Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Radek 666
Co do płyty, to raczej powinno być na pudełku. Ale pewnie i tak sprawdzałeś. Spróbuj wyciągnąc płyte, może na niej gdzieś jest napisane :). Co do menagera urządzeń u mnie nic nie jest napisane, może dlatego, że nie umiem szukać :D.
|
jak on nie wiem nawet jaka ma plyte to napewno bedzie wiedzial jak wyciagnac plyte.
jaki masz system operacyjny? jak xp to: start->uruchom->cmd. w lini polecen piszesz systeminfo |find "Model systemu:" zapisujesz wyniki i wpisujesz jeszcze systeminfo |find "Producent systemu:"
i juz masz wszystko podane jak nalezy. mozna tez sprobowac na innych osach ( windosowskich oczywiscie;) )
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grim
2. Każda karta graficzna pasuje do każdej płyty głównej.
|
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zar3k`
2. Myslisz sie, nie kazda. Sa rozne gniazda. Nawet w kazdym ze sklepow w ktorym bylem mowili ze nie kazda karta pasuje do kazdej plyty glownej.
|
nei kazda garta grafiki pasuje do kazdej plyty. sa 3 glowne standardy: pci, agp i pci-express. sa one calkowicie niekompatybilne ze soba. malo tego. jezeli chodzi o zlacza agp to rozrozniamy agp 1x, agp 2x, agp 4x i agp 8x ( czesto nazywane agp pro ). jezeli mamy plyte glowna, ktora obsluguje tylko agp 1x i agp 2x to najczesciej nie wsadzimy do niej karty agp 4x albo agp 8x, poniewaz takie karty nie sa kompatybilne wstecz.
warto by wspomniec rowniez o czyms takim jak karta grafiki wbudowana na plycie glownej. PRZEWAZNIE takie komputery niestety nie maja zlacza agp, wiec ewentualna rozbudowa moze odbyc sie tylko poprzez dokupienie karty grafiki na pci ( te karty niestety dzialaja duzo wolniej od kart opartych na agp ).
|