Zobacz pojedynczy post
stary 25-08-2011, 15:52   #1267
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
A tego typu serwisy, jak zacytowany wyżej naprawdę nie oddają rzeczywistości. Zwykły populizm. Mamy swoje założenie, że Unia jest zła, to pokażemy ludziom, że właśnie taka jest. Więc pokazuje się z góry założony obraz rzeczywistości i wszelkie fakty (albo i nie) układa się tak, żeby go potwierdzić, pomijając bardzo ważne, ale kolidujące z wizją aspekty. Przedstawił to częściowo już w swoim poście Ashlon.
A nie jest? Czy ograniczenia związane z Co2 czy produkcją cukru jest dla nas korzystne? Czy wprowadzenie wspólnej waluty, na którą nie bęziemy mieli absolutnie żadnego wpływu będzie dla nas korzystne? Często słysze opinie "a unia to fajna sprawa bo budują drogi" lub "super bo można dostać dotacje" - kompletny bullshit ciemnoty. Gdybyśmy pieniądze z tej ogromnej akcyzy przeznaczyli na infrstrukturę to mielibyśmy drogi takie jak na Chorwacji, a tutaj wszystkim opadają gięby, bo "OMG ona przecież w ue nie jest, jakim cudem mają takie drogi na takim górzystym terenie?". Nikt mi nie wmówi, że podnoszenie akcyzy dla LPG gazu jest jakoś bezpieczne dla środowiska, banda zkretyniałych hipokrytów z brukseli, którzy walczą z oddychaniem (co2), a podstawiaja kłody pod nogi najbardziej ekologicznemu środka napędu dla pojazdów. Nie wiem czy pamiętacie prostowanie bananów, gdzie kazano kupować droższe proste banany od tych ugiętych, a na dzień dzisiejszy ograniczenia związane z połowem ryb - gdzie to rybacy musieli wywalić za burtę około 100 mln ton ryb, pozdro.

Juz samo to mi wystarczy, by ją zdyskredytować i nie potrzebne mi jakieś tam przebrane i pogięte przez fikcję fakty, te info, które posiadam mi w zupełności wystarcza. Budują monopol dla swoich monopolistów (jak się burzyli, że nie mogliśmy sprzedać ich firmom swoich firm związanych z energetyką), żyją z odsetek kredytów dla biedszych państw. Dam sobie łeb ukręcić o to, że Adolf w grobie się teraz przewraca, widząc jak łatwo można kontrolować prawie całą unię, głupim traktatem. lOL

Cytuj:
Teraz mala zmiana tematu - w wojewodztwie podlaskim zapewne jakas grupa nacjonalistyczna zamalowala litewskie napisy oraz litewska tablice pamiatkowa. Zaraz sie podniosl krzyk na Litwie, na czele z glosem tamtejszego premiera, ze jest to wrogosc wobec Litwy. Ja sie pytam - gdzie jest nasz szef MSZ, ktory wspomnialby, ze na Litwie ostatnio nie zamalowywano, ale wrecz zakazano odgornie stosowania dwujezycznych (tj. litewskich i polskich) tablic?
Nie może, bo by z nim zrobili to samo co z Lepperem.
Unia to unia, według von tusakermenera polacy nie mają najmniejszego prawa oczekiwać jakichkolwiek zobowiązań wobec innych - jesteśmy najgorszym dnem, najgorsżą rasą, mamy siedzieć cicho i pracować za miskę zupy z niemiec z resztą.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 25-08-2011 o 15:58.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem