Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dejvo
Zadanie z gwiazdką*, z mojego aktualnego podręcznika, nie ma tutaj żadnych haczyków, wystarczy pomyśleć:
Wynajęcie autokaru dla uczniów jadących na wycieczkę kosztowało 600zł. Sześciu uczniów zrezygnowało z wyjazdu, co podniosło koszt wycieczki o 5 zł na jednego ucznia. Ilu uczniów pojechało na wycieczkę?
|
Na wycieczce dobrze bawi się 24 uczniów.