![]() |
echa festiwalu "Wysokie Temperatury Filmowe - Kazimierz Dolny"
Nie jestem pewien czy temat wogole kogos zainteresuje, ale co tam... kto nie ryzykuje ten nie ma:)
Przez weekend mialem okazje goscic z luba na Festiwalu Filmowym w Kazimierzu Dolnym. Ponieważ bylem tam pierwszy raz nie bylem pewnien czego mam sie spodziewac. Dziela prezentowane na tamtym festiwalu sa naprawde wielkiej klasy. Sprawiaja, ze ogladajac produkcje tam pokazywane nie mozemy siasc z paczka popcorny, puszka piwa, wylaczyc szare komorki i ogladac. Tam od widza wymaga sie czegos wiecej - MYSLENIA. Jesli ktos byl na festiwalu - wie. Jesli nie - niech koniecznie pojedzie:) Zwlaszcza wlasnie jak lubicie kino troszeczke ambitniejsze niz Rambo czy Rocky. Troszeczke o tym co bylo Jak wspomnialem filmy byly pierwszej jakosci. Na samym poczatku wstrzasnal mnie 'ja ty i wszyscy ktorych znam" (moglem przekrecic tytul;)) opowiadal on o problemach ludzi zyjacych w XXI pierwszym wieku - wieku internetu oraz dystansu do ludzi. Pokazywal w jakim parszywym swiecie zyjemy: pomimo tego, ze mamy dzieci, zone wogole ich nie znamy. kiedy spotkamy na ulicy czlowieka, ktory sie do nas usmiechnie od razu zaczynmy myslec, ze cos jest nie tak - a moze to morderca. Film dosc bolsenie pokazuje nam jak bardzo cofamy sie w rozwoju... Bylo jeszcze cos. Cos co mna wstrzasnelo. Cos po czym nie moglem wyjsc z kina przeez dobre 30 minut - wygonil mnie dopiero ochroniarz tuz przed nastepnym seansem. Tym czyms byl film "Hotel Rwanda" - rezysera niestety nie pamietam. Film opowiadal o konflikcie dwoch plemion w tytuowej Rwandzie: Hutu i Tutsi - oraz o tym jak postapilo nasze wspaniale ONZ. Nie chce tu streszcac filmu: on predzej czy pozniej pojawi sie w kinach bo jest wspanialy. Ale w dobie, kiedy wszyscy mowia, ze obecnosc wojsk pokojowych w Iraku jest uzasadniona. ktos kto zobaczy "Hotel" zmieni zdanie. Tam ich obecnosc tez byla potrzebna: brat mordowal brata, dorosly dziecko, maz zone tylko dlatego, ze byli z innego plemienia. Co zrobilo nasze kochane ONZ? Wycfalo wojska, zeby nie miec strat wlasnych. Efekt? 1 milion zabitych i o wiele wiecej rannych. Dalej myslicie, ze jestesmy w Iraku, zeby im pomoc? obejrzyjcie "hotel rwanda". osobiscie boleje, ze nie zobaczylem "Skazanego na Bluesa". Ale niestety - wszystkich filmow prezentowanych w Kazimierzu nie sposob obejrzec:) Wiec jak.. ktos byl tam?:) Zainteresowanych zapraszam na http://ww2.tvp.pl/4596.dzialy |
Na Festiwalu nigdy nie byłem, ale naprawdę mnie do tego zachęciłeś. Za rok spróbuję zebrać jakąś ekipę i się tam wybrać. Jak znam życie to prawie na 100% nie wypali:(, więc spróbuje zdobyć chociaż " kopie zapasowe ;) paru pozycji.
|
Ja za rok bede wiec jakby co mozesz wybrac sie z moja paczka;)
|
Nigdy takie kino mnie nie ciągneło, ale teraz może nawet kiedyś się skusze na jeden z prezentowanych przez ciebie filmów. Na festiwal nie pojade bo za młody troche jestem na taką podróź :)
|
|
Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46. |
Powered by vBulletin 3