Zobacz pojedynczy post
stary 27-11-2009, 13:49   #152
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Swiety Pokaż post
Po części podzielam wasze zdanie dot. miłości do ojczyzny - nie nauczy się takich ludzi na siłe, że są Polakami, bo przeważnie żyją stereotypami - Polak złodziej, Polak-alkoholik, Polak-kłamca. Ale jest jedna rzecz, która mnie naprawde u Polaków (ofc nie wszystkich) męczy. Jak ktoś zaczyna mówić: " a w Niemczech to mają lepsze drogi, a w Anglii mają lepszych piłkarzy, a tam zarabiają tyle, a my w Polsce bida..." Dlatego tutaj kocham wypowiedzenie : nie podoba się? To wypier***ać. A najlepszy jest fakt, że mówią to ludzie którzy zwyczajnie byli na pare dni w takich krajach i pomieszkali tam chwile. I gadają, jacy to my źli, a o nich och, ach, ech... Takich ludzi trzeba po prostu wy*ebać do tych swoich Niemiec, niech pożyją tam i wrócą tutaj szybko z podkulonym ogonem, bo bedą tam traktowani jak śmiecie i nic więcej.
To dlaczego państwo swego czasu zapewniało powrót do Polski?
Poza tym ja np. gołosłowny nie jestem. Mam kilku znajomych za granicą, nie mówiąc już o rodzinie, i dochodzą do mnie słuchy jak im się tam ciężko żyje, bo są Polakami.

Aha, a gdybym mógł, to bym dawno stąd wyjechał. Szkoda, że kraj nie pozwala zarobić nawet takich pieniędzy, by mieć jakikolwiek start za granicą.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem