Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   RPG (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=26)
-   -   Zezenia - MMORPG czyli lepsza Tibia (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=145222)

Kharakorn 24-08-2007 18:15

Zezenia - MMORPG czyli lepsza Tibia
 
www.zezenia.org - strona gry zezenia
www.zezenia.xx.pl - oficjalny polski fansite stworzony przez mojego kolegę z Tibii

Zezenia jest grą podobną do tibii(To nie plagiat, gra ta posiada własny silnik i klienta tworzonego od 0)

A oto co napisał o Zezeni mój kolega na swoim Fansite

Zezenia to gra MMORPG (Massively-Multiplayer Online Role-Playing Game) w 2D stworzona przez międzynarodowy zespół nastolatków. Na czele projektu stoi K-Zodron, 15-latek ze Szwecji.
Gra czerpie garściami z tego co najlepsze w grach tego typu - mamy do wyboru jedną spośród pięciu klas i ruszamy w świat pełen przygód, obfity w niebezpieczeństwa i niewyobrażalne bogactwa. Do dyspozycji mamy sporo przedmiotów, w które możemy zaopatrzyć naszego herosa. Jest również szansa na zakup domu, w którym będziemy trzymać nasze zdobycze ... Brzmi znajomo?
http://img213.imageshack.us/img213/5146/zezeniaiy9.jpg
Nie brakuje w niej jednak oryginalności, nowością jest możliwość walki dwiema broniami naraz (dual wield) oraz dodatkowe skille takie jak Cooking, Mining i Blacksmithing. Ponadto, gra jest na razie w fazie testów, więc każdy może pomóc w jej tworzeniu poprzez umieszczanie grafik na forum, które mogą zostać użyte w grze (Patrz: zakładka "linki") i odnajdywaniu błędów.
Na razie jedyną wadą gry jest to, że nie można w nią grać - aktualnie są prowadzone prace nad nową wersją z ulepszona grafiką, nowymi przedmiotami i potworami. Ale warto zaczekać by przekonać się, że Zezenia to doskonała propozycja dla maniaków MMORPGów jak i dla "zwyczajnych" ludzi. :)
http://img161.imageshack.us/img161/4384/33418069ab9.jpg

Chwilowo server gry jest Offline ponieważ trwa modyfikacja servera, grafiki, klienta, po prostu wszystkiego.

Kolega który stworzył Fansite tworzy również itemy do gry Zezenia i ja mu pomagam :)

Raxev 24-08-2007 18:18

A ogólnie to kiedy ostatnio działała Zezenia? Bo kiedyś jak się zacząłem interesować tą grą, to zbierali pieniążki na lepszy sprzęt do hostowania.

I czy wstępnie wiadomo kiedy będzie działać ;d
Wyczytałem, że w wersji 2.1.6(?) ;d a teraz jest 2.1.5 tak? ;]]

Połączenie systemu z Tibii, dużo opcji z TerraWorld i ta ładna grafika ;d

E to poczekam, a tam jest pvp czy jak? ;d
Będzie to jakiś rozsądny sposób walki między graczami? Czy podejdzie high lvl, strzał w low lvla i low lvl traci swój sprzęt, a zabójca nie będzie mieć żadnych konsekwencji?

Kharakorn 24-08-2007 18:23

zezania miała już działać tydzień tamu, ale mapper nie zdążył wykonać nowej mapy na czas :( a mojego kolegi nie chcą na mappera.


up^
A dokładnie nie wiem, ale wiem to że nie długo się pojawi

Pan i Wladca 24-08-2007 18:31

Jak dalej będą się tak pierdolić z przyjmowaniem nowych ludzi, to szybko tego nie skończą. Nic im nie pasuje, zrób wypaśne grafiki, to i tak ich nie zadowolisz ;)

Kharakorn 24-08-2007 18:37

masz racje mają sku****le wymagania :)

Qras 24-08-2007 18:40

Gra zapowiada sie milo , warto poczekac pewnie :D

Pacz_knight 24-08-2007 18:44

Nah! Tibia 2! Niezla grafika nawet mozna siadac na krzeslach! 8o
Gierka zapowiadasie ciekawie. Moze sciagne jak bedzie wiecej o niej wiadomo.

Kharakorn 24-08-2007 18:50

dobrze słyszeć że ktoś jest zainteresowany :)


up^^
Raxev dowiemy się wszystkiego jak wydadzą nowego Uptade który cały czas jest tworzony

zoliax 24-08-2007 20:21

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kharakorn (Post 1620492)
Zezenia jest grą podobną do tibii(To nie plagiat, gra ta posiada własny silnik i klienta tworzonego od 0)

Nowy silnik nie oznacza, że nie jest to podróbą, podchwyceniem identycznego pomysłu.

Jeszcze nie grałem, ale mogę zobaczyć, bo sama Tibia mnie znudziła, a ja jakoś gustuję w takich prostych grach. ;]

Jednak kolorowej przyszłości nie wróżyłbym, skoro nawet zrzutów ekranu z gry nie potrafią skompresować... ~800kB jeden screenshot!


@down
Dajesz w *.jpg jakość 80-90% i wizualnie nie widzisz różnicy. Tyle że zdjęcie waży 5 razy mniej. Na a jakieś o 40% więcej od tego waży prawdziwa fotka w całkiem dobrej jakości... A to tylko prosta grafika z gry jest...

Kharakorn 24-08-2007 20:58

bo jest w dobrej jakości a ten co umieściłem ma 240+ kb a ten na stronie zezenia.xx.pl ma 1,2 mb bo jest w dobrej jakości :)

qq2 26-08-2007 11:02

Heh, nie wiem czemu, ale teraz każdy robi podobne do siebie projekty ala tibia xDD
No, ale widzę, że grafa ładna, jeśli będzie online to zagram ;]

Marchewki 26-08-2007 11:19

ten projekt już robią długo ale były testy itp :D to jest szansa nawet więcej że gra wyjdzie

Yoh Asakura 26-08-2007 11:21

Grafika szpetna, wali pikselami po oczach tak, że aż się patrzeć się nie chce. Chociaż lepsze badziewne 2D niż gówniane 3D (Runescape...). Pożyjemy zobaczymy, może coś z tego wyewoluuje, na razie wygląda mi to na kolejne tibio-podobne gówno które zżyna od niej wszystko bez wyjątku i dodaje parę sprawdzonych pomysłów przy okazji nie wnosząc do kanonu gier niczego nowego.
Cytuj:

Na czele projektu stoi K-Zodron, 15-latek ze Szwecji.
No ludzie, trochę umiaru bo to jedzie plagiatem na kilometr...

Misza 26-08-2007 15:57

Jeśli już się robi jakiś amatorski MMO, to może z własnym gameplayem, własnym interfacem, własnym stylem graficznym, itp. Inaczej wątpię, żeby projekt się długo utrzymał. Jak się wybije, to CIPSoft widząc konkurencję może oskarżyć o plagiat, jak się nie wybije, to ludzie potraktują to jak jakiś kiepski OTS.

Poza tym: obiekty są zbyt 'obłe', zalatują kiepską bajką i pastelami. ;)

Ale jeśli jednak coś z tego wyjdzie, to chętnie zobaczę.

Kele 26-08-2007 21:35

Te screeny dokładnie pokazują, że to jest kolejny, marny klon Tibii. Nawet własnego interfejsu nie potrafili zrobić.

Marchewki 26-08-2007 22:36

buahaha koleś w runescape masz tyle możliwości , gdzie w innych grach nie masz tyle zal mi ciebie nad runescape pracuje od cholery typa w porównaniu z tibia ta gra góruje, gdybyś zagrał byś wiedział nie grałeś
nie wiesz :/


Kele jak taki kozak hehe to sam zrób :D

Yoh Asakura 26-08-2007 22:40

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Marchewki (Post 1624129)
buahaha koleś w runescape masz tyle możliwości , gdzie w innych grach nie masz tyle zal mi ciebie nad runescape pracuje od cholery typa w porównaniu z tibia ta gra góruje, gdybyś zagrał byś wiedział nie grałeś
nie wiesz :/

Czytaj ze zrozumieniem - lepsza taka grafika 2D niż gówniana "grafika" 3D z Runescape'a która jest tak szpetna, że oczy bolą bo 10 min. grania. Do Runescape'a nic nie mam, ot typowy MMO, nic ciekawego.
Cytuj:

Kele jak taki kozak hehe to sam zrób :D
Buehehe, zrób gorsze. Jesteś w kropce, nie ?

Marchewki 26-08-2007 22:51

ja w kropce nie jestem... bo mnie te gry nie interesują tylko że jak sie krytykuje to powinno sie coś samemu umieć zrobić a nie dupa i tyle :D leje na to :D

Yoh Asakura 26-08-2007 22:54

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Marchewki (Post 1624161)
ja w kropce nie jestem... bo mnie te gry nie interesują tylko że jak sie krytykuje to powinno sie coś samemu umieć zrobić a nie dupa i tyle :D leje na to :D

To, że nie umiem napisać takiej gry nie oznacza, że nie mogę jej krytykować. Jeśli do rzyci to co, mam pisać, że jest super i w ogóle zajebaszczo bo sam takiej nie zrobię ? Litości...

Marchewki 26-08-2007 23:18

najlepiej nie nabijać postów i tyle :/


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:25.

Powered by vBulletin 3