Zobacz pojedynczy post
stary 28-07-2007, 15:57   #14
Maryan
Użytkownik Forum
 
Maryan's Avatar
 
Data dołączenia: 18 01 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 41

Posty: 79
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aurea
Poziom: 106
Skille: 91/87
Poziom mag.: 7
Maryan ma numer GG 3282401
Domyślny

Największą kasę robi się na przedmiotach, które sprzedaje się u NPC. Pojęcie "rare" się zdezaktualizowało, bo na serwerach są setki DSM, czy nawet MPA, już nawet przedmioty z anni tanieją. Nie ma to większego znaczenia bo transakcje sprzedaży "rzadkich" przedmiotów stanowią tylko ułamek całego rynku. Większość przedmiotów jest sprzedawana Djinom lub NPC.

Brak konieczności wymiany ekwipunku na nowy powoduje, że rynek nasyca się bardzo szybko a codziennie dokładane są nowe przedmioty na sprzedaż, co powoduje spadek ich wartości. Dlatego wyjścia są dwa: 1. Dekorować domek 2. sprzedawać Djinom lub po niskich cenach.

Każdy rozsądnie grający w krótkim czasie jest w stanie uzbierać duże sumy pieniędzy, bo nie ma potrzeby w Tibii wydawania kasy na coś więcej niż MF/runy.

Ciekawym rozwiązaniem byłaby możliwość kupowania nowych, bardzo drogich przedmiotów u NPC-spowodowałoby to, że gotówka nie zalegałaby na kontach graczy a dodatkowo wprowadziła pewną wymienność sprzętu ( ja od 60 lvli mam identyczną zbroję, a od ponad 30 lvli identyczną całą resztę ekwipunku) Jedyne moje wydatki to UHy/MFy

Pozdrowienia
__________________
God heals, doctor takes the fee...
Maryan jest offline   Odpowiedz z Cytatem