Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-05-2006, 08:20   #241
Sidyr
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 05 2006

Posty: 17
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Silvera
Poziom: 26
Poziom mag.: 25
Domyślny

Ja tam sobie knightem pogrywam . Wcześniej sorcem grałem , nawet przyjemnie było. Ale pewnego dnia expiłem na PoHu i mi GS wypada . Ucieczkamasakryczna 2 bp uhów poszło i ded.
Właśnie dlatego teraz nie gram sorcem bo ma mało hp i mało capa więc loot z expowiska tylko w lootbagach raczej bierze.
Sidyr jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-05-2006, 13:03   #242
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

nie zebym sie czepail ale jak chcesz rycem zbierac tyle loota co ci sie zmiesci do plecaka ( totalnie bez lootbagow ) to po kilku levelach zbankrutujesz ..

95% grubej kasy jaka sie zarabia pochodzi z bagow ..
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2006, 17:14   #243
Darkene
Użytkownik Forum
 
Darkene's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2004
Lokacja: Łowicz
Wiek: 34

Posty: 62
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Darkene
Profesja: Elite Knight
Świat: Calmera
Darkene ma numer GG 1600430
Domyślny

@up

ja zbierałem to co mi sie zmieściło i jakoś nie narzekalem na brak kasy
__________________


"IRAsiad jest bardzo zdenerwowany"
"Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne! "

"Jak można zgwałcić prostytutke?"
Darkene jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2006, 19:57   #244
Pushupek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 70
Stan: Na emeryturze
Imię: Hakiko
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 30+
Skille: 70/70+
Poziom mag.: 5
Domyślny Omg

Wedlug mnie knight nienarzeka na brak kaski ma duzo capa wiec moze duzo unies loota a co do tego ze gra staje sie nudna na wysokim lvl grajac knightem to bzdura wtedy to jest wlasnie swietnie robisz se 100+ i idziez na anihilatora wtedy to dopiero masz wrazenia =]
Pushupek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2006, 10:57   #245
Gorn
Użytkownik forum
 
Gorn's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 33

Posty: 22
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: Union Youth
Świat: Morgana
Poziom: 32
Skille: 69/69
Poziom mag.: 5
Gorn ma numer GG 9497136
Domyślny

W/M wszystkie profesie sie nudza powinni jakas nowa dodac ;p
Gorn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2006, 14:38   #246
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Darkene
ja zbierałem to co mi sie zmieściło i jakoś nie narzekalem na brak kasy
Wszystko zalezy od tego na co i jak szybko chcesz zarobic.
Przy lootbagach norma bylo dla mnie zarabianie ( na czysto ) 6+ k na godzine expienia, z samej kasy albo z rzadkich itemow nigdy nie bedziesz tyle zarabiac ( nawet jesli raz czy dwa razy wypadnie ci cos powazniejszego, to na dluzsza mete to zaden zarobek ).
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2006, 14:59   #247
jastr
Użytkownik Forum
 
jastr's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 39

Posty: 263
Stan: Na emeryturze
Imię: Jastr
Profesja: Sorcerer
Świat: Galana
Poziom: 8
Skille: :)
jastr ma numer GG 4019279
Domyślny

fakt lootbag to podstawa i nie tylko dla knighta . Więcej capa przydaje się wtedy gdy chcemy iść na dłuższy hunt. Knight z całą pewnością nie jest ubogi. Z całą pewnością jest tak samo nudny jak wszystkie inne profesje w Tibi (wiadomo ciągle tylko exp, exp, exp następny lvl i tak w koło dlatego należy sobie robić odpoczynki, przerywniki np: wyprawa na demona solo lub coś takiego w końcu grę trzeba traktować jak przyjemność a nie jak przymus).
niektórzy sądzą że knight jest nudny bo monotonia cały czas to samo hehe a druid/sorc i pall to co ?? tak samo to od nas zależy jak się bawimy grając w tibię a nie od profesji. Wiadomo najpierw trzeba trochę skila wbić ale pallek ma tak samo. Sorc i drut nie muszą ale niestety ta ilość hp i ceny run mogą dobić. Więc każdy wybierze coś dla siebie. Knight jest jak czołg na wyższym lvlu z dobrymi skilami eq i kilkoma bp uh jest po prostu maszynką do zabijania a ubić go można tylko w grupie lub trapie.
jastr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2006, 17:53   #248
matiiii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Giżycko
Wiek: 31
Wpisy bloga: 1

Posty: 962
Stan: Na Emeryturze
Świat: Broa
matiiii ma numer GG 3908545 Send a message via Skype™ to matiiii
Domyślny

PALLADYNI RZĄDZĄ
__________________
Niech nam gwiazdka pomyślności nigdy nie zagasnie
a kto nie jest z nami w klubie - niech go piorun trzaśnie.
Oby nasze wszystkie prace były najpiekniejsze
inni przecież się nie znają - to jest najważniejsze.
Niechaj nasze forum nigdy sie nie skończy
a kto źle o nas napisze, szybko go wykończym...
matiiii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2006, 18:19   #249
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

Knight nie jest ubogą profesją i potrafi robić lootbagi jak każda prof więc kasy ma mniej-więcej tyle samo. Ma nawet lepiej bo najszybciej rozwala te potwory na jakich robi lootbagi.

A co do tematu o pvp to sorc nie ma szansy zarąbać knighta o takim samym lvl boby zbankrutował na sdkach, a poza tym nie ma tyle miejsca na runy i skończą mu się szybciej sdki niż knightowi uhy.
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2006, 22:44   #250
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Wszystko zalezy od tego na co i jak szybko chcesz zarobic.
Przy lootbagach norma bylo dla mnie zarabianie ( na czysto ) 6+ k na godzine expienia, z samej kasy albo z rzadkich itemow nigdy nie bedziesz tyle zarabiac ( nawet jesli raz czy dwa razy wypadnie ci cos powazniejszego, to na dluzsza mete to zaden zarobek ).
6k oz czy kasy? : p Ja siedziałem na senji około 4h miałem 18k oz. lootu z czego wyszło 12k~ w kasie, no... z samego baga z 10k~ a reszta to gp. : P
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2006, 00:58   #251
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

6k oz lootu ( =4k kasy ) na godzine to minimum jakie wyciagalem, gdy jeszcze lazilem na senje, jak sie poszczescilo w dropie to i 6k gotowki wychodzilo ...

edit: poprawione.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 01-06-2006 o 08:51.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2006, 20:17   #252
żaczek
Użytkownik forum
 
żaczek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006
Lokacja: Ostróda

Posty: 21
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Lucera
Poziom: 666
Skille: 999
żaczek ma numer GG 5509922
Cool

Jak dla mnie knight jest najlepszą postacią- próbowałem sorciek i drutem ale mi sie to znudziło knightem się poprostu wbijam w potworki i hard core jest xD a magami to tlyko uciekasz i walisz- uciekasz i walisz... ja tam gram knightem skille mam zwalone szczerze mówiąc xD ale mi to zwisa gram dla zabawy i chodze z takim skillami jakie mam, nie trace życia na skillowanie tylko pre naprzód xD mam 31 lvl a skille nie doszły jeszcze do 70/70;p dla mnie knight jest najlepszą profesją z dostępnych;p a jak ktos sie nie zgadza to jego sprawa xD cYa in tibia
żaczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2006, 02:05   #253
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
6k oz lootu ( =4k oz kasy ) na godzine to minimum jakie wyciagalem, gdy jeszcze lazilem na senje, jak sie poszczescilo w dropie to i 6k gotowki wychodzilo ...
eee... chyba ci się coś poj****, 4k oz kasy? No nie ważne, zrozumiałem ocb, ale powiedz mi jak ty to robisz/robiłeś, że masz 6k oz lootu/h? Ja wyciągam max 5k oz. :/ Expiłem 1.5h i miałem 5k~ oz... :/ Może narysuj na mapie w jaki sposób ty się tam poruszałeś, bo ja nie mam pojęcia jak to robić, wydaje mi się, że próbowałem już wszystkiego.

Z góry thx^^
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2006, 20:25   #254
K0nki
Użytkownik Forum
 
K0nki's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2006
Lokacja: Otwock

Posty: 191
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Konki Ryc
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 100
Domyślny

żadna profesja nie jest uboga
Druid - często brany na hunty bo ma sio (uha knighta) i może uhac sumony (exura gran mas res)
Sorcer - Ue i czary offensywne
Paladyn - Skille i nie musi kupować eq ani broni (tylko kusza łuk i amunicja)
a co do Knighta to sam przezuciłem sie z sorca na knighta ponieważ na mniejszym lvlu sorc musi dziubać tą różdzką potwory a knight wystarczy że zrobi dobre skille to może przegonić sorca z lvl w jeden dzień.
Z czasem chodzi na fajny hunty i gdyby nie było takiej profesji to niewiem jak by ludzie zabijali demony (chyba góra dół.....) Bo tak właściwie hunt na demony bez knighta to jest sama strata.
Nie mówiąc o samym expieniu knighta. Z dobrymi skillami jest w stanie zrobić kilka lvli 1 dnia (mówie o takich knightach 12-50lvl)
Każda profesja jest potrzebna!

Ostatnio edytowany przez K0nki - 01-06-2006 o 20:35.
K0nki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2006, 22:07   #255
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez K0nki
Nie mówiąc o samym expieniu knighta. Z dobrymi skillami jest w stanie zrobić kilka lvli 1 dnia (mówie o takich knightach 12-50lvl)
zapas gotowki i pacc i jestes w stanie sorcem wbic 50 lev w 4-5 dni.

oczywiscie jesli masz 3 kumpli na lanie..

do czego zmierzam ? mianowicie: ilosc leveli wbitych w 1 dzien nie zalezy od profesji tylko od czasu poswieconego na gre oraz doswiadczenia ( wybow miejscowki ), na poziomie mid-lev wszystkie klasy expia z podobna szybkoscia 20-30k/h.

@down:

zrobienie tego chara trwalo ~3-4 tygodnie w sierpniu zeszlego roku, od tego czasu z roznych powodow nie gralem prawie wogole ..
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 02-06-2006 o 08:19.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2006, 08:13   #256
Xybee
Użytkownik Forum
 
Xybee's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2005
Lokacja: Zychlin
Wiek: 33

Posty: 154
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xybery
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 101
Skille: 92/91
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
zapas gotowki i pacc i jestes w stanie sorcem wbic 50 lev w 4-5 dni.

oczywiscie jesli masz 3 kumpli na lanie..

do czego zmierzam ? mianowicie: ilosc leveli wbitych w 1 dzien nie zalezy od profesji tylko od czasu poswieconego na gre oraz doswiadczenia ( wybow miejscowki ), na poziomie mid-lev wszystkie klasy expia z podobna szybkoscia 20-30k/h.
Po tobie raczej tej szybkosci wbijania lvli nie widze;p
Xybee jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-06-2006, 23:39   #257
Mithgar XX
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2006
Wiek: 35

Posty: 260
Stan: Aktywny gracz
Imię: Mithgar
Domyślny

Mnie najbardziej smuci to, że 8sorc po wyjściu na maina bez problemów pokona 8knighta...Powinni coś z tym zrobić, bo taki knight po wyjściu z rooka ma 17skilla, nie ma exury ani nie może używać ih. A taki sorc idzie po free wanda i wymiata!
__________________
Mithgar XX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2006, 19:05   #258
K0nki
Użytkownik Forum
 
K0nki's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2006
Lokacja: Otwock

Posty: 191
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Konki Ryc
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 100
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
zapas gotowki i pacc i jestes w stanie sorcem wbic 50 lev w 4-5 dni.

oczywiscie jesli masz 3 kumpli na lanie..

do czego zmierzam ? mianowicie: ilosc leveli wbitych w 1 dzien nie zalezy od profesji tylko od czasu poswieconego na gre oraz doswiadczenia ( wybow miejscowki ), na poziomie mid-lev wszystkie klasy expia z podobna szybkoscia 20-30k/h.

@down:

zrobienie tego chara trwalo ~3-4 tygodnie w sierpniu zeszlego roku, od tego czasu z roznych powodow nie gralem prawie wogole ..
co do wbicia 50lvl sorcem/drutem to wystarczy pacc 2 kumpli i hydry całymi dniami.
A Knight ma na tyle dobrze że nie potrzebuje nikogo do huntów (no chyba ze ma bloczyc albo jakies hunty dla kilku knightów ale ogólnie hunci sam)
a co do szybkości expienia to porównaj Expienie cachero i jakiegoś druta hlvl Cacherowi (dobrze odmieniłem? ) lurują behe on góra dół UE a druid?
nie mówie tu tylko o takim dużym lvl ale 60ms może lepiej poexpić z ue niz 60ed. Chyba że ma kumpli na hunty ale...
Ja osobiście przeżuciłem się z sorca na knighta aktualnie jestem w fazie wbijania skilli ale z większym lvl sądze że będzie owiele lepiej mi się grało niż sorcerem chociaż sorc najlepszy do pvp (dlatego knightem wybrałem nopvp )

@up niesądze aby dali rade coś z tym zrobić tak już musi być chociaż taki knight musi trenić skille.

Ostatnio edytowany przez K0nki - 04-06-2006 o 19:22.
K0nki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-06-2006, 19:32   #259
Pietru
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Knight nie jest nudny(chyba ze skiluje).
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2006, 13:27   #260
Doomknight
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Według mnie to czy knight sie znudzi, to zależy od gracza, jednym knight sie nie nudzi, a innym tak.

Co do solowania potworków, to według mnie nie ma bata żeby knight solował potworki takie jak np. sorc na tym samy lvlu. Grając swoim sorcem solouje Dragon Lordy na 39 lvlu, a jaki knight na takim lvlu bedzie solowal Dl-e, jak już to będzie to zajebiście wielkie waste uh-ów. Pozatym, piszecie że sorc musi wydawać dużo na SD, według mnie to gówno prawda. Wystarczy że sorc nabije 45 lvl i już wtedy nic go nie zatrzyma, bo będzie sobie robil SD na własne potrzeby. Jeszcze jedno, piszecie ze knight ma dużo hp i mymiata. Może i tak jest, ale żeby zaatakowac musi podbiec do ofiary, a zanim do niej podbiegnie, może już mieć red hp, albo nawet dednąć.
A i jeszcze coś, sorc/druid ma zawsze stałe obrażenia, dzięki temu wiesz np ile runek trzeba zabrać na hunt.

Podsumowując, według mnie knight dostaje w dupe od każdej innej profesji.
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:37.


Powered by vBulletin 3