Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-12-2008, 23:55   #201
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 33

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Cytuj:
w jaki sposób moralność płynąca z religii wyniszcza ci pokolenia i narody?
Mam rozumieć, że antysemityzm to również moralność? Hochsztaplerstwo, którego sztandarowym przykładem na terenie Polski, jest chociażby Ojciec Rydzyk, także symbolizuje moralność tak? Moim zdaniem, to całe "pseudo-dobro" religii, nawet w 5% nie usprawiedliwia zła i krzywd, które zostały wyrządzone ludziom w imię Boga. Poczytaj o inkwizycji i o wyrafinowanych metodach tortur, które rzekomo były uświęcane przez kościół, który dla tępych mas był sprawą priorytetową i wartością, którą stawiano nawet ponad moralność. Przyrównałeś ją do religii. Moim zdaniem, te dwie rzeczy tak na prawdę mają ze sobą wspólnego tyle, co ja z wodą święconą...

Cytuj:
Po prostu tacy ludzie(ateisci) też ginęli i zabijali za swoje racje.
Wiesz co ci powiem? Gdy widzę w jaki sposób pewien ksiądz przeprowadza konwersację z moją babcią, to na ogół nachodzi mnie nie odparta chęć skopania mu mordy i uchlastania jego ślicznej kapoty w jego własnej krwi.

Ostatnio edytowany przez Xr3 - 12-12-2008 o 00:01.
Xr3 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-12-2008, 23:57   #202
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

No dobrze, ale powiedz, jak to niszczyło pokolenia. A jeśli możesz, powiedz które pokolenia wyniszczyło. Złożę krewnym kondolencje.

Cytuj:
Wiesz co ci powiem? Gdy widzę w jaki sposób pewien ksiądz przeprowadza konwersację z moją babcią, to na ogół nachodzi mnie nie odparta chęć skopania mu mordy i uchlastania jego ślicznej kapoty w jego własnej krwi.
Dlaczego oceniasz ogół przez pryzmat jednostki ?

@2down:
Jutro ci odpiszę.
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 12-12-2008 o 00:01.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-12-2008, 23:59   #203
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

@Zabijanie zarodków = Zabijanie ludzi

11.12.2007 - Firma XXX postanawia utworzyć nowy sklep w lokalu yy przy ulicy zz.
18.12.2007 - Firma XXX zakupuje lokal.
20.12.2007 - Firma zmienia zdanie, uznaje lokację za nieopłacalną. Odsprzedaje lokal yy firmie YYY.
22.12.2007 - Firma YYY zostaje oskarżona o zniszczenie sklepu firmy XXX i zajęcie lokalu.
12.01.2009 - Sąd stwierdza, że w lokalu yy nie było sklepu, ale mógł on powstać i dobrze prosperować, skazuje więc właścicieli firmy YYY.
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-12-2008, 23:59   #204
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,348
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bluray Pokaż post
Aha, czyli lepiej żeby wszyscy ludzie w nic nie wierzyli? Żeby zabijali siebie na wzajem, gwałcili bo i tak nic złego nie spotka ich za zło które wyrządzili?
Jakoś rzekoma kara po śmierci mało kogo powstrzymuje przed dokonaniem zbrodni. Tym bardziej, że przecież jest jeszcze instytucja spowiedzi, sprowadzona zresztą do absurdu - nagrzeszyć, wypowiadać się, znowu nagrzeszyć (mimo iż częścią spowiedzi jest żal za grzechy i postanowienie poprawy - nikogo to tak naprawdę nie obchodzi) i tak w kółko.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Jeśli nie kler, to ktoś inny będzie nimi manipulował i wykorzystywał do swoich celów.
Co to za argument?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Aktualny stan rzeczy wcale taki zły nie jest, da się żyć, po co to zmieniać ?
W jaskiniach też się pewnie wcale tak źle nie żyło...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Poza tym, większość ludzi boi się śmierci. A świadomość tego, że gdy zginą, to pójdą sobie do nieba i będzie im tam dobrze po wsze czasy, pozwala im normalnie żyć i nie zamartwiać się śmiercią.
Odnoszę wrażenie, że mało kto w to tak naprawdę wierzy. Świadczy o tym opłakiwanie zmarłych, zwłaszcza tych, którzy umarli za młodu ("Taki był młody. Miał całe życie przed sobą" - a przecież ma właśnie całe życie przed sobą - i to wieczne...), lęk przed śmiercią - choć to oczywiście naturalne i bardzo trudne do wyeliminowania, ale podejrzewam, że nie jest on wcale mniejszy niż u ludzi niewierzących; zainteresowanie życiem doczesnym, które zazwyczaj przeważa nad zasadami wiary.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 00:13   #205
Tuhamiid
Użytkownik Forum
 
Tuhamiid's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2004

Posty: 373
Stan: Na Emeryturze
Świat: Berylia
Domyślny

Przeczytalem to wszystko, moje osobiste odczucie jest takie, ze o kilkunastu tych pytaniach myslalem osobiscie, i odczucia po przeczytaniu odpowiedzi są bliski tego o czym myslalem. Z kilkoma pytaniami i odopowiedziami sie nie zgadzam.
__________________




Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fayny Pokaż post
wieszok wieszok mnie banuje
więc go w dupe słordem kłuje
Tuhamiid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 01:00   #206
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Jakoś rzekoma kara po śmierci mało kogo powstrzymuje przed dokonaniem zbrodni. Tym bardziej, że przecież jest jeszcze instytucja spowiedzi, sprowadzona zresztą do absurdu - nagrzeszyć, wypowiadać się, znowu nagrzeszyć (mimo iż częścią spowiedzi jest żal za grzechy i postanowienie poprawy - nikogo to tak naprawdę nie obchodzi) i tak w kółko.
Dolicz do tego jeszcze odpust zupełny i masz w zasadzie człowieka, który każdy grzech może "zmyć". Do tego jeszcze gadanie w stylu "Bóg najbardziej kocha nawróconych grzeszników" itd.

Cytuj:
Świadczy o tym opłakiwanie zmarłych, zwłaszcza tych, którzy umarli za młodu
To akurat można łatwo wyjaśnić. W końcu żyjesz tylko raz, i tylko raz masz szansę skosztować tyle świata śmiertelnego ile zdołasz.

A religijność nijak się ma do moralności. Jedyny dobry wpływ masowej religii to fakt, że będąc tak nieefektywną i często podważaną jest ona w stanie wpoić młodym zaledwie bazowe przesłanie, jak np 10 przykazań. To jedyny plus, bo każdy uczy się mniej więcej tych samych prawideł zachowań, i taka jest w zasadzie każda popularna religia na świecie. Żeby nie zabijać i nie być "zuym". W pozostałych aspektach religie się różnią, ale wielu się w te aspekty nie zagłębia.

Choć me mniemanie o ludziach, którzy jadą po religii nic o niej nie wiedząc jest niskie. Swego czasu przeczytałem całą "księgę". A brak wiedzy na temat danej religii nie uprawnia idiotów do wytykania jej błędów. Jak tu:
Cytuj:
20. Jeśli Jezus Chrystus jest rzekomo ciałem stworzonym przez wszechmocnego Boga jak jest możliwe, że nie odziedziczył Grzechu Pierworodnego? Pamiętaj, jest rzekomo człowiekiem i jednocześnie Bogiem i jeżeli rzeczywiście był w pełni człowiekiem jak i Bogiem, musiał odziedziczyć Grzech Pierworodny. ??? - His Lordship, Lucifer
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 16:25   #207
Ze'To
Użytkownik Forum
 
Ze'To's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@ up
skąd ta pewność, że żyjemy tylko raz?
Ze'To jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 16:46   #208
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ze'To Pokaż post
@ up
skąd ta pewność, że żyjemy tylko raz?
Bo jest to logiczne z punktu widzenia nauki, ponadto większość religii ma takie założenie (choć to już nienaukowe; chodzi oczywiście o życie na ziemi). Naprawdę wierzysz w reinkarnację? Daj spokój...
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 16:46   #209
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@Up
nawet jeżeli więcej, nie pamiętamy poprzednich wcieleń, czyli żyjemy tak jakby raz ;P

A co do odpuszczenia grzechu: ksiądz może i w imieniu Boga odpuści grzech, ale jeżeli go nie żałujemy, to sam Bóg tego grzechu nie wybaczy
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 17:02   #210
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Kiedyś ludzie też byli przekonani, że świat jest płaski i krąży wokół niego słońce. Bo pisali o tym w starych księgach, bo mówiły o tym osoby mające autorytet, bo uczyli o tym w szkołach, bo ogólnie to propagowano. Trzeba było dużo czasu, żeby wytłumaczyć ciemnocie wiele spraw. Ludzie za parę tysiaków lat będą się dziwić "LOL w drugim tysiącleciu jeszcze duży procent świata wierzył w duchy OMFG". Dam sobie łeb uciąć, że będzie to taka ciekawostka np. dadzą do Kaczora Donalda w 4000 roku do rubryki "ciekawostki z przeszłości" albo pan od historii opowie taką anegdotkę ludziom w szkole i będzie ubaw.

@edit
PS nie jestem ateistą a agnostykiem
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury

Ostatnio edytowany przez Tom The Tanner - 12-12-2008 o 17:03.
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 17:13   #211
MikeRoyal
Użytkownik Forum
 
MikeRoyal's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2008

Posty: 435
Świat: Nerana
Domyślny

Kurwa z was tacy katolicy a gracie w grę stworzona przez szatana xD , ja w Boga wierze ale kościół to jebać jedno wielkie zakłamanie.
__________________
Mike

Ostatnio edytowany przez MikeRoyal - 12-12-2008 o 17:14.
MikeRoyal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 17:42   #212
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Co to za argument?
Taki, że ci ludzie są głupi, słabi i podatni na manipulację. Resztę se sam dośpiewaj.

Cytuj:
W jaskiniach też się pewnie wcale tak źle nie żyło...
Subtelna różnica. Do jaskini można w każdej chwili wrócić.

Cytuj:
Odnoszę wrażenie, że mało kto w to tak naprawdę wierzy. Świadczy o tym opłakiwanie zmarłych, zwłaszcza tych, którzy umarli za młodu ("Taki był młody. Miał całe życie przed sobą" - a przecież ma właśnie całe życie przed sobą - i to wieczne...), lęk przed śmiercią - choć to oczywiście naturalne i bardzo trudne do wyeliminowania, ale podejrzewam, że nie jest on wcale mniejszy niż u ludzi niewierzących; zainteresowanie życiem doczesnym, które zazwyczaj przeważa nad zasadami wiary.
To już podświadomość. Mam wmawiane od małego, że idę do nieba po śmierci, to nawet o tym nie myślę i jest mi w sumie łatwiej, bo nie prześladuje mnie na każdym kroku myśl, że jak umrę, to już niczego nie będzie.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 19:13   #213
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

O.o lęk przed śmiercią. Nie wiem jak Wy ale ja już od dawna z tego wyrosłem. Oczywiście nie przeczę zwierzęcym instynktom przetrwania, ale już dawno się pogodziłem z tym, że jest śmierć, i nie pod tym względem, że byłem grzeczny i pójdę do nieba. Zakładając, że pan B. nie istnieje wraz z niebem i spółką, to nadal uważam, że lęk przed śmiercią i tym co będzie po tym jest głupi i irracjonalny, choćby z tego powodu, że po śmierci nas to by nie dotyczyło.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 19:23   #214
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 16
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Wbijał sobie szlachcic który zabił wszystkie sługi, sypał workiem złota "było mu dopuszczone".
Jak zabił sługi to sadzono go pod sąd. Chłopa nie można było ot tak sobie zabić, jak jakiegoś niewolnika (nawet jak odprawiał pańszczyznę). Każdy stan w średniowieczu miał określone prawa. Feudalizm zresztą opierał się o dobrowolne umowy między jednostkami (np. ustalanie wysokości podatków z ziemianinem).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
Przeczytalem taptem kilka postow
Polecam mimo wszystko przeczytać cały temat.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
Wiara w Boga =/= kler/kosciol
Wiara w Światowida, czy w Odyna pewnie nie musi łączyć się z Kościołem Jednak wiara w Boga katolickiego, w moralność obiektywną, musi łączyć się z hierarchicznością Kościoła.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exodus Pokaż post
Gdyz w samej nauce Chrystusa [..] nie ma zlych rzeczy, sa same pozytywy.
Prawda.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Durne, Katolickie absurdy... Od dawna brzydziłem się szczególnie tą religią i brzydzę się nią do dziś.
Niech się Xr3 cieszy, bo jakby chrześcijaństwa nie było, dzisiaj Europa pewnie byłaby muzułmańska, a Xr3 z uśmiechem na ustach studiowałby Koran i rokrocznie pielgrzymował do Mekki I nawet nie wiedziałby co to jest ateizm

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Mam rozumieć, że antysemityzm to również moralność?
Co wspólnego ma antysemityzm z Krk?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Hochsztaplerstwo, którego sztandarowym przykładem na terenie Polski, jest chociażby Ojciec Rydzyk
Czyli Kościół w Polsce reprezentuje tylko Rydzyk?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Poczytaj o inkwizycji
A poczytaj, poczytaj, tylko nie Wikipedię Zresztą kilkanaście postów wcześniej właśnie o Inkwizycji pisałem.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 19:31   #215
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Mam rozumieć, że antysemityzm to również moralność? Hochsztaplerstwo, którego sztandarowym przykładem na terenie Polski, jest chociażby Ojciec Rydzyk, także symbolizuje moralność tak?
Tutaj już uogólniasz na podst. o. Rydzyka. W każdym zawodzie i warstwie społecznej zdarzają się nieuczciwi ludzie (i nie mówię tu wyłącznie o Rydzyku). Zresztą Kościół go chyba potępia, nie?

Cytuj:
Poczytaj o inkwizycji i o wyrafinowanych metodach tortur, które rzekomo były uświęcane przez kościół, który dla tępych mas był sprawą priorytetową i wartością, którą stawiano nawet ponad moralność.
Inkwizycja - niby prawda, ale czytałem o przypadkach że zbrodniarze sami się oddawali pod sąd Inkwizycji, by dostać mniejszy wyrok...
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 20:35   #216
roneepso
Użytkownik Forum
 
roneepso's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2008

Posty: 54
Imię: Rone epso
Profesja: Royal Paladin
Świat: Elysia
Poziom: 79
Skille: 84
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Jak zabił sługi to sadzono go pod sąd. Chłopa nie można było ot tak sobie zabić, jak jakiegoś niewolnika (nawet jak odprawiał pańszczyznę). Każdy stan w średniowieczu miał określone prawa. Feudalizm zresztą opierał się o dobrowolne umowy między jednostkami (np. ustalanie wysokości podatków z ziemianinem).
Tak, ale nie bylo w tych czasach policji, czy innego organu mogącego egzekwowac wyroki sądów, szlacheckich. Takze jak chciałeś ukarac szlachcica za zabicie chłopa? No chyba ze zajazdy ale to tylko szlachcic mógł zrobic zajazd, a chłop juz nie mógł.
roneepso jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 21:02   #217
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Jednak wiara w Boga katolickiego, w moralność obiektywną, musi łączyć się z hierarchicznością Kościoła.
stwierdzenie absurdalne.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Niech się Xr3 cieszy, bo jakby chrześcijaństwa nie było, dzisiaj Europa pewnie byłaby muzułmańska, a Xr3 z uśmiechem na ustach studiowałby Koran i rokrocznie pielgrzymował do Mekki I nawet nie wiedziałby co to jest ateizm
bo swiat jest czarnobialy i zawsze masz jedna z dokladnie 2 drog do wyboru ? nie, dziekuje.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Co wspólnego ma antysemityzm z Krk?
To, ze Kosciol przez dlugi okres czasu akceptowal antysemityzm a nawet go po trochu wspomagal. W ten sposob negatywny stosunek do Żydow wynikal nie tylko z czystej zazdrosci co do ich stanu posiadania, ale tez z tego, ze byli "mordercami Jezusa", co prosty plebs namietnie lykal.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Czyli Kościół w Polsce reprezentuje tylko Rydzyk?
Kosciol w Polsce reprezentuje tez Rydzyk. Konkretnie ta strone Kosciola, ktora opiera sie na czerpaniu sporych zyskow z dzialalnosci parareligijnej badz pseudoreligijnej. Uwierz mi, nie jest ona ograniczona do jednej osoby Tadeusza R.

Cytuj:
Zresztą Kościół go chyba potępia, nie?
Episkopat powolal "zespol troski duszpasterskiej o Radio Maryja" czyli udaje ze cos w tym kierunku robi, a w praktyce czerpie z tego, ze szeroko zakrojony front medialny, docierajacy praktycznie do kazdego potencjalnego odbiorcy, niesie ze soba zasady fundamentalnego katolicyzmu czyli ni mniej ni wiecej tylko robi dobrze biskupom.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 22:06   #218
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Mam rozumieć, że antysemityzm to również moralność? Hochsztaplerstwo, którego sztandarowym przykładem na terenie Polski, jest chociażby Ojciec Rydzyk, także symbolizuje moralność tak? Moim zdaniem, to całe "pseudo-dobro" religii, nawet w 5% nie usprawiedliwia zła i krzywd, które zostały wyrządzone ludziom w imię Boga..
powiedzieć że całe to zło o którym wspominasz to wina religijności to tak jakby powiedzieć że śmierć milionów ludzi podczas II W.Ś. to wina troski i opiekuńczości...
...bo w koncu tak tłumaczyli się Hitler i Stalin, nie?
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 22:47   #219
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

@up
Hitler lepiej traktował zwierzęta niż ludzi.

Cytuj:
Niech się Xr3 cieszy, bo jakby chrześcijaństwa nie było, dzisiaj Europa pewnie byłaby muzułmańska, a Xr3 z uśmiechem na ustach studiowałby Koran i rokrocznie pielgrzymował do Mekki I nawet nie wiedziałby co to jest ateizm
Yhy, bo na pewno nie byłoby innej religii...
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2008, 23:17   #220
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

[quote=Fred_Flintston;2373675]Wiara w Światowida, czy w Odyna pewnie nie musi łączyć się z Kościołem Jednak wiara w Boga katolickiego, w moralność obiektywną, musi łączyć się z hierarchicznością Kościoła.

Boga judeochrześcijańskiego, chciałeś powiedzieć. I wiara w niego nie musi łączyć się z kościołem katolickim. Można być protestantem. Albo prawosławnym. Albo Żydem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Co wspólnego ma antysemityzm z Krk?
Jest propagowany przez niektóre media "katolickie". Nie mówię, że kościół sam w sobie to popiera, ale nieszczególnie to zwalcza.

Chociaż w sumie Żydzi są dość powszechnie znienawidzeni od dawien dawna, nie tylko wśród moherów. Może dlatego, że w średniowieczu bardziej dbali o higienę niż brudny plebs i nieco rzadziej chorowali (= truli innych, w opinii tychże).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 12-12-2008 o 23:18.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:48.


Powered by vBulletin 3