Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wyciszony
Moim zdaniem, system walki w III jest właśnie najlepszy. Siła gracza nie polega tu na posiadaniu super-hiper skillzów, lecz na jego odpowiednim wyczuciu rytmu, posiadania odpowiedniej taktyki i świadomości, w którym momencie należy wykonać taktyczny odwrót. Jedyna przewaga gracza to fakt, że nie jest on NPC.
|
Walka w Gothicu 3 polega na zaklikaniu wroga lewym przyciskiem myszy. Ot, i cała filozofia. A w Gothicu 2 musiałeś kombinować, w odpowiednim momencie blokować, cofać, mogłeś przez całą walkę się bronić i w odpowiedniej chwili kontrować, albo na odwrót - zasypać wroga gradem ciosów i liczyć na to, że się przebijesz przez jego blok. Taki system walki jest świetny, bo wymaga od gracza dużego zaangażowania. No bo w końcu nie po to rozwijam swego wojownika, żeby używać tylko jednego ciosu, który ukrył się pod LPM, prawda ?
