Zobacz pojedynczy post
stary 18-08-2007, 02:32   #71
fannet
Użytkownik Forum
 
fannet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2005
Lokacja: Stargard
Wiek: 31

Posty: 85
Stan: Na Emeryturze
Poziom: 187
fannet ma numer GG 717454
Domyślny

dobry poradnik, mam nadzieję że będzie wiecej takich osób, którę będą pomagać w zwalczaniu tego świństwa

A teraz moje odczucia po przeczytaniu tego tematu
ehh autor tego programu nie jest amatorem to fakt, ale na szczęście żaden program nie jest doskonały, i jeżeli ktoś coś stworzył to powinien to również potrafić usunąć ... więc nie wierzę w to że nie będzie nigdy programu który to gówienko usunie

Najlepiej jest przestrzegać zasad (antyvirus, firewall, skanowanie plików pobranych z neta, nie otwieranie podejrzanych stron, firefox, bardzo trudne hasła, różne programy do wykrywania tego świństwa), a jeżeli znalazło by się keyloggera pierw ustalenie źródła pochodzenia (jeżeli np. będzie z jakiegoś pliku) to usunąć ... i format... format zajmuje około godziny, plus godzinka na zainstalowanie reszty programów ....

Teraz zapewne wielu z was powie: "nie chce mi sie robić formatów, tak często" lub "lepiej wolę spróbować usunąć to ręcznie" ... jeżeli jesteś doświadczony nie, to tak usuwasz i bez problemowo... jedziesz, lecz co będzie gdy masz o tym małe pojęcie więcej czasu zejdzie i nie masz pewności że całkowicie usunąłeś.......

lecz moim zdaniem jest poświecić te 2 godzinny co około miesiąc, niż stracić pare miesięcy, a może i nawet lat ciężkiej pracy i nie rzadko wiele ciężko zapracowanych pieniędzy ....

ps. A co na keyloggery, ogień należy zwalczać ogniem, jak by się napisało program który nie szkodzi tibi lecz keyloggerą np. wysyła parę milionów raportów do komputera, na którym są zbierane logi, coś jak spam... tylko że nie dla ludzi... ps2. nie ma żadnych przepisów prawnych, które by skórciły działania tych programów ? Przecież gdzieś muszą być komputery z logami, gdyby tak zgłaszać naruszenie prawa, co jak co programy działają na szkodę użytkowników internetu, i wykradają poufne dane... pomyślicie nie da rady, lub nie wierzę w cuda... i gdyby faktycznie nie było by odzewu, to każdy użytkownik by zgłosił że "ten i ten o hoscie tym i tym, robi to i owo, proszę o zajęcie się tym" i tak raz tygodniowo... nie znudziło by się im słuchanie ciągle tego samego? Oczywiście mówię o dobrych i znanych key~ ponieważ key~ typu "wejdz na bla bla i zaloguj sie i wygraj mpa i 100....k" są ich miliony ....

dobra wiem wiem rozpisałem sie jak zwykle trochę dalej od tematu

ps2. to wyżej to tylko moje odczucia nie koniecznie poprawne, ponieważ nie jestem profesjonalistą lecz zwykłym użytkownikiem więc jeżeli coś wyda ci się żenujące, bądź zupełnie sprzeczne z rzczywistością napisz mi to P

i wreszcie ps3. pisałem to prawie godzinę ...
__________________
pozdrawiam tych co włożyli głowę do mikrofali ...
igracz.eu - moja skromna stronka o grach komputerowych
fannet jest offline   Odpowiedz z Cytatem