Zobacz pojedynczy post
stary 09-12-2008, 22:16   #62
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 17
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

To już naprawdę ostatni post na dzisiaj...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Może i chciał. Ale jakby tego chciał to nie powstałyby inne religie.
Skąd wiesz? Słyszałeś o wolnej woli?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Nie nie może to obrazować prawdziwości. Tak jak cuda nie mogą obrazować prawdziwości Katolicyzmu. Tak samo to, że katolicyzm kształtował kiedyś Europe również NIE może obrazować prawdziwości Katolicyzmu.
I nie obrazują. Katolik musi wierzyć tylko w jeden cud (z założenia nieweryfikowalny na dodatek). W całuny turyńskie, cudowne ozdrowienia ani objawienia na brudnej szybie już nie musi

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Chrześcijaństwo też upadnie. Gdy ktoś stworzy religie lepszą niż chrześcijaństwo to ono upadnie. Śmiem wątpić, że może to być albo Islam albo NEW AGE.
Możliwe. Za to religia jako taka nigdy nie zniknie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Antyk rozwijaj się słabiej? Wątpie. Poza tym zauważ jedną rzecz. Religie antyczne nie miały kompromisów. Musiałeś wierzyć, a za nie wiare byłeś tępiony. A dziś masz wybór. Jaka religia jest silniejsza?
Tak, dziś masz wolny wybór co do wiary. Zauważ jednak, że w średniowieczu ateistów nie było Po prostu człowiek/państwo nie mógł wtedy funkcjonować bez Kościoła. Tak jak napisał Vavi - ferajna Zeusa nie mieszkała na Olimpie, ergo ta religia była nielogiczna, sprzeczna, nieprawdziwa. Natomiast katolicyzm takich sprzeczności nie ma.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem