Zobacz pojedynczy post
stary 11-08-2008, 13:52   #94
OdWczorayMamNeostrade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W Tajlandii już sobie pograli:

5 sierpnia bieżącego roku w stolicy Tajlandii Bangkoku 18-letni licealista sprawdzał realizm gry Grand Theft Auto IV. Próbował ukraść taksówkę, jednak 54-letni kierowca stawiał opór. Nastolatek zaatakował taksówkarza nożem, mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Nastolatek przyznał, że bezpośrednią inspiracją była gra GTA IV.


Nastolatek przyznał się do winy. Jak sam twierdzi chciał sprawdzić czy w prawdziwym świecie też tak łatwo można ukraść taksówkę. Chłopak zamierzał zdobyć pieniądze na gry i sprzęt komputerowy, ponieważ pochodził z biednej rodziny, która nie mogła mu dać dostatecznie dużo.

Rząd Królestwa Tajlandii podjął już decyzję o natychmiastowym wycofaniu gry Grand Theft Auto IV z rynku. Produkt ma zniknąć z półek sklepowych w ciągu kilku najbliższych dni.

Oskarżonemu o morderstwo pierwszego stopnia nastolatkowi grozi kara śmierci. O jego dalszym losie zadecyduje sąd podczas procesu.

Źródło: http://osnews.pl/gta-iv-zakazana-w-tajlandii/

Ostatnio edytowany przez OdWczorayMamNeostrade - 11-08-2008 o 13:54.
  Odpowiedz z Cytatem