Zobacz pojedynczy post
stary 31-03-2009, 18:26   #7
Decade
Użytkownik Forum
 
Decade's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2008

Posty: 629
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Hornety
Świat: Elysia
Poziom: 55
Poziom mag.: 45
Domyślny

Ten poradnik nie mial byc kompletnym kompendium tylko tym co najczesciej jest pomijane w poradnikach, i tym czego najbardziej brakuje. Dlatego nie zawracalem sobie glowy takimi pierdolami jak wymienienie wszystkich miejsc gdzie mozna kupic promocje.

No to zaczynamy:

blessy
Czy ja wiem czy blessy sa takie oplacalne... zauwaz ze mag ma zazwyczaj malo forsy i dobrze jak ma na nastepnego expa, szczegolnie taki 50 ty level. Teraz, po utrudnieniu botowania bedzie czym trudniej zdobyc forse. A poniewaz straty expa i tak zostaly znacznie zmniejszone bo o połowe (bez blessow) uwazam kupowanie blessow na srednim levelu za bezsensowne.
Zreszta no wiesz, sa tacy co kupia wszystko dla swojej postaci i nie szkoda im pieniedzy. Ja natomiast gdybym odzyskal swoja postac, wrocil do wara, to nie kupowalbym juz blessow wcale. na pekera tez nie oplaca sie blessow kupic

sila czarow maga/druida
http://tibia.wikia.com/wiki/Formula

poza tym gralem shakowanym 45 druidem, z SD wchodzily znacznie lepsze hity w ludzi niz z terra wave (terra wave 3,5-7, SD 5-7), natomiast magiem (energy wave 4,5-9 SD 5-7) bije sie mocniej niz z SD, biorac pod uwage 20 hitow.

exura i magic level
co do leczenia exury, nie pamietam wszystkiego dokladnie, to bylo 2 miesiace temu, zauwaz jednak ze magic level rosnie wraz z levelem, magic levela duzo nie wytrenujesz bez trenowania levela jednoczesnie - miedzy dwoma 50 tymi levelami moze byc max 10 magic leveli roznicy, miedzy 80 tymi bedzie z 5 magic leveli roznicy... poza tym gwoli scislosci level zwieksza sile ataku magicznego i to nie jest pusta teoria tylko nasze obserwacje. Moj kolega 166 ed ktory mial okolo 72 mlev (nie pamietam dokladnie) bil w potwory o 40% wiecej niz ja majacy 86 ms majacy 63 mlev z itemami. jesli sila ataku zalezalaby tylko od levela to roznicy w sile powinno byc 12,5%. Tymczasem on bil w hydry z samego visa hity niewiele mniejsze niz ja z visa + rozga na energie ktora bije w hydre 60-80.

zdjecia są tylko nie wiem czego wyswietlaja się jako linki, wszystkie są wstawione jako IMG.

Jesli juz chcesz sie kryc po takich miejscach jak desert to juz lepiej sie schowac na deeper fibula quescie, poniewaz tam jest dosc dobry exp, na serwie na ktorym siedzi 300 ludzi bedzie z 45k/h, poza tym trzeba tam zejsc kilka poziomow nizej i szybko zobaczymy kiedy beda isc po nas, kiedy przestaną byc "very far". No i szybko mozna uciec w teleport, i rzucic za siebie magic walla, poza tym do deep fibula questu potrzebny jest zloty klucz, zanim ludki otworza spoiler i go zdobeda tez mijaja cenne minuty. Jedyne ryzyko jak zrobia na ciebie massloga no ale wtedy to juz nic nie pomoze, chyba ze czeste zmienianie tak ukrytych expow.

Rzucanie magic walli przed ryj komus ma sens jesli masz bota na leczenie, bo nie sadze zebys ze standardowymi hotkeyami wyrobil strzelajac komus magic walle przed ryj, leczyl sie i jeszcze uciekal. A jesli chciales uzywac bota do funkcji rzucania magic walli przed ryj to przetestuj ją na zywo i zobacz jak bardzo zawodna jest. Magic walle za siebie to tak dobry pomysl, o tym nie napisalem.

@ ariel, tamten goscio StagG jest w jakiejs akademii to pewnie ktos jak nasze TD więc nie trac energii na dziwienie mu się kazdy ma swoj styl gry, my gralismy expiac a on robil runki tak tez mozna. Zreszta ja tez dbalem o magic level ;P ale nie az w takim stopniu.
Ale expiac tak zeby ci sie zwracalo, i uzywajac mana potionow powodujesz szybszy wzrost magic levela niz stojac na swoim domku i robiac runy, a czy ktos chce miec wyzszy magic level, czy mniejsza roznice miedzy levelem a magic levelem to jego sprawa. Zreszta teraz na 50 levelu nie przejmowalbym sie magic levelem tylko wbijal wyzszy, bo na 50 tym to jest gowno a nie gra, tak malo zycia i tak wolno sie biega ze to strata czasu trenowanie mlev zamiast expa.
__________________
zgadnij czego juz nie gram...

Krus pat-49 ms max/zrookowany przez upierdliwych
Krezji skejter-86 ms max/deleted za bota
Rone epso-82 rp max/deleted za bota
zeth chaos-60 ed hackniety jakiemus szwedowi:>/zrookowany okradziony

Krejzi Skeejter - 55 ms Facc, ciągle mam
Kawa ER-5 - pincet cm3, 37kW, 45Nm, dwa koła - active

Ostatnio edytowany przez Decade - 31-03-2009 o 18:34.
Decade jest offline   Odpowiedz z Cytatem