Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   FAQ i zasady (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=29)
-   -   FAQ: Forum (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=35951)

Dwimenor 21-05-2005 18:54

FAQ: Forum
 
FAQ-frequently asked questions
Cześto zadawane pytania o forum

Pytanie: Jak ustawić avatar?

Odpowiedź: Wejdź w Panel kontrolny użytkownika a potem kliknij na „Zmień Avatar”

P: Jak wkleić na forum obrazek?
O: Czytaj poradniki: http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=31700 oraz http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=3226 .

P: Czy mogę usunąć swoje konto?
O: Tylko administrator ma takie uprawnienia.

P: Jak założyć nowy temat?
O: Musisz wejść do odpowiedniego działu, a następnie kliknąć po lewej stronie u góry na przycisk „Nowy temat”.

P: Jak dołączyć sondę do tematu?
O: Jeżeli temat został już napisany – sondę może dodać tylko mod/admin. Jeżeli chcesz dodać sondę jeszcze podczas pisania nowego tematu. Kliknij „Dołącz sondę do danego tematu”, z dolnego menu.

P: U niektórych pod avatarem są wpisane dane jego postaci: ja też tak chce!
O: Wejdź w "Panel kontrolny użytkownika" a następnie w "Zmień profil". Tam możesz wpisać swoje dane (jeżeli zostawisz któreś pole puste to nie będzie wyświetlane pod avatarem)

P: Jak mogę zmienić swoje zainteresowania itp.?
O: Wejdź w Panel Kontrolny Użytkownika, a następnie Zmień profil.

P: Jak ustawić podpis(Sygnaturę)?
O: Wejdź w Panel kontrolny użytkownika a potem kliknij na „Zmień podpis”

P: Czy da się sprawdzić ilość postów jaką ma użytkownik?
O: Obecnie taką władze posiadają tylko moderatorzy i administratorzy. Licznik został usunięty z powodu nabijania postów. I nie zostanie przywrócony.

P: Jak usunąć posta/zamknąć lub przenieść temat/?
O: Tylko moderatorzy mają takie uprawnienia.

P: Nie mogę pisać tematów w niektórych działach! Dlaczego?
O: W niektórych działach (np. Newsy) nowe tematy mogą pisać tylko moderatorzy.

P: Dlaczego mój temat zniknął?
O: Jeżeli nie możesz go znaleźć to znaczy, że został usunięty. Nie zakładaj nowego.
Inną przyczyną zniknięcia tematu może być to, ze został przeniesiony. Wejdź w swój profil, kliknij na „Znajdź wszystkie tematy użytkownika <twój nick>” Zobaczysz tam listę tematów które założyłeś i znajdziesz ten który rzekomo zniknął.

P: Kto to jest moderator.
O: Jest to użytkownik któremu zostały udostępnione dodatkowe funkcje. Może kasować tematy/posty które są niezgodne z regulaminem . Może upominać innych użytkowników bądź ich banować. Może dowolnie edytować wszystkie posty, które znajdują się na forum jemu podległym.
Moderatorzy dzielą się na Super Moderatorów(Supmodów) oraz zwykłych moderatorów.
Pierwsi mają uprawnienia moderatorskie w całym forum, drudzy tylko na forum którym się opiekują.

P: Jak zostać moderatorem?
O: Co jakiś czas ogłaszane są konkursy. Każdy użytkownik, który spełnia wymagania(przynajmniej miesiąc na forum i inne, podane w temacie konkursowym. Po zakończeniu składaniu podań, moderatorzy wybierają spośród kandydatów.
Nie ma innego sposobu, by zostać moderatorem. Wszelkie prywatne wiadomości z błaganiem o ten przywilej zostaną rozpatrzone negatywnie, niezależnie od przedstawionych argumentów.

P: Jakie postacie mają moderatorzy?
O: Moderatorzy niechętnie ujawnianą się z swoimi postaciami bojąc się, że zostaną zalani setkami wiadomości ”Free items plz” podczas gry. Gdy zadasz takie pytanie, nie spodziewaj się odpowiedzi innej niż „Gram na serverze trzecim od lewej” lub coś w tym stylu.

P: Ile mogę mieć maksymalnie Prywatnych wiadomości? Czy mogę zwiększyć ten limi?
O: Zwykły user może mieć 50 wiadomości. Większą skrzynkę może otrzymać za zasługi dla Tibia.pl. Jest to np. praca w Supporcie.

P: Dostałem upomnienie. Moderator napisał, ze dostałem 1 punkt upomnienia. Co to jest i jak się tego pozbyć?
O: Na forum działa system upomnień punktowych. W zależności od wykroczenie moderator może dać od jednego do 10 punktów ostrzenia danemu użytkownikowi. Kiedy suma wszystkich punktów ostrzeżenia wyniesie 10, zostanie on zbanowany na 30 dni.
Ostrzeżenie same się kasują, po określonym czasie. Im poważniejsze ostrzeżenie tym dłużej zostanie wpis w „własnych ostrzeżeniach” Np. drobne upomnienie(1ptk) zostaje na 14 dni a ostatnie ostrzeżenie(9ptk) na 50 dni.

P: Jak sprawdzić ile mam upomnień?
O: Kliknij na „szybkie linki” i wybierz „przeglądaj własne ostrzeżenia”. Dostaniesz wykaz swoich ostrzeżeń, od kogo je dostałeś, ile punktów dostałeś i za co.

P: Dostałem Bana. Co mam robić?
O: Ostro podpadłeś któremuś moderatorowi. Możliwe też, że suma twoich poprzednich ostrzeżeń plus nowe wyniosła 10. Niezależnie od przypadku, musisz odczekać okres bana, nim znowu będziesz mógł pisać na forum.
Pod żadnym pozorem nie zakładaj nowego konta. Jeżeli zostanie to wykryte(a pewnie zostanie), możesz tylko pogorszyć swoją sytuację. Poczynając od przedłużenia bana, poprzes wlepienie bana permanentnego(nigdy się nie kończy) do zbanowania adresu IP. Wtedy już nic nie będziesz mógł robić, nawet przeglądać forum ani zakładać nowych kont.

P: Kto to jest administrator?
O: Jest to najwyższy organ władzy na forum. Jego decyzje są nieodwołalne. Administrator sprawuje pełną kontrolę nad forum, może tworzyć nowe działy, zakładać grupy użytkowników itp. Dla użytkownika nie ma różnicy moderator/administrator , z tym, że ten drugi może stosować bardziej wyrafinowane metody karania.
Obecnie na forum jest trzech administratorów: MatKus Dr. Omader i bosal

P: Jak stworzyć własną grupę użytkowników?
O: Sprawą grup użytkowników zajmuje się Dr. Omader. Do niego należy wysłać prywatną wiadomość, podając nazwę takiej grupy, rangę grupy oraz cel, dla którego dana grupa ma istnieć.

P: Forum strasznie długo mi się ładuje. Czy można to przyspieszyć?
O: Tak. Zjedź na sam dół strony głównej forum i po lewej ma rozwijaną listę. Standardowo jest tam napisane „Default style”. Zmień tą wartość na „Lite style”. Od tej pory nie będzie ładowna grafika(emoticony, przyciski zamienią się w podpisy, avatery nie są wyświetlane).

P: Mam powolny internet i przez przypadek wysłałem pod rząd 2 posty. Czy nie dostane ostrzeżenia za Spam?
O: Na forum można wysyłać kolejne wiadomości co 30 sekund. Jeżeli mimo to udało ci się wysłać dwie pod rząd, ze edytuj jedną z nich prosząc o usunięcie a następnie zaraportuj ją moderatorowi(patrz następne pytanie).

P: Co robić jak widzę post/temat łamiący regulamin?
O: Przy każdym poście jest taki mały, żółty trójkącik z wykrzyknikiem. Jeżeli klikniesz na niego, otworzy się nowe okno. W nim krótko opisujesz, czemu dany post łamie regulamin. Po wysłaniu go, każdy moderator w panelu kontrolnym zobaczy go od razu i zareaguje. W ten sposób bardzo ułatwiasz nam pracę i przyczyniasz się do oczyszczenia forum z niepotrzebnych tematów.

P: Jak obsługiwać tagi BB?
O: Wszystko masz opisane tutaj: http://forum.tibia.pl/misc.php?do=bbcode.

P: Po wylogowaniu wyskakuje mi komunikat, bym usunął pliki cookies ręcznie. Gdzie one są?
O: IE:
Narzędzia->Opcje internetowe->zakładka ogólne->Tymczasowe pliki internetowe->Osuń pliki cookie.
Ewentualnie: C/windows/temporary internet fils

FF:
narzędzie->Opcje->Prywatność->zakładka ciasteczka->pokaż ciasteczka/usuń ciasteczka.

P: „Mam problem...”
O: A ja nie. Zakładając nowy temat, postaraj się aby precyzyjnie określał problematykę w nim zawartą.


Widzisz błąd? Nieścisłość? Literówkę? Wyślij PW do autora powyższego tekstu. Zacytuj pytanie i odpowiedź do którego się odnosisz,rzeczowo mówiąc co jest nie tak. Staraj się wyróżniać literówki poprzez pogrubienie bądź zmianę koloru czcionki

Parys 09-06-2007 16:03

Tematy pokrewne: (Spisane przez Wald Kerius)
Regulamin forum.tibia.pl by Raynold
Kod BB, czyli jak napisać post, aby był czytelny by limenu
Szukaj a znajdziesz. Obsługa wyszukiwarki na tibia.pl by Bikstopa Reaktywacja
Panel kontrolny użytkownika co i jak by Gunir
Jak piśac, edytować posty na forum by roland

Eryczek1233 02-08-2007 10:12

Problem
 
Mam pytanko...
od jakiegoś czasu nie mogę wejść do tibi gdy próbuje się zalogować wtedy wyskakuje mi takie coś:
Cannot connect to a login server.
Error:Could not resolve server name.(11004)
For more information take a look at the FAQs in the support section www.tibia.com
wchodziłem tam wiele razy i nie moglem tego problemu znaleść więc ktoś by mógł mi pomóc

BYKU 14-10-2007 03:07

mam problem
 
nie wiem czy w dobrym miejscu zadaje to pytanie ale niech bedzie najwyżej przekierujecie mnie na inny temat Dzis nie mogłem sie wydostac z king of island nie wiem dlaczego? Czy moze byc to spowodowane zabiciem monków ? :( I jak moge sie z niej wydostać ? Gdy pisze Hi tibia yes to kapitam mnie ignoruje help :)

Rybzor 14-10-2007 04:05

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez BYKU (Post 1693994)
nie wiem czy w dobrym miejscu zadaje to pytanie ale niech bedzie najwyżej przekierujecie mnie na inny temat Dzis nie mogłem sie wydostac z king of island nie wiem dlaczego? Czy moze byc to spowodowane zabiciem monków ? :( I jak moge sie z niej wydostać ? Gdy pisze Hi tibia yes to kapitam mnie ignoruje help :)

Wpisz tu
http://www.forum.tibia.pl/search.php

Isle of Kings

I czytaj.

To trudne?

<.< 14-10-2007 05:11

Co to jest ELYTA?

espectro 21-11-2007 01:17

Jak skasowac konto na forum tibi.pl?
 
no to jak skasowac ..ktos niech napisze fast:]

Valisha 21-11-2007 01:56

@up
Przeczytaj uważnie pierwszy post w tym temacie, a powinienieś znaleźć odpowiedź.

Sardynka 21-11-2007 14:24

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez prawdziwytibijczyk (Post 1757130)
FACK, FACC, czy FAK jak sie pisze? FAQ

nie rozumiem cie...
Free account pisze sie FACC
FAQ pisze się jako skrót od frequently asking question czy jakos tak :> co znaczy najczesciej zadawane pytania.

nie wiem czy cie zrozumialem

Kusnier 08-01-2008 20:48

Niech ktos sie zajmie tym gosciem up bo zal....


Teraz moje male pytanko.

Czy jest jakikolwiek cien szansy na to aby moj nick zostal zmieniony? Mam konto juz tu 3 lata, ponad 500 postow, i troche szkoda mi zakladac nowe po to by miec inna nazwe... W czym rzecz, otoz bardzo irytuje mnie to 'xD' w moim nicku, sprawia wrazenie jakbym byl jakims dzieciakiem ktorego nie mozna traktowac powaznie. Gdyby byla jakakolwiek szansa na zmienienie mojego nicku bylbym dozgonnie wdzieczny. Prosze o odpowiedz tu lub PW od jakiegos moda....


Dziekuje
Kusnier

Rybzor 08-01-2008 21:27

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kuśnier xD (Post 1833087)
Niech ktos sie zajmie tym gosciem up bo zal....


Teraz moje male pytanko.

Czy jest jakikolwiek cien szansy na to aby moj nick zostal zmieniony? Mam konto juz tu 3 lata, ponad 500 postow, i troche szkoda mi zakladac nowe po to by miec inna nazwe... W czym rzecz, otoz bardzo irytuje mnie to 'xD' w moim nicku, sprawia wrazenie jakbym byl jakims dzieciakiem ktorego nie mozna traktowac powaznie. Gdyby byla jakakolwiek szansa na zmienienie mojego nicku bylbym dozgonnie wdzieczny. Prosze o odpowiedz tu lub PW od jakiegos moda....


Dziekuje
Kusnier

Wyślij PW do jednego z administratorów forum (najlepiej Dr. Omader) i opisz swój problem, myślę, że usunięcie "xD" nie będzie stanowiło problemu ;)

Kusnier 08-01-2008 23:44

Dziekuje, juz pisze :)


Pozdrawiam


Edit@

No i juz nazywam sie Kusnier :D Szybko sprawnie, jeszcze raz wielkie dzieki Drom ;d

Stanley6a 17-02-2008 17:13

Pytanko...
 
Czy ja moge zmienic nazwe swojego tematu? Jeśli tak to jak mam to zrobic?

Rybzor 17-02-2008 18:27

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Stanley6a (Post 1905295)
Czy ja moge zmienic nazwe swojego tematu? Jeśli tak to jak mam to zrobic?

Nie możesz, nazwę zrobionego już tematu mogą zmienić jedynie modkowie i administratorzy.

klaros31 20-04-2008 18:15

hak
 
;(;(zostalem zhakowany wczoraj i kolo siedzial okolo 25min zabral mi wszystko oprocz norse shield. Wyzywal wszystkich na luminera swiecie. I tak kto mi tera da moje itemy na ktore sie tak meczylem niedosyc ze wszystko stracilem oprocz tarzcy to jeszcze potem mialem przypal na tibi w carlin i jak taka gra jest walnieta ma slabe zabezpieczenia jak mozna grac bezpiecznie jak niewieadomo kiedy cie zhakuja!!!!!!!X(X(X(X(I jak tera mogl bym o odpowiedz z kad mam wziasc np: serpened sword , plate armor wiadomo ze nikt tego nieweywali a wszysycy chca za to kase jak kolo mi oproznij cale konto w carlin na swiecie Luminera mojemu kumplowi tez sie to zdarzyloX( prosze o odpowiedz na moje konto

caniks 24-05-2008 14:31

avatar
 
jak zrobic avatar taki jak mają inni np. http://img293.imageshack.us/img293/8358/thadeldt9.jpg

Fureyka 24-05-2008 18:43

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez caniks (Post 2074375)
jak zrobic avatar taki jak mają inni np. http://img293.imageshack.us/img293/8358/thadeldt9.jpg

Pytanie nie powinno być tutaj zadane. Poszukaj w dziale z grafikami, np TU?, pamiętaj też że szukajka nie gryzie ;)

Triq 10-06-2008 20:07

No to i ja mam pytanie. Czytałem regulamin i ten FAQ lecz odpowiedzi nie znalazłem ;) Otóż... Kiedy mi się nick zmieni na czarny? Narazie mam taki brzydki szary (taki nijaki s; )

@down & 2xdown

Thx ; )

Vasudanin 10-06-2008 20:13

To chyba zależy od tego ile masz postów. Ja widziałem ludzi z 2005 którzy również mają szare nicki.

Rybzor 10-06-2008 21:54

Vasudanin ma racje. Aby Twój nick zamienił się na czarny (pro user), musisz spełnić dwa warunki. Po pierwsze, mieć konto od miesiąca, po drugie; mieć wpisane 30 lub 50 postów (niestety nie pamiętam ile dokładnie, ale coś w tych granicach).


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.

Powered by vBulletin 3