Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Inne (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=19)
-   -   Sposoby na boty (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=238481)

Toffu 21-12-2011 15:05

Sposoby na boty
 
Witam. Macie jakieś sprawdzone sposoby na boty wybijające expa?

Envim 21-12-2011 17:10

Siema, no najprosciejszy to gdy skryp sie zatnie lub zle napisany, lurnac pare dobrych mobow i czekac na efekt, powtarzac to az poty sie skoncza :P, ewentualnie zmienic miejsce expa :P mniejsze nerwy. ja kozystam z tego drugiego, aczkolwiek tez ciezko sie rozpisac bo potrzeba by bylo z 2-4 ludzi dobre zgranie proba zablokowania, ale to pisania na 2 strony A4 xd popatrz kasty czasami ludzie kastuja jak chca ubic bota wtedy nie potrzeba pisac :)

Kahamar 21-12-2011 17:54

Nie ma rady... trzeba zabić :P

Toffu 21-12-2011 17:54

No ale jeżeli bot padnie (żeby tak padł przed pójściem do depo :>) lub zabraknie mu potów to i tak wróci na expa. Czy jest jakiś sposób na zablokowanie bota tak aby nie mógł się ruszać?

swiderek12341 21-12-2011 18:24

Report,uzywanie parceli do trapa i sprowadzanie mobów strzelających
rulowanie duzo mobow na bota !

Toffu 21-12-2011 18:27

A czy istnieją przedmioty, które można podnieść, ale nie można przez nie przejść?

Rudimir 21-12-2011 19:35

Tylko parcel kity (paczki które można kupić w meblowym), jednak nie zawsze zatrzymują one botterów. Trzeba się niekiedy wspomóc korytkami. Wiele zależy od tego gdzie trapujesz, jaki lvl bot ma, z czego bije, jakie potwory tam występują.

Kanfarus 21-12-2011 21:52

Koryta? Słaby sposób, każdy mądrzejszy boter ma skrypta na rozwalanie takich przedmiotów gdy ma je w zasięgu... No chyba, że np. masz przejście jakieś i rope place to rzucasz na rope place korytko, a z góry zrzucasz do dziury np. 1 gp, wtedy bot nie rozwali korytka, bo będzie 1 gp leżał... Ale takich miejsc jest baaaardzo mało..

Spróbuj mu zarzucać loota, rzadko ale jednak ludzie robią skrypty, że gdy jest mniejszy dochód niż X to wtedy pójdzie do depo się wylogować (mój kumpel co boci, ma taki na lizard chosenach), bo jak jest duuużo ludzi to nie opłaca im się tracić staminy... no chyba, że to jakiś knight na facc służący jako cash-maker.


Hm, możesz próbować go ropać czy coś, ale to też wadliwe sposoby...


Cipsoft tak zrobił, że teraz trudniej ubić bota, niż go postawić... ;/

chruscik 22-12-2011 16:50

ino ubic, innego sposobu nie ma :D chyba ze masz noob chary to go blokujesz w jakims przejsciu

unkownX2 22-12-2011 19:57

Właśnie, przesiadasz się na sorca, bierzesz paru kumpli i tyle. reporty (o ile działają) to trwa to jakiś czas więc zabić to najszybsze rozwiązanie

Oski96 22-12-2011 20:01

Najłatwiej to chyba zabić xd

--- Oski96 dodał 0 minut i 34 sekund później ---

Chyba że grasz na n-pvp to zablokuj i lurnij cos.

Toffu 22-12-2011 22:23

Gram na świecie PvP, ale z zabiciem wypali dopiero za ~20dni, bo kumple powbijali rs'y (debile...). Zostaje (jak na razie) zablokowanie i zlurowanie czegoś, ale bot chyba atakuje wszystko co widzi? Czyż nie? Więc to co zluruje on to zabije zanim zdążę iść po kolejną porcję, a poza tym dla 100lvl+ (najczęściej knight'ci) nie są straszne cyclopy, mumie, ghule itp..

Kanfarus 23-12-2011 00:52

jeśli to np. sorc/druid/pall i wari z czaru typu exori vis/exori flam/exori san itd. to jak będzie dobijał monstera, to stań tuż przed nim i sam dobij monstera, on wtedy tym np. exori flamem wywali w Ciebie i nabije skulla :)

Toffu 23-12-2011 20:12

@Kanfarus:
Po pierwsze: na FACC'u nie latają boty z PACC'em (przynajmniej ja takiego nie widziałem). Po drugie: co mi z tego skulla? Przecież 28 sorcerer'em nie zabije 100lvl+(w sumie mógłbym kogoś zawołać, ale przybiegnięcie zabierze trochę czasu). Po trzecie: Chodzi mi tutaj bardziej o blokadę, ponieważ niektóre boty po zabiciu wracają na expa.

Zexio 23-12-2011 23:38

Bardzo szkoda, że CIPSOFT usunął możliwość "ropowania" potorów... Np. na znanym dobrze wszystkim MOUNT SERNUM lata mnóstwo botów... Brało się fire fieldy i ropowało się ok. 40 potworów na jedną kratkę. Kiedy bot się ropnął nie miał najmniejszych szans.

tomeklew1 24-12-2011 00:41

a ja nie wiedzialem ze juz nie mozna ropowac potworkow wlasnie sie dziwilem bo tez chcialem bota ropnac i nicccc
;d

Masterwizard 24-12-2011 13:28

Bota zabić lub przynajmniej przerwać mu ekspienie można na wiele sposobów. Każdy z nich jest dobry, o ile jest skuteczny. Na Rooku również jest to problem, chociaż (odpukać..) po ostatniej aktualizacji już nie biegają po mieście.
Wykluczając ropowanie monstrów pozostaje ograniczony systemowo luring potworów, ropowanie samego bota oraz wykorzystanie faktu, że może nie atakować wszystkich potworów. Spryt, myślenie oraz trochę szczęścia, a także ci, którzy mogą w tym pomóc - mi często zupełnie okazyjnie udawało się odnaleźć takie osoby.
W każdym razie - warto walczyć z nimi ;) Może to nie tylko pomóc oczyścić zbociałe ekspowisko, lecz też dostarczyć frajdy z gry - z ciut innego powodu ;)

SaronMalia 24-12-2011 13:35

Najlepiej to użyć tej nowej formy raportowania na bota i dostanie delete postaci

Cinderella 24-12-2011 21:22

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Toffu (Post 2826468)
Gram na świecie PvP, ale z zabiciem wypali dopiero za ~20dni, bo kumple powbijali rs'y (debile...). Zostaje (jak na razie) zablokowanie i zlurowanie czegoś, ale bot chyba atakuje wszystko co widzi? Czyż nie? Więc to co zluruje on to zabije zanim zdążę iść po kolejną porcję, a poza tym dla 100lvl+ (najczęściej knight'ci) nie są straszne cyclopy, mumie, ghule itp..

Jednak jak się bardzo chce - to można.
Zobacz:
http://fotofotki.pl/pliki_img/vzfogp1en6uo4sgry84h.jpg

Cashmaker - bot ze 116 lv na Mount Sternum i jego zabójca:

http://fotofotki.pl/pliki_img/843asny5v71sfp83j1f5.jpg

Pozazdrościć cierpliwości temu sorcowi.

Toffu 24-12-2011 22:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez SaronMalia (Post 2826826)
Najlepiej to użyć tej nowej formy raportowania na bota i dostanie delete postaci

Może ktoś opowiedzieć coś o tym więcej?

@Cinderella:
Niepotrzebnie zakrywałeś nicki. Jeżeli chciałbym je zobaczyć to zawsze mogę wyszukać tego bota po nicku i będę wszystko widział :p


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:21.

Powered by vBulletin 3