Zobacz pojedynczy post
stary 31-10-2011, 23:01   #2
Blader19948
Użytkownik Forum
 
Blader19948's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Górzów Wlkp.
Wiek: 30

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 32
Skille: Fist 21
Blader19948 ma numer GG 6065817
Strzałka Kompendium Wiedzy o Excalibugu

9. Teorie Spiskowe

Zamieszczam ciekawe przemyślenia oraz teorie tyczące się Excalibuga, znalezione w internecie jak i moje.

Złota Miotła
Ukryty tekst:

Tylko kilku widziało ten sekretną wyspę - miejsce, gdzie demony strzegą legendarny miecz Excalibug, dostępne tylko przy pomocy złotej miotły! Wiele osób twierdzo że excalibug można zdobyć dzięki "złotej miotle" na której doleci się do miejsca jego ukrycia w 2001r. został ujawniony jeden z najsłynniejszych fake-spoilerów :

Zgodnie z nim do Excalibuga można się było dostać na złotej miotle od NPC Avar Tar. Wyspa miała się znajdować za PoH em i być strzeżona przez demony, które były potęgą w tamtych czasach.

Oczywiście to bzdura


Przemyślenia Pietrasa
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Te piękne czasy już dawno minęły. Nie od teraz wiadomo, że nie ma sposobu na dostatnie się do sali pamięci, ponieważ jakikolwiek sposób wejścia został zablokowany przez cipsoft. To samo stało się z wieżą Carameli do której wystarczy wejść nauczając się lawing skill u Hoggla. Nie wiem co miał ten cały "Avarion" na myśli mówiąc, że jeżeli staną 3 osoby na przełącznikach w bibliotece to niby z mieczem "a remains of an ancient sword". stanie się "coś". Najprawdopodobniej spoiler został zmodyfikowany i tym mieczem o którym tutaj mowa jest "Firlefanz". Legenda głosi, że firlefanz (który zdobywamy a kissing piq questu) był niegdyś potężnym mieczem. Możliwe, że to właśnie z nim należy udać się do Cyklopa i pokombinować coś o ile "Avarion" pisze prawde. Co ciekawe firlefanz jest zwrócony dokładnie w taki sam sposób jak "Excalibug" (wyglądający identycznie do sword).

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Firlefanz który pozyskujemy z tak szalonego i śmiesznego questa jest starożytnym mieczym, który niegdyś był potężny. Ten opis bardzo podobnie pasuje do legendy o Excalibugu. Co ciekawe zwróćcie uwagę na A Prisonera <--- szalonego i śmiesznego maga, który niegdyś był potężnym magiem (Goshnar). Podobieństwa rzucają się w oczy ponadto A Prisoner (Nekromanta Goshnar) naucza nas matemagii na której opiera się język bonelordów. Z jakichś powodów Cipsoft zmodyfikował spoiler i najprawdpodobniej uczył to dlatego, aby a) utrudnić quest b) ponieważ wykradziono dane dotyczące rozmów z NPC.

Cyklop prosi nas o zdobycie 3x Bast Skirtów, ponieważ chce zatańczyć z kobietą... możliwe, że nauka całowania jaką pozyskujemy z A kissing pig quest jest potrzebna do przekazania cyklopowi, który w zamian wykuje nam któryś ze starożytnych stali (Ancient Steel). Wydaje mi się, że aby mógł tego dokonać potrzebuje jakichś składników...

Po pierwsze firlefanz (bez użyteczny miecz) który stanowiłby pierwowzór excalibuga, możliwe że posiada drzemiące siły ale trzeba je w jakiś sposób ujarzmić.

Po drugie nie daleko PoH w miejscu z cyklopami, (gdzie kiedyś znaleziono Excalibuga) znajduje się quest na Giant Smithammer. (Gigantyczny miecz kowala). To tam odnajdujemy księgę dotyczącą bonelordów o której wspomina na początku "Avarion" a co ciekawe... występują tam również magowie minotaurów. Są to tylko domysły, ale możliwe, że trzeba dostarczyć cyklopowi "coś" co da mu motyw do działania i po dostarczeniu "jakichś" składników będzie mógł wykuć jakiś starożytny miecz albo jak twierdzi "Avarion" służy to dalszej części WHQ (o ile spoiler jest prawdziwy).

Kilka miesięcy temu pewien człowiek wykupywał na Askarze wszystkie Star Amulety i płacił za nie nawet 15k. Był to jakiś 8 lvl ale zastanawiał mnie fakt po co mu "Star Amulety" i dlaczego płaci, aż tyle pieniędzy.

Postanowiłem zapytać się go i odpowiedział następująco:

"It's item for excalibug not yet made on Askara" (coś takiego).

W każdym bądź razie chodziło mu oto, że jest to item niezbędny do Excalibuga ale w jakim sensie? tego nie chciał już odpowiedzieć.

Rozmowa była dość wiarygodna nie wyczułem w jego słowach "oszustwa" tym bardziej, że po co jakiś 8 lvl wykupywałby z Askary wszystkie star amulety po 15k. Star amulet to przedmiot, który zdobywamy z Mad Mage Quest (Pomieszczenie Mad Maga - A prisonera, Goshnara). Ostatnie pytanie jakie zadałem to czy excalibug ma coś wspólnego z 469 ale nie odpowiedział już nic.

Jestem pewien, że "Excalibug" jest aktywnym questem ale nie jest on oficjalnie podany do wiedzy. To samo tyczy się najprawdopodobniej WHQ jednak czy sposób jego zdobycia w jaki opisuje "Avarion" faktycznie jest prawdziwy?... o tym trzeba przekonać się samemu. W sumie nie wątpie, że w Triangle Tower trzeba pokombinować coś z "Talonami" ponieważ nie opodal wieży znalazłem raz "Talona" w jakichś podziemiach na samym końcu rogu. (Wątpie by ktoś go zostawił).

Mam wrażenie, że "Avarion" nie do końca jest pewny tego co mówi i po prostu myli pojęcie "Excalibuga" od "Winged Helmetu" nie wykluczam tego co głosi stwierdzam tylko to co przychodzi mi o tym do głowy. W pewnych kwestiach zgodzę się z jego twierdzeniem ale występuje tu za dużo nie zgodności, a wiedza którą przekazuje jest zbyt nie jasna i nie kompetentna.

Co do języka bonelordów mam wrażenie, że jest inny sposób odszyfrowania tego kodu. Po pierwsze, aby odszyfrować liczby potrzebny jest jakiś macierz... chodzi rzecz jasna o "litery alfabetu" pod jaki powinniśmy dopasowywać cyfry. Mam wrażenie, że w tym przypadku należy udać się wgłąb ezoteryki (kabały) dokładnie chodzi o angielskiego satanistę zwanego Aleister Crowley (w tibii znany jako Alistair Cropwel) który za pomocą pewnych "wzorców obliczania" rozszyfrowywał starohebrajskie zapiski.

Samo słowo "Behold" od beholder w hebrajskim oznacza "5" pięć. Behold = 5.
Mam wrażenie, że sposób odszyfrowania 469 jest o wiele prostszy niż byśmy uważali. Piszę o tym, ponieważ mam mało czasu na grę, a liczę na to, że odnajdzie się ktoś kto podążając za przedstawionymi tutaj wskazówkami postara się albo odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące 469 albo nawet odszyfrować ten kod raz na zawsze. (przypuszczam, że nie podzieli się tą wiedzą ale bądźmy dobrej nadzeji)

Kolejny problem stanowią powtarzające się "ciągi" możliwe, że ich znaczenie jest bezużyteczne i należy pozbyć się ich, a pozostawić tą treść zakodowanych ksiąg, gdzie występują liczby inne do nich.

Tak czy siak załóżmy fakt, że "Avarion" przedstawił prawdziwe i sprawdzone informacje nie zmienia to faktu, że cipsoft zmodyfikował spoiler i albo go zmienił albo usunął na dobre. W każdym bądź razie...

Przypatrzcie się przedmiocie o nazwie: Firlefanz i porównajcie go do "Excalibuga".
Dziękuję


Filozofia Bladera
Wykuty przez starożytnych cyklopów-kowali którzy byli zniewoleni przez boga Bloga aby tworzyły broń dla jego armii. Jednak ta broń nie była przeznaczona dla jego armii, cyklopy wykuły ją w sekrecie, aby zabić Bloga. Ponieśli klęskę jednak ranny Blog z tą niesamowitą bronią, której prawdziwe imię powinno brzmieć 'Zabójca Bogów'. W swojej furii wyciągnął on broń z swojej rany i wyrzucić daleko... Więc spadła na ziemie Tibii i była stracona nawet dla bogów. Powiedziane jest, że jest to druga najpotężniejsza broń wszech czasów. Jest także powiedziane, że krew Bloga, która zraniła broń nałożyła klątwę na ostrze i nie przyniesie to nic dobrego dla jego posiadacza i twórców.

Myślicie sobie:
"Zaraz, zaraz przecież to legenda MLS, a więc Excalibug to MLS?",
ależ nie, zaraz wszystko się wyjaśni.
MLS to na pewno nie jest Excalibug ponieważ ten tekst na górze jest na 100% prawdziwy, a piszę tam, że to DRUGA NAJLEPSZA BROŃ (pierwszą jest Excalibug),
"ale przecież napisane jest że ona zabija bogów tak samo jak Excalibug."
No to wyjaśniamy w mojej własnej filozofii, która właśnie się zaczyna.

Spadła na ziemie tibii i znalazły ją niezbyt bystre cyklopy, które pomyślały, że to spadająca gwiazda i oddały ją Dwarfom, które ulepszyły ją dzięki zatragilowi.(MLS + Zatragil=Excalibug). Tą teze postawiłem 4 lata temu, jest raczej bzdurką ponieważ Edowir mówi jasno, że z nieba spadła spadająca gwiazda, a w niej był zatragil, raczej trudno pomylić miecz z meteorytem. A może jednak...

Język 469
Wielu tibijczyków myśli, że właśnie w tym języku Beholderów tkwi odpowiedź na pytania o Excalibuga. Niby czemu? Ano temu, że Beholderzy są obserwatorami wg historii prowadzą kroniki o wszystkim co się dzieje i kodują w księgach w specjalnym zaszyfrowanym języku. Wielu sądzi, że odszyfrowanie tego języka to klucz do zdobycia Excalibuga, więc możliwe, że odpowiedź znajduję się w książkach z biblioteki Hellgate. Na razie można odszyfrować tylko kilka zwrotów. Po więcej informacji zapraszam do tematów.
forum.tibia.pl/showthread.php?t=207707
forum.tibia.pl/showthread.php?t=237377
forum.tibia.pl/showthread.php?t=181626

Fałszywe tropy
Musicie wiedzieć, że Sword of Fury oraz Orshabaal mają raczej znikomy związek z Excalibugiem. Poza tym, że i Sof i Ex to miecze legendarne.

Bazyliszek
Istnieje również pogląd, że Excalibug znajduję się w skarbcu Kruzaka, a żeby się do niego dostać trzeba mu przynieść skórę bazyliszka. Jak to zrobić skoro Bazyliszek to NPC i nie ma do niego dostępu. No właśnie dobre pytanie. Jako ciekawostkę można napomnieć, że kiedyś był dostęp do Bazyliszka, lecz on nie reagował na komendę "hi". Więcej o bazyliszku w tym temacie - Bazyliszek.

Excalibug to ... miecz?

Kilka słów ode mnie. W*****a mnie strasznie jak czytam różne posty i ludzie mówią drugim, że Excalibug był błędem w grze i przywołują tą całą historyjkę z Magic Swordem lub coś w tym stylu. Opowiem jak to dokładnie jest bo sytuacja ździebko mnie irytuje.

Prawdziwego Excalibuga nikt z graczy nigdy nie miał, ani nie widział (no może oprócz PoI).

Excali-bug po raz pierwszy
Może opowiem dokładnie jak to wyglądało. Cała historia miała jeszcze miejsce, gdy Cipsoft był świeżutką firmą, Tibia była projektem kilku studentów i była na etapie prężnego rozwoju, więc pojęcia takie jak służby porządkowe Cipsoftu czy coś w tym stylu są raczej względne. Graczy było dużo bo serwerów było mało, nawet nie wiem czy przypadkiem nie jeden. W tej ciasnej społeczności największym h-lvl był gracz z Anticy - Arieswar "przyjaźnił" się on z Taghorem również znanym i lubianym graczem. Pewnego razu jeden z kolesi, który pomagał Cipsoftowi robić mapy postanowił odjebać mały żarcik. Stworzył broń o niewiarygodnych statystykach (80/60), która miała wygląd dzisiejszego zwykłego sworda. Umieścił ją tam gdzie znajduję się leże Demodrasa, by sam ją zdobyć. Tymczasem Taghor i Arieswar eksplorowali "Dragon Lair" na PoHu (leże Demodrasa) z myślą o nowej umiejętności - wykopywania dziur za pomocą kilofu. Malo kto o tym widział, ponieważ była to wtedy nowa rzecz dodana w tamtym update, wraz z PoH. Gdy się dostali do dolnej części jaskini Arieswar wybił wszystkie smoki i przekopał cala jaskinie kilofem. Nie miał jednak szczęścia, wiec musiał odkryć wszystkie segmenty ukryte pod polami ognia. Po pewnym czasie Arieswar i Taghor odnaleźli dziurę i zeszli na dol. Znajdowała się tu duża ilość ognia, jednak ich uwagę przykuło ciało leżące na ziemi pod ogniem. Po zniszczeniu pola ognia zaczęli przeszukiwać je. Zawierało ono klucz do wieży Knightwatch Tower. Gdy mieli opuszczać, i zostawić śmieci w środku Arieswar sprawdził statystki miecza. W worku znajdowała najpotężniejsza bron jaka widział nazywała się Magic Sword, lecz miała wygląd zwykłego sworda. Taghor otrzymał bron Arieswar'a. Po 3, lub 4 dniach używania miecz przez Arieswara Guido (jeden ze studentów sprawujący piecze nad Tibią) skasował broń, a raczej postawił Arieswarowi ultimatum, albo odda miecz, albo skasuje mu konto.


Obrazek na którym Arieswar i Taghor chwalą się mieczem.

Excali-bug po raz drugi
Druga historia. Sword o statystykach (999/999) wypadł z Cyklopa na terenie Edron wylootowany przez gracza o nicku Ghaleon.
Ghaleon sprzedał miecz Arieswarowi ponieważ miał on najwyższy level na serwerze, Arieswar używał miecz przez około tydzień do momentu, w którym trochę już poirytowany ponownym pojawieniem się miecza w rękach Arieswara Guido, postanowił usunąć miecz wraz z zawartością depo Arieswara, Taghor wbrew niektórych historii nie miał udziału w tym zdarzeniu.

Uwaga na każdym forum nawet w różnych językach oraz w różnych poradnik mogą być podawane inne informacje. Historie nie muszą w 100% być zgodne sprawną ponieważ wydarzenia miały miejsce bardzo dawno i relacje są na prawdę różne. Jeśli ktoś ma inna uargumentowaną wersje którejś z historii proszę o pilne skontaktowanie się ze mną.

Jest tu opowiedziana historia Magic Sworda, Warlord Sworda oraz Sworda o dziwnych statystykach, które po wycofaniu z gry zostały "zastąpione" Magic Longswordem. Dodatkowo Magic Sword jest często mylony z Warlord Swordem z powodu, że Warlord Sword ma w opisie Strong powers flow in this magic sword. Co za tym idzie również Magic Longsword jest mylony z tymi mieczami. Co skutkuje tym, że miecze się wszystkim mylą.

Wszystkie 3 miecze były nazywane przez starych graczy Excalibugami. Przyjęło się po prostu, że miecze o niewiarygodnych statystykach bliżej niewiadomego pochodzenia będzie się tak nazywać wśród Tibijskiej społeczności. Później Cipsoft wykorzystał nazwę Excalibuga by stworzyć o nim legendę, lecz w zamyśle Cipsoftu, a dokładniej Knightmare'a nie miał on mieć raczej nic wspólnego z mieczem, z którejś historyjki.

Jeśli już to Cipsoft mógł mieć na myśli miecz wylootowany przez Ghaleona ponieważ powstał on rzeczywiście w wyniku błędu (bug), a nie jak pierwszy - dodany przez mapera i miał wygląd sworda jak ten na PoI.

Ustalmy tak.
Mamy Excalibuga to jeden miecz,
Mamy Magic Sword, Cyclopmania Sword, Magic Longsword (co względnie jest tym samym) to drugi miecz,
Mamy Warlord Sword to trzeci miecz.
I nie mają bezpośrednio nic ze sobą wspólnego. Czy Excalibug to jeden z tych mieczy to kwestia dosyć subiektywna. Moja opinia brzmi "nie", lecz ty możesz mieć inną.

Pits of Inferno
Pits of Inferno istniało od 2002 roku lecz quest był w budowie. Oficjalnie otwarto go w roku 2007. W początkach Tibii do Knight Watch Tower znajdującego się na PoI wchodziło się kluczem 3702, który zdobywało się z Oranamented Shield, dziwne nie? Potem Cipsoft usunął klucz, żeby zamknąć to miejsce i zrobić wielki kompleks jaskiń i skomplikowany quest (Pits of Inferno), który robili w sumie kilka lat. Nieliczni ludzie posiadali jednak klucz, wchodzili sobie do KWT, trenowali i takie tam, w*****ło to Cipsoft, którzy zamurowali wejście do KWT. W 2007 PoI quest oraz KWT zostało otwarte. Kończąc PoI quest mamy okazje dostać się do tzw. Excalibug rooma. W którym możemy "zobaczyć" Excalibuga. Użyłem cudzysłowu bo miecza z jakichś powodach nie widać. Niby lerzy na kamieniu, ale jeśli da się na nim look piszę "You see a stone". Co z tego wynika? Ano prawdopodobnie to, że miecz znajdujący się tam to iluzja, lecz nie jest to pewne. Wstawiam tu rekonstrukcję Excalibug rooma zrobioną przez DK-LOGa.
Ukryty tekst:





Spytacie pewnie czy nikt nie stanął na umieszczonych tam 9 polach. Otóż stanął, nic się nie stało.

Tibia Sprite
Wielu ludzi pomyślało też "Ty ej jeśli Excalibug istnieje to jego wygląd musi być w Tibia Sprite'ach" otóż nie bo jak wynika z historii z tamtych 3 historii i miecza na PoI to Excalibug ma wygląd Magic Longsworda lub Warlord Sworda lub zwykłego Sworda.

10. Kilka słów na koniec

Spytacie może jakie ja mam podejście do całej tej sprawy? Najlepiej oddaje to chyba fragment wypowiedzi z wywiadu z Knightmare'm.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Knightmare
(śmiech) Odniesień do historii tego miecza jest mnóstwo w grze, mogą być one zarówno w książkach, jak i u NPC. Koncepcja Excalibuga istnieje od najwcześniejszych wcieleń Tibii. Od tych pradawnych czasów w grze nagromadzono mnóstwo prawdziwych i fałszywych informacji. Wszystko zależy od gracza, który sam decyduje, które źródła mówią prawdę, a które tej prawdy jest najbliżej. Oznacza to, że albo wierzysz w Excalibuga i możliwość jego zdobycia, albo nie. Także od Ciebie zależy ile wysiłku włożysz w poszukiwaniu wiedzy i sekretu na ten temat.
Czyli szukajcie, a znajdziecie

Większość ludzi sądzi, że Excalibug zostanie dodany w jakimś update. Może tak, może nie. Może Cipsoft dokończy quest bo jest za dużo poszlak i odwołań do niego, a może Knightmare wymyśla takie historyjki do kawki i fajki i chce dodać tylko klimatu RPG.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jakby rozwinąć poradnik o nowe informacje, bardzo proszę, na pewno rozwinę tą informację.

Szukasz więcej:
forum.tibia.pl/showthread.php?t=144149
forum.tibia.pl/showthread.php?t=36446
forum.tibia.pl/showthread.php?t=42065
forum.tibia.pl/showthread.php?t=153216
forum.tibia.pl/showthread.php?t=157453
forum.tibia.pl/showthread.php?t=85488
forum.tibia.pl/showthread.php?t=207707
forum.tibia.pl/showthread.php?t=6017
forum.tibia.pl/showthread.php?t=118027

Prosiłbym jednak by wszystkie opinie i sugestie zamieszczać w tym temacie.

Cały poradnik jest napisany przeze mnie oprócz miejsc, w których zaznaczyłem, że coś jest skopiowane z innej strony lub jest cytatem wypowiedzi innego użytkownika. Zapraszam do komentowania, zauważyłem, że ogólnie tematy zagadek na forum ostatnio nie grzeszą popularnością. Pokażmy ludziom, że brak klimatu to ględzenie. Zapraszam do dyskusji, wytykania błędów i oceny hmmm... poradnika/artykułu/kompendium.
__________________
Najlepszy podpis, to brak podpisu.

Ostatnio edytowany przez Blader19948 - 14-09-2012 o 19:00. Powód: update informacji
Blader19948 jest offline   Odpowiedz z Cytatem