekomendacje, to mogę polecić jeszcze Motörhead (chociaż pewnie znacie :o), Mercyful Fate (heavy/black metal), Judas Priest (klasyka heavy metalu), Pentagram (doom metal warty polecenia).

K.Jay

Hakuoh 08-07-2010 22:57

Heavy metal? Zawsze klasyczny. Deep Purple - In Rock, Fireball i Machine Head.
Doom metal swoją drogą - Candlemass, Pentagram, Cathedral, Bedemon, Pagan Altar, Warhorse, Trouble, Kyuss i Wicked Lady.
Ze zwykłego heavy metalu mogę dodać Diamond Head i Tygers of Pan Tang.

milano8 09-07-2010 03:34

a o rocku mozna rozmawiac czy nie ;<

Bekowy 09-07-2010 08:28

Moglibyście polecić jakiś album, Judas Priest?

K.Jay 09-07-2010 10:18

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Bekowy (Post 2770900)
Moglibyście polecić jakiś album, Judas Priest

British Steel, Killing Machine.
@milano8
Zależy o jakim rocku. :confused:

K.Jay

dieFK 09-07-2010 10:29

@Bekowy
Oczywiście!
Album "Screaming For Vengeance", "Rocka Rolla", "Defenders of the Faith", "Turbo", no i oczywiście "British Steel" znany przede wszystkim z utworu Breaking the Law.

Ja osobiście całym moim sercem pozostaje wierny staremu, dobremu thrashowi... garaże, jeansowe kurtki, tanie piwo i piosenki o Hiroszimie śpiewane z kumplami pod domem. ;)

Annihilator - jedna z moich ulubionych kapel, warto przesłuchać, świetny, techniczny thrash pod komendą Jeff'a Watersa. Albumy "Alice in Hell", "King of the Kill" - lektura obowiązkowa! ;)

Testament - weterani thrashu z Bay Area, jedna z najlepszych gitar thrashu (Alex Skolnick) i kawał historii ciężkiej muzyki. Warto się poznać z każdym albumem.

Slayer - czy muszę tłumaczyć...? "Reign in Blood", "God Hates Us All", "South of Heaven", "Seasons in the Abyss" et cetera.

Poza tym, kapele, którym definitywnie warto poświęcić chwilę:

Exodus, Whiplash, Overkill, Nuclear Assault, Megadeth, Anthrax, Bonded by Blood, Pantera, Kreator, Mortal Sin, Exciter, Death Angel itd itp

Bekowy 09-07-2010 10:56

Przesłuchałem kilka kawałków Annihilatora i muszę przyznać, że wpadły mi w ucho. Zaraz zabiorę się za ściągnięcie tych dwóch albumów, które podałeś. Później sprawdzę resztę wykonawców podanych przez Ciebie, dzięki :)

milano8 09-07-2010 11:40

Linkin Park, 30 seconds to mars ? S.O.A.D choc ze soad to chyba nie rock, ale zreszta ja sie nie znam

Vil 09-07-2010 12:07

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez milano8 (Post 2770922)
Linkin Park, 30 seconds to mars ? S.O.A.D choc ze soad to chyba nie rock, ale zreszta ja sie nie znam

hiphoptard ?

Nigdy bym się nie spodziewał, że w temacie o metalu ktoś wypadnie z 30stm albo LP ..

K.Jay 09-07-2010 12:08

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez milano8 (Post 2770922)
Linkin Park, 30 seconds to mars ? S.O.A.D choc ze soad to chyba nie rock, ale zreszta ja sie nie znam

Linkin Park to nu metal, 30 Seconds to Mars to alternative/indie rock no a S.O.A.D. to alternative metal, także jak najbardziej. ;)

K.Jay


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin 3