Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-09-2005, 17:42   #221
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

A i jeszce jedno xD Samuraje z niektórych klanów (niepamiętam jak sie nazywały)doskonalili technię walczenia 2 katanami naraz ;] takwięc potrzebowali duzo siły,ale jednak było to mozliwe,więc katana powinna być 1-reczna-allllleee zajmowała by dużo capa-żeby dopiero h lvlowi gracze mogli nosić do niej tarczę.
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-09-2005, 17:47   #222
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Wiesz.. Katana jest lekkim długim mieczem jednosiecznym kłutym. Samuraje walczyli nim oburącz, bo taki mieli styl. Nie widze problemu w katanie, jako mieczu jednoręcznym..

a co ryotuzokai.. wojownikow o dwoch mieczach, to to juz jest ich wlasny styl. Nie widze powodu prowadzania tego do gry w ktorej nie mam mody na walke dwoma bronmi, tylko dlatego ze taki Musahi Miyamoto walil sobie naraz dwoma katankami.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 17:57   #223
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

Najs ,A skąd ty to wszystko wiesz?
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 18:11   #224
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Ja tym żyje.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 18:38   #225
Mystery Player
Guest
 

Posty: n/a
Pytanie

Jak niektórzy z was są tacy rozeznani to czemu na Samuraii muwicie Samuraie ,a nie Bushi ? W Japoni nie istnieje Słowo SAMURAI...
Pozatym podziwiam twoją wiedzę na ten temat. Napisz mi imię swojej postaci
i świat na mail'a...

Ostatnio edytowany przez Mystery Player - 05-09-2005 o 18:44.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 20:51   #226
tymon samuraj
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2005

Posty: 71
Domyślny

katana byla przedmiotem wiec legendarnym,tylko wysokie klasy ja posiadaly,na rooku ze jest to skandal(powinna miec opcje harakiri) bylo by mniej noobów

Ostatnio edytowany przez tymon samuraj - 05-09-2005 o 20:55.
tymon samuraj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 20:53   #227
tymon samuraj
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2005

Posty: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystery Player
Jak niektórzy z was są tacy rozeznani to czemu na Samuraii muwicie Samuraie ,a nie Bushi ? W Japoni nie istnieje Słowo SAMURAI...
Pozatym podziwiam twoją wiedzę na ten temat. Napisz mi imię swojej postaci
i świat na mail'a...
samuraj jako slowo w jezyku japonskim istnieje i oznacza ,,wierną sluzbe''
((samuraii)
gram na forterze
moje postacie to
Bialy rower gna przez wies
cierpie katusze bo sie dusze
edek szalony dusiciel kredek
fotogeniczny
gram tlyko fotogenicznym inne robie zeby szpanowac an rooku (roxx)

Ostatnio edytowany przez tymon samuraj - 05-09-2005 o 20:54.
tymon samuraj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 20:59   #228
tymon samuraj
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2005

Posty: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
Wiesz.. Katana jest lekkim długim mieczem jednosiecznym kłutym. Samuraje walczyli nim oburącz, bo taki mieli styl. Nie widze problemu w katanie, jako mieczu jednoręcznym..

a co ryotuzokai.. wojownikow o dwoch mieczach, to to juz jest ich wlasny styl. Nie widze powodu prowadzania tego do gry w ktorej nie mam mody na walke dwoma bronmi, tylko dlatego ze taki Musahi Miyamoto walil sobie naraz dwoma katankami.
katana nie jest dlógim mieczem (wbrew wszystkiemu)
samuraje ne walczyli nim oburacz,walczyli oburacz mieczem tachi
ja widze problem bo jest zle umiejscowiona i za latwo dostepna
ryotuzokai byl to styl walki dwoma krotkimi mieczami wakizashi.....nim wlasnie sie kierowal Musashi miyamoto,najslynniejszy samuraj japoni
tymon samuraj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 21:00   #229
tymon samuraj
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2005

Posty: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
jo.. nie harakiri, a seppuku.

Swoją drogą wiecie kiedy popelniono ostatnie sepuku? Niedawno bo w 1970 roku. Jednemu kolesiowi nie podobalo sie to co stalo sie z Japonią po drugiej wojnie..
harakiri popelniali wojownicy,seppuku sluzba..olol
tymon samuraj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 21:31   #230
Landrynka
Użytkownik forum
 
Landrynka's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 27
Stan: Aktywny gracz
Imię: Lenoria
Profesja: Knight
Świat: Nebula
Poziom: 20
Skille: 48/xx
Poziom mag.: 2
Domyślny

Cytuj:
Khan za dużo Dragon ball-a czy innej bajeczki wpływającej na dzięcięcy czesto mózg! Juz nie raz widziałem ja małe brzdące chodza i sie nawalaja z jakies kame... cos tam albo za dużo anime czy coś tam... żenada
Teleportowali cię tutaj z PRL-u ? Zachowujesz się tak "jak mi dadzą tak jest dobrze, będę chronić choćby to miało być najgorsze bagno" rzeczywiście nie wiem czemu lecz bronie z dalekiego wschodu pozostawiły wielki niedosyt..podobnie gwiazdy samurai..Tzw. throwing star, wygląd ich nie odstaje od jakiegoś plusika z zaokroglonymi kantami..Katana tutaj przypomina tutaj bright sword bez złotego "chwytu". Katana jest to broń która jest powiązana niezwykle z życiem wielu naszych przodków ziemi wschodniej...Wiele męszczyzn, nawet dzieci poświęcało życie na to aby wykuć broń odstraszającą wrogów, broń doskonałą która za jednym ciosem odbiera życie kilku nieprzyjacielom, aby wojownik Mógł z dumą nosić miecz, którym chroni swojego kraju...Tu niestety historia tego miecza została zapomniana, i została stworzona "nowa" (?) wersja tego legendarnego miecza..Mój wujek kolekcjonuje broń...Prawdziwa, oryginalna katana to jedna z najpiękniejszych Broni jaką mi pokazał...Do dnia dzisiejszego, tworzy się piękne zdobienia na (dla osób nie w temacie powiem żeby było zrozumiale choć powiem niepoprawnie)"etui" Dla tej szlachetnej broni...Ogromne szafiry, tuż obok ornamentów..Naprzykład.




Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
jo.. nie harakiri, a seppuku.

Swoją drogą wiecie kiedy popelniono ostatnie sepuku? Niedawno bo w 1970 roku. Jednemu kolesiowi nie podobalo sie to co stalo sie z Japonią po drugiej wojnie..
Tzw. Śmierć Honorową popełniało się gdy Mistrz wojownika Został Zabity, nie udało się go uchronić od spisku itd. więc to nie było seppuku

Ostatnio edytowany przez Landrynka - 06-09-2005 o 21:36.
Landrynka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 21:42   #231
tymon samuraj
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2005

Posty: 71
Domyślny

dzieci nie.katanakai mieli swoich uczniow ktozy na anjwyzszym stopniu zaawansowania poznawali cala technike wykuwania miecza.To nie gwiazdki samurajow lecz gwiazdki ,,ninja,,(tanczacych z cieniem)





Tzw. Śmierć Honorową popełniało się gdy Mistrz wojownika Został Zabity, nie udało się go uchronić od spisku itd. więc to nie było seppuku[/quote]

nie nie wojownikktory skazil swoje bushido (droge wojownika) badz zachowal sie niegodnie konczyl smiercia samobujcza
tymon samuraj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 22:34   #232
Landrynka
Użytkownik forum
 
Landrynka's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005

Posty: 27
Stan: Aktywny gracz
Imię: Lenoria
Profesja: Knight
Świat: Nebula
Poziom: 20
Skille: 48/xx
Poziom mag.: 2
Domyślny

@up NonONoOno

Co do bushido to masz rację, Gwiazdki ninja też (moja omyłka)
a TERAZ LEKTURA:
Ronin:
Każdy samuraj miał swego pana.Jednak zdarzało się , że daimio ginął w bitwie lub na skutek zdrady. Jego samuraj tracił wówczas wszystko-honor,majątek,tytuły,przywileje. Stawał się wyrzutkiem-roninem.Żył poza prawem i busido,mieczem zarabiając na żcyie jako najemnik lub pospolity zbój.Znana jest opowieść o samurajach, których pan zginął, gdyż nie potrafili ochronić go przed zdradą. Wojownicy nie mogli pogodzić się z losem roninów,poprzysięgli więc zemstę.Upłynęło wiele lat, nim zdołali zgładzić wszystkich winnych śmierci daimio. A gdy zabili ostatniego ze zdrajców, wspólnie popełnili seppuku. Wielu możnych panów, obserwując tę ceremonię, oddało im honory.

Seppuku:
Czasem jedynym sposobem na zachowanie twarzy było popełnienie seppuku-ceremonialnego samobójstwa. Samuraj, który decydował się na ten desperacki krok przy użyciu krótkiego miecza- wakisashi, rozcinał sobie brzuch. W ceremonii zawsze towarzyszył mu inny samuraj - sekundant. Jego zadaniem było dopilnować, by seppuku przebiegało zgodnie z ceremoniałem, a także żeby umierający nie zhańbił się w ostatniej chwili poprzez okazanie strachu lub bólu.

Opisze na proźbę jeszcze coś.
Landrynka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2005, 00:18   #233
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Tymon - edytuj posty plz.. -.-

Cytuj:
katana byla przedmiotem wiec legendarnym,tylko wysokie klasy ja posiadaly,na rooku ze jest to skandal(powinna miec opcje harakiri) bylo by mniej noobów
Dobre

Cytuj:
katana nie jest dlógim mieczem (wbrew wszystkiemu)
samuraje ne walczyli nim oburacz,walczyli oburacz mieczem tachi
ja widze problem bo jest zle umiejscowiona i za latwo dostepna
ryotuzokai byl to styl walki dwoma krotkimi mieczami wakizashi.....nim wlasnie sie kierowal Musashi miyamoto,najslynniejszy samuraj japoni
Myslisz się. Samuraje walczyli mieczem, tak jakby byl poltoraręczny. Jednak częściej stosowano jedną z pięciu pozycji walki oburącz. Niezaleznie czy byla to katana, czy tachi. Oburącz walczono nawet wakizashi, jeśli zaszła taka potrzeba.
'Ryotuzokai' to nie styl, lecz osoba.

Cytuj:
harakiri popelniali wojownicy,seppuku sluzba..olol
Tylko samuraje popelniali seppuku. Harakiri mogł se odwalić kazdy.

Cytuj:
Tzw. Śmierć Honorową popełniało się gdy Mistrz wojownika Został Zabity, nie udało się go uchronić od spisku itd. więc to nie było seppuku
Samuraj miał prawo popełnić seppuku z dowolnego powodu. Np. gdy otrzymał rozkaz, którego nie potrafił wykonać. Gdy stracił miecz. Gdy był zmuszony do ucieczki z walki.

Cytuj:
To nie gwiazdki samurajow lecz gwiazdki ,,ninja,,(tanczacych z cieniem)
To Shurikeny. Jedna z najpopularniejszych broni ninja.
Ninja to nie doslownie 'tanczacy z cieniem'. To wyraz pochodny od 'nin-jutsu' czyli 'sztuka bycia niewidzalnym'.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-09-2005, 06:49   #234
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
to nią popełniali harakiri podczas nieudanego oblężenia bądz akcji militarnej.
Bull shit & die
po pierwsze nie hara-kiri tylko seppuku (jak khan zauważył) - a to jest różnica bo oba przebiegają inaczej.
Po drugie nie kataną tylko głównie wakizashi.


Cytuj:
Pewnie nie wiesz co to bylo kenjutsu alb kendo,obejrzy w byle jakim filmie pojedynek samurajów albo sciągnij filmik z mistrzostw chociażby polski w kenjutsu a zobaczysz ile można wykonać bloków/odparowań/uników uderzeń kataną.
Tutaj akurat muszę ci przyznać rację - ćwiczymy z kumplem walki miedzy innymi katanami (bokkenami - katanami treningowymi z drewna ) i naprawde jest dużo opcji. To nie ejst miecz europejski że bijesz z góy tylko lub cuś ^^

Cytuj:
A i jeszce jedno xD Samuraje z niektórych klanów (niepamiętam jak sie nazywały)doskonalili technię walczenia 2 katanami naraz ;] takwięc potrzebowali duzo siły,ale jednak było to mozliwe,więc katana powinna być 1-reczna-allllleee zajmowała by dużo capa-żeby dopiero h lvlowi gracze mogli nosić do niej tarczę.
1. Za duzo L5K
i się zresztą pomyliłeś. Była szkołą specjaloizująca się walką 2 katanami, lecz to było rzadkie i dość wyjątkowe.
technika bodajże Ninten czy Daisho polegała na wykorzystaniu Katany oraz Wakizashi, przy czym Wakizashi słuzył często do odparowania ciosów.
Jeśli chodzi o walkę 2 brońmi to najczęściej to było kodachi - jest to jakby troche krótsza katana.

Cytuj:
katana nie jest dlógim mieczem (wbrew wszystkiemu)
samuraje ne walczyli nim oburacz,walczyli oburacz mieczem tachi
Nah.
Katanami walczyli oburącz.
Cytuj:
harakiri popelniali wojownicy,seppuku sluzba..olol
BUAHAHAHAHAHAHA
wiesz co oznacza seppuku?
To jest ostanti test honoru - popełniane za pozwoleniem daymio zmywali hańbę ze swej rodziny i z siebie w ten sposób.

Cytuj:
Tzw. Śmierć Honorową popełniało się gdy Mistrz wojownika Został Zabity, nie udało się go uchronić od spisku itd. więc to nie było seppuku
Smierć honorowa to seppuku.
I nie mistrz tylko daymio.
I co do śmierci honorowej był jeszcze ronin - czyli osoba bez pana, lec zniewielu się decydowało na takie życie.

Cytuj:
dzieci nie.katanakai mieli swoich uczniow ktozy na anjwyzszym stopniu zaawansowania poznawali cala technike wykuwania miecza.To nie gwiazdki samurajow lecz gwiazdki ,,ninja,,(tanczacych z cieniem)
ani to ani to
To ma swoją nazwę - shuriken
I tak powinno się pisać.
A zresztą dla samuraja to była to broń "Hańbiąca" więc jej nie używał

Cytuj:
Ronin:
Każdy samuraj miał swego pana.Jednak zdarzało się , że daimio ginął w bitwie lub na skutek zdrady. Jego samuraj tracił wówczas wszystko-honor,majątek,tytuły,przywileje. Stawał się wyrzutkiem-roninem.Żył poza prawem i busido,mieczem zarabiając na żcyie jako najemnik lub pospolity zbój.Znana jest opowieść o samurajach, których pan zginął, gdyż nie potrafili ochronić go przed zdradą. Wojownicy nie mogli pogodzić się z losem roninów,poprzysięgli więc zemstę.Upłynęło wiele lat, nim zdołali zgładzić wszystkich winnych śmierci daimio. A gdy zabili ostatniego ze zdrajców, wspólnie popełnili seppuku. Wielu możnych panów, obserwując tę ceremonię, oddało im honory.
Dodam tylko że ronin był niżej niż gejsza.

Cytuj:
Seppuku:
Czasem jedynym sposobem na zachowanie twarzy było popełnienie seppuku-ceremonialnego samobójstwa. Samuraj, który decydował się na ten desperacki krok przy użyciu krótkiego miecza- wakisashi, rozcinał sobie brzuch. W ceremonii zawsze towarzyszył mu inny samuraj - sekundant. Jego zadaniem było dopilnować, by seppuku przebiegało zgodnie z ceremoniałem, a także żeby umierający nie zhańbił się w ostatniej chwili poprzez okazanie strachu lub bólu.
Na zachowanie twarzy, albo odzyskanie honoru ^^

Cytuj:
Samuraj miał prawo popełnić seppuku z dowolnego powodu. Np. gdy otrzymał rozkaz, którego nie potrafił wykonać. Gdy stracił miecz. Gdy był zmuszony do ucieczki z walki.
Nic dodać nic ująć ^^
Ale jezscze musiał mieć na to zgodę swojego daymio.

Sorka jeśli komuś to przeszkadzało, ale jakoś wziąłem 3 ostanite zstrony i zacząłem po kolei odpowiadać (jak widać część odpowiedzi już poszła, ale ja i tak dodałem pare rzeczy ;P)
Szkoda ze dopiero teraz sie dobrałem do tego tematu ;P
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-10-2005, 01:23   #235
Xarael
Użytkownik forum
 
Xarael's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2005
Wiek: 30

Posty: 28
Stan: Na emeryturze
Imię: Xarael
Profesja: Paladin
Problem

Nic dodać, nic ująć - CIPsoft spieprzył katanę (o wakizashi całkiem zapomniał)
A co do śmierci honorowej, prawie żaden tibijczyk nie ma honoru (mógłby co prawda walnąć fire bomba pod siebie i zacząc po nim biegać ale kto by się na to zgodził ) .

Krótki komentarz

-You see Katana (nie "You see a katana", po prostu szczęka opada)
Atk: 40 Def: 23 - tak powinna błyszczeć katana

-You see Wakizashi
Atk: 19 Def 15 - nie dam wygrać scimitarowi!

-You see Shuriken (atk:25) - nie jakieś poj***ne "Throwing stary"

Co do pojedynku rycerza z bushi 1 vs 1, knajcik zostanie zmielony (czytałem, że kataną można wykonać takie cięcie, że łeb odpadnie dopiero po 4-5 sekundach od zadania ciosu). Rycerz zamachnie się np. toporkiem, a bushi walnie mu w trzonek i po siekierce potem tylko wystarczy pacnąć rycka w łeb (chyba że rycerzyk wyjmie Heavy Magic Missile )

Tibijska Katana powinna także posiadać funkcję machety (jedno cięcie i nie ma krzaka)

Jeżeli podczas masowej bitwy rozgorzałaby walka na dystans, myślę, że Japończycy raczej (nie na pewno) wygraliby, ze względu na skupienie - łucznictwo zen. Taki palek z tibii wali 5-6 arrows na 10 sec., wali hity po 60, nie wiem jak on to robi i to jeszcze w pełnym biegu. Z kuszy jeszcze zrozumiem, ale z Łuku?! Po prostu głupota.
Xarael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-10-2005, 13:45   #236
Ka'cus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Nowy Dwór Gdański
Wiek: 33

Posty: 31
Stan: Aktywny gracz
Imię: Dak'taris
Profesja: Knight
Świat: Kyra
Poziom: 23
Skille: 64/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Katana to swietan broń ale w tibi nie wyglonda okazale ani nie ma świetnyh statów :/ a szkoda bo jest i (nagainta,i gwiazdki ninia som wiec w Samuraja sie morzna pobawic tylko szkoda ze katana tak slabo wypadla zeby miala staty hociarz jak broad sword to juz by bylo o wiele lepiej ) no koncze bo ide skilowac
Ka'cus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2005, 15:17   #237
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Problem

katana to powina byc najlepsza broń z tibii. No moze przynajumniej 45 ataku 25 obrony. Najmocniejsza to powinna by magic katana albo dark katana albo katana cienia .

You see POWER FIRE MAGIC ENERGY KATANA atck 300 def 1
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2005, 21:25   #238
Lonely Nabz0r
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 10 2005
Lokacja: Wodzisław
Wiek: 34

Posty: 19
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 30
Poziom mag.: 42
Lonely Nabz0r ma numer GG 3211564
Domyślny

No nareszcie jakiś ciekawy temat!
Sam mam w domu 3 katany, bo poprostu urzekło mnie jej piękno, mistyczność zawarta w tym kawałku stali wykutej przez wprawnego kowala.
Od 3 lat chodzę na Kendo i z całą odpowiedzialnością mogę powiedziec, że katana jest jedną z najbardziej wszechstronnych i najbardziej zabójczych broni jakie powstały z rąk ludzkich stworzone były <ale mi się poetycko powiedziało>

W rytuale seppuku często uczestniczył przyjaciel dayimo, który pilnował poprawności przebiegu tego jakże ważnego rytułału by pod koniec, ściąć jego głowę ukrucając ból.

Btw. wprawny samuraj był w stanie przeciąć jednym cięciem katany jeźdźca w pełnej zbroii wraz z koniem - na pół.
Do tego potrzeba było sporej siły i finezjii.
Nieprawdopodobną skuteczność katany potwierdza jeszcze fakt iż broń ta był zabójczo wręcz zwrotna i wszechtronną.

Bogactwo samuraja oceniano po pięknie jego katany <cos jakby pokaż mi swoją katanę a powiem Ci kim jesteś>
Przedstawmy sobie taką sytuację - Na polu walki staje dwóch wojowników
pierwszy z kataną w dłoni
drugi <drógi??> z potężnym mieczem dwuręcznym
Jak myślicie, kto wygra?
Lonely Nabz0r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2005, 21:32   #239
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lonely Nabz0r
Przedstawmy sobie taką sytuację - Na polu walki staje dwóch wojowników
pierwszy z kataną w dłoni
drugi <drógi??> z potężnym mieczem dwuręcznym
Jak myślicie, kto wygra?
Tego nie wiesz. Mozliwe ze Rycerz (czytaj. koles z dwurękiem) zechce uderzyć z góry. Jeśli Samuraj (czyt. koles z katana) sproboje zblokowac cios ukladając miecz poziomo, nad glową, istnieje spore ryzyko, ze Rycerz zdoła przerąbać się przez cieńką klingę i rozpłatać Samuraja. Jezeli natomiast Samuraj zamiast blokowac zechce dac krok w przod, jednoczesnie pochylajac się, odchylając ciało na lewo i tnąc Rycerza po prawym boku - wygra.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2005, 21:42   #240
Lonely Nabz0r
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 10 2005
Lokacja: Wodzisław
Wiek: 34

Posty: 19
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 30
Poziom mag.: 42
Lonely Nabz0r ma numer GG 3211564
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
Tego nie wiesz. Mozliwe ze Rycerz (czytaj. koles z dwurękiem) zechce uderzyć z góry. Jeśli Samuraj (czyt. koles z katana) sproboje zblokowac cios ukladając miecz poziomo, nad glową, istnieje spore ryzyko, ze Rycerz zdoła przerąbać się przez cieńką klingę i rozpłatać Samuraja. Jezeli natomiast Samuraj zamiast blokowac zechce dac krok w przod, jednoczesnie pochylajac się, odchylając ciało na lewo i tnąc Rycerza po prawym boku - wygra.
Chciałem powiedzieć, że zwinny i sprytny samuraj prawdopodobnie wygrałby z ciężko opancerzonym i powolnym "Rycerzem z zachodu"
Jednakowoż muszę się zgodzić z Tobą bo gdyby Rycerz uderzył 2h swordem w katanę to prawdopodobnie złamałby ją.
Chociaż dobrze wykuta katana była praktycznie nie do zdarcia, wszak to broń legendarna przez bogów ludziom dana.
Lonely Nabz0r jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.


Powered by vBulletin 3