Temat: Skandal !!!
Zobacz pojedynczy post
stary 13-06-2007, 00:32   #220
Longaar
Użytkownik Forum
 
Longaar's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2006
Wiek: 36

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Longaar
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 104
Poziom mag.: 67
Domyślny

Heh większość trochę mało uważnie śledzi wydarzenia. Napisali że magia będzie zależała teraz w większości od mlvla a nie od lvla i poziomy do około 60-70 lvla tego nie odczują. Do tej pory siłę magii obliczało się na podstawie formuły 2*lvl + 3*mlvl. Przypuszczam że teraz zostanie zmieniona na lvl + 4*mlvl co na 50lvlu z 50mlvlem nie zrobi żadnej różnicy - siła magii w obu przypadkach będzie wynosiła 250%. zakładając że mamy 100 lvl i 65 mlvl teraz mamy siłę magii równą 395%, po update będzie ona wynosiła 360%. Co to oznacza w praktyce? taki sorcerer - druid - zadawał z visa maksymalne obrażenia około 220, po update będzie to około 200 max więc jest to różnica około 10% na 100lvlu.

Uważam że nie jest to powód do narzekań bo można czasem poświęcić tą godzinę - dwie dziennie na robienie run (tak jak knight czy paladin skilluje) i porobić runy a nie tylko pg i starać się o jak najlepszy mlvl.

Trzeba zauważyć że przy takiej przypuszczalnej zmianie formuły każdy awans mlvla spowoduje większy niż do tej pory przyrost zadawanych obrażeń.

Jest też ciemna tego strona ponieważ teraz wielu graczy którzy będą chcieli nabić mlvl przerzuci się na macro.

Co do knightów i paladinów.
Dostaniecie nowe bronie, ale w poście od CS na forum tibia.com przeczytałem że nie będą one takiego pokroju jak Avanger czy SoV tylko raczej słabsze wypełniające luki między słabymi i silnymi orężami.
Wasza zdolność posługiwania się runami ofensywnymi również spadnie więc używanie hmm, explo czy sd wogle wyjdzie u tych profesji z mody i czysto ekonomicznej opłacalności. W zamian dostaniecie nowe umiejętności posługiwania się bronią które będą absorbowały pewną ilość many, więc tymi "czarami" nie macie się co podniecać, będzie to coś za coś.
Odnośnie samej broni - każda broń będzie posiadała pewien wymagany poziom lvlowy do pełnego jej wykorzystania, co oznacza że na niższym poziomie zadawane obrażenia będą znacznie zredukowane. Jak się tak zastanowić to jaki może być poziom dla Avangera? Wydaje mi się że 80, tak jak quest POI, więc wielu knightó nie mających takiego lvla nie bęzie miała użytku z tak świetnej do tej pory broni. Podobnie będzie z innymi orężami.

Jakie niesprawiedliwości zauważyłem?
A w sumie nic mi do tego, dla mnie różdżka powoli przestaje istnieć.
Ale skoro różdżka może być używana od pewnego lvla a na niższym nie, to broń w przypadku knightów również nie powinna posiadać możliwości używania jej na niższym poziomie, nawet jeżeli po update będą zredukowane zadawane nią obrażenia.
Knigh i Paladin otrzymają szeroką paletę nowych broni itp. Ja nie chce dla postaci magicznych nic nadzwyczajnego, ale mogłoby dojść po jednej różdżce i nie mówie tutaj o jakiejść posiadającej większą moc niż WOI i Tempest Rod. Myślałem raczej o zmniejszeniu przedziału zadawanych obrażeń przez wszystkie różdzki i dopiero na samą górę wstawić jakieś nowe, tutaj trzeba się wykazać inwencją twórczą - ja jej o tej porze nie posiadam
__________________
RPG...
Longaar jest offline