Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Updates (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=166)
-   -   Systemy Leczenia - System Expienia Pal & Knight (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=186655)

Eklezjastyk 26-07-2008 13:37

Systemy Leczenia - System Expienia Pal & Knight
 
Witam wszystkich serdecznie+)

Chciałem dziś poruszyć kwestię narzekania wielu osób co do 'nowego' systemu leczenia postaci, szczególnie rycerza i paladyna, podpierając argumentami łatwiejszego, systemu expienia=)

Na początek, poruszę kwestię knighta, na którego narzeka 90% osób grających tą właśnie profesją...

Czy 2 lata temu, gdy Uh'y leczyły za całe HP, 200 knight - takowych było mało! lepiej się grało rycerzem? Spójrzcie na to z innej perspektywy,może i dłużej trzymaliście się w trapach, na wojnach, ale czy mieliście hity zbliżające się do - 550!? Czy czasem nie expiliście Cyclopolis, zadając średnie hity 100 przy 120 lvlu? Czy dragony nie były 'tym czymś' czym mogliście się szczycić expiąc właśnie tam? 3 respy Dragon Lordów na Venore, w Thais, na Ankrahmun,Fibula? Wtedy nie było POI DL's, masowych respów Frost na okolnir, expiło się trudno i mozolnie, nic nie mówiąc o zarabianu, co było możliwe na minoskach...? To dlaczego narzekacie, Cipsoft musiał zrobić Potiony dla zbalansowania profesji, health potion, strong potion,great,ultimate... Może i brakuje potiona od 150, 200 lvla, ale i tak jest łatwiej, szczególnie dla niedoświadczonych graczy!

Co do kwesti paladyna, który został wg mnie najlepiej ulepszony, znów te narzekanie, na te leczenie exura san która daje 3/4 HP, Cipsoft dodał wam Spirit Potiony, nadal narzekanie! Cofnijcie się 2 lata w tył, cóż, 90 distance, łamiące się speary, trudnośc w skilowaniu, hity na 120 lvlu i 90 distance z ZWYKŁEJ KUSZY I ZWYKŁYCH BOLT! których nikt już nie pamięta, nic innego wtedy z amunicji do expienia nie było, za średnią ilość hp 100-120? Bez tarczy? Czyż 150 paladyn expiący na Fibula dragons & Dl's nie był 'tym czymś"
Royal Speary, Enchanted, niedojże że lepsze od zwykłych bolts, to jeszcze można nosić tarczę! Power Bolty za 12k / bp jeżeli dobrze pamiętam w tej chwili, royal speary po 15 gp! jeden, assassin stary przy których 130 paladyn robi 200k/h na Frostach, kiedyś tyle było można? 60k/h było wyczynem! + zarabianie, wbijanie na royal spearach 500k expa dziennie na bonebeastach z zyskiem... Dodane peło respów... Pomyślcie choć chwilke!

Dodane soft boots dla wszystkich profesji, co bardzo zmniejsza koszty leczenia...

Dodane nowe bronie, nowe tereny!

Więc przestańcie narzekać, i pomyślcie co było kiedyś=)

~

--Cienius-- 26-07-2008 13:51

Stary system pvp bez hotkeyow itp mial wlasnie to "cos" co zabral nam cipsoft

Premiann 26-07-2008 14:11

ciekaw jaki knight walnie 550?

Kojotes 26-07-2008 14:14

Nie wszystkie zmiany są złe, ludzie często nie lubią nowych rozwiązań, bo.... są nowe.


Spójrzcie na ten ss, data utworzenia: 24 marzec 2007:

http://img185.imageshack.us/img185/5...othtestbq9.jpg

Swojego czasu testowałem kuszę i arbalesta (jedyne bronie dla hlev palka wtedy) na różnych potworach, 300 boltów na każdym, badając średnie hity, max dmg itp.
Kiedyś sie palkiem kupowało bolty i jechało... cała filozofia. Na takich behe średnia dmg 54 a arbalesta... max hit 147...prawie 80 boltów żeby ubić jednego... dzisiaj to budzi smiech, ale półtora roku temu taka była rzeczywistość... I nie było takiego płaczu jak teraz jest po każdym update... Na innych, 'słabszych' mobach wcale lepiej testy nie poszły, giant spider= średnia dmg z arbalesta 61.



Co na to pokolenie paladynów 8.0?


Ta gra jest teraz tak łatwa.. I po prostu nie ma na co narzekać, chyba tylko można wspominać złote czasy 7.4, gdzie jeszcze skill się choć troche liczył.

Eklezjastyk 26-07-2008 15:12

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Premiann (Post 2200002)
ciekaw jaki knight walnie 550?

Przykładowo, 243 Ek, 98 club, 541 w Sea Serpenta+) z nowego cluba z Inquisitiona

144 Ek, 94 sword, Emerald Sword, 424 w Hydre

Picinhoxs 26-07-2008 16:04

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Premiann (Post 2200002)
ciekaw jaki knight walnie 550?

146 Ek Sca , Skille 97/93 + axe ring hit w Warlocka 487 :x

Premiann 26-07-2008 16:14

ale jak rzadko walnie tyle, a ile razy spudłuje za tym czasem? Palek po tyle bije jak ma skile po 85, a na dodatek dystans szybciej leci niż np knightowi axe. Ogólnie paladyn najmocniejsza profesja do zarabiania kasy i expienia!

..::QRAS::.. 26-07-2008 17:41

dla mnie 2 rzeczy troche psuja caly efekt :
1. nie powinno byc ass starsow (zbyt tanie i zbyt mocne)
2. oraz poty dla najta (zeby to naprawic powinien byc 1 jeden rodzaj dodany ktory dawal by moze po 1000~ i by starczylo)

takie moje odczucia , a co do sorca i druta to drutowi dal bym wieksza ilosc summonowania mobow

neopostman 26-07-2008 19:33

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Eklezjastyk (Post 2200095)
Przykładowo, 243 Ek, 98 club, 541 w Sea Serpenta+) z nowego cluba z Inquisitiona

144 Ek, 94 sword, Emerald Sword, 424 w Hydre

243 RP- 712 z ass staru w hydre
243 ms/ed- 1000 z ue.

Więcej pytań ? Knight został zniszczony w przeszłości był mocny ale teraz spadł na totalne dno. Gram każdymi profesjami, każdą z nich mam 100+ poziom więc wiem. Nie ma sensu dyskutować o rzeczach oczywistych. Knight ma wszędzie waste (nie pominając piratów (tak tak) na moim poziomie ._.). RP w tym samym czasie zarabia na demonach miejąc 150 k expa/h

Eklezjastyk 26-07-2008 19:56

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez neopostman (Post 2200476)
243 RP- 712 z ass staru w hydre
243 ms/ed- 1000 z ue.

Więcej pytań ? Knight został zniszczony w przeszłości był mocny ale teraz spadł na totalne dno. Gram każdymi profesjami, każdą z nich mam 100+ poziom więc wiem. Nie ma sensu dyskutować o rzeczach oczywistych. Knight ma wszędzie waste (nie pominając piratów (tak tak) na moim poziomie ._.). RP w tym samym czasie zarabia na demonach miejąc 150 k expa/h

Rycerz to rycerz, od 170+ zazwyczaj wasta na Frost nie Masz expiąc 3h, na drag profit, a, i ja podałem że rycerz został ulepszony przez te 2 lata również, ale nadał jest najgorszy, co jest prawdą... przy okazji, ustawiasz rycerza na np. -> BlackD na lizardach, i masz zarobione na czysto! 500k w tydzień grając na NON PVP przy 40k/h, za co możesz expić, ręcznie również możesz tak, ale to trzeba być mocnym nie powiem...

Pozdrawiam,
Biały

Andrealfus 26-07-2008 20:19

kina nie jest zły ale tak jak kolega wyzej, poty ! ranyyy ja obecnie moge uzywać GHP , nie biore zbytnio udzialu w wojnach wiec na monstery zazwyczaj mi starczalo leczenie 500-600. Ostatnio po zakonczonej wojnie gdy zwycieska gildia wybijała walczących zostałem wzięty za jednego z nich, automatycznie podjolem proby ucieczki, 5 osob we mnie strzelało (sd, bolty + jakies 2 knighty ok 200lvl probowaly mnie strapowac) (wszystkie atakujace mnie postacie mialy 90-250lvl). W sec hp spadlo do red, uzylem 1 pota, yellow, uzywam drugiego jeszcze mniej hp (ciemniejszy kolorek zolty) , uzywam 3, ledwo na yellow wszedlem, gdyby ktos z tlumu nie krzyknal ze to nie mnie maja bić to padl bym po uzyciu 4-5pota jaki wniosek? CHUJ Z TEGO ze mam 1655hp, jak byle szmaciak jest wstanie mnie ubic bo nie potrafie sie wyleczyc. Gdy byly jeszcze UH i probowala mnei zabic podobna gromadka spokojnie sie leczylem probojac sie ratować, wtedy trzeba było mieć umiejętności aby kogoś zabić a teraz przy tym systemie leczenia na wyzszym lvl czlowiek jest skazany na destrukcje poprzez brak szans na wyleczenie (chyba ze liczy sie na blad przeciwnika i da nam uzyc 2 potionow nie zadajac nam zbytnio obrazen)

Edit: zapomnialem dodać

wkoncu 85+knight to nie byle szmata i powinien jednak troche tej swojej wytrzymalosci posiadać a obecnie w PVP blada dupa ani nie zabije ani sie nie uratuje

Edit2 : znowu zapomnialem dodać

Zmiany mi się podobają tibia jest kolorowa, mniej kanciata niz kiedys, masa nowych funkcji , questow itp. ale z leczeniem naprawde zmascili...

@down

knightem tylu missow bys nie miał to fakt ale stracil bys od cholery potionow na dluzszy hunt, mi ostatnio jak 2 wyskoczyly zanim je zabilem z exori gran to mi zeszly 4 greaty, 2 strongi, bp mp

Macko121 26-07-2008 20:46

Co do bicia paladynem, expiąc na gsach potrafiłem po 5 razy z rzędu nie trafić w pajączka używając royal spearów na dystansie 84. Rycerzem tylu missów z rzędu na pewno bym nie miał. Co do leczenia, niech wrócą UHy i spokój będzie.

Vil 26-07-2008 21:28

to ze kiedys bylo gorzej nie znaczy ze teraz jest dobrze i absolutnie nie znaczy ze przy odrobinie wysilku ze strony cipsoftu nie mogloby byc duzo lepiej i to juz jakis czas temu.

Piotrek Marycha 26-07-2008 21:48

Eklezjastyk - Jest taka niepisana zasada, powszechnie olewana, że jak sie o czymś nie ma pojęcia zielonego to sie na ten temat nie wypowiada. Może czas sie do niej zastosować?
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Eklezjastyk (Post 2200095)
Przykładowo, 243 Ek, 98 club, 541 w Sea Serpenta+) z nowego cluba z Inquisitiona

Wyobrażasz sobie chociaż co taki 250 ek mógł zdziałać z explo/gfb? Nie? tak myślałem...

Knightowi ułatwiono mozolne pojedyncze bicie śmieci z <400 expa (+ dragi), jednocześnie zajebiście utrudniając wbijanie jakiegokolwiek dobrego expa, jakby tego było mało to z tanka stał sie jakąś kukiełką która nawet sama sie nie wyleczy porządnie.

Co do paladyna - nie zapomniałeś przypadkiem o czymś? Np o runach?

Miłosz 26-07-2008 21:59

Ja jakbym miał wybierać między old hitami,systemem uhów, exori 4x mlv i explo runes<3 a tymi potionami,hitami, brońmi silniejszymi od anni itemów, spellami jak egran,groundshaker,ehur to nawet bym o tej drugiej opcji nie myślał. Jedyne co było złe w old systemie to było to, że cluby nie miały odpowiednika sov/sca.

Sogeking 26-07-2008 22:09

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Miłosz (Post 2200681)
Jedyne co było złe w old systemie to było to, że cluby nie miały odpowiednika sov/sca.

Popieram. Ale za to były łatwiej dostępne. War Hammera mogłeś kupić za niecałe 2k i biegać z nim na niskim lvl. Nie mówiąc już o sorcach, którzy używali ich gdy jeszcze nie mieli różdżek. To były czasy ;)

Eklezjastyk 26-07-2008 22:19

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha (Post 2200656)
Eklezjastyk - Jest taka niepisana zasada, powszechnie olewana, że jak sie o czymś nie ma pojęcia zielonego to sie na ten temat nie wypowiada. Może czas sie do niej zastosować?

Wyobrażasz sobie chociaż co taki 250 ek mógł zdziałać z explo/gfb? Nie? tak myślałem...

Knightowi ułatwiono mozolne pojedyncze bicie śmieci z <400 expa (+ dragi), jednocześnie zajebiście utrudniając wbijanie jakiegokolwiek dobrego expa, jakby tego było mało to z tanka stał sie jakąś kukiełką która nawet sama sie nie wyleczy porządnie.

Co do paladyna - nie zapomniałeś przypadkiem o czymś? Np o runach?

Lord'paulistinha 'S month daily exp

+80,000,000

+), teraz powiedzcie, że to 300 lvl, a robi tyle od 250 , troszq mniej

Andrealfus 27-07-2008 08:29

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha (Post 2200656)

Knightowi ułatwiono mozolne pojedyncze bicie śmieci z <400 expa (+ dragi), jednocześnie zajebiście utrudniając wbijanie jakiegokolwiek dobrego expa, jakby tego było mało to z tanka stał sie jakąś kukiełką która nawet sama sie nie wyleczy porządnie.


Signed _/ <znaki>

Eklezjastyk 27-07-2008 11:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha (Post 2200656)
Eklezjastyk - Jest taka niepisana zasada, powszechnie olewana, że jak sie o czymś nie ma pojęcia zielonego to sie na ten temat nie wypowiada. Może czas sie do niej zastosować?

Wyobrażasz sobie chociaż co taki 250 ek mógł zdziałać z explo/gfb? Nie? tak myślałem...

Knightowi ułatwiono mozolne pojedyncze bicie śmieci z <400 expa (+ dragi), jednocześnie zajebiście utrudniając wbijanie jakiegokolwiek dobrego expa, jakby tego było mało to z tanka stał sie jakąś kukiełką która nawet sama sie nie wyleczy porządnie.

Co do paladyna - nie zapomniałeś przypadkiem o czymś? Np o runach?


Rozumiem, że pojedyncze Exori Gran -> Exori na Arenie Frostach dla 140 Knighta, przy 150k/h, to nie mass expienie=[

Vil 27-07-2008 12:08

150k/h nie bylo wielkim wyczynem za czasow gdy exori gran nie istnialo, zwykle exori konsumowalo 80% many, knight bil z broni o 1/3 mniej niz teraz a o frostach nikt nie marzyl.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:28.

Powered by vBulletin 3