Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Total Annihilation za darmo : ] (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=169572)

Scream 24-03-2008 22:19

Total Annihilation za darmo : ]
 
http://spring.clan-sy.com/


moze nie do konca jest to TA, ale jest to projekt, ktory w bardzo duzym stopniu bazuje na tej wlasnie grze (tzn, w zdecydowanej wiekszosci)


Cytuj:

Oryginalnie napisane przez FAQ
What is Spring?

Spring is a project to create the best RTS ever (no joke). There are three principle goals which we hope to achieve.
Reach a stage where TA Spring can flawlessly execute most of Total Annihilation's original gameplay, with its original units in their original format.

// This goal has been achieved, Multiple TA-style mods are now around ranging from BOTA which is Basically OTA, to CA which rebalances most of the units and roles while keeping then graphical style. A bunch of non-TA mods are also available, such as; Kernel Panic, Gundam Annihilation, and 1944: Spring
Add new features as we see fit, fix bugs, and release new versions when we feel it is appropriate to do so.
Support the mod community as we see fit.

// A quite robust modding system is implemented allowing ease of modding or just making a mutator for an existing mod. This can be done either mod or map side, allowing special buildings to be included in a map.
Improving the already fine original TA Interface in a way that the Players will have more tactical Options, more Control, more Comfort and still don`t get lost, as long as they are willing to learn.

//There has recently been added support for LUA widgets and gadgets which will help you customize the interface to your needs. The UI is personal again.

The goals might need an update.. -- Tim Blokdijk

Is Spring free?

The core game is released under GPL License. Fortunately as of now, there are also two mods which have been released under the GNU/GPL, and several more which do not have clear licence terms (owned by their modder).

However, there are also several mods for which some parts are still under copyright of Atari. For these you need to own the original TA game if you want to play.


.Matrik. 24-03-2008 22:22

A ściągnąłem sobie... tylko nie wiem, które mody ściągnąć, żeby sobie pograć (najlepiej na początek z kompem). Które są popularne?

Scream 24-03-2008 22:32

nie mam pojecia, w sumie to nie udalo mi sie jeszcze odpalic, jakies problemy z uzyskaniem polaczenia z serwerem ^^ no ale na poczatek chyba wszystkie mozliwe do wybrania w instalatorze? ^^

Virusmaxi 25-03-2008 07:43

Ehehehe, ja już trochę w Springa gram, nawet do CDA wysłałem maila do kąciku z freeware:P

Nie instalujcie modów z instalatora, bo są stare. Warto ściągnąć ten:
Balanced Annihilation v6.21 Bo w niego właściwie TYLKO się gra, no dobra, coraz częściej niektórzy grają w inne mody, ale żeby pograć np. sześciu na sześciu to tylko w tym modzie no i w Complete Annihilation czasem się zdarzy, ale jeszcze nie widziałem takiej bitwy w jakimś innym modzie, bo wszystkie poupadały, a szkoda bo naprzykład taki Final Frontier był poprostu zaje*isty.
Ponieważ niestety tylko w niego się narazie gra, czasami gramy w
Complete Annihilation -Bo jest ciekawszy, trudniejszy, bardziej rozbudowany, ładniejszy i ma fajną społeczność. Mimo że jest niezbalansowany, to wymiata, trzeba go mieć.


Jak ściągniecie mody, to zapewne nie będziecie mieli map. Mapy, których nie macie są zawsze na czerwono na pisane, i można dołączyć do gry jak nie ma się mapy, a potem ją ściągnąć, wpisując nzawę mapy w jednej z tych stronek:
Ta:S Downloads (Polecam)
Spring-Portal (Polecam)
http://www.darkstars.co.uk/downloads...ir=spring/maps (bez nazwy ona jakaś taka jest :P)
Spring Players Club (ona jest właściwie pusta jakaś taka jeszcze)
http://evolutionrts.info/maps/
http://spring.jobjol.nl/subcategory.php?id=1

Jak ktoś chce jakiejś pomocy- to piszcie, bo chętnię pomogę :P

btw. Botów jest na początek dwa- AAI i KAI, jak gracie z botem, to wybierajcie zawsze KAI (Nie działa z CA), bo AAI działa tylko z XTA i paroma innymi starymi modami, a KAI działa z BA oczywiście.

A co do map, ściągnijcie sobie mapkę DeltaSiegeDry, Tabula-v2, Archers_Valley_v5, Folsom_Dam_Final, Small_Supreme_Battlefield_V2, a do treningu polecam Core_Faf. Jeśli nie chcecie się bawić w ekonomię- ściągnijcie też SpeedMetal, bardzo lamerska mapa ale dla początkujących lub do zabawy całkiem fajna. I jak szukacie jakiejś mapy- nie trzeba wpisywać całej nazwy. Dla Folsom_Dam_Final wystarczy wpisać Folsom, dla DeltaSiegeDry- Delta.

R3T 25-03-2008 08:31

A ciekawe ciekawe TA wciagnelo mnie na dlugie zimowe godziny obadamy dzieki za info :)

Walekifa 25-03-2008 11:00

Jakieś screeny? Rozumiem że to lipna grafa,ale niesamowita grywalność?

Virusmaxi 25-03-2008 12:04

Grafika wcale nie ejst lipna, ale żeby śmigało na maxa na pięknych, dużych mapach i modach trzeba nie lada maszyny bo silnik jest niezbyt dobry, ale grafa na niektórych mapach jest cuudna, wystarczy włączyć mapkę np. Tabula v2 i mode CA, Potem włączyć "Shiny Units", Cienie, particle na max i masz bardzo ładne bitwy a wszystko śmiga. Zresztą, warto oglądnąć ten trailer. btw. dziwne, ale na małej mapie może grafa na maksa ci nawet nie ściąć, a na dużych mapach i podczas wielkich bitwe cholernie rwie xD np. w BA jakość modeli jest kiepska i nie ma żadnych graficznych usprawnień, a w CA poszli na maksa, i mamy piękne dymy, odbicia, modele etc. a grywalność oczywiście rządzi. Szczególnie jak gra się na swojej własnej mapie. Ja swoją pierwszą i jedyną straciłem, a szkoda bo uwielbiałem z kumplem na niej grać ;(

btw. Trailer DOSKONALE pokazuje grafikę, do tego niektóre mody dawają nam tyle sposobów pokonania przeciwnika (np. CA i to, co pokazuje trailer od 02:00 do 02:13, te pajączki, to zarąbista sprawa, szkoda że nie mogą być niewidzialne, jak naprzykład skuttle, mini bomba którą podchodzisz do bazy [należy omijać inne rzeczy, bo inaczej niewidzialność się wyłączy], i nikt nie wykrywa bo praktycznie nigdy nikt nie buduje specjalnego detektora. no i bum, a potem jest za późno aby żałować.)

Walekifa 25-03-2008 12:59

Toć to jest jak supreme commander ; p Jakie są różnice między tymi grami?

Virusmaxi 25-03-2008 13:11

To że Spring ma lepszy "Klimat" gorszą grafę, da rady grać przez neta bez oryginała, mniejsze, dużo mniejsze wymagania, jest projektem Open Source no i oczywiście ma wszystko inne inne (jednostki...). No ale- jak ktoś by chciał mógłby nawet zrobić moda Supreme Commander :P Zresztą jeden mod miał kiedyś Króla małp (tego wielkiego pajęczaka z tym ogromnym laserem.)

Oerciak 25-03-2008 13:23

TA powstał wcześniej(o wiele wcześniej...)od SC,te dwie gry zrobił ten sam twórca.
A co do tego 3D TA(Balanced Annihilatiom Mod)to chyba na silniku SC jest.

A co do samej gry,jest ona świetna,lecz lepszy jest Supreme Commander ;].

Virusmaxi 25-03-2008 18:13

To jest TA:S (Total Annihilation: Spring) I to powstało duuużo wcześniej od SC, a jest na silniku Spring.

SC znudziło mi sie szybciej, niż TA:S :P

Oerciak 25-03-2008 19:52

Hehe,u mnie na odwrót :P.
A grałeś kiedyś w SC przez GPGNet z kumplami? =]
Bo to właśnie największa frajda ;)

Pipcio 25-03-2008 20:20

zdeczka przypomnina C&C Wojny o Tyberium :P
sciągne zobacze pogram ;)

Virusmaxi 25-03-2008 20:29

@up
To się zdziwisz, bo różnica jest i to ogromna (m.in TA:S ma dużo trudniejszą ekonomię).

Walekifa 25-03-2008 20:44

Wydaje mi się jednak że SC jest lepsze. Open source nigdy nie przebija komercyjnych produktów.

Pipcio 26-03-2008 16:38

Mam pytanie czy w tą gre można pograć na Single Player ?
Uruchamiam to,jakiś test się uruchamia i po chwili gra się wyłącza :(

Scream 26-03-2008 16:49

zeby polaczyc sie z serwerem trzeba ustawic port 8200 ;p (domyslnie jest 84costam).

Virusmaxi 26-03-2008 17:08

Da się grać Single Player, potrzebujesz tylko specjalnego Single Player moda czy cusik takiego, chyba na glównej stronie nawet jest...

Pipcio 27-03-2008 16:23

Dobra już gram na multi z graczami :P
Strasznie lamie i wszysy mieszają mnie z błotem :baby::baby:
;(

Pipcio 29-03-2008 14:03

Mam problemy w tej grze,mam za dużo energi a zbyt mało metalu,porobie troche marketów to znowu niemam energi ;/
Nieiwme jak inni to robia,że niemaja wcale makerów metalu,pelno budynków do energi i robią mase wojska a przeciez do wojska jest potrzebny metal ;/


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:47.

Powered by vBulletin 3