Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Easter Eggs (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=154094)

ectoplasma 11-11-2007 23:51

Easter Eggs
 
Easter Eggs
(dosł. z ang. wielkanocne jaja) – różnego rodzaju nawiązania do rzeczywistości (również wirtualnej) zamieszczane przez programistów w swoich produkcjach. Mają najczęściej akcent humorystyczny. Mogą nawiązywać do filmów, literatury, sławnych postaci, np. w grze Fallout znajdziemy nawiązanie do filmu Terminator, serialu M.A.S.H czy książki Czarnoksiężnik z Krainy Oz, a w grze typu FPP Blood nawiązanie do innej gry tego typu, o nazwie Duke Nukem 3D.
Znalezienie takiego nawiązania wymaga wykonania odpowiednich czynności, wciśnięcia kombinacji klawiszy itp. Najczęstszymi "jajami" są zdjęcia samych programistów. Jednym z takich "jaj" ze zdjęciami jest np. ukryta komnata w grze Unreal Tournament na mapie Codex (pomieszczenie to otwiera się b. rzadko) czy w grze Piraci z Karaibów, gdzie wchodząc przez widmową ścianę w świątyni Inków, trafiamy do komnaty Akelli i mamy możliwość przyjrzenia się zdjęciom wszystkich członków zespołu. Przykładem "jaja" są też gry w FreeCellu o numerach -1 i -2, oraz -3 i -4 w wersji 6.0.6000.16386 dostępnej w Windows Vista.


Wasze EASTER EGGS
Temat ten ma na celu wklejanie wszystkich Easter Eggs jakie uda Wam się znaleźć. Proszę o podawanie screenów, kombinacje klawiszy, lub czynności jakie trzeba wykonać, aby dany Easter Egg odszukać.

Może ja zacznę:

Mozilla
Jeżeli używamy przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, po wpisaniu w pasku adresu "about:mozilla" wyświetla się fragment Księgi Mozilli.

Google
W polu wyszukiwania wpisać "google easter eggs" bez "", a następnie kliknąć szczęśliwy traf. Po czy naszym oczom ukaże się gra.

Fallout 2
W Den w siedzibie Slaversów ich lider Metzger (jego imię po niemiecku znaczy rzeźnik :-)) mówi od czasu do czasu: "Aaah, fresh meat!" nawiązując tym do Diablo 1 i Butcher'a (to z kolei po angielsku znaczy rzeźnik) z jednego z questow.

Oczywiście mógłbym zamieścić więcej "Jaj Wielkanocnych", lecz nie chcę odbierać Wam przyjemności z ich odnajdywania.

Życzę powodzenia ;)

Snicckers 12-11-2007 00:02

A mi się gra w google nie włącza ! :( (jeśli to pomysł na hack to jestem pod wrażeniem ! :D) ogolnie wiele jest takich żartów twórców , przytaczając wszystkim znany grób w mount sternum "here lies window killed by penguin".. :P

Calen Futh 12-11-2007 00:24

Fajna ta gra na google ;)

Misza 12-11-2007 00:26

Teraz do głowy przychodzi mi tylko jaskinia Pac-Mana z Sacreda i BIG BAD JELLYFISH (oraz little good jellyfish) z Portala.
Ach, jeszcze ukryte bronie w Prince of Persia: Warrior Within. Ja sam znalazłem tylko łapkę Raymana.

I przypomniałem sobie jeszcze jednego ciekawego EE, tym razem z Obliviona, ale już nie chce mi się już go opisywać, bo trochę tego jest. Jutro.

Michoss 12-11-2007 00:34

W Worms 4 znalezienie takiego jajka jest nagradzane 1000 monet (do wymiany w sklepie na bonusy).
Jednym takim, jest np. Samochód odrzutowy, w misji "Służyć i niszczyć".

Evative 12-11-2007 00:43

http://www.eggheaven.com/
http://www.eeggs.com/

<.< 12-11-2007 00:56

W Rayman 3, w ostatniej mapie można znaleźć miejsce, w którym są posągi postaci z poprzedniej części (Brzytwobrody i wszystkie rodzaje piratów).

Oerciak 12-11-2007 08:46

W pierwszym Black and White jak się ustawiło datę 1 kwietnia to nasz chowaniec zamiast zwykłych śladów pozostawiał uśmiechnięte buźki ;)

Grue 12-11-2007 11:21

World of Warcraft - trzecia noga Writa...

Nadrill 12-11-2007 16:07

Na pewnym etapie w Prince of Persia jest kobieta śpiewająca autorów udźwiękowania.
W Crimsoland w Wigilę w menu pada śnieg. W Sylwester strzelają fajerwerki.
W Guild Wars: Eye of the North chrabąszcz zwierzak po wydaniu komendy tańczy.
To easter eggi, które sam zauważyłem. Jak sobie przypomnę, dopiszę więcej.

Virusmaxi 12-11-2007 16:43

@Misza

Kurde opisz gdzie jest ten Easter Egg w portalu :P

@topic

W GTA:SA jest ich tyle że szok, nawet nie opiszę bo i tak większość pewnie zna.

W Sacred- Okulary przeciwsłoneczne znaleźliśmy z kuzynem xD Tak samo jakąś broń nawiązującą do jasona, tego kolesia z tych filmów xD

Marcin24 12-11-2007 16:57

Pełno jest takich np. w pasjansie (FreeCell bądź Solitare) po wpisaniu w grze kombinacji Shift+2 gra się sama kończy. Ale najlepsze ze wszystkich: jest pewna drukarka (nie pamiętam modelu ani firmy) gdy w jej pliku pomocy naciśnie się pewną kombinacje klawiszy, "gra" ona swoimi częściami hymn Unii Europejskiej (Oda do Radości).
Do tych co nie mogą wejść na grę w googlach http://www.google.com/Easter/feature_easter.html http://images.tibia.pl/forum/images/buttons/report.gif
Każdy chyba pamięta co się stanie, jeśli wpisze się w Google "idiota" bądź "debil" i kliknie "Szczęśliwy Traf" :).
@edit down
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=145500

ectoplasma 12-11-2007 18:20

Brawo, jestem pod wrażeniem. Najbardziej mi zależy na tym, abyście opisywali "Jajka", które sami znajdziecie (brawo Nadrill:)), chociaż takie znalezione w internecie za pomocą wyszukiwarki też mogą być.

Pamiętajcie, że nie muszą to być jajka tylko i wyłącznie w programach, czy stronach internetowych ale też w sprzęcie komputerowym (obudowy komputerów, mozaiki na płytach głównych), np. po podniesieniu myszki optycznej pewnej firmy i poświeceniu nią na ścianę okazuje się śmieszny obrazek. Mogą też być "Jajka" w książkach, obrazach, filmach itp. Wystarczy zamieścić screen/zdjęcie.

Taka ciekawostka, nie wiem czy to prawda ale po zakręceniu pewnej płyty winylowej jakiegoś zespołu w przeciwnym kierunku, można było usłyszeć jakąś ukrytą informację.

Misza 12-11-2007 19:11

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Virusmaxi (Post 1742123)
@Misza

Kurde opisz gdzie jest ten Easter Egg w portalu :P

Ostatni poziom, przedostatnie biuro przed GLaDOS. W trybie komentarza w tym samym pokoju jest komentarz czytany przez jakąś kobietę, może nawet aktorkę grającą GLaDOS. Zrobiłem skrina, jest na moim Xfire.
http://screenshot.xfire.com/screensh...26e7be688f.png

A co do tego EE co wczoraj nie miałem czasu opisać...
Jest to 'Macabre Manifest' z Obliviona. Na jego przedostatniej (chyba) stronie jest wpis o Frodzie z Władcy Pierścieni. Ze zmienionym imieniem, ale ja bym tego nie liczył.

@down: nieważne, jaka wersja, po prostu podałem, że jest tam komentarz, bo wtedy łatwiej znaleźć. Ja właśnie dzięki niemu zwróciłem uwagę na pokój. ;p Podobno, że gdzieś jest jeszcze little good jellyfish, ale nie mogłem znaleźć. Widziałem skrina.

Virusmaxi 12-11-2007 19:19

@up

Heh niezłe :P Ja nie grałem w komentatorską..

Morgaroth 13-11-2007 18:40

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez ectoplasma (Post 1742362)
Taka ciekawostka, nie wiem czy to prawda ale po zakręceniu pewnej płyty winylowej jakiegoś zespołu w przeciwnym kierunku, można było usłyszeć jakąś ukrytą informację.

Pełno było takich przypadków. Niektóre kawałki po odwróceniu opowiadały o szatanie, śmierci itp. Polecam Stairs to Heaven wykonany przez Led Zeppelin. Nie jestem pewien czy dobrze napisałem nazwę, dokładnego momentu też niestety nie pamiętam, ale gdzieś widziałem nawet stronę z takimi odwróconymi kawałkami.

Poza tym w Warcrafcie (RoC) w misji uwolnienia Illidana można odnaleźć kaplicę Super ryby, olbrzymią Pandę i jakąś tam zaginioną fokę :p Ogólnie gry Blizzarda mają wiele ukrytych takich akcji.

Lasooch 13-11-2007 18:49

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Morgaroth (Post 1743894)
gdzieś widziałem nawet stronę z takimi odwróconymi kawałkami.

Ołwe hir, czymajta od łasóha: http://jeffmilner.com/backmasking.htm

@top: w Falloucie było tego sporo, ale nic nie pamiętam.

@Nadrill: o tych w Crimsonlandzie wiedziałem ; )

Btw, to nie easter egg, ale wpiszcie w google 'french military victories' i kliknijcie szczęśliwy traf (tylko dla 'znających angielski').

edit: w Warcraft 3: Frozen Throne bohater Anub'arak czy coś (wersja angielska... w polskiej - nie wiem) mówi coś w rodzaju 'And they say Blizzard games don't have bugs' (a sam jest wielkim robalem ;o).

I w Call of Duty w napisach końcowych można przeczytać 'No cows were harmed in the making of this game'.

Wojtek.93 13-11-2007 19:47

a ja w grze max payne II znalzlem takie easter eggsy:
na poziomie one milion dollar question jest takie pomieszczenie z wielkim telewizorem plazmowym i glosnikami gdy wlaczy sie telewizor pojawia sie scenka ala z gta 2 lub 1
i jeszcze na tym samym poziomie jest pokoik(trzeba do niego dojsc po gzymsie) w ktorym jest ksiega ze zdjeciem jakiegos faceta + plus jego data urodzenia i smierci(chyba 2003 :( )

ectoplasma 13-11-2007 20:00

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Lasooch (Post 1743918)
@top: w Falloucie było tego sporo, ale nic nie pamiętam.

W sumie to od fallouta zacząłem swoją przygodę z Easter Eggs. Mało tego w 2 części tej niesamowitej gry jest Easter Egg... I to dosłownie. Pisankę można odnaleźć za pewną beczką, w New Reno. Poza tym cały fallout to nawiązania do wszelkiego rodzaju książek, filmów i sytuacji z życia prawdziwego.

W New Reno, w podziemiach jest pewien bokser, który mówi teksty typu "Mike chcieć ucho". Zgadnijcie, do kogo to może być nawiązanie? :)

W pierwszej części Matrix'a scena z lustrem była nawiązaniem do Alicji w krainie czarów.

@Lasooch
Bardzo Ci za to dziękuję!

A może zna ktoś jakieś Eeaster Eggs, znajdujące się w Tibii (mam na myśli te poza prawdziwymi pisankami, które można znaleźć w zającach, w dniu Świąt Wielkanocnych:))?
Nazwa miasta krasnoludów Kazordoon nie jest przypadkiem nawiązaniem do Władcy Pierścieni?.

Xiao_Miao 13-11-2007 20:53

easter eggs
 
Ktoś już na tym forum to mówił ale napisze.Jeżeli wymawiasz czar np. exura, i nie masz wystarczająco many lub go nie przeczytałeś[czyt. kupiłeś] pojawia się dymek. Gdy zrobisz screen'shota i przybliżysz jakimś programem zobaczysz uśmiechniętą buźke :)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:42.

Powered by vBulletin 3