![]() |
System Operacyjny i laptop :)
Witam, miesiąc temu zakupiłem sobie nowego lapka. Wiadomo mam pre instalowane oprogramowanie przez Samsunga i zastanawiam się nad instalacja innego systemu operacyjnego. Zastanawiam się nad Linuxem OpenSuse 11.3. Staty kompa:
Intel Core i5, 4GB ramu, GeForce GT 330, dysk 500 GB podzielony na 2 partycje muzyczna zintegrowana intelowska. Posiadam teraz Windows Seven Home Prenium 64 bitowy. Proszę o poradę czy zmieniać system czy nie. Jeżeli zmieniać proszę o wasze porady do wybory : all dystrybucje linuxa, Windows xp Home Edytion , Seven Home Prenium 64/32 bitowy lub inny bo musze zakupić :) Proszę o szybką pomoc. Chce na tym laptopie zagrać w Tibie. Dotyczące Linuxa mam go na pc i ogarniam go. Średnia klasyfikacja Windowsa wynosi 6.1 xd Proszę o szybką pomoc. ;) |
Nie zmieniać systemu bo nie ma po co. A pre instalowane gówna można sobie wywalić - ja tak robiłem na swoim laptopie. Ewentualnie zainstaluj sobie inną kopię W7 64 bit bez pre instalowanych gówien.
Btw ta informacja ze średnią klasyfikacją była bardzo przydatna dobrze, że ją ująłeś bo nie wiedziałbym co doradzić. U mnie wynosi 6.8, a mam tylko GTX 280. |
pod Tibię Win XP, resztę tego co Ci może być potrzebne spokojnie na tym systemie wyrobisz.
|
Tylko czy na pewno będą sterowniki pod XP. Do mojego, który ma już ponad dwa lata, nie było i do dziś nie ma.
|
Dotyczące xp obsługuje tylko 3,5 gb :/ możne windows mx jakiś albo coś nie wiem ale w windowsach przeróbkach jestem zielony. Jestem dobry ale w oryginalnych :/ mam w domu Windows xp Home można go na 2 kompach instalować zgodnie z licencją ?? Komp jest mój bo moja mama ma 2 kompa wiec mogę mieć na nim co chcę. I czy mogą być jakieś komplikacje podczas usuwania i instalowania windowsa ?? Czy jest potem szansa za pomocą recorvery odzyskania systemu do stanu od zakupu ? Slythia podaj nazwę do czego mam ci znaleźć sterowniki i możne postaram ci pomóc :)
|
Do zastosowań nieprofesjonalnych pamięć wykrywana przez XP wystarcza aż za bardzo. Do zastosowan profesjonalnych wybór systemu ma inne priorytety niż możliwość grania w Tibię.
|
A może jednak rozważyć Viste co prawda pracowałem na niej trochę lecz wiadomo jakie ma błedy, Czy Windows XP ogarnie gry typy AC 2 i GTA 4 tam jak sevenka ??
PS. http://img705.imageshack.us/img705/1679/p0308102236.jpg Macie jakieś sposoby na owada oprócz lampki przeciwkomarowej ?? :D A co sądzicie o Linuxie ?? :p Może po prostu nieruszań systemu ?? |
O Viście zapomnij. To coś częściej nie działa, niż działa, w dodatku ciągle coś się psuje, wolno chodzi... Jak już chcesz nowy system to weź sobie 7 (czyli to, czym Vista miała być).
|
Ja się właśnie zastanawiam co wziąść. xd
Może tak się zapytam jaki macie system operacyjny z service packiem ? :) Vista : lepsza grafa i dodatki dla kobiet /pisałem ze na nim pracowałem/ XP : tam jak już ktoś stwierdził staruszek lecz SP3 mu trochę dodał młodości 7 : nowe dziecko ma też błedy :/ W domu mam 1 oryginalne systemy pudełkowe xp i pre instalowanego sevenke. Jaką będę mieć wydajność xp i vista w tej konfiguracji co podałem? Czy będzie się ścinać windows? |
Pozostań przy Windows 7 HP 64-bit, tylko ściągnij inną kopię i wpisz swój klucz, po chorobę te śmieci od Samsunga... Windows XP odchodzi w zapomnienie (chociaż sam aktualnie mam laptopa i na nim XP) a Vista mimo SP1 nadal nie jest taka jaka powinna być jest wolna, masz nowszy procesor, 4gb ram i w miarę dobrą kartę graficzną więc Windows 7 będzie współpracował śmiało ze sprzętem bez zastrzeżeń i nie będziesz musiał na nic narzekać.
|
Skoro laptop jest nowy, istnieje możliwość, że nie istnieją do niego sterowniki kompatybilne z SuXP'em, więc zdecydowanie odradzam, a ogólnie wymiana Siódemki na SuXP'a czy Linuxa się nie opłaca. Visty nawet nie wspominaj. Zostaw taki jak masz, bo to najlepsza opcja (przecież nie będziesz specjalnie kupować wersji Ultimate). Wywal preinstalowany software, zwłaszcza ten, który jest trialowy (przykładem tu może być np. Norton Anti-Virus itd. itp.) i zastąp go darmowym, lub takim, na który cię stać
Ukryty tekst:
To tyle ode mnie. Ogólnie prawda jest taka, że aktualnie ŻADEN system nie dorównuje osiągom siódemki (i proszę dzieci XP'ka o nie wypowiadanie się jaki to on szybki i sprawny, bo to bzdury, gdyż sam miałem, używałem i wiem co można wycisnąć z jednego, a co z drugiego). Windowsa Seven mam już dosyć długo i na razie nie miałem ani jednego przypadku niebieskiego ekranu, co w Viście było już sprawą naganną, a z XP'kiem zdarzało się od czasu do czasu. Zaznaczam, że to nadal ten sam PC'et, w którym niczego nie dokładałem, ani nie modyfikowałem (chodzi tu o hardware) Cytuj:
|
Omg
Ludzie ja znam systemy operacyjne MS dość dobrze ...
Jaki system wybralibyście bez zbędnego pisania :p Sterowniki xp,vista,seven są xd PS. Ja do lapka nie dostałem wersji trial tylko -Oprogramowanie Samsung-owe -McAfee na 2 lata -Office 2010 na 3 kompy -inne tego typu programy i AC2 jako dodatek do kompa bo była promocja :D @up dziecko mówię do 7 bo porównaj sobie datę wydania choćby visty a sevenki, na xp pracowałem od wydania z sp1 znam ten system dobrze, wcześniej windows 3.1, win95,98,me, Masz racje ale dzieci xp to sa gorsze od dzieci neo /bez obrazy dla kilku ludzi/ nie stać ich na dokupienie pamięci ram do 2 GB albo choćby do jednego a to nie jest taka duża kwota :) Na Viście pracowałem 1 rok i trochę sie po*ku*wia*em na nią lecz na sevence po miechu pracy też jest ich niemało xD A co sądzicie o Linuxie, i co jaki czas robicie formata ? |
Cytuj:
Cytuj:
Osobiście odradzam Linuxa jeśli masz zamiar bawić się czymkolwiek poza programowaniem/ adminowaniem/ multimediami - nigdy nie masz pewności czy gierka będzie działała poprawnie, bez bugów i z pełną wydajnością. Jest pod tym względem coraz lepiej, ale - podkreślam - pewności nigdy nie ma. |
Czyli chyba nic niebędę zmieniać :) bo poco dzięki że poświęciliście czas.
Mam jeszcze jedno pytanie : Co jaki czas robicie formata ?? |
Ja przynajmniej raz do roku, ale zazwyczaj zdarza się to częściej (co 6-10 miechów).
|
Dobra thx za pomoc i "zmarnowanie czasu" :)
|
Cytuj:
|
Ja format kompa robię średnio co 6 miesięcy góra rok, tak aby nie był zaśmiecony i nie zamulał, puki nie zamula i działa wszystko glanc nie formatuję co najwyżej defragmentuję pliki co 3 miesiące :)
|
Aby nie robić nowego tematu chciałem się zapytać :
1. Słyszałem o windows xp 64 bitowy < czy to dobre ?? 2. Czy da się go dostać w Polsce lub w polskiej wersji językowej ? 3. I czy sterowniki na niego są dostępne jak na system 32 bitowy ? Proszę o szybką odpowiedz :p |
Cytuj:
2. Tego to akurat nie wiem 3. Sterowniki do wersji 32-bitowej na XP 64 powinny działać, aczkolwiek nie gwarantuję, że wszystkie. |
Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:01. |
Powered by vBulletin 3