Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-08-2007, 19:07   #181
Ujo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 02 2007
Lokacja: Na planecie Ziemia

Posty: 434
Stan: Niegrający
Profesja: Druid
Świat: Secura
Domyślny

Po dwóch dniach sie skapowałem że można brać rzeczy z potworów
jak sie spytałem gościa co to jest noob to powiedzał mi noob to jest taki zajebisty i spoko człowiek a ty jesteś takim noobem póżniej na mainie przelatywal jakiś gośc z 120lvto mu powiedzałem ej noobie i sie dziwiłem że mnie zabił i spytałem sie go ej czemu mie zabiłeś.
Na 10lv byłem przekonany będąc palladynem z katanom cooper shieldem soldier helmetem i resztą studded no i z moim największym skarbem crystal neckle. Że zabije gsa a ak mnie zabił to pomyślałem że to wina gry :d
__________________
tibia to gówno jeśli jesteś innego zdania ten filmik jest dla ciebie!http://13k.pl/-/sugestia.php
Ujo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-08-2007, 16:57   #182
Diego_pl
Użytkownik Forum
 
Diego_pl's Avatar
 
Data dołączenia: 16 07 2007

Posty: 28
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Diego_pl ma numer GG 7350333
Cool

Ja jak pierwszy raz gralem w tibie mialem problemy z drabinka ,zbieralem wszystkie smiecie jakie byly na drodze ,bilem tylko rabity deery i chickeny bo mnie nie byly i sie ceieszylem ,klawiaturki uzywalem jedynie do pisania ale wpadlem na taki pomysl ze sie da to robic dopiero po tygodniu grania xD A tak ogolnie byegalem w studded secie na rooku i do 18poziomu na mainie knightem bo myslalem ze jak ma sie calego seta to ma sie jakies bonusy itp. xD
tak najogolniej bylem...Noobkiem ale juz nie jetsem xD ale smiac mi sie chce jak se pzrypomniem te moje noobostwa
__________________


Diego_pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2007, 18:21   #183
RedCard
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

z rooka wychodzilem okolo 2 dni, raz wpadlem do dziury to pól godziny pisałem "exit pls" "where exit" az mnie jakis dobry br naprowadzil na rope place i ropnol, wtedy byly czasy, stara dobra tibia 7.5
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 22:08   #184
Tenux Ridd
Użytkownik Forum
 
Tenux Ridd's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 15
Imię: Mardolena
Profesja: Druid
Gildia: Blessed Army
Świat: Luminera
Poziom: 20
Skille: --/20
Poziom mag.: 19
Tenux Ridd ma numer GG 6118575
Domyślny

kiedys myslalem ze wedlapac rzeczy wyrzucone na brzeg rzeki xD
__________________
Edron rzadzi, puki Pacc sie nie skonczy ^^
Tenux Ridd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 22:28   #185
Azoom
Użytkownik Forum
 
Azoom's Avatar
 
Data dołączenia: 04 07 2007

Posty: 27
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Azoom ma numer GG 7711858
Domyślny

hehe ja pamietam jak nie umialem wchodzic po drabince.. nie umialem wogole wchodzic na raty (tam glowne wejscie w centrum rooka) nie wiedzialem co powiedziec w sklepie... przez dluugi czas lazilem w pierwszym eq... potem kolega dal mi studded arma jak ja mialem w tym czasie daublet nosilem to daublet jak debil bo myslalem ze jest lepsza potem dopiero na mainie kolega powiedzial ze lepiej bedzie jesli bede chodzi w studded armie mialem wtedy 10 lvl knightem na lucerze... lazilem tylko na trolle i gobilny bo nie znalem innych expowisk potem skasowalem tibie i po chyba 1,5 roku znowu zaczalem grac... coraz lepiej i lepiej ahhh te stare dobre czasy
__________________


Azoom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 22:38   #186
kopcio
Użytkownik Forum
 
kopcio's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2007

Posty: 14
Domyślny Noobek

Ja sam nie byłem lepszy.
Jak mi kolega przyszedł zainstalować tibie to jak zobaczyłem jej grafike mówie że nie będę grał. No ale raz włączyłem drugi
raz aż w końcu mi się spodobała. Jak mi kolega pokazał jak wejść do ratów tak nie wiedziałem jak się wychodzi. Jak kolega poszedł na qesta rapiera to myślę ale fuks że nikt ten miecz nie zabrał jak zobaczyłem 8 lvl mówi wow musiał go robić 2 tygodnie. Na majnie to też było wesoło jak zobaczyłem 20lvl to się zapytałem ile on go robił pół roku a on odpowiedział 2 miechy też był lolem


Aktualnie mam 39 ms pozdro tibia.pl i całą Sławe-tam mieszkam
kopcio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 22:47   #187
Sir_Marekk
Użytkownik forum
 
Sir_Marekk's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2007
Lokacja: Kazordoon

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Debilos
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 40
Skille: pracuje
Poziom mag.: 5
Król

na początku to było fajnie . zrobiłem se chara , lognołem sie i <O.O>
co to jest , ale fajne , kumpel sie zlitował , wytłumaczył a teraz elitarny gracz xD
Sir_Marekk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 22:28   #188
Varmoren
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hm...Zawsze chodzili za mną szczęśliwi gracze , a czemu ?
Ponieważ nie wiedziałem że się otwiera potwory
Nie wiedziałem co to gp , kiedyś koleś mnie zblokował w przejściu i pisze "Dawaj GP albo cie nie puszcze" a ja "co to gp?". Ja w tibii na początku byłem noobkiem bo nie miał mi kto pokazać gry i sam musiałem się nauczyć że potwory się otwiera
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 23:49   #189
piotrek26111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2007
Lokacja: postac "Perpetual Torment" zostala skasowana przez gmow za uzywanie tibia bota ng

Posty: 286
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 44
Skille: 22/26
Domyślny

Ja pamietam ze jako newbie nigdy nie moglem zrozumiec dlaczego na pieniadze tibijskie mowi sie "gp" zamiast po prostu "gold". Jak pierwszy raz poszedlem expic na raty pod rynkiem i zobaczylem ze wypadaja z nich zolte monety oznaczone nazwą "gold" to ja myslalem ze to co innego niż gp. I zacząłem w trade roomie się pytać ludzi jak zdobyć "gp" Ale bez kitu ta nazwa "gp" zamiast gold jest troche mylaca dla nowego gracza ktorego tibia nie jest pierwszym mmorpg. Bo na przyklad w takim maple story pisze sie mesos i miedzy ludzmi tez mowia mesos, a w tibii pisze sie gold a miedzy ludzmi pisza gp. Nawet teraz jako doswiadczony gracz sie czasem glowie po co ludzie mowia gp. Jedyny sensowny powod jaki mi sie nasuwa na mysl to ze sa to tylko 2 litery a nie 4 jak gold. Zreszta z tego co wiem z opowiadan moich kumpli ktorzy zanim zaczeli grac w tibie to grali w inne lepsze mmorpg to kazdy z nich mial ten sam problem. Wiec jak dla mnie to bez sensu ta sztuczna profanacja nazw fabrycznych. No ale coz jak wszyscy mowia gp to i ja musze >.>
__________________
Za dużo kb.. 1kb ale zawsze.

Ostatnio edytowany przez piotrek26111 - 10-08-2007 o 23:58.
piotrek26111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 00:03   #190
mrufka91
Użytkownik Forum
 
mrufka91's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Lokacja: Zgierz

Posty: 65
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piotrek26111 Pokaż post
Ja pamietam ze jako newbie nigdy nie moglem zrozumiec dlaczego na pieniadze tibijskie mowi sie "gp" zamiast po prostu "gold". Jak pierwszy raz poszedlem expic na raty pod rynkiem i zobaczylem ze wypadaja z nich zolte monety oznaczone nazwą "gold" to ja myslalem ze to co innego niż gp. I zacząłem w trade roomie się pytać ludzi jak zdobyć "gp" Ale bez kitu ta nazwa "gp" zamiast gold jest troche mylaca dla nowego gracza ktorego tibia nie jest pierwszym mmorpg. Bo na przyklad w takim maple story pisze sie mesos i miedzy ludzmi tez mowia mesos, a w tibii pisze sie gold a miedzy ludzmi pisza gp. Nawet teraz jako doswiadczony gracz sie czasem glowie po co ludzie mowia gp. Jedyny sensowny powod jaki mi sie nasuwa na mysl to ze sa to tylko 2 litery a nie 4 jak gold. Zreszta z tego co wiem z opowiadan moich kumpli ktorzy zanim zaczeli grac w tibie to grali w inne lepsze mmorpg to kazdy z nich mial ten sam problem. Wiec jak dla mnie to bez sensu ta sztuczna profanacja nazw fabrycznych. No ale coz jak wszyscy mowia gp to i ja musze >.>
Na złoto w Tibii mówi się gp gdyż to jest skrót od słów "gold pieces".
Pozdro


@Topic
Swoje początki w Tibii wspominam bardzo dobrze. Pamiętam jak kiedyś, na początku, gdy nie znałem tej gry tak dobrze jak dziś (po dwóch latach grania) wszystko było dla mnie tajemnicze. Bardzo lubiłem odkrywać nowe rzeczy i tereny. Pomimo że byłem newbie i nie wiedziałem jak sprawnie wejść po drabinie lub dlaczego jak mam 1lvl to "spadam z mostu", bawiłem się bardzo dobrze (ehh do dziś pamiętam teorię że na rooku można zdobyć spike sworda ) To były czasy...
__________________


Ostatnio edytowany przez mrufka91 - 11-08-2007 o 00:09. Powód: Lubię edytować
mrufka91 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 00:08   #191
piotrek26111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2007
Lokacja: postac "Perpetual Torment" zostala skasowana przez gmow za uzywanie tibia bota ng

Posty: 286
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 44
Skille: 22/26
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mrufka91 Pokaż post
Na złoto w Tibii mówi się gp gdyż to jest skrót od słów "gold pieces".
Pozdro
Wiem ale to i tak jest wedlug mnie bez sensu. Przeciez istnieje oryginalna nazwa tego itemu zaledwie o 2 litery dluzsza wiec po co gmatwać sztucznie sprawę wprowadzajac wlasna... Co innego gdyby to byl demon skeleton ktore nazwa jest az o 11 liter dlusza od skrótu.

@down
No bo to jest tak jak z chodzeniem do kosciola: ludzie chodza chociaz sami nie wiedza po co ;p
__________________
Za dużo kb.. 1kb ale zawsze.

Ostatnio edytowany przez piotrek26111 - 11-08-2007 o 00:21.
piotrek26111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 00:17   #192
mrufka91
Użytkownik Forum
 
mrufka91's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2006
Lokacja: Zgierz

Posty: 65
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piotrek26111 Pokaż post
Wiem ale to i tak jest wedlug mnie bez sensu. Przeciez istnieje oryginalna nazwa tego itemu zaledwie o 2 litery dluzsza wiec po co gmatwać sztucznie sprawę wprowadzajac wlasna... Co innego gdyby to byl demon skeleton ktore nazwa jest az o 11 liter dlusza od skrótu.
Dla mnie też jest to trochę dziwne ale jak wszyscy tak mówią i tak już się przyjęło to takimi skrótami trzeba pisać, choć myślę że gdybyś pisał "gold" zamiast "gp" też każdy by Cię zrozumiał

@edit
Dobra koniec już tego offtopa
__________________


Ostatnio edytowany przez mrufka91 - 11-08-2007 o 00:19. Powód: Lubię edytować
mrufka91 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 15:59   #193
Tao16
Użytkownik Forum
 
Tao16's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2007
Lokacja: Chorzów
Wiek: 33

Posty: 361
Profesja: Knight
Świat: Saphira
Domyślny

Moje poczatki byly makabryczne Pierw padlemna racie pzy Rapier Quescie bo chcialem sie ropac przy drabince a nastepnie wyszlem zroka na 15 lvl zeby miec wiecej hp i szybko na mainie nie pasc
Tao16 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 16:22   #194
sobol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 04 2007

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dark Rose
Świat: Astera
Poziom: 35
Skille: 19\19
Poziom mag.: 36
Król

moje poczontki Oo byly tragiczne
weszlem do dziury z ratem ani go nie umialem zaatakowac ani nie umialem wejsc po drabinie
a po 2. po wyjsciu na majna nie wiedzialem co i jak wienc 1 potwór na jakim bylem to cyklop i gs )
sobol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 16:46   #195
bulamen7
Zbanowany
 
Data dołączenia: 08 06 2007

Posty: 307
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

ja nie umialem wchodzic po drabince jak weszedlem na maina po miesiacu z 10 lvl to odrazu na swojej drodze napotkalem huntera do ktorego napisalem hi i mnie zabil napisalem do kolegi ze mnie pk zabil gdy dalem mu nick wysmial mnie ale ty bylo 9 miesiecy temu bawet nicku tamtej postaci nie pamietam
bulamen7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 19:33   #196
Asiulazizi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja jak zaczynalam grac to zamiast tarczy mialam kubek Raz weszlam do dziury i nie mialam liny nie wiedzialm co zrobic to sie dalam zabic Albo 1 razem jak mialam red hp zaczelam caly ekwipunek przezucac do baga liczac na to ze bag zostanie
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 19:59   #197
Brojek
Użytkownik Forum
 
Brojek's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2006
Lokacja: London

Posty: 233
Domyślny

ja nie wiedzialem co to sa runy jak sie je robi, kupuje a co dpiero uzywa.
Brojek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2007, 17:52   #198
luk-as95
Użytkownik forum
 
luk-as95's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2007
Lokacja: W Polsce :D

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Candia
Poziom: 23+
Skille: 41/33+
luk-as95 ma numer GG 10844981
Cool

Ja niewiedziałem ze za kury itp nie ma expa, i myślałem że sie da skakać ale nie wiadomo jak

luk-as95 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2007, 18:10   #199
$Diq$
Użytkownik Forum
 
$Diq$'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2007

Posty: 39
Profesja: Rookstayer
Świat: Nerana
Poziom: 20
Skille: 18/21
Poziom mag.: 62
Send a message via Skype™ to $Diq$
Domyślny

@Up
Wiecej tych emotow nie mogles dac? No sorka, chyba ze ''kury itp'' tak Cie podniecily, ze az musisz to wyrazac 20 emotikonami :/
@Topic
Moj 1 char - ok. 4 lat temu nazywal sie moim imieniem i nazwiskiem Przez przypadek wlazlem w kanal z Ratami, gdy juz klepal mnie Rat to zpanikowalem i dalem Exita
__________________
Czy wiesz ze? Kazdy normalny czlowiek klika w obrazek wyzej i oglada na nim zdjecia?
Wyciagnij wniosek jezeli jeszcze nie kliknales
$Diq$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2007, 11:22   #200
Orac
Użytkownik Forum
 
Orac's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2007
Lokacja: Poznań

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Orac
Profesja: Rookstayer
Świat: Mythera
Orac ma numer GG 7873282 Send a message via Skype™ to Orac
Domyślny Początek..

Gdy zaczynalem gre to zajarany bylem mozliwoscia rozmawiania z npcami xD(pierwszy moj mmorpg-znajomy duzo mi opowiadal o nim). Chara robilem 30min xD,nad swiatem nei mialem problemow miala to byc Pythera,gdzie graja znajomi. Na rooku siedzialem bardzo dlugo (zanim wbilem 8lvl)i czulem am jakis ..klimat o.0

Kupowalem jakies sabry, gowna (az ciezko mi teraz w to uwierzyc xD).

gdy przechdozilem na maina to przeszedlem zcalym moim eq. Pamietam mialem legion helm,studded legs,studded arm,brass shield i sabre..przeszedlem na maina i gdy zobczylem domki to chcialem takowego miec(oczywiscie nie mialem pacca). JEden cwaniak powiedzial "chdoz do krola,tam sie zalatwia", poszlismy, zagdalem dokroal jak kazal "ass house"po czym Barba i ten drugi straznik (w Thais)przywalili mi i mnie zabili =/ stracilem troche loota. Poszedlem do dp myslac ze bede tam bezpieczny i przezucajac rzeczy znow mnie zabili.. Przestalem grac w tibie. Zaczalem jak weszla 7.6

czesto sie na nia "obrazalem " hehe-jak kazdy zapewne po deadzie
__________________
"człowiek obcinający włosy jest jak drzewo gubiące liście..." B.N.Marley
Orac jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:21.


Powered by vBulletin 3