Może i spowalnia to forum, ale to forum wcale wolno nie chodzi (dla porównania -
POLSKIE FORUM SOLDATA najpierw cierpliwie poczekaj aż się wczyta, a potem zobacz ile jest userów). Szybkość zależy od serwera, jak jest duży i szybki, to 2 tysiące nie używanych kont nie zawadza.
Ja nie uważam, że oni są biernymi użytkownikami i wchodzą, ale nie piszą, raczej tak, że się zarejestruje i pomyśli "ok, jak będę czegoś potrzebować to napisze" ale znajdzie w Tibi kolegów i oni mu będą mówić, więc już nigdy nie napisze. Pamiętam, jak 2 lata temu chodziłem po forach, gdzie użytkowników było może 300 a z forum korzystało 20 naprawdę a jeszcze 30 następnych rzadko. A teraz to wszystkie fora taki wielgachne są. Tutaj zaczynam już się nie łapać w ksywkach które się pojawiają, tym bardziej, jak pod sobą są 3 osoby z takimi samymi avatarami a o różnych nickach. Ale tak jest fajnie.
EDIT
A tam na dole forum zwykle mam około 10-20 użytkowników zarejestrowanych i większość znane ksywki, więc tamci w ogóle nie korzystają z tych kont. Ale teraz na przykład jest brodacz, zarejestrował się w listopadzie i nie ma żadnego posta, ale jak widać na forum wchodzi.