Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 30-01-2004, 16:46   #1
~~Nobit~~
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 01 2004

Posty: 49
Domyślny nowość

No wiec na poczatek mowie ze jestem kompletnym NEWBIE w tibii. Gram od sylwka. Mam 8 poziom knight (Nobit) w julerze i skille 17/16. Na wlasnej skorze poczulem atak BEHOLDERA, DRAGONA, HUNTERA I CYCKA. Ale zginalem przez takiego lamusa PAN JANASZ. Cholerny dupek!! Mam pytanie:
1) do czego sluzy kilof (pick)
2) gdzie jest opcja "szukaj"
3) czy ktos gra na julerze?
4) czy oprocz tej jaskini trolli (50 gp!!!!) moge gdzies isc i nie zginac??
Z gory dzieki za odpowiedzi



Ostrem mego miecza wybije wszystkich PK( jak podrosne )
~~Nobit~~ jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-01-2004, 17:00   #2
SkiLo
Użytkownik Forum
 
SkiLo's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2003
Lokacja: Kalisz, Łódź

Posty: 401
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez ~~Nobit~~
No wiec na poczatek mowie ze jestem kompletnym NEWBIE w tibii. Gram od sylwka. Mam 8 poziom knight (Nobit) w julerze i skille 17/16. Na wlasnej skorze poczulem atak BEHOLDERA, DRAGONA, HUNTERA I CYCKA. Ale zginalem przez takiego lamusa PAN JANASZ. Cholerny dupek!! Mam pytanie:
1) do czego sluzy kilof (pick)
bylo wiele razy na forum - poszukaj
Cytuj:
2) gdzie jest opcja "szukaj"
Ehm ???
Cytuj:
3) czy ktos gra na julerze?
Zapewne ktos gra, troche ludzi to forum odwiedza. Ja gram na DanOObi.
Cytuj:
4) czy oprocz tej jaskini trolli (50 gp!!!!) moge gdzies isc i nie zginac??
Nie napisales w jakim miescie mieszkasz.


__________________
---
"Łatwo jest umrzeć, trudniej jest żyć"

Hail LoV !!!
SkiLo jest offline  
stary 30-01-2004, 19:03   #3
Hinol
Użytkownik Forum
 
Hinol's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 33

Posty: 201
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Eternia
Poziom: 100
Skille: 91/88
Poziom mag.: 7
Hinol ma numer GG 2753837
Domyślny

Pewnie o tą jaskinie trolli ci chodzi ta co jest w Ab, jednak narazie powinieneś chodzić tam dobić troszkę expa, a potem powinieneś iść.... nie wiem gdzie potem powinieneś iśc bo nie grałem rycerzem
Hinol jest offline  
stary 30-01-2004, 22:20   #4
~~Nobit~~
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 01 2004

Posty: 49
Domyślny

no wiec jestem sobie w AB.
Ad.2
"gdzie jest opcja szukaj?"
chodzi mi o to ze czytalem jak np. Yogi przypomina o opcji szukaj.
Blagam powiedzcie o co chodzi z tym kilofem.
~~Nobit~~ jest offline  
stary 30-01-2004, 22:32   #5
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez ~~Nobit~~
no wiec jestem sobie w AB.
Ad.2
"gdzie jest opcja szukaj?"
chodzi mi o to ze czytalem jak np. Yogi przypomina o opcji szukaj.
Blagam powiedzcie o co chodzi z tym kilofem.
Na samej górze, na prawo od logo (3 pozycja)

re.down
OWN3D
Dan the Automator jest offline  
stary 30-01-2004, 22:33   #6
Fanfi
eX Moderator
 
Fanfi's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2003

Posty: 666
Domyślny

Opcja szukaj znajduje sie nad banerem reklamowym wsrod 10 innych przyciskow. Kliknij na ten guzik w odpowiednie miejsce wpisz kilof i po sprawie.

Edit

Dobo wyprzedziles mnie o wlos.
__________________
Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winieniem żyć
Fanfi jest offline  
stary 31-01-2004, 09:09   #7
~~Nobit~~
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 01 2004

Posty: 49
Domyślny

dzieki chlopaki tylko jedno ale:
nie wiem wkoncu gdzie isc - czy do jaskini czy gdzie indziej moje skille 20/17.
~~Nobit~~ jest offline  
stary 31-01-2004, 11:26   #8
Gewof
Rybzor to moja dzifka
 
Gewof's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2004
Wpisy bloga: 2

Posty: 694
Domyślny

Z takimi skillami powinienes siedziec narazie caly czas w jaskini troli i nawalac je na full def. i zrobic skille tak do 40/40. wtedy mozesz juz isc sbie na szkielety na polnocy ab albo do kopalni dwarfow(tylko narazie nie schodz na nizsze poziomy) kpalnie dwarfow sa tak miej wiecej na samym sriodku mapy tibi ) Znajdz jakiegos kolege z wyzszym lvl i popros o pomoc w graniu tylko nie badz zbyt nachalny bo ludzie ni za bardzo lubia takich, staraj sie pytac o rzeczy ktorych nie mozesz znalezc na forum itd. Powodzenia 8)
__________________
Jestem fanem sailor moon!
Gewof jest offline  
stary 31-01-2004, 12:21   #9
~~Nobit~~
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 01 2004

Posty: 49
Domyślny

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.
Musze przyznac ze nie najgorzej jest w tym cavie zdazylem wyrobic se narazie 27/25.
~~Nobit~~ jest offline  
stary 31-01-2004, 14:27   #10
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

@~~Nobit~~
Ekhem, musze powiedziec ze mi zaimponowales (jedyny czlowiek-nowicjusz na tym forum, ktorego interesuje uzycie opcji 'szukaj'). Jak masz jakies inne pytania czy cos to mozesz walic do mnie na PW lub gadu gadu - chetnie pomoge.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline  
stary 02-02-2004, 21:11   #11
Majen
Użytkownik Forum
 
Majen's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 314
Majen ma numer GG 3010433
Domyślny

A ja ci radze tak jak jestes na 8 to se cwicz mlv. i nabijaj skile(ja na 8 mialem 40/35) potem pujdz se na trole i uzbieraj z nich 5 K(na Dragon Hammera) lub 12 K(na Fire Sworda) no i przy okazji nabij se lv. do 11-12 potem już możesz solo rozwalić slima albo ghoula i pamiętaj jak bedziesz juz mial 1 mlv. możesz od druidów kupować IH który zawsze przedłuży twoje męki z potworami , pamiętaj jednak zawsze zanim będziesz chciał się gdzieś wybrać, to popytaj sie innych graczy czy napewno jest tam bespiecznie.


P.S: Dłagam Gremlin bez żadnych komentaży z twojej strony, pisze tylko jak ja zrobilem( a zginołem dopiero 1 zabity przez Dwarf Guarda na 11 lv.)(o i mówie odrazu żebyś nie zchodził zanisko w kopalniach dwarfów), więc ... plx, żadnych komentaży...

Re: DOWN

Jak chodze na trole to przynosze za każdym razem ~400 gc i czasami nawet 2 Silver Amulety(można je opchnąć 150 za 1) a wiec z jednego wypady można nawet 700 gc zarobić.

A jeżeli chodzi o robienie żeczy prawie niemożliwych to pogadaj z gostkiem(pisał tu na forum) co na roku do 7 lv. na samych ratach siedział bo nie wiedział ze jest mostek który prowadzi na lepsze tereny łowieckie.

Możesz sobie zrobić jeszcze rope/lot-baga czyli zbierać wszystkie liny jakie znajdziesz a potem w sklepie je sprzedać po 8 gc za sztuke. Nom a jeżeli ci nie starcza cierpliwości do troli to zawsze mozesz pujść ubić kilka Skeletonówi i zrobic Viking Helmet/lot-baga i sprzedać je po 66 za sztuke.


A tak wogóle to nie gadaj o takich błachostkach bo to jest zwykłe nabjanie postów, na takie pytanie mógłbym ci na priv odpowiedzieć.
Majen jest offline  
stary 03-02-2004, 00:27   #12
Ice
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 09 2003

Posty: 99
Ice ma numer GG 3776693
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Bestmajen potem pujdz se na trole i uzbieraj z nich 5 K(na Dragon Hammera) lub 12 K(na Fire Sworda).
I jeszcze mi powiedz ze tyuzbierales na trollach 12k albo ze ci sie chciało
Ice jest offline  
stary 03-02-2004, 21:49   #13
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Ice
I jeszcze mi powiedz ze tyuzbierales na trollach 12k albo ze ci sie chciało
Ten, tego, ja na Vampire shield z rootow nazbieralem
Wbrew pozora wcale nie taka zla kasa leci z troli/rotow/minosow.

Zasady przy zarabianiu na slabych potworach:
1. Zbieraj tylko zloto, jak masz duzo cap to jeszcze troche inych rzeczy (mace, sword, chain armor, viking helmet, plate shield)
2. Nie zbieraj smieci ktorych nie mozesz sprzedac w sklepie, albo takich za ktore dostaniesz mniej niz 0.5gp za 1 oz wagi (hand axe, axe, wooden shield, sabre, itp).
3. Nie nos jedzenia do depo - nie oplaca sie. 2 Ham wazy 40 oz, mace 38 oz, mace mozesz sprzedac za 30gp, Ham mozesz kupic po 4gp kazda.

Na trochal jesli znajdziemy ladne miejsce to mozna po 1-2 godzinach przyniesc blisko 1k zlota na sobie.

Ps.
Bestmajen nabawil sie jakis kompleksow na moim punkcie
Wypada potrzymywac tradycje:
- slima rozwalisz, ale pojedynczego, trafisz na replikujace sie i rycerza na 30 moga sciagnac jak sie zabapisz/nie masz UH.
- ghula paladynem z luku, inaczej bedzie to dosyc niezdrowe.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 04-02-2004, 09:34   #14
Majen
Użytkownik Forum
 
Majen's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 314
Majen ma numer GG 3010433
Domyślny Tradycja to tradycja!!!

I znowu doszło do sporu między Mną a Gremlinem.

Ty dwa posty wyżej czy wiesz, że z trola moze wypaść nawet do 10 gc, i Silver Amulet, można znaleść też trupy tych co czytali to forum i dowiedzieli sie z niego że jak pujdą tylko z tarcza i bronią to im szybciej skile lecą(nie chce mi się go teraz szukać ale jak znajde zamieszcze link) a to wielkie kłamstwa jak pujdziesz z samom tarczą i bronią to najwyżej nauczysz się szybko drzwi z klucza otwierac bo niebędziesz miał żadnych szans z 3-5 trolami.


Cytuj:
Ps.
Bestmajen nabawil sie jakis kompleksow na moim punkcie
Wypada potrzymywac tradycje:
- slima rozwalisz, ale pojedynczego, trafisz na replikujace sie i rycerza na 30 moga sciagnac jak sie zabapisz/nie masz UH.
- ghula paladynem z luku, inaczej bedzie to dosyc niezdrowe.
No więc tak jeżeli na Trolach uzbieraleś 5-10 K to maż zapewne 11-13 lv. i na takim poziomie powinienłeś mieć skile shieldniga na 40+ i ataku 45+ więc z Dh,Fs i tarczą Dwarven Shield rozwalenie 4-5 Slimów to betka, a szczegulnie w jaskini gdzie mogą cie gura trzy atakować, a zresztą jak nawalasz matke to nawet pięciu może cię atakować a i tak przezyjesz zresztą możesz mieć IH i uzywać Exura.

Ghoul na 13-14 potrafi mi zabrać 10 Hp a jeżeli ssie zycie to nawet 50 więc tu radze uważać ale bez prszesady.



Może po tym komentażu nie padne, ale pamiętaj, jak uszłyszysz, że jakieś dziecko (15-to latek[ale licze się do rocznika 1988 bo urodzilem sie 2 listopada]) powiesiło się na kablu od bezprzewodowej myszki, to to będzie wyłacznie twoja wina!



A teraz lista Gramlina co warto braćWg Mnie)
Viking Helmet- 39 oz. wart 66 gc~ 1,69 gc za 1 oz.
Mace- 38 oz. warta 23 gc~ 0,589 za 1 oz.
Sword- 35 oz. warta 25 gc~ 0,714 za 1 oz.

Re: Down Down-
Z Ghoulami jest jak ze Skeletonami, może ci nic nie odebrać a może być tak że dwa razy użyje wysysania życia, a jeżeli chodzi o slimy to dzisiaj miałem fajną akcje gdzy nawalalem matke i byłem w wąskim korytażu, (1 pole szerokości) i właśnie w tym momenće rażmnożyły się i nie miałem jak uciec, wkońcu gdy rozwaliłem matke to byłm w pułapce bo byłem zablokowany między dwoma polami trucizny. Wkońcu znudziło mi się czekanie i postanowilem se ponich przejść.(Slimy są wredne)
Majen jest offline  
stary 04-02-2004, 14:38   #15
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Jedno ale do moich szanownych przedmówców. Nie polecam kupowania Dragon Hammera. Może on i najtańszy ale bronie młotkowate są najsłabsze, tak że trochę kiła. Co do kasy z trolli to racja racja można trochę uzbierać, ale później heja na dwarfy. Radziłbym także wyprowadzić się z ab na żecz Kazordoon. Bo w ab to a i owszem są ciekawe miejsca (elfy, ghoule, HG) ale raczej dla pallka. Natomiast z kazoo masz blisko do dwóch miejsc z zatrzęsieniem rotów i dwarfów
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline  
stary 04-02-2004, 19:10   #16
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Sama tarcza + bron
To ma sens jesli jestesmy w stanie zabic trola dosyc szybko (skille 40+ z c mace/b axe/spike sword).
Z rotami takiego systemu nie polecam.

Cytuj:
mieć skile shieldniga na 40+ i ataku 45+ więc z Dh,Fs i tarczą Dwarven Shield rozwalenie 4-5 Slimów to betka,
Ostatnio chcialem wyprobowac exori na slimach... podszedlem do 2 matek i zanim doszedlem na zasieg exori bylem juz otoczony przez 5 slimow (kolo sciany stalem), exori na 126 i zanim dobilem wszystkie slime do konca musialem urzyc UH bo bym zginal inaczej.
Slime to bardzo zdradliwe stworzenie, 1 niby mozna zabic ze skillami 40 na 10 lvl z przyzwoitym sprzetem, ale jak sie zagapisz i dasz otoczyc to 3 razy wiekszy lvl i 2 razy wieksze skille nie pomoga.
Exura tez ci niewiele pomoze bo w czasie jak uleczysz sobie 10-15 4 slime sciagna ci 40-150hp.

@Ghul
Bylem kiedys paladynem skille ~50/49 lvl 14 (zaraz po treningu, jeszcze przed expieniem) na ghulu z wloczniami, poszlo exura vita i IH + 2 strzaly z HMM - moze trafilem na jakiegos dzikiego, ale odechcialo mi sie ghuli z wloczniami na jakis czas.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 06-02-2004, 22:40   #17
Tonick
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 02 2004

Posty: 34
Domyślny

ja zabijam slimy z hmm uciekając - hity srednio po 60hp i problemow raczej ze slimami nie mam
Tonick jest offline  
stary 07-02-2004, 03:04   #18
Majen
Użytkownik Forum
 
Majen's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 314
Majen ma numer GG 3010433
Domyślny

Na isarce popytaj się Bartexa kto pobirgł po jego bp jak go slimy rozwalily, oczywiście, ze Ehime Maru. Było tam 5 Slimów i je rozwalilem na ful def(3 razy sprawdzalem która jest matka i doszedlem do wniosku ze to ta która mówi bulb) i jakos przedylem.

A na slimki zacząłem chodzic od 9 lv. i skilach 42/38 z DH i Dwarven Shield(dziwne bo bo Bartex mial Fs i polegl) na 10 już na dwarfy zwykle i soldiery chodzilismy, a na guardach to sie (cenzura)-liśmy.

Ze slimami jest jak z inymi potworami, no nieraz możesz podejśc do hunterka i go raz-dwa roawalic a za drugim razem zanim do niego dojdziesz odbieże ci 30-50 Hp albo cie zabije.(o i musze sie pochwalić że na 12 lv. pokonalem mino archera na wieży w zamku kolo A
Majen jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:23.


Powered by vBulletin 3