Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-05-2009, 13:51   #1
Paszpal
Użytkownik forum
 
Paszpal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2009

Posty: 4
Domyślny Klanarchia - od cRPG do RPG

Chciałbym Wam się pochwalić, bo siedziałem nad tym ładne 3 lata i włożyłem mnóstwo wysiłku. Także nie spodziewajcie się obiektywnej prezentacji



Grupa ustatkowanych zawodowo osób postanowiła spełnić się w swoim hobby i napisaliśmy grę z myślą o ludziach, którzy lubią fantastykę, kino rozrywkowe, a przede wszystkim gry komputerowe. Którzy gdzieś kiedyś coś słyszeli o rozrywce typu RPG, kojarzą ją z komputerowych Baldursów, Obliviona, czy Wiedźmina, z opowieści na forach, ale nigdy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału w takiej grze towarzyskiej osobiście.

Zależało nam, aby wydać taką grę, która wprowadzi do hobby jakim jest RPG wielu graczy komputerowych, wciągnie na wiele lat i będzie się ją potem z sentymentem wspominać przez lata (jak ja obecnie wspominam komputerówki, które wprowadziły mnie w temat RPGów typu Eye of The Beholder, Ultima, czy Fallout). Tak powstała Klanarchia.

W skrócie Klanarchia opowiada o zmaganiach wolnych ludzi z Ciemnością w dekoracjach świata, który wieki temu został zniszczony przez demony. Obecnie na jego ruinach rodzi się nowa cywilizacja: setki porozrzucanych klanów przynależących do jednej z wielkich czterech Wolnych Rodzin jednoczą się, aby przeciwstawić się potędze upiorów i ich sług.

Konwencja fantasy horror odcisnęła mocne piętno na grze: od tematyki, poprzez ilustracje i dostępne bohaterom moce i możliwości. Chcieliśmy, aby gra wręcz ociekała klimatem mrocznej cywilizacji opartej na magii i prymitywnej technologii.

Dużo miejsca poświęciliśmy na wyjaśnienie, jak wogóle rozpocząć zabawę z RPG, na czym to dokładnie polega i jak grać w Klanarchię. Czytelnik dowie się, jak poprzez różne tricki i techniki narracyjne tworzyć nastrój i przede wszystkim co zrobić, aby z gry wycisnąć maksymalnie wiele grywalności. Przy miodności gry czerpaliśmy wzorce ze sprawdzonych motywów (np. z komputerówek, mmmorpg, bitewniaków) - dołączyliśmy takie smaczki jak kombosowanie manewrów bojowych, mechanizm sporów społecznych, czy mechaniczne bonusowanie dla graczy, którzy wspomagają klimat.

Całość podana jest w taki sposób, aby nie tylko granie sprawiało wiele satysfakcji, ale sama lektura była potężną inspiracją dla wyobraźni: bogaty opis szczegółów krainy zwanej Rubieżą (wraz z duża mapą formatu A1!), fabularyzowane wstawki, piękny layout, full kolor 424 strony (!), 130 ilustracji, a nawet komiks. W sam raz, by przed snem wertować podręcznik gry i poczytać o niektórych aspektach świata lub sposobach zabawy.

Grę testowało 80 osób przez dwa lata, znaleźliśmy wydawcę (Copernicis - wydał u nas takie hity jak Cyberpunk i Warhammera) aż po wielu miesiącach, wreszcie oddaliśmy Klanarchię RPG do druku . Premiera ok. 30 czerwca +/- 7 dni.

Więcej szczegółów na stronie informacyjnej:
klanarchia.pl

ale jeśli jesteście zainteresowani, to chętnie tutaj odpowiem na Wasze pytania.

Ostatnio edytowany przez Paszpal - 22-05-2009 o 13:54.
Paszpal jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-05-2009, 14:09   #2
Shadron
Użytkownik Forum
 
Shadron's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2009
Lokacja: Tarnów

Posty: 92
Domyślny

Będziecie sprzedawać zestawy także na internecie? W moim mieście nie ma zbytnio klubów o RPG itp.Oprócz jednego klubu o OWW2 Cza jakoś tak.
Shadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 14:34   #3
Frezko
Użytkownik Forum
 
Frezko's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2008
Lokacja: Venore

Posty: 134
Stan: Usunięty
Imię: Ferionix
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 140
Skille: 30/30
Poziom mag.: 78
Frezko ma numer GG 2997386
Domyślny

Mógł byś wstawic zdjęcia z tej gry ?
__________________
Nie gram w tibie
Frezko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 15:04   #4
Paszpal
Użytkownik forum
 
Paszpal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2009

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Mógł byś wstawić zdjęcia z tej gry ?
Kilka graf:
http://klanarchia.pl//images/48.jpg
http://klanarchia.pl//images/64.jpg
http://klanarchia.pl//images/46.jpg
http://klanarchia.pl//images/45.jpg
http://klanarchia.pl//images/47.jpg

Nie wiem, jak wkleić obrazki do posta, więc podaję linki do nich.

Cytuj:
Będziecie sprzedawać zestawy także na internecie? W moim mieście nie ma zbytnio klubów o RPG itp.Oprócz jednego klubu o OWW2 Cza jakoś tak.
Tak, nasz wydawca już zaczął sprzedawać w przedsprzedaży (do 5 czerwca taniej o ok. 30 zeta), po premierze będzie w większości sklepów z RPGami, ale niestety drożej i bez części bajerów, jakie dokłada teraz (np. plakat mapy świata):.

Tutaj jest przedsprzedaż, ale nie wiem, czy takie linki mogę tutaj wklejać:
http://klanarchia.pl/index.php?id=55

Ostatnio edytowany przez Paszpal - 22-05-2009 o 15:05.
Paszpal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 15:50   #5
Muszkiet
Zbanowany
 
Data dołączenia: 20 04 2009

Posty: 132
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Valoria
Domyślny

Akurat się zastanawiałem nad kupnem jakiejś nowej podstawki w te wakacje ; )
Muszkiet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 16:52   #6
Shadron
Użytkownik Forum
 
Shadron's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2009
Lokacja: Tarnów

Posty: 92
Domyślny

@Paszpal

Hm... dobra raczej kupię ten zestaw,i zagram wraz z grupką moich kolegów?
Aha i jeszcze jedno,będzie sprzedawać jakieś bonusy/dodatki za parę miesięcy do gry?
Shadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 17:22   #7
Gollumek
Użytkownik Forum
 
Gollumek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2005
Lokacja: Śląskie :P
Wiek: 32

Posty: 344
Stan: Na Emeryturze
Imię: Leen Thor
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Domyślny

Ja z kumplami też zajmujemy się podobnymi rzeczami, ale my tworzymy bitewniaka . Za jakieś 2-3 lata może skończymy ;p.
Gollumek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 17:32   #8
Paszpal
Użytkownik forum
 
Paszpal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2009

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Aha i jeszcze jedno,będzie sprzedawać jakieś bonusy/dodatki za parę miesięcy do gry?
Oczywiście, będą dodatki, będą gadżety, będzie fun.

Cytuj:
a z kumplami też zajmujemy się podobnymi rzeczami, ale my tworzymy bitewniaka
Bardzo ambitnie, powodzenia!
Paszpal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 17:38   #9
Senseal
Użytkownik Forum
 
Senseal's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 29

Posty: 261
Stan: Niegrający
Senseal ma numer GG 5921388 Send a message via Skype™ to Senseal
Domyślny

Zapowiada się świetnie. Ale mam nadzieję, że cena będzie raczej Neuroshimowa niż D&D'kowa?

EDIT: O nie, nie dopatrzyłem. A więc cena jednak dedekowa...
__________________

Senseal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 17:58   #10
Paszpal
Użytkownik forum
 
Paszpal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2009

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Senseal Pokaż post
EDIT: O nie, nie dopatrzyłem. A więc cena jednak dedekowa...
- RPG to hobby niszowe, nie możemy rozkładać kosztu na większej ilości podręczników, tak jak robią to np. gry komputerowe czy zwykłe czarnobiałe książki (wychodzą w setkach tysięcy egzemplarzy, przy takich nakładach opłaca się je drukować np. w Chinach).

- 424 strony full kolor, szyte + 130 ilustracji, twarda okładka oraz drukarnia, która nie da ciała w przypadku takiego albumu wymusza jednak konkretną cenę. Przykładowo Warhammer II od 5 lat kosztuje 110 zł, a jest o połowę chudszy.

- w przypadku znanych taktyk marketingowych dymania klienta standardem zachodnim jest rzucanie tańszych podręczników, ale za to musisz ich kupić kilka, aby móc w ogóle zagrać (w stylu: świat, który bazuje na mechanice, która musisz osobno kupić lub odwrotnie) My woleliśmy wydać jeden podręcznik, który wystarczy do gry. Dodatki do gry będą, ale nie będą konieczne do gry. Wszystko, co trzeba jest w wystarczającej ilości w podręczniku.

- aby nieco złagodzić cenę prowadzimy przedsprzedaż (30 zeta taniej) oraz dajemy możliwość kupna "Pakietu dla drużyny" co jeszcze ją obniża.
Paszpal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:04.


Powered by vBulletin 3