Temat: Tibia Is Dead
Zobacz pojedynczy post
stary 03-03-2013, 18:12   #1
Pirate Cutthroats
Użytkownik Forum
 
Pirate Cutthroats's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006
Wiek: 34

Posty: 386
Stan: Niegrający
Świat: Real life
Król Tibia Is Dead

Tak jak w tytule. Tibia nie żyje. Nie żyje, prawda?

Na forum 20 oglądających, gdzie jeszcze rok temu w samym dziale zdjęcia było po 150...Na serwerach widzę ogromne pustki (patrząc na "who is online"). Hunted.pl nie aktualizowane od miesięcy, Tibia.pl właściwie też. Nagle wszyscy stracili zainteresowanie tą grą, czy nadszedł już ten czas kiedy gracze wchodzący w boom na Tibie (jakoś w roku 2003) wydorośleli porządnie i mają zwyczajnie dojść tej gry?

Ja nie gram już od dawna, czasem jeszcze się logowałem sprawdzić co tam słychać, ale parę miesięcy temu definitywnie usunąłem konto i moje postaci już nie istnieją. Nie wiem czy jest tam jeszcze szukać, ale myślę, że tłum na rację, czyli nie ma czego szukać w niegdyś fenomenalnej grze...



Świat się zmienia, Tibia niestety nie. Na początku było fajnie, bo były to lata, kiedy widok 2D izometryczny nikomu nie przeszkadzał, na obecnym etapie rozwoju technologicznego Tibia wygląda po prosto śmiesznie, nie oldschoolowo - śmiesznie. CipSoft nie przystąpił do wyścigu o graczy i spotkała go za to sroga kara. Jakiś czas temu przewidywałem rok zamknięcia serwerów gry...biorąc pod uwagę stan obecny, myślę, że stanie się to w roku 2015, może nawet 2014. Obecnie od gier wymaga się więcej, nie tylko nowych terenów i przedmiotów. Wymaga się wprowadzania nowych technik, zmian technologicznego tła, zmian interfejsu, sposobu rozgrywki etc...w Tibii tego nie ma i efekt jest widoczny. Myślę, że ta gra już się wypaliła, jej dawny fenomen powoli dogorywa, a pozostali gracze to zapewne ludzie, którze przygodę z grą zaczęli nie tak dawno bo 3-4 lata temu i znają tylko jej nowe "hotkeyowe" oblicze.


Proszę o komentarze.
__________________
Cytuj:
Gugo Blood [47]: twoja stara pije wode po pierogach
Cytuj:
Coconut Almighty [20]: this game is for young old and prehistoricals
Pirate Cutthroats jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.