Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karate:]
A za kilka lat, Ty pojdziesz do szkoly sredniej i dowiesz sie co nieco o predkosciach kosmicznych, predkosci swiatla i o tym ze jednak podroz czegos posiadajacego mase z predkoscia swiatla i wieksza jest niemozliwa.
|
Bloodwin
Użytkownik Forum
Wiek: 17
Hm?
Cytuj:
30-40 lat temu, po lądowaniu na Księżycu, ludzie byli strasznie entuzjastycznie nastawieni. Prorokowali, że w 2000 loty w kosmos to będzie normalka, codzienność, że pewnie prędko nauczymy się podróżować z prędkością światła, a także w czasie, że teleportacja będzie możliwa... i co? Takiego wała. Z tego wszystkiego mamy jedynie teoretyczną wiedzę jak podróżować w czasie (choć tylko w jedną stronę) i umiemy rozpędzać... atomy (albo i niecałe atomy) do prędkości _zbliżonej_ do prędkości światła. Dłuuuuuga droga przed nami.
|
Wiec jak wyjaśnisz to, że naukowcom udało się rozpędzić cząstki subatomowe do prędkości większej niż prędkość światła wykorzystując tak zwane "zjawisko tunelowe"?
