Zobacz pojedynczy post
stary 11-07-2011, 16:07   #1
Surnival
Użytkownik Forum
 
Surnival's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2011

Posty: 23
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 101
Skille: 80+
Poziom mag.: 7+
Domyślny Poradnik Dla Knighta

Poradnik Dla Knighta

Spis Treści:

1.Kto to jest Knight?

2.Opis broni.

3.Skille.

3. a) M LvL.

4.EQ.

5. Expienie knightem/Expowiska

5. a) Jak efektywnie expić

6.Blokowanie

7.Questy




----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



1 - Kto to jest Knight?

- Jest to rycerz, który włada trzema typami bronii - Sword(miecz), Axe(topór), Club(maczuga). Knight jest profesją która ma najwięcej HP, ale za to posiada najmniej MANY. Knight o dobrych skillach staje się bardzo potężny. Expiąc rzadko kiedy wychodzi na minus.

2 - Opisy Broni.

Sword - Bardzo często są wybierane przez początkujących graczy, ale jak każde bronie mają swoje plus i minusy.

#Plusy :

+W miarę mała waga(nie wliczając kilku mieczów).

+Dosyć dobre DMG

+Lekka waga

+Dostępność Sword Ringów

+Swordy są idealne do bloczenia

+Łatwość ich kupna na starszych serverach


#Minusy :

-Duża cena Swordów

-Mało questów ze Swordami

-Na nowych serverach niektóre Swordy są ciężko dostępne

-Duża cena Sword Ringów

Axe - Chyba najpopularniejszy typ broni na Tibijskiej arenie. Axe posiadają duże DMG, ale za to mają mało DEF'a.

#Plusy :

+Duże DMG

+Dosyć łatwo dostępne na wyższych LVL

+W miarę tanie Axe Ringi

+Ich ciężar nie przekracza 100 o.z.(nie wliczając kilku broni)

+Tanie

#Minusy

-Mała dostępność na niższych LVL

-Dużo Dwuręcznych

-Słaby DEF

Club - Zapomniane, raczej rzadko używany(niestety) typ broni. Cluby mają mało DMG, ale za to posiadają duży DEF, co czasami przydaje się Druidom i Sorcererom.

#Plusy :

+Dużo DEF'a

+Bardzo, bardzo tanie Club Ringi

+Ładnie wyglądają

#Minusy :

-Małe DMG

-Ciężkie

-Drogie

3 - Skille.

Bez skilli nasz Rycerz wysokiego LVL'a nie nabije, więc przedstawiam wam moją tabelę skillów.

8 LVL - Polecam wbić 45 Skill żeby potem mieć już spokój do 20 - 30 LVL'a

25 LVL - 55 +

30 LVL - 65 +

40 LVL - 70 +

50 LVL - 75 +

60 LVL - 80 +

70 LVL - 85 +

Więcej o skillach :


>>KLIK<<


Wiadomo, im wyższe skille tym lepiej, to są tylko moje progi.

3. a) Magic Level. - M Lvl, poziom magiczny. Jeszcze nie tak dawno mottem każdego rycerza było wbić 4 Mlvl żeby używać UH'ów,jednak że teraz są lepsze potiony to powstał nowy próg , jest to 9 Mlvl po przebiciu tego progu możemy używać Magic Walle, które są bardzo przydatne na PvP światach.

4 - EQ

EQ, czyli ekwipunek naszego bohatera.

a) Bez ekwipunku nasza postać jest marna. Progi, na którym możemy nosić dane rzeczy:

8-20lvl: crown helmet, plate armor, plate legs, dragon shield, orcish axe / serpent sword / morning star, scarf, leather boots

21-30lvl: steel helmet/crusader helmet, knight armor, plate legs / knight legs, tower shield, dwarven axe / crimson sword / clerical mace, scarf lub platinum amulet, leather boots / zaoan shoes

Na 25 lvl wymienić broń na knight axe / wyvern fang / diamond sceptre.

31-40lvl: crusader helmet, knight armor lub crown armor, knight legs / blue legs, tower lub vampire shield, beastslayer axe / bright sword / sapphire hammer, platinum amulet, leather boots / boots of haste.

45-55lvl: royal helmet, dragon scale mail, crown/golden legs, demon/master mind shield, dreaded cleaver[40lvl],ornamented axe[50lvl] / assasin dagger[40lvl],relic sword[50lvl] / queen's sceptre[55lvl]

5 - Expienie Knightem/Expowiska

Expienie Knightem/Expowiska, czyli jak efektywnie i gdzie expić Rycerzem.

FACC

8 LVL -Na początku polecam wybrać miasto Ab'Dendriel, Trolle, Raty, Bugi, Wolfy

20 LVL - Acient Temple [Thais], Zamek Ab'dendriel, Dwarfy/Soldiery Kazoordon, Tomb pod Mount Sterum

30 LVL -Tutaj definitywnie polecam Cyclopy koło Thais, kopalnie Kazoordon, Mintwallin, Tomb pod Mount Sterum, Shadowthorn( Forteca Orków) - Opis expowiska

40 LVL - Mintwallin, Dwarf Guardy, Dragony, POH, Hellgate - Opis expowiska, Shadowthorn - Opis expowiska

50 LVL - POH, Orc Fortress, Dwarf Guardy, Mount Sterum, Dragony, Dragon Lordy, Hellgate - Opis expowiska

60 LVL - POH, Orc Fortress, Dwarf Guardy, Mount Sterum, Dragony, Dragon Lordy, Hellgate - Opis expowiska

70 LVL - Dragon Lordy, Dragony, Wyverny (w dordze na orc fortress), Orc Fortress, Dwarf Guard(5 kopalnia licząc od strony goblinów), Hellgate - Opis expowiska

80 LVL - Dragon Lordy, Dragony, Wyverny (w dordze na orc fortress), Orc Fortress, Dwarf Guard(5 kopalnia licząc od strony goblinów), Hellgate - Opis expowiska

Wyższe Levele ciągle to samo

PACC

10 LVL - Rotwormy, Swamp Trolle, Larvy

20 LVL - Minotaury, Cyclopolis, Larvy, Swamp Trolle, Larvy

30 LVL - Minotaury, Cyclopolis, Piraty

40 LVL - Cyclopolis, Mutated Humany, Piraty

50 LVL - Mutated Humany/Raty(polecam zacząc mutated rat taska, Należy go zacząć u Grizzlego Adamsa, trzeba zabić 200 ratów). Można także zacząć praktykować Dragi Ankrahmun, Tomby ankrahmun, Banuta

60 LVL - Mutated Humany/Raty Opis expowiska, Dragi(yalahar,ankrahmun,darashia), Ja zacząłem także dedać Bog Raidery na dzielnicy Alchemicznej w Yalahar, podczas expowania na Mutedach, Tomby Ankrahmun, Laguna Islands, Banuta

70 LVL - Dragi, wszelakie Tomby(z rozsądkiem)Opis expowiska, Bog Raidery w małych respach(raczej na kasę), Dragon Lordy, Banuta

80 LVL - Dragon Lordy/Dragony Darashia Opis expowiska, Wyrmy na Liberty Bay

90 LVL - Dragon Lordy/Dragony Darashia Opis expowiska, Wyrmy, Sea serpenty

100 LVL - Dragon Lordy/Dragony Darashia Opis expowiska, Wyrmy, Sea serpenty

Dodam że Banuta, Dwarf Guardy i Orc Fortress to miejsca w których w krótkim czasie można się dorobić okazałej sumki

5. a) Jak efektywnie expić?
Przede wszystkim nie wolno iśc "na pałę" bo wtedy narażamy się na śmierć lub marnotractwo potionów. Pokaże wam mojego ss'a w jaki sposób expić.

Jak widzicie, stoję tak aby atakowały mnie dwa potwory(w tym przypadku dwarf guardy) w ten sposób expie efektywniej, zmniejsza się ilość straconych potów i jest mniejsza szansa żebym padł. Oczywiście ten ss dotyczy potworów które biją "z łapy" co innego gdy sa to dystanswowce.

6 - Blokowanie.

Teraz co nie co o blokowaniu. Blokowanie polega na tym żeby zadawana przez potwora obrażenia skupiały się na mnie. Do blokowania potrzebna jest duża ilość potów. Co innego gdy mamy "Siochera"(druida który leczy nas czarem exura sio) Wiele potworów opłaca się blokować na full ataku,ponieważ i tak dostajemy obrażenia z magi.



7 - Questy

Questy cieszą wielu z nas, czemu? - Bo z questów zawsze jest jakaś nagroda!

Questy, które warto wykonać na FACC:

Vocation Quest (20 lvl)Opis

Draconia (25 lvl)Opis

Dwarf Hell (32 lvl)Opis

Crusader Helmet (35 lvl)Opis

DTD (35 lvl)Opis

Mad Mage Room (40 lvl)Opis

Naginata (40 lvl)Opis

Orc Fortress (40 lvl)Opis

Bright Sword (45 lvl)Opis

Black Knight (50 lvl)Opis

Deep Fibula (50 lvl)Opis

Banshee Quest (60 lvl)Opis

Questy, które warto wykonać na PACC:

Eleonore QuestOpis

Explorer SocietyOpis

Paradox Tower (30 lvl)Opis

Djinn Quest (Blue) lub Djinn Quest (Green) (40 lvl)Blue Green

Fire Axe (60 lvl)Opis

Medusa Shield (60 lvl)Opis

Vampire Shield (70 lvl)Opis

Behemoth Quest (80 lvl)Opis


Pits of Inferno (80 lvl)Opis

Annihilator Room (100 lvl)Opis

Demon Quest (100 lvl)Opis

The Inquisition Quest (Demon Hunter Outfit Quest) (100 lvl)Opis

The Elemental Spheres Quest (80 lvl)Opis

In Service of Yalahar Quest (80 lvl)Opis

Banuta (The Ape City)Opis

Barbarian TestOpis

Ice IslandsOpis

Svargrond arena: GreenhornOpis

Svargrond arena: ScrapperOpis

Svargrond arena: WarlordOpis

Postman QuestOpis



Poradnik jest napisany przeze mnie, wykorzystałem do niego moją wiedze i czytanie innych poradników

Pozdrawiam i zastrzegam sobie prawo do tego poradnika.

Ostatnio edytowany przez Surnival - 26-02-2012 o 21:53. Powód: Zmiana koloru czcionki, zmiana niektórych zdań.
Surnival jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.