Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 15-04-2007, 16:15   #181
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

@up all, ktorzy uwazaja, ze tibia nie uczy angielskiego...

Wszystkie nazwy przedmiotow, krajobrazow, potworow, broni, to wszystko utrwala sie w pamieci. Dodatkowo jak odpalisz game chat mozesz takze pouczyc sie angielskiego.
Zaczalem grac w tibie w 2002 roku i od tego czasu bardzo ludzie jezyk angielski, poszedlem do szkoly dwujezycznej (angielski na czele) i zamierzam zdawac mature z angielskiego rozszerzonego.
__________________
Tompior jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-04-2007, 16:17   #182
Ghand
Zbanowany
 
Ghand's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 625
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Poziom: 20
Skille: ._.
Poziom mag.: 14
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
@up all, ktorzy uwazaja, ze tibia nie uczy angielskiego...

Wszystkie nazwy przedmiotow, krajobrazow, potworow, broni, to wszystko utrwala sie w pamieci. Dodatkowo jak odpalisz game chat mozesz takze pouczyc sie angielskiego.
Zaczalem grac w tibie w 2002 roku i od tego czasu bardzo ludzie jezyk angielski, poszedlem do szkoly dwujezycznej (angielski na czele) i zamierzam zdawac mature z angielskiego rozszerzonego.
Całkowicie popieram, sam uczę się w szkole dwujęzycznej z rozszerzonym angolem i również mam zamiar zdawać maturę z angola ^.^
Wprawdzie tibia wciąga, ale można się nauczyć słówek, pogadać z obcokrajowcem itp.
~Ghand
Ghand jest offline  
stary 15-04-2007, 16:31   #183
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghand Pokaż post
Całkowicie popieram, sam uczę się w szkole dwujęzycznej z rozszerzonym angolem i również mam zamiar zdawać maturę z angola ^.^
Wprawdzie tibia wciąga, ale można się nauczyć słówek, pogadać z obcokrajowcem itp.
~Ghand
Polecam bardziej ekskluzywne MMO~, lub nawet niektóre gry MP, gdzie jest o wiele mniej "me is Tarzan you is noob".

@Nadol
Żeś się Nadął.
Dr.Unknown jest offline  
stary 15-04-2007, 16:32   #184
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

@Tompior,
Tibia nie uczy angielskiego. Nie ma sensu uczyć się słów, skoro nie ma się gramatyki i z wyszukanych, słownikowych wyrazów tworzy się wypowiedź arystokratycznego Rosjanina po angielsku.

A i tak ze słowami nie jest łatwo. Wiele osób używa skrótów, które też utrudniają naukę.

Inną sprawą jest nauka na grach. Większość słów, które znam po angielsku, pochodzą z gier. Ale nie z MMORPG. Angielskojęzyczne gry strategiczne bardzo mogą pomóc. Wszystkie opcje są tam podpisane i wystarczy zapamiętać (podświadomie) znaczenie np. "return to base" itp.

@OnlyShadow,
Tak, w podstawówce i gimnazjum matematykę można umieć z lekcji. W liceum zapewne zmienisz zdanie. Szczególnie w mat-fiz'ach jest matematyka zaawansowana, której uczy się w domu, bo na lekcji nie idzie tego zrozumieć na tyle, żeby opanować do perfekcji.
Korektor jest offline  
stary 15-04-2007, 16:34   #185
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OnlyShadow Pokaż post
A gówno prawda. Jest zupełnie na odwrót. Wystarczy wysłuchać raz, a dobrze. Dla połowy może to wydać się trudne, bo albo nie słuchają nauczyciela i mają trudności, albo dawniej nie słuchali nauczyciela i nie mają fundamentu (tzn. podstaw) do zrozumienia kolejnych rzeczy. Pod warunkiem, że nauczyciel to prosto i zrozumiale wytłumaczy (a w większości przypadków tam jest). Jeśli się zrozumie przedmiot ścisły to NIGDY nie trzeba będzie ślęczeć nad nim w domu. Ja nigdy nie uczę się matematyki w domu, a nie mam z nią problemów (nie biorę pod uwagę sprawdzianów itp, po poziom edukacji w polskich szkołach jest po prostu śmieszny, mówię o konkursach, olimpiadach itp).
Hehe. To zobacz sobie maturę z matematyki. Tak na prawdę jest dopiero "wstępem" na studia, a mnóstwo szóstkowych z matematyki nie da rady napisać jej od ręki.
__________________
.
Bambuko jest offline  
stary 15-04-2007, 16:40   #186
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
@OnlyShadow,
Tak, w podstawówce i gimnazjum matematykę można umieć z lekcji. W liceum zapewne zmienisz zdanie. Szczególnie w mat-fiz'ach jest matematyka zaawansowana, której uczy się w domu, bo na lekcji nie idzie tego zrozumieć na tyle, żeby opanować do perfekcji.
Zgadzam się. W gimnazjum z matmą nie miałem problemów a teraz w liceum to co? Niby rozumiem temat itd., wiem co mam zrobić ale jak przyjdzie trudniejsze zadanie to leże. Trzeba się uczyć w domu i robić mnóstwo zadań żeby umieć potem kombinować.
Rethfing on Aldora jest offline  
stary 15-04-2007, 16:44   #187
OnlyShadow
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 03 2007

Posty: 326
Domyślny

Cytuj:
Wszystkie nazwy przedmiotow
Ależ tego dużo jest.
Cytuj:
krajobrazow
To w tibii są jakieś krajobrazy?
Cytuj:
potworow
Takich banałów jak demon, dragon, orc, elf itp. sam się domyślisz. Po za tym w większości to nazwy wymyślone, a jeśli nawet nie to zupełnie nieużywane w przy codziennych rozmowach. A tych nazw zwierzątek jest tylko kilka (rat, sheep itp) i wcale ci tak wiele nie dadzą, bo rzadko używamy ich przy porozumiewaniu się, a i tak większości uczymy się w szkole itp.
Cytuj:
broni
Nauczysz się 4-5 słówek, w większości również nie przydatnych. Niestety, nie żyjemy w średniowieczu. Po za tym, wątpię aby przeciętny anglik wiedział co to "katana" czy "rapier".

Nie mówiąc o chorej gramatyce.
OnlyShadow jest offline  
stary 15-04-2007, 16:46   #188
Filip Pows
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 05 2006
Lokacja: Tu i sru

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 33
Skille: 66/37
Poziom mag.: 14
Domyślny

Napiszę tak. Ja nie przeszkadzam na lekcjach, słucham nauczyciela i ogólnie uważam. Dzięki temu jestem najlepszym uczniem w klasie i wszyscy mają mnie za kujona. W domu nie uczę się, jak jest jakiś sprawdzian czy coś to przed lekcjami. Jeśli się chce, to zawsze można się nauczyć, a Tibia nie ma nic do tego. Chyba, że siedzi się prze nią 24 na dobę i nie chodzi do szkoły. Ci, którzy nie zdają do następnych klas osobiście uważam za tumanów, którym wszystko dynda i powiewa. Więc jeśli ktoś jest zagrożony z jakiegoś przedmiotu i zwala to na Tibię po prostu szuka usprawiedliwienia dla swojego lenistwa. Pozdrawiam wszystkich, którzy mają zdanie podobne do mojego oraz mamę .
__________________
Moja twórczość:

"Chciałbym mieć beemke
beemke chciałbym mieć"

I tyle
Filip Pows jest offline  
stary 15-04-2007, 16:47   #189
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Najlepsi są Ci z podstawówki, którzy chwalą się że Tibia nie pogorszyła ich ocen. Wiecie czemu? Bo 6 klasa podstawówki w porównaniu do 1 klasy gimnazjum to przepaść, to samo z 3 klasą gim a 1 liceum. Jedyne co może się poprawić to angielski, ale ktoś kto ciągle expi nie będzie rozmawiać z ludźmi którzy potrafią angielski. Ktoś kto w Tibie gra dla zabawy będzie pewnie miał dobry angielski, bo najwięcej czasu spędzi na rozmowach z innymi ludźmi o zwykłych rzeczach, a nie o Tibii.
Rethfing on Aldora jest offline  
stary 15-04-2007, 16:48   #190
Khalak
Użytkownik Forum
 
Khalak's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006

Posty: 243
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
A gówno prawda. Jest zupełnie na odwrót. Wystarczy wysłuchać raz, a dobrze. Dla połowy może to wydać się trudne, bo albo nie słuchają nauczyciela i mają trudności, albo dawniej nie słuchali nauczyciela i nie mają fundamentu (tzn. podstaw) do zrozumienia kolejnych rzeczy. Pod warunkiem, że nauczyciel to prosto i zrozumiale wytłumaczy (a w większości przypadków tam jest). Jeśli się zrozumie przedmiot ścisły to NIGDY nie trzeba będzie ślęczeć nad nim w domu. Ja nigdy nie uczę się matematyki w domu, a nie mam z nią problemów (nie biorę pod uwagę sprawdzianów itp, po poziom edukacji w polskich szkołach jest po prostu śmieszny, mówię o konkursach, olimpiadach itp).
A gówno prawda - mnie uczy taka pani, która tak zajebiście tłumaczy, że nikt nie umie matmy...
__________________
Khalak jest offline  
stary 15-04-2007, 16:59   #191
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Nauczysz się 4-5 słówek, w większości również nie przydatnych. Niestety, nie żyjemy w średniowieczu. Po za tym, wątpię aby przeciętny anglik wiedział co to "katana" czy "rapier".
Toś mnie zagiął. To Polska jest krajem, gdzie katana = kurtka.
Dr.Unknown jest offline  
stary 15-04-2007, 17:05   #192
Diego'Odin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005
Lokacja: Ustka

Posty: 461
Gildia: MON
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
Wg mnie Tibia szkodzi najbardziej matematyce, jeśli gra się na prawdę dużo. Powiedzmy 5 godzin dziennie na expowisku i 3(max) z matmy. Dlaczego? Jest to jeden z nielicznych (jak fizyka) przedmiotów, z których głownie ma się trójki/czwórki. Większość społeczeństwa (moi ówcześni rówieśnicy) miała maksymalnie 4 z tego pięknego przedmiotu. Czemu? Matematyka wydaje się niezrozumiała i zawiła. Żeby ją zrozumieć, trzeba przysiąść i się uczyć, co jest rzadkie u młodzieży. Teraz w cenie są głównie inżynierowie, informatycy i ogólnie specjaliści techniczni (po studiach). Więc jeśli za kilka lat chcesz zarobić, to nie pozwól jakiejś głupiej grze bez dźwięku kraść swój, cenny czas.

@down,
Dodaj jeszcze, że oprócz gry, siedziałeś i się uczyłeś. Bo typowy obraz osoby zagrożonej z matmy to Tibijczyk ze średnią 3.0, expiący 5-6 godzin, chodzący na wagary i w ogóle nie zaglądający do zeszytu/podręcznika.

siedze przy kompie (bawie sie w cpp, delphi etc.) ok. 5-6h dziennie
z matmy mam bez problemu 6 a jestem w dobrej klasie...
Diego'Odin jest offline  
stary 15-04-2007, 17:20   #193
globus14
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ja gram w tibie i jestem z niczego zagrozony
P.S.:Kto se dobze dzien rozpracuje starczy czasu na wszystko ja fram w tibie okolo 4 godz
 
stary 15-04-2007, 17:22   #194
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

@2up,

Ciekawe czy byś tak samo błyszczał, gdybyś miał dwa tygodnie na opanowanie np. "funkcji boolowskich".
Korektor jest offline  
stary 15-04-2007, 17:38   #195
Honasolo
Użytkownik Forum
 
Honasolo's Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2007

Posty: 71
Domyślny

Zgadzam sie z koretkorem.
Matematyka to przedmiot trudny do zrozumienia lecz latwy do zapamietania.
Nie uczyni cie zapamietanie wzoru pitagorasa Eistainem (dobrze?). Musisz cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc.

@3 up
Chyba 6 klasa podstawowki... Zeby miec 6 z matmy musisz wygrac olimpiade cos tam cos tam..

Tibia utrudnia ludziom nauke. Moj kolega jest tutaj zywym przykladem. O niczym innym nie mysli tylko o tibi, a jezeli przychodzi co do czego to nie potrafi sie uczyc. (pomagam mu)

P.S.
Albo ja jestem durny, albo mam najtrudniejsze gimnazjum w miescie..
Ucze sie ucze i wychodzi mi max 4.3 srednia... (nie wliczajac tutaj mojej nauczycielki z histy i z matmy, ktore ucza na poziomie liceum..)
Honasolo jest offline  
stary 15-04-2007, 17:53   #196
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
@Tompior,
Tibia nie uczy angielskiego. Nie ma sensu uczyć się słów, skoro nie ma się gramatyki i z wyszukanych, słownikowych wyrazów tworzy się wypowiedź arystokratycznego Rosjanina po angielsku.

A i tak ze słowami nie jest łatwo. Wiele osób używa skrótów, które też utrudniają naukę.

Inną sprawą jest nauka na grach. Większość słów, które znam po angielsku, pochodzą z gier. Ale nie z MMORPG. Angielskojęzyczne gry strategiczne bardzo mogą pomóc. Wszystkie opcje są tam podpisane i wystarczy zapamiętać (podświadomie) znaczenie np. "return to base" itp.

@OnlyShadow,
Tak, w podstawówce i gimnazjum matematykę można umieć z lekcji. W liceum zapewne zmienisz zdanie. Szczególnie w mat-fiz'ach jest matematyka zaawansowana, której uczy się w domu, bo na lekcji nie idzie tego zrozumieć na tyle, żeby opanować do perfekcji.
Wazniejsza jest znajomosc duzego arsenalu slow niz gramatyka. Ze slow mozesz zlozyc zdanie a sama gramatyka nie da ci nic.
__________________
Tompior jest offline  
stary 15-04-2007, 18:07   #197
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Wazniejsza jest znajomosc duzego arsenalu slow niz gramatyka. Ze slow mozesz zlozyc zdanie a sama gramatyka nie da ci nic.
Teraz to palnąłeś największą możliwą głupotę. Co sobie poskładasz bez znajomości gramatyki? "Ja być, ja chcieć"?
Dr.Unknown jest offline  
stary 15-04-2007, 18:12   #198
Bastash
Zbanowany
 
Data dołączenia: 05 01 2007
Lokacja: Białystok

Posty: 814
Stan: Niegrający
Bastash ma numer GG 2751608
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Wszystkie nazwy przedmiotow, krajobrazow, potworow, broni, to wszystko utrwala sie w pamieci.
Ależ oczywiście a potem label to "świstek".

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Dodatkowo jak odpalisz game chat mozesz takze pouczyc sie angielskiego.
Game chat? Nie pamiętam, żebym był na takim, na którym nie będzie popełnione co najmniej 10 błędów przez 2 minuty. Tam skupiają się pro-ludzie, którzy nie zadają się z plebsem, bo plebs mówi "Me is rox" a pro-ludzie "He play Tibia". Nie widzisz błędów? Tak myślałem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Zaczalem grac w tibie w 2002 roku i od tego czasu bardzo ludzie jezyk angielski, poszedlem do szkoly dwujezycznej (angielski na czele) i zamierzam zdawac mature z angielskiego rozszerzonego.
"Ludzie" rozumiem jako "lubie", o to Ci chodziło? Jeśli zacząłeś interesować się j. angielskim dzięki Tibii, to co Ty byś robił w przyszłości, gdyby nie gra?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez globus14 Pokaż post
ja gram w tibie i jestem z niczego zagrozony
P.S.:Kto se dobze dzien rozpracuje starczy czasu na wszystko ja fram w tibie okolo 4 godz
Jesteś pewien, że z j. polskiego nie masz zagrożenia?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Honasolo Pokaż post
Eistainem (dobrze?).
Źle. Einsteinem.

Cytuj:
Wazniejsza jest znajomosc duzego arsenalu slow niz gramatyka. Ze slow mozesz zlozyc zdanie a sama gramatyka nie da ci nic.
To wyobraź sobie taką sytuację:
Znasz słowa "olśniewający", "wspaniały", "cudny" i jeszcze kilkanaście synonimów tych słów ale z gramatyką leżysz. Powiesz do ładnej dziewczyny w Anglii "Ty być cudny"? Uga-buga niech nam żyje Tabaluga.
Jakoś nie byłem w stanie lepszego przykładu wymyślić.
Bastash jest offline  
stary 15-04-2007, 18:16   #199
Diego'Odin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005
Lokacja: Ustka

Posty: 461
Gildia: MON
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Honasolo Pokaż post
@3 up
Chyba 6 klasa podstawowki... Zeby miec 6 z matmy musisz wygrac olimpiade cos tam cos tam..
1 LO ... pare konkursow (np. ekonomiczny wygralem pendriva)
zreszta system oceniania jest na punkty - max ze sprawdzianow + jakies duperele i jest szósteczka
Diego'Odin jest offline  
stary 15-04-2007, 18:43   #200
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr.Unknown Pokaż post
Teraz to palnąłeś największą możliwą głupotę. Co sobie poskładasz bez znajomości gramatyki? "Ja być, ja chcieć"?
Chodzi o to aby umiec sie dogadac. Sprobuj sie dogadac bez slownictwa.
Oczywiscie zalezy na jakim poziomie chce sie rozmawiac. Jak masz wizje studiow typu filologia angielska to gramatyka jest wazna. Jak chcesz gadac po ang tylko w grach online to same slownictwo starczy. W Anglii tez jakos sie dogadasz mowiac np. "Ja chciec do konsula Polska"
__________________
Tompior jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:42.


Powered by vBulletin 3