Banshee - zjawa w kobiecej postaci. Banshee zwiastowały czyjąś śmierć.
Banshee jest swego rodzaju pośredniczką między zaświatami, a ludźmi. Banshee ponadto przeraźliwie płaczą, krzyczą i zawodzą, przepowiadając w ten sposób czyjąś śmierć. Ujrzenie banshee jest równe z rychłą śmiercią osoby, która ją zauważyła. Tylko potężni wojownicy i magowie potrafią zgładzić wściekłą, agresywną banshee.
Zazwyczaj przyodziane są na biało i mają długie, jasne włosy. Najczęściej kręcą się koło jednego miejsca, jęcząc i zawodząc przy tym.
Niektórzy sprzeczają się, czy banshee są piękne, czy szkaradne. Najprawdopodobniej przybierają różne postacie. Lecz trzeba to zauważyć, że jest w nich coś niepokojącego. Śpiew banshee jest uroczy, a jednocześnie intrygujący. Lecz nie dajmy się zwieść - należy powstrzymać banshee przed jej śpiewem, który może zniszczyć nasz umysł. Niestety, drodzy podróżnicy, nie opowiem wam o zwiastowaniu śmierci przez banshee, wciąż nad tym pracuję...
EDIT: Wytykajcie mi konkretne błędy na gg.
|