Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Czy uważasz, że zajęcia z WF-u są w szkole potrzebne?
tak 98 55.37%
nie 33 18.64%
tak, ale w zmienionej formie..(?) 46 25.99%
Głosujących: 177. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-04-2009, 17:33   #201
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Następnym razem się wozić nie będzie. Za krzywe patrzenie dostaniesz od wielu ludzi, wystarczy że się upiją, dresem być nie muszą. Rozumiem, że istnieje jakiś próg inteligencji, za którym dresu się nie założy?
Jesli napisales to powaznie, to naprawde ci wspolczuje ideologii. Czy "machanie" rekami podczas chodzenia (przeciez nikt nie porusza sie tak samo) badz zwykle spojrzenie na kogolwiek moze byc powodem do bojki? Ja, bedac pod wplywem alkoholu, nigdy nie robilem nikomu problemu, bo sie na mnie popatrzyl. No i nie warto mylic sportowca w dresie z osiedlowym przyglupem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Anonimowy
Tak, bo na pewno chucherko, które nawet nie ćwiczy w szkole zrobi tym kastetem więcej niż kijem wyższemu, szerszemu, silniejszemu i ogólnie dość wysportowanemu przeciwnikowi, dodając do tego nastawienie psychiczne obojga... On go ani razu nie walnie przecież :/
To jest chyba oczywiste, ze nawet niewprawiony uzytkownik kastetu moze przeciwnikowi zlamac np luk brwiowy, i po walce

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shan
Kurde, w necie ciężko wyczuć, czy ktoś kpi czy jednak dobrze radzi. : D
To byla dobra rada Tylko uwazaj na przywodcow stada ^^


A wracajac do tematu WFu w szkole - dobrym wg mnie rozwiazaniem byloby wprowadzenie podobnego rozwiazania, jakie jest na studia - tj. mozliwosc zapisania sie na kilkanascie roznych dziedzin, od silowni czy basenu, na sportach walki konczac
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-04-2009, 18:11   #202
AnonimowyPowrot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2009

Posty: 756
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
To jest chyba oczywiste, ze nawet niewprawiony uzytkownik kastetu moze przeciwnikowi zlamac np luk brwiowy, i po walce
Tak, tylko że on prawdopodobnie w ogóle nie trafi, a do tego sam oberwie, bo broń ta nie zapewnia żadnej ochrony/nie trzyma dystansu od przeciwnika, a w sytuacjach o jakich rozmawiamy spadnie i będzie całkiem bezbronny. Pozytywnie

Jeśli chodzi o wybór, to coś takiego ma być wprowadzone od przyszłego roku szkolnego w gimnazjach.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ikruy84ZnM4 YEA!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
  1. Nie poważnie piszę się osobno. Ponieważ "nie" z czasownikami piszę się osobno. Rozumiem, że wam firefox błędy poprawia, ale nie można na niego liczyć w 100%.

Ostatnio edytowany przez AnonimowyPowrot - 12-04-2009 o 18:13.
AnonimowyPowrot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 18:38   #203
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

@zoliax: ależ owszem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DreamLord Pokaż post
Lol to właśnie tylko debil oddał by komuś fona albo hajs ; d
Jak jest mało to próbować skołować szybko jakąś metalową rurkę lać ich do nieprzytomności i uciekać ;p
Ofc trzeba mieć farta żeby dresy to były tylko takie co straszą wyglądem bo inaczej może być źle
Albo jak ktoś jest szybki to spieprzać gdzie się da
Kołowanie 'narzędzi' jest o tyle niebezpieczne, że jak Cię już unieruchomią ryzykujesz utratę 'większej części' zdrowia (bo myślisz, że wtedy nie złapią Twojego sprzętu?). W przypadku metalowej rurki żegnaj się np. z cojones.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 19:25   #204
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Tego, czego by chcial. Albo niczego. I nie powinno to nikogo obchodzic, a panstwa tym bardziej.
A państwo z każdym obywatelem idiotą i analfabetą na pewno nie upadnie. Na pewno.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
W przypadku metalowej rurki żegnaj się np. z cojones.
czyt. kohones

Ostatnio edytowany przez Rethfing on Aldora - 12-04-2009 o 19:26.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 19:25   #205
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

oo dubel pardon wszyscy
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 19:29   #206
Morfius
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 03 2009

Posty: 14
Domyślny

Ja osobiscie kocham W-fy, lubie sobie popykac w nozke czy w kosza, ostatnio interesuje mnie tez reczna. Popieram dobra kondycje fizyczna i rozwoj w roznych dziedzinach sportu.
Morfius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 20:25   #207
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rethfing on Aldora Pokaż post
A państwo z każdym obywatelem idiotą i analfabetą na pewno nie upadnie. Na pewno.
Wiec twierdzisz, ze gdyby nie panstwowy nakaz szkolny, to ludzie byli by idiotami?
To jakim cudem do tej pory nie siedzimy w jaskiniach? Do niedawna panstwa nie wymuszaly na nikim chodzenia do szkoly, a ludzkosc sie rozwijala.
Swoja droga to upadek panstw by mnie nie zmartwil, wrecz przeciwnie.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 21:08   #208
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Wiec twierdzisz, ze gdyby nie panstwowy nakaz szkolny, to ludzie byli by idiotami?
To jakim cudem do tej pory nie siedzimy w jaskiniach? Do niedawna panstwa nie wymuszaly na nikim chodzenia do szkoly, a ludzkosc sie rozwijala.
Swoja droga to upadek panstw by mnie nie zmartwil, wrecz przeciwnie.
Ale z jaskiń wyszliśmy kiedy szkół nie było. A skoro się pojawiły i utrzymały to znaczy, że jednak są potrzebne. Rozwój ludzkości nie ma nic wspólnego z tym o czym pisze Rethfing. Bo można bez szkoły się rozwijać, ale państwo bez wykwalifikowanych ludzi nie przetrwa w dzisiejszym świecie.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 22:10   #209
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Tego, czego by chcial. Albo niczego. I nie powinno to nikogo obchodzic, a panstwa tym bardziej.
Tak, brak przymuszenia, brak wykszatełcenia, brak pracy. Potem 15 dzieciarów, brak środków do życia i wielka pretensja do całego świata. Mióóóóód...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Wiec twierdzisz, ze gdyby nie panstwowy nakaz szkolny, to ludzie byli by idiotami?
To jakim cudem do tej pory nie siedzimy w jaskiniach? Do niedawna panstwa nie wymuszaly na nikim chodzenia do szkoly, a ludzkosc sie rozwijala.
Swoja droga to upadek panstw by mnie nie zmartwil, wrecz przeciwnie.
Ci co się rozwijali, to się rozwijali. Reszta zapieprzała w polu czy później w fabryce i wiedzieli tyle, ile im ktoś w starej gazecie przeczytał...

Ostatnio edytowany przez Dark Sven - 12-04-2009 o 22:11.
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 22:12   #210
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Jesli napisales to powaznie, to naprawde ci wspolczuje ideologii. Czy "machanie" rekami podczas chodzenia (przeciez nikt nie porusza sie tak samo) badz zwykle spojrzenie na kogolwiek moze byc powodem do bojki?
To mi współczuj, ja współczuje jak ktoś może dostać bumcykcyk od parę lat młodszego dziecka, w zamian potrafiąc tablice Mendelejewa na pamięć. "bujanie się' to nie machanie rękami, tylko BUJANIE SIĘ od krawężnika do krawężnika i jednoczesne myślenie sobie 'ale ja to jestem zajefajny'. No i ja uważam, że takiemu klientowi trzeba to zdanie zmienić(chociaż sam tego nie robię, rękę podnoszę tylko w obronie kobiet, nienawidzę chamstwa)

Cytuj:
a, bedac pod wplywem alkoholu, nigdy nie robilem nikomu problemu, bo sie na mnie popatrzyl
I tak byś nie mógł, ale cóż alkohol na każdego działa inaczej, jeden stanie się agresywny, inny będzie robić 'przypał', a inny się zawiesi.

@Lasooch
Tylko że takie bujanie się odbierane jest przez dresów tak, jak zostawienie otwartego samochodu z kluczykami w środku dla złodzieja. Tak, wg moich zasad możesz wrzucić mnie do komory gazowej.

Dobra podsumowując- lepiej być byczkiem i znać jakieś triki, przynajmniej podstawy, niż mieć 300 lewel na tipii. Wasze życie, może jak przestaniecie się dresów bać to przestaną sie dla was wydawac tacy źli ^^ miłego wbijania miliardowych skilow itp itd

Ostatnio edytowany przez Ulrikk - 12-04-2009 o 22:33.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 22:16   #211
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
To mi współczuj, ja współczuje jak ktoś może dostać wpierdol od parę lat młodszego dziecka, w zamian potrafiąc tablice Mendelejewa na pamięć. "bujanie się' to nie machanie rękami, tylko BUJANIE SIĘ od krawężnika do krawężnika i jednoczesne myślenie sobie 'ale ja to jestem zajebisty'. No i ja uważam, że takiemu klientowi trzeba to zdanie zmienić.
A ja uważam, że taki klient ma zajebiste prawo do bujania się od krawężnika do krawężnika, dopóki nie pakuje się nikomu pod nogi. Według Twoich zasad mam prawo wrzucić Cię do komory gazowej, bo nie podoba mi się to, że chcesz takiego gościa ustawiać.

Zedytowałeś, kiedy pisałem ; ) Ale zostawiam jak jest.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 12-04-2009 o 22:17.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 23:29   #212
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
To mi współczuj, ja współczuje jak ktoś może dostać bumcykcyk od parę lat młodszego dziecka, w zamian potrafiąc tablice Mendelejewa na pamięć.
Ja raczej wspolczulbym osobie, ktora potrafi jedynie rozwiazywac konflikty silowo. Chociaz moze to moja wina, od jutra zaczne sluchac hiphopolo i moj swiat od razu sie przewartosciowuje

Cytuj:
"bujanie się' to nie machanie rękami, tylko BUJANIE SIĘ od krawężnika do krawężnika i jednoczesne myślenie sobie 'ale ja to jestem zajefajny'.
Ale nie rozumiem - jakiekolwiek "bujanie sie" powoduje uszczerbek na twoim zdrowiu, a zbyt wysokie mniemanie o sobie pozbawi cie, nie wiem, dobrego samopoczucia? Jesli ktos zajmuje zbyt duzy kawalek chodnika, zwroc mu uprzejmie uwage, a nie od razu z morda/piesciami.

Cytuj:
No i ja uważam, że takiemu klientowi trzeba to zdanie zmienić(chociaż sam tego nie robię, rękę podnoszę tylko w obronie kobiet, nienawidzę chamstwa)
A co ci do tego, jak ktos sie porusza? Czy to, ze nosisz biale buty/zbyt duze spodnie/masz tluste wlosy uprawnia mnie do tego, zeby dac ci w ryj?

Cytuj:
I tak byś nie mógł, ale cóż alkohol na każdego działa inaczej, jeden stanie się agresywny, inny będzie robić 'przypał', a inny się zawiesi.
Szczerze mowiac, malo mnie to interesuje, jak na kogo dziala alkohol - skoro u kogos powoduje napady agresji/furii, ktore zagrazaja osobom postronnym- niech nie pije alkoholu.


Cytuj:
Tylko że takie bujanie się odbierane jest przez dresów tak, jak zostawienie otwartego samochodu z kluczykami w środku dla złodzieja.
Jesli dalej bedziemy mieli takie przekonania, to u nas zawsze bedzie tak, jak na wschodnich rubiezach Federacji Rosyjskiej...

Cytuj:
Dobra podsumowując- lepiej być byczkiem i znać jakieś triki, przynajmniej podstawy, niż mieć 300 lewel na tipii. Wasze życie, może jak przestaniecie się dresów bać to przestaną sie dla was wydawac tacy źli ^^ miłego wbijania miliardowych skilow itp itd
Az zal to komentowac.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 23:30   #213
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post
Ale z jaskiń wyszliśmy kiedy szkół nie było. A skoro się pojawiły i utrzymały to znaczy, że jednak są potrzebne. Rozwój ludzkości nie ma nic wspólnego z tym o czym pisze Rethfing. Bo można bez szkoły się rozwijać, ale państwo bez wykwalifikowanych ludzi nie przetrwa w dzisiejszym świecie.
I tym mozna usprawiedliwic zmuszanie ludzi przez panstwo do nauki?
Co mnie obchodzi czy panstwo sie utrzyma? Utrzymac to mam sie ja i moja rodzina, a panstwo mam gleboko gdzies.
Ludzie nie zdobywaja kwalifikacji ku chwale panstwa ale po to, by wiecej zarabiac.
BTW. ZUS tez sie pojawil i jakos sie trzyma. Co nie zmienia tego, ze jest zlodziejska i niepotrzebna instytucja.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2009, 23:51   #214
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Prawda boli
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 00:24   #215
Snopeczek
Użytkownik Forum
 
Snopeczek's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Eudezet

Posty: 515
Snopeczek ma numer GG 3120165
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Ja raczej wspolczulbym osobie, ktora potrafi jedynie rozwiazywac konflikty silowo. Chociaz moze to moja wina, od jutra zaczne sluchac hiphopolo i moj swiat od razu sie przewartosciowuje
gratuluję tak pustego punktu widzenia.

@Ulrikk
chyba jesteś jedyną osobą z którą zgadzam się praktycznie w 100%, gdyż myślimy podobnie.
__________________
signed.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Dr. Snopeczek i Dr. Gonzo polecają tanią wódkę - otwiera punkty widzenia, i stwarza nowe drogi w życiu.
Snopeczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 00:27   #216
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Glownie do Spidera
Co do rozwijania, dawniej ludzie sie rozwijali dzieki wybitnym jednostkom, ktore dazyly to poznawania swiata itd. Teraz same jednostki, bez wykwalifikowanych kadr inzynierow itd nie moglyby tego zrobic, o komputerze etc to bys nigdy nie uslyszal. Mowie tu raczej o czasach sredniowiecza lub niewiele przed chrystusem. Bez panstwowosci ludzie nie byliby w stanie sie zgrac, zreszta bezpanstwowosc jest niemozlia, system plemienny jest juz zalazkiem panstwa, wiec jak sobie to wyobrazasz? Ludzie by zyli w rodzinach/grupach 10 osobowych wogole od siebie niezaleznych i uwazajacych sie za suwerenne.

@do tego bujania
Dla takiego 'kozaka', jak ktos sie buja, to tak jakby szedl przez ulice i pokazywal gest kozakiewicza, albo inny gest mowiacy "ja tu jestem panem i mam na ciebie wy*****ne. Chyba nie jest tak ciezko to pojac?
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 00:42   #217
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

@Exodus

Poprostu wyjąłeś mi to z ust.

@Spider

Ja wiem, że jesteś zapalonym anarchistą itd. ale zrozum, że gdyby nie struktury państwowe (i demokracja, ale to nie ten temat) to nie miał byś takiego 'lekkiego' życia jak teraz. Serio, zastanów się nad tym.
Już nie będe do tego wracał, bo to nie miejsce.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 00:47   #218
Pix888
Użytkownik Forum
 
Pix888's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2008

Posty: 146
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post


Analogicznie, potrafię zrozumieć, że ktoś nie chce się uczyć matmy - jego sprawa (różnica jest taka, że on będzie głupi, a ja będę jedynie ignorantem literackim). Nic mi to nie przeszkadza.
.
Co!? Od kiedy to , wiedza z matematyki decyduje o tym, czy ktoś jest głupi albo mądry?Coś ci się chyba pomyliło. A jeśli tak rzeczywiście uważasz to żal mi ciebie.
Apropos dresów, najczęściej spotykam "miejscowych" a raczej nie zdarza się, żeby swoich bili. W miejscach bardziej oddalonych poruszam się zwykle w "drużynie" i raczej jeśli ktoś szuka problemu to rozwiązuje się go mimo wszystko pokojowo[chociaż czasami się nie da, ale takiej sytuacji nie miałem].
Jak tak czytam forum, to się nie dziwię, że dresy często proszą o komórki, skoro większośc oddaje je bez walki.
@@Wf:Jeden z najbardziej potrzebnych przedmiotów jeśli chodzi o program.
Nigdy orłem z wfu nie byłem, a mimo to przedmiot ten uwielbiałem.
Pix888 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 00:51   #219
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Dla takiego 'kozaka', jak ktos sie buja, to tak jakby szedl przez ulice i pokazywal gest kozakiewicza, albo inny gest mowiacy "ja tu jestem panem i mam na ciebie wy*****ne. Chyba nie jest tak ciezko to pojac?
Właśnie o to mi chodziło ;]

Cytuj:
Chociaz moze to moja wina, od jutra zaczne sluchac hiphopolo i moj swiat od razu sie przewartosciowuje
Czyżby kolejna osoba uważająca, że rapuje się o dziwkach, jaraniu, i JP 100%, a znająca rap tylko z vivy?

Ostatnio edytowany przez Ulrikk - 13-04-2009 o 00:53.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-04-2009, 00:57   #220
gumcajs
Użytkownik Forum
 
gumcajs's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007
Lokacja: Tychy

Posty: 120
Gildia: VX Team
Świat: Luminera
Domyślny

ale pier**lenie z tymi komorkami..., chodze w dresie, mam kumpli ktorzy chodza w dresach i ani ja ani zaden moj kumpel nigdy by nie powiedzial "e frajerze dawaj fona" a generalnie jak widze nerda to mnie nachodzi ochota mu wyp***dolic bo mi sie przypominaja wypowiedzi 85% ludzi stad.
A tak wogole... to sie zastanowcie czy lepiej byc frajerem i dostawac po mordzie od byle kogo czy nosic dres i nie dostawac...
__________________
14:30 Robin Hood of Shaier [80]: wiesz z kim gadasz? 14:30 Czarny Okocza [79]: z mafiozem?
gumcajs jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:02.


Powered by vBulletin 3