Zobacz pojedynczy post
stary 01-02-2012, 15:16   #1
zyziekholland
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka Poradnik dla palladyna 1 do 80 lvl FACC gracza z 12-letnim stazem

Poradnik dla palla od 1 lvla do 80 FACC ![

Wiec tak zaczynamy na Rookgaardzie gdzie na wstepie idziemy na Minotaur Hell Quest.Staramy sie dojsc do skrzyni z Carlin Swordem zabieramy szybko miecz i wkladamy go w ekwipunek.Prawdopodobnie padniemy ale nie nalezy sie tym zbytnio przejmowac,moze komus uda sie uciec .Ok przypuscmy ze padlismy i budzimy sie w swiatyni,teraz staramy sie zdobyc studded armora,leather boots i wooden shield,mozliwe ze komus uda sie to znalesc po drodze na MH Quest.I to jest juz nasz eq aż do 8 lvla gdziez na lepszy szkoda tracic czas.Questow tez juz innych nie robimy nawet na legion helmeta szkoda czasu chyba ze komus sie chce isc po present.Nastepnie az do 8 lvla expimy tylko na wolfach i czasem bugach.Jesli czasem po drodze spotkamy jakiegos trolla to tez go ubijamy i zbieramy cale zloto.Lepszego eq nie potrzebujemy na takie potworki.Przy takiej grze przechodzimy rocka w okolo 3 godziny.

Wazne jest zeby uzywac carlin sworda a nie mace.Ma w prawdzie ten -1 ataku mniej ale przy expieniu 1 do 8 lvla roznica ta jest prawie nie widoczna przy tak krótkiej grze na rooku, a uzywanie carlin sworda na roku przyda nam sie potem na mainie gdzie na wstepie kupimy w markecie poison daggera ktory w przypadku zbyt duzej liczby trolli bedzie ratowal nam tylek w poczatkowej fazie treningu i to bedzie wieksza korzysc .
Ok wbilismy 8 lvl teraz przypuscmy ze udalo nam sie uzbierac okolo 200 - 300 golda to za wszystko kupujemy carlin swordy.wybieramy postac palladyna , zabieramy legi 4 arma i armora 7 arma i wbijamy na statek do Carlin.Wiem ze bylo wiele podobnych poradnikow ale nie wszystko bylo w nich ok.Teraz sprzedajemy wszystkie carlin swordy u npc w carlin i kase wrzucamy do banku,zostawiamy sobie tylko 50 golda w bp.
Nastepnie otwieramy market i kupujemy poison daggera ktorego bierzemy do plecaka.I wyruszamy w podroż do Ab'Dendriel.Prawda jest ze tam jest najlepsze miejsce dla palla 8 lvl.Kupujemy klucz do troli i wbijamy tam trenować.Nie musimy tam mieszkac wystarczy mieszkac w Carlin chyba ze ktos boi sie ze bedzie mial po smierci zbyt dluga droge do ciała ,ale co moze byc w ciele 8 levelowej czy 15 levelowej postaci .
Nie powiem dokladnie do ktorego lvla tam zostac powiem tylko ze do distance 40-45 najlepiej i pamietajcie o tym zeby 2 trolle zawsze was bily gdyz shielding u paladyna jest bardzo ważny takie moje zdanie a wiem ze rożnie ludzie mowia,jednak ja wiem swoje i wiem ze jest wazny.Pamietajmy o uzywaniu spearow na full def.Ok mamy 45 distance i przypuscmy 13-15 lvl teraz mozemy zdobyc troche lepszy eq a wiec za zloto uzbierane na trolach kupujemy beleted cape w Markecie (ja zaplacilem okolo 400 gp) i tyle reszta eq zostaje.I teraz do wyboru mozemy isc expic na cyklpy lub na dwarfy i dwarf soldiery.Ja uwazam ze lepsza opcja do dwarfy gdzie mozna wylodowac iron ore za ktore w markecie dostaniemy minimum 1 k a za to juz fajny eq mozna kupic.Malo tego Dwarfen shield 26 def i Soldier Helmet.Taki eq wystarcza na ten lvl w zupelnosci.Huncimy tam do 25 lvla.

Ważna rzecz : nie ma najmniejszego sensu kupowac pacca dla paladyna do 50 lvla.Dla palla jest mnustwo miejscowek do expienia na facu gdzie nie ma wiele osob.Ja np expie na fibuli.Najlepiej zaopatrzyc sie w pacca dopiero na 80 lvlu.Takie moje skromne zdanie.

Co jeszcze wazne jesli chodzi o distance skilla to jak kto woli ale ja od distance 45 wogule nie trenuje dopiero w puzniejszej fazie gdy na dwarf geomancer lub z innymi playerami.
Niektorzy lubia od 8 lvla jak najszybciej wbic skila 80 dista i np 60 shieldinga ale potem dosc mocno boli strata takiego skila w przypadku smierci.Chyba ze ktos lubi sie bawic w pk ale moim skromnym zdaniem po tylu latach gry w Tibie palladyn jest teraz najgorsza postacia do pk co nie zmienia faktu ze mi najprzyjemniej sie palem gra.Tak na marginesie odbiegajac od tematu to wogule kilka lat w stecz w tibi byl duzo lepszy klimat gdzie ludzie chetniej chodzili na wspolne questy , magowie i druidzi walczyli skull stafem , bylo mozliwe lurowanie i wszystkiego mozna bylo sie w gdzie spodziewac a teraz jest w prawdzie duzo wiecej itemow i market jest olbrzymim pozytywem ale Gra Tibia straciła ten swój wspanialy klimat.Nastala lekko to ujmujac monotonia wbijania lvla i wzbogacania sie kosztem przyjemnosci z gry .Itemy byly o wiele drozsze pamietam blue robe 50 k plate armor 2 k plate legi 3 k gdzie teraz plate legi mozna za 200 gp kupic w depo od innego gracza i gracz z rookgardu wychodzi i z Leather Legs 1arm lub Studded Legs 2arma przerzuca sie momentalnie na Plate Legs 7arma.Cos tu jest nie tak.Troszke odbieglem od tematu
Teraz napisze o eq :
Od 25 lvla staramy sie juz nosic najlepszy eq.Jeśli chodzi o armora i gdy mamy do wyboru blue robe 11 arma ktore jest lekkie i pozwala nam wziasc wiecej r-spearow to o wiele lepszym rozwiazaniem bedzie crown armor 13 armora.Noszenie Palladyn armora nie ma najmniejszego sensu,o wiele lesza opcja jest golden armor a potem DSM.
W butach nie mamy wogule wyboru bo jedynie boots of haste nadaja sie dla palladyna
Legi to tylko i wylacznie blue legs jesli mamy na tyle funduszy
helmet to tylko cworn helmet , po 80 lvlu demon helmet
tarcza vampire shield , nastepnie demon shield
naszyjnik do wyboru zalezy gdzie huncimy
a bron to royal speary az do 50 lvla chyba ze ktos ma na tyle kasy to troche lepszy luk + onyx arrows troche lepsze hity ale to jednak wersja dla bogaczy.
Po 25 lvlu dobrze huncic na wywernach i dragonach , szkoda juz czasu na cyklopy czy dsy gdzie tylko dobry exp.Po 50 lvlu poh i gsy gdzie pall z tym lvlem juz spokojnie sobie poradzi lub fibula albo zamek orkow to najlepsze miejscowki.
Jesli chodzi o leczenie sie pallem to na prawde co kto woli , ja np trenuje mlvl i lecze sie magia i nie narzekam , moze zaczne narzekac w pozniejszej fazie gry.
I mysle ze to by bylo na tyle tego poradnika po 80 lvlu zaczyna sie juz PACC i kazdy wybiera swoja wlasna droge.
Pozdrawiam i życzę miłej gry.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.