Zobacz pojedynczy post
stary 20-05-2011, 19:19   #1099
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Za litr benzyny place, po obecnym kursie, 1.32 euro lub 1.16 GBP. W porownaniu do zachodu jest ona tansza o kilkanascie centow. Tylko ile naleje Polak za srednia pensje, a ile naleje taki np. Francuz? No wlasnie...
Dokladnie mowiac, kupisz tyle: http://www.bankier.pl/static/att/85000/2307776_4.png
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlac...e-2307776.html

Z tym ze panstwo nie ustala cen ropy na rynkach swiatowych. Jedyne na co mamy praktyczny wplyw to wynagrodzenie, i ono jak na razie idzie w gore. Niestety rzad nie potrafi rownomiernie swoich staran rozlozyc, przez co mamy taka patologie jak: http://mainhg.demotywatory.pl/upload..._pepko_500.jpg

A najlepsze sa wlasnie argumenty typu "czemu francuzi/niemcy dostaja tyle a my tylko tyle?" Moze dlatego ze nie jestes we francji czy niemczech tylko w polsce? Niestety ceny ropy ida w gore szybciej niz polskie wynagrodzenie. Ale skoro mamy praktycznie 90% poparcia podzielone pomiedzy PiS i PO to zdaje mi sie ze wszystkim powinno sie podobac to co sie w polsce dzieje. W koncu na to zescie glosowali.

Cytuj:
Ciezka praca jest wynikiem narzekania wlasnie. Skoro nie narzekasz, to jest ci dobrze. Skoro jest ci dobrze - to po co sie zapracowywac?
Nonsensowna retoryka, moj drogi.

Cytuj:
Jak to "nie maja gdzie"? Zauwaz takze, ze takie ograniczenia hamuja rozwoj gospodarczy wschodzacych gospodarek, dzieki czemu nie moga one byc konkurencyjne wobec krajow bogatych. Zreszta popatrzmy - USA ostatnio zaczely mowic, ze cos moze zrobia (jak im sie zachce), Chiny maja kategorycznie w dupie cos, co jest im nie na reke. Czyli w calym tym przedsiewzieciu nie wezma udzialu dwa panstwa, ktore wytwarzaja najwiecej CO2. A kto jest oredownikiem tego? Kraje starej Unii, ktorych gospodarka w znacznej mierze opiera sie na elektrowniach atomowych, gdzie ograniczenie CO2 nie bedzie znaczacym obciazeniem. Kto na tym straci? Polska i jej podobne kraje, ktorych nie stac na przebudowanie gruntownie swojej sieci energetycznej, co oznacza, ze stana sie niekonkurencyjne = brak zagrozenia dla starej UE.
Ale niestety, jak UE mowi ze tniemy emisje to tniemy emisje. Wstapili do klubu europy? To teraz trzeba tanczyc tak jak reszta.

Cytuj:
Problem w tym, ze te nowe i "zapomniane" alternatywy sa w ogole nieefektywne, lub zbyt drogie.
Czyli tak jak Macintoshe... Ale nie martw sie, nowsze wersje staja sie coraz wydajniejsze i starsze tanieja.

Cytuj:
Coz, nie moja wina, ze malzenstwo postrzegam jako instytucje, ktora zostala ustanowiona glownie po to, zeby wychowywac dzieci. Jesli sprowadzamy ja do czegos, co ma dac nam mozliwosc placenia nizszych podatkow lub latwiejszego brania kredytow - co robia homoseksualisci - to faktycznie, nasza cywilizacja barbaryzuje sie.
Argument dokladnie tego samego typu co babcia mowiaca: "nie moja wina ze trawke postrzegam jako narkotyk, ktory stwarza zagrozenie dla wszystkich naokolo. Jesli zalegalizowanie trawki ma dac ludziom mozliwosc nacpania sie i mordowania innych pod wplywem - co robi dzisiejsza mlodziez - to faktycznie, nasz kraj potrzebuje S.P. Kaczynskiego."

Cytuj:
Bo nie ma alternatyw.
I to mnie wlasnie w polakach wkurza. Przeczytaj konstytucje. Dowiesz sie ze masz prawo do zalozenia wlasnej partii ktora bedzie reprezentowala twoje poglady. Wprost zygac mi sie chce jak kazdy sie skarzy ze nie ma na kogo glosowac a nikomu nie chce sie tego okazac. Czy to w formie nowych partii czy protestow wobec obecnych partii.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem