Zobacz pojedynczy post
stary 03-09-2008, 12:29   #8
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Problemy z klientem

Nie mogę połączyć się z serwerem gry. Co sie dzieje?
Aby grać w Tibię, potrzebujesz w pełni funkcjonalnego połączenia TCP/IP z serwerami gry. Jeśli masz problemy z połączeniem, sprawdź ustawienia swojego połączenia lub spytaj swojego administratora sieci o poradę. Zauważ, że niektórzy dostawcy ograniczają dostęp np. poprzez zezwalanie na przesył danych tylko niektórym programom, jak na przykład przeglądarki, a blokowanie innych, na przykład naszego klienta. Możliwe jest także, blokowanie połączenia z serwerem przez proxy lub firewalla. Upewnij się, że połączenie z portem 7171 nie jest zablokowane.
Jeśli otrzymałeś wiadomość „Server is not online” oznacza to, że serwer został wyłączony z powodów konserwacyjnych lub problemów technicznych. W takim przypadku zaczekaj, aż serwer zostanie uruchomiony ponownie.

Mam złe połączenie z serwerami gry. Gra się zacina lub zostaję rozłączany. Co mam robić?
Sprawdź ustawienia swojego połączenia internetowego, by upewnić się, że jest ono poprawnie skonfigurowane. Zapamiętaj, że dodatkowy przesył danych, jak na przykład transfer plików, dodatkowo spowalnia połączenie internetowe. Wiedz także o tym, że połączenia są zawierane poprzez routery i kontakt Twojego komputera z naszymi serwerami, może stać się niestabilny, jeśli jeden z takich routerów ma problem techniczny. W związku z tym, nie możemy zagwarantować bezproblemowego połączenia z naszymi serwerami o każdej porze, ponieważ jakość połączenia jest poza naszą kontrolą. Jednakże, zalecamy grę na serwerach znajdujących się jak najbliżej twojego domu, aby zminimalizować odległość pomiędzy Tobą, a serwerami gry. Jako ostatnie, możesz zastosować połączenie z naszymi serwerami poprzez innego dostawcę internetowego. Prawdopodobnie inny dostawca jest w stanie zaoferować Ci lepsze połączenie z serwerami.

Klient uruchamia się bardzo wolno. Co mogę zrobić by uniknąć tego problemu?
Jeśli klient uruchamia się zbyt wolno, możesz spróbować zastosować poniższe opcje z menu klienta:
• Options>Graphics, włącz tryb „Fullscreen”, niską rozdzielczość i głębię kolorów (np. 640x480, 16 Bits)
• Options>Graphics>Advanced, zaznacz opcję „Don’t stretch/shrink the map.”
• Options>Graphics>Advanced, zaznacz lub odznacz opcję „Show Light Effects.”
• Options>Graphics>Advanced i zmniejsz limit klatek na sekundę „frame rate limit”
Powinieneś także uaktualnić sterowniki swojej karty graficznej i pobrać najnowszego DirectX’a

Otrzymałem wiadomość: "Video surface allocation failed (error Code 13)". Co mogę zrobić?
Jeśli otrzymałeś wiadomość z tym błędem, klient nie jest w stanie określić właściwej grafiki. Zatem musisz wybrać ją ręcznie.
Prawy przycisk myszy na ikonę Tibii, wybierz właściwości. W zakładce skrót, znajdź cel. Pozostaw w tej lini wszystko tak jak jest. Na końcu zostaw spacje, dopisz engine, zostaw kolejną spacje i dopisz 0 dla DirectX 5.0, 1 dla OpenGL lub 2 dla DirectX 9.0. Jeśli masz wątpliwości, którą wybrać, wypróbuj, która opcja działa dla Ciebie najlepiej.
Zauważ, że jeśli grałeś w Tibię przed wersją klienta 7.7, dodając 0 dla DirectX 5.0, pozwoli Ci to na granie z takimi samymi ustawieniami grafiki jak wcześniej.

Od ostatniej aktualizacji Tibii otrzymuje wiadomość: "Could not delete old Tibia program Tibia*****". Co mogę zrobić?
Istnieje kilka wyjaśnień dlaczego mogłeś otrzymać tą wiadomość. Możliwe jest, że nie masz praw do edytowania plików w folderze Tibii. Powinieneś zalogować się do komputera jako administrator i ściągnąć patch. Jeśli jest to dla Ciebie nie możliwe, proszę zapytać o wskazówkę administratora systemu.
Możliwe jest również, że posiadasz źle nazwany plik na swoim komputerze. Proszę otworzyć folder Tibii. Jeśli znajdziesz tam plik o nazwie tibia.bak, nazwij go tibia*****. Teraz wszystko powinno działać normalnie.
Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie naprawiło problemu, proszę ściągnąć klienta z oficjalnej strony, i przeinstalować Tibię. Upewnij się również, czy Tibia nie jest już włączona na Twoim komputerze.

Gdzie zapisany jest plik konfiguracyjny i automapa?
Pod Windows 2000, Windows XP i Windows Vista, najłatwiejszym sposobem na zlokalizowanie pliku konfiguracyjnego jest wpisanie %appdata%\Tibia w miejsce adresu Windows Explorera, wciśnij enter. Otworzy to właściwy katalog, który zazwyczaj jest jednym z poniższych:
Pod Windows Vista i Windows 7:
C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\Tibia
Pod Windows 2000 i Windows XP:
C:\Documents and Settings\[ nazwa użytkownika]\Application Data\Tibia
Proszę zauważyć, że [nazwa użytkownika] to imię jakie wpisujesz na ekranie logowania w systemie operacyjnym. Wykaz imion może być zlokalizowany (Niemcy, Hiszpania, Polska itd). Możliwe jest, że te lokalizacje są "ukryte" i musisz zmienić ustawienia Windows Explorera na "pokaż wszystkie pliki".
Pod Linux:
~/.tibia
Pod Windows 95, Windows 98 i Windows ME nie ma tam możliwości zarządzania, tak więc wszystkie ustawienia plików są zlokalizowane w tym samym folderze gdzie klient Tibii.
Ustawienia Tibii (opcje główne, opcje ekrany, hotkeye itd) są zapisane w pliku Tibia.cfg.
Pliki automapy zapisane są w podkatalogu Automap, jako *.map files.

Czy można zmusić klienta, aby zapisał plik konfiguracyjny i automapę w określonym miejscu?
Normalnie, klient Tibii pyta Twój system operacyjny, jaki jest adres dla "określonych aplikacji i danych użytkownika". Jednakże, jeśli chciałbyś określić inny adres, możesz to zrobić używając ścieżki, nowego wiersza poleceń parametru dla klienta Tibii. Z tym, możesz zmusić klienta Tibii, do zapisywania pliku konfiguracyjnego (Tibia.cfg) i plików automapy (*.map) w określonym miejscu. Na przykład:
Pod Windows: C:\Programme\Tibia\Tibia***** path C:\MyTibia
Pod Linux: ./Tibia path ~/MyTibia
Proszę zauważyć, że ścieżka wiersza poleceń parametru, musi być ostatnim używanym kryterium, np Tibia***** engine 0 path C:\MyTibia

Wskaźnik mojej myszy nie działa poprawnie. Co mam z tym zrobić?
Wejdź w opcje, następnie dział Graphics>Advanced i zaznacz lub odznacz opcję „Windows Mouse Pointer”

Światła i cienie wyświetlane są jako migocące, czarne piksele. Co jest nie tak?
Wejdź w Options->Graphics->Advanced i włącz opcję "Show Light Effects". Jeśli to nie zadziała, prawdopodobnie nie posiadasz akceleratora 3D. W tym przypadku efekty świetlne i cienie będą wyświetlane jako czarne piksele. Włączenie trybu „Fullscreen” (Options>Graphics) może pomóc, ponieważ akeceleratory 3D czasami nie działają z niektórymi trybami graficznymi. Możesz także, wypróbować różne tryby graficzne, poprzez zmienianie rozdzielczości i głębi kolorów.

Moje okno gry jest za małe i nie zmienia swojego rozmiaru automatycznie. Co mogę z tym zrobić?
Wejdź w opcje, następnie Graphics>Advanced i odznacz opcję „Don’t stretch/shrink the map”. Jeśli Twój klient zwalnia po odznaczeniu tej opcji, zmniejsz rozdzielczość (np. 800x600).

Klient korzysta z możliwości procesora nawet do 100%. Czy mogę coś z tym zrobić?
Tak. Wejdź w opcje, następnie Graphics>Advanced i sprawdź limit klatek na sekundę „frame rate limit”. Jeśli suwak ustawiony jest na „Max”, przesuwaj go stopniowo w lewo, aż efekt zniknie. Gdy wykonałeś już powyższe czynności, Twój procesor powinien przeznaczać mniej zasobów na Tibię, a gra będzie działac dużo szybciej.

Czy mogę wyłączyć nicki i nazwy wyświetlane nad głowami postaciami i potworów?
Tak. Wejdź w opcje. Następnie General i wyłącz opcję „Show Names of Creatures”. Gdy jesteś w grze, naciśnij Ctrl+N, a otrzymasz ten sam efekt. Zauważ, że skrót ten pozwala także wyłączyć imiona potworów, graczy zostawiając na ekranie jedynie ich paski życia.

Czy mogę wyłączyć ukazywanie się na postaciach i potworach, punktów życia utraconych podczas bitwy?
Tak. Wejdź w opcje, następnie General i odznacz opcję „Show Textual Effects”.

Czy mogę korzystać z alternatywnego sterowania myszą?
Tak. Wejdź w opcje, następnie General i włącz opcję „Tibia Classic Control”. Odtąd, kliknięcie prawym przyciskiem na przedmiocie spowoduje jego użycie, na potworze/graczu, zaatakowanie. Aby włączyć menu kontekstowe kliknij na celu którymkolwiek z przycisków myszy, trzymając wciśnięty klawisz Ctrl.

Moja postać przerywa pogoń za celem, gdy kliknę na mapie. Czy mogę to zmienić?
Tak. Wejdź w opcje, następnie General i wyłącz opcję „Auto Chase Off”
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Slythia - 04-01-2011 o 17:35.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem