Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Pokaż wyniki sondy: Widziałeś Bazyliszka ??
Tak 723 40.41%
Nie 297 16.60%
Słyszałem o nim 671 37.51%
Co to Bazyliszek ? 98 5.48%
Głosujących: 1789. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-07-2006, 09:49   #281
nekrosik
Guest
 

Posty: n/a
Problem nie wierze

cos niezabardzo chce mi sie wierzyc ze da sie bazyliszka ubic
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-07-2006, 10:20   #282
Fire glutek
Użytkownik Forum
 
Fire glutek's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Carlin

Posty: 86
Profesja: Sorcerer
Gildia: White Dragon
Świat: Guardia
Poziom: 42
Skille: --/23
Poziom mag.: 47
Domyślny

omg trzeba przejzec tibia.spr jak tam nie ma go noto znaczy ze go nie ma
Fire glutek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 12:25   #283
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Jestescie glupi z przyzwyczajenia czy wam za to placa ? Kilkanascie razy ludzie dawali screeny z bazyliszkiem i pokazywali ze to npc a wy dalej p****licie od rzeczy ...
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 22:16   #284
BIgie
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 22
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Skille: 71/70
Poziom mag.: 5
BIgie ma numer GG 7043371
Domyślny Bazyl

na forum TIBIA.ORG.PL pisze ze jakis gosc widzial gdzies tabliczke MUZYKA JEST KLUCZEM(WIEM ZE TO CHORE )ALE MOZE TRZEBA MU ZAGRAC ŁADNIE NA CZYMS ???[/quote]
nie wyszlo mi cos z cytatem- sry Smoke


a co powiecie na to? "Play a flute to master the snakes."- jest to napisane na zwoju ktory respi sie w drodze na demone.

Ostatnio edytowany przez BIgie - 15-07-2006 o 22:17.
BIgie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 22:34   #285
Dark Brozyn
Użytkownik Forum
 
Dark Brozyn's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Śląsk/Pyskowice
Wiek: 35

Posty: 309
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Pandoria
Poziom: 174
Skille: 105/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BIgie


a co powiecie na to? "Play a flute to master the snakes."- jest to napisane na zwoju ktory respi sie w drodze na demone.

graj na czym chcesz ale pierw tam dojdź
__________________
http://s10.photobucket.com/albums/a149/Dark_BrozYn/


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez slawek112 Pokaż post
mam pytanie gdzie jest miejsce z demonami szkieletorami tylko tak żeby tam dojść bez gigantów i gs i deold widoł
21:24 Zarazestor Masumil [9]: nic jurz
Dark Brozyn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2006, 23:24   #286
Thor,hil,haw
Użytkownik Forum
 
Thor,hil,haw's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2006
Lokacja: Jawor

Posty: 195
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Tajemnica
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Tajemnica
Świat: Morgana
Poziom: ;pp
Skille: tajeman
Poziom mag.: ta
Domyślny

Panowie po to macie forum z filmikami zeby je ogladac a mianowicie :
http://forum.tibia.pl/showthread.php...light=Basilisk

jesli link nie dziala to przeszukajcie forum [ filmiki ] i znajdziecie do niego droge



sa 3 filmy o nim jak chcecie to sobie poszukajcie ...

kurde nawet tego filmu nie ogladalem wiec nie wiem czy to film dla nobow czy co ...
hu* go wie co za film ;p

Ostatnio edytowany przez Thor,hil,haw - 15-07-2006 o 23:26.
Thor,hil,haw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2006, 11:52   #287
ruby
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 07 2006

Posty: 3
Domyślny Bazyli

Nie wiem zbyt wiele, ale sie zastnawiam co zrobic jak sie juz do niego dostanie(??). Temu komu sie to uda lepiej niech ma lusterko przy sobie!! Cip soft czest wykozystuje historie z legend i bajek!

Powodzenia życze i oby wam sie udalo rozwiązać tego qesta!!!
ruby jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2006, 00:15   #288
Vitoz
Użytkownik forum
 
Vitoz's Avatar
 
Data dołączenia: 13 07 2006
Lokacja: LubliN

Posty: 4
Stan: Aktywny gracz
Imię: Vitoo'oz
Profesja: Elder Druid
Świat: ARcania
Poziom: 41+
Poziom mag.: 42
Domyślny

Ja osobiscie mysle ze zagranie na flecie basiliskowi to ma sens ... Lecz czy da sie wogole tam dojsc.. mam nadzieje ze tak i ze ktos wkoncu rozwiaze ta zagadke lub cipsoft poda jakas wskazowke !
Vitoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2006, 08:23   #289
Tom@$Z
Użytkownik Forum
 
Tom@$Z's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Śląsk
Wiek: 33

Posty: 226
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora
Tom@$Z ma numer GG 646353
Domyślny

W kilku postach zauważyłem:


"Nikt nie zrobił questa na bazyliszka, więc (...)"
I tu się mylicie, moi panowie/panie.

Był jeden typulo, który WYKONAŁ całego questa na bazyliszka. Jak? Otóż...

Porozglądajcie się po Kazo. Pełno tam dźwigni, zamkniętych drzwi, po prostu (za) dużo tajemnic. Ale jednak znalazł się ktoś (podobno jeden z pierwszych 100 lvli na Antice), któremu CHCIAŁO się przelecieć całe Kazo, a możliwe, że i całą Tibię aby ten quest wykonać.

Z nieoficjalnych źródeł wiem, że drogi do bazyliszka, który jest oczywiście NPC, bronią nie demony i t p., tylko potworki występujące na FACC Area, jednkakże w dużych ilościach. Słyszałem o kilku DL'ach, GS'ach, zamkniętych w pomieszczeniach połączonych TELEPORTAMI, a ostatni znajduje się właśnie w grocie słynnego Bazylego I

Jednakże, słynny zdobywca skarbca Kazo dostał DELETE'A i dokładnie nie wiadomo, dlaczego. Podobno bot. Gó*** prawda, ponieważ nie dostaje się deletów na macro using...

Pozostawiam to do przemyślenia.
__________________
Tibia tu, Tibia tam, Tibia życie zniszczy nam

Ostatnio edytowany przez Tom@$Z - 20-07-2006 o 08:26.
Tom@$Z jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2006, 10:11   #290
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
Był jeden typulo, który WYKONAŁ całego questa na bazyliszka.
Wurzel ?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
Porozglądajcie się po Kazo. Pełno tam dźwigni, zamkniętych drzwi, po prostu (za) dużo tajemnic. Ale jednak znalazł się ktoś (podobno jeden z pierwszych 100 lvli na Antice), któremu CHCIAŁO się przelecieć całe Kazo, a możliwe, że i całą Tibię aby ten quest wykonać.
Lata temu dostepny byl klucz otwierajacy wszystkie drzwi, nawet jesli w tym pomogl, to jest juz reliktem przeszlosci ( bo nie dziala ).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
Z nieoficjalnych źródeł wiem, że drogi do bazyliszka, który jest oczywiście NPC, bronią nie demony i t p., tylko potworki występujące na FACC Area, jednkakże w dużych ilościach. Słyszałem o kilku DL'ach, GS'ach, zamkniętych w pomieszczeniach połączonych TELEPORTAMI, a ostatni znajduje się właśnie w grocie słynnego Bazylego I
Brednie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
Jednakże, słynny zdobywca skarbca Kazo dostał DELETE'A i dokładnie nie wiadomo, dlaczego. Podobno bot. Gó*** prawda, ponieważ nie dostaje się deletów na macro using...
rowniez brednie.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 15:15   #291
Ufos Destroyer
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Da sie dojsc do bazyliszka bo widzialem ss'y ale quest z bazyliszkiem nie polega na dojsciu do niego lecz na rozmowie z nim. do bazyliszka doszlo kilka osob ale zadna questu nie zrobila. bo trzeba jakos do bazyliszka zagadac w odpowiedni sposob i ten kto to dobrze zrobi costam wygrywa(nie wiem co ale cos zajefajnego)jesli sie zle zagada to dead (to co teraz napisalem nie jest klamstwem bo czytalem to kiedys na tibia.com(nie na forum -gdzies w opisie bazyliszka)

Ostatnio edytowany przez Ufos Destroyer - 21-07-2006 o 15:16.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2006, 17:18   #292
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ufos Destroyer
Da sie dojsc do bazyliszka bo widzialem ss'y
Dopoki nie bedzie filmu nikt w ssy nie uwierzy.

Do dowolnego screenu z basilisk rooma nawet ja moge wkleic swoj nick ( 10 minut przy photoshopie ... ) i pare dzieciakow bedzie mialo podniete ze Polak pierwszy zrobil questa ;o
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2006, 06:55   #293
Tom@$Z
Użytkownik Forum
 
Tom@$Z's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Śląsk
Wiek: 33

Posty: 226
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora
Tom@$Z ma numer GG 646353
Domyślny

@offtop Drogi Vil'u. Jeżeli mógłbym wiedzieć, ile grasz już w Tibię? Możesz być pewien, że to co napisałem, nie jest wyssane z palca. Jeżeli nie chcesz - nie wierz, ale jeżeli grasz w Tibię mniej niż 6-5 lat, to nie mamy o czym rozmawiać. A co do Kazo, to faktycznie jest tam jakiś haczyk z tymi wszystkimi drzwiami.

@topic

Co do rozmowy z bazyliszkiem to się zgadzam w 100%, że jednym z czynników zaliczających tego questa jest prawidłowa rozmowa z Bazylim. I także, z tego co słyszałem, jeżeli rozmowa jest prowadzona nieumiejętnie GINIESZ.

Kolejna rzecz, jeżeli chodzi i te teleporty.

Faktycznie rąbło mi się, ale tylko z tym, że w jaskini Bazyliszka jest ostatni TP. Ponieważ aby do niego dojść, trzeba (podobno) poprzesuwać multum dźwigni w prawidłowej kolejności, aby statua rycerza, który zlokalizowana jest NAD jamą króla węży ZNIKNĘŁA. Druga sprawa, że po przejściu miejsca, w którym znajduje się ów statua, pojawia się ona na nowo, a wszystkie dźwignie są resetowane. Potem już tylko zależy, czy dobrze pogadasz z Bazylim, a jak nie to.. Dead. A jak dobrze, to teleport w sali tronowej Imperatora Kruzaka.

To wszystko są nieoficjalne wieści od moich qmpli z Antici, ponieważ nigdy nie zwiedziłem wszystkich tajemnic Kazo. Ale może to i prawda.
__________________
Tibia tu, Tibia tam, Tibia życie zniszczy nam
Tom@$Z jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2006, 07:07   #294
Mati66
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006

Posty: 75
Domyślny

Widziałem go w "Undea invasion to Darashia" odrazu deadłem ale go widziałem,nie zdażyłem zrobic screen'a bo padłem w 2 sek
Mati66 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2006, 07:10   #295
Tom@$Z
Użytkownik Forum
 
Tom@$Z's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Śląsk
Wiek: 33

Posty: 226
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora
Tom@$Z ma numer GG 646353
Domyślny

@up

Chyba coś Ci się pokręciło, Matiku. I to ostro... Bazyl to NPC a nie potwór.
__________________
Tibia tu, Tibia tam, Tibia życie zniszczy nam
Tom@$Z jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2006, 10:37   #296
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
Możesz być pewien, że to co napisałem, nie jest wyssane z palca. Jeżeli nie chcesz - nie wierz, ale jeżeli grasz w Tibię mniej niż 6-5 lat, to nie mamy o czym rozmawiać. A co do Kazo, to faktycznie jest tam jakiś haczyk z tymi wszystkimi drzwiami.
kolejno:

ok.

prawie 4 lata.

haczyk na pewno byl, czy jeszcze jest niewiadomo.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
Co do rozmowy z bazyliszkiem to się zgadzam w 100%, że jednym z czynników zaliczających tego questa jest prawidłowa rozmowa z Bazylim. I także, z tego co słyszałem, jeżeli rozmowa jest prowadzona nieumiejętnie GINIESZ.
Ja natomiast podchodze do tego baardzo sceptycznie, traktujac calego bazyliszka jako pozostalosc "strarej Tibii" ( z czasow HH questa i demon legsow z DHQ ) i watpie czy nadal jest to quest aktywny. Natomiast co do rozmowy to mialoby to sens.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
Ponieważ aby do niego dojść, trzeba (podobno) poprzesuwać multum dźwigni w prawidłowej kolejności, aby statua rycerza, który zlokalizowana jest NAD jamą króla węży ZNIKNĘŁA.
Kazde dziecko moze sprawdzic, ze nie dosc ze statua nie jest dokladnie nad dziura z bazyliszkiem, to nie jest nawet na pietrze bezposrednio nad nim, a jesli wierzyc map viewerowi to miedzy nimi jest pustka. Ten tekst kladzie do piachu wiarygodnosc wszystkiego co do tej pory napisales.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
To wszystko są nieoficjalne wieści od moich qmpli z Antici, ponieważ nigdy nie zwiedziłem wszystkich tajemnic Kazo. Ale może to i prawda.
no wlasnie, wymagasz ode mnie doswiadczenia siegajacego starej Antici a sam opierasz sie o 'nieoficjalne' wiadomosci z trzeciej reki ktore 'byc moze' sa prawda ? Nikt nic nikomu nie udowodni dopoki nie zobaczymy nawet 10 sekundowego filmiku z basilisk roomu ktory _udowodni_ ze mozna sie tam dostac.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2006, 10:42   #297
FellanK
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka

Ludzie....to jest stary quest nieczynny...tak jak w ab ten cyklop...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2006, 10:44   #298
Tom@$Z
Użytkownik Forum
 
Tom@$Z's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Śląsk
Wiek: 33

Posty: 226
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora
Tom@$Z ma numer GG 646353
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
no wlasnie, wymagasz ode mnie doswiadczenia siegajacego starej Antici a sam opierasz sie o 'nieoficjalne' wiadomosci z trzeciej reki ktore 'byc moze' sa prawda ? Nikt nic nikomu nie udowodni dopoki nie zobaczymy nawet 10 sekundowego filmiku z basilisk roomu ktory _udowodni_ ze mozna sie tam dostac.
Czasy Antici znam z doświadczenia, nie z opowieści. Sam nie doszłem daleko jeżeli chodzi o Basilisk Room, ale podróżowałem z qmplami i mniej więcej wiem o czym pisze. Btw, statua ma DUŻE znaczenie.
__________________
Tibia tu, Tibia tam, Tibia życie zniszczy nam
Tom@$Z jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2006, 10:47   #299
Tom@$Z
Użytkownik Forum
 
Tom@$Z's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Śląsk
Wiek: 33

Posty: 226
Stan: Na Emeryturze
Świat: Aldora
Tom@$Z ma numer GG 646353
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez FellanK
Ludzie....to jest stary quest nieczynny...tak jak w ab ten cyklop...
I tutaj mam także zastrzeżenia. 2 lata temu jak grałem na Amerze, aktualnie byłem w AB, to Will Hunting (jeden z best lvli na Amerze) krzyknął z wieży cyklopa "xx:xx Will H~ : You see a warlord sword (xx/xx) bleblebleble. O tyle to było wiarygodne, że leciał z nim EO wtedy. Może to ściema, ale tylko wystawiam tezę.
__________________
Tibia tu, Tibia tam, Tibia życie zniszczy nam
Tom@$Z jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-07-2006, 10:48   #300
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z
Czasy Antici znam z doświadczenia, nie z opowieści. Sam nie doszłem daleko jeżeli chodzi o Basilisk Room, ale podróżowałem z qmplami i mniej więcej wiem o czym pisze. Btw, statua ma DUŻE znaczenie.
Prosze dzidzi! Dziadzia jest stara i gra od 6 lat na Anitce?! No ja mysle, ze raczej nie. Jakbys gral tyle w tibie to zobowiazany jestes do wiedzenia o wykasowaniu wszystkich postaci po kilku latach od rozpoczeciu projektu "tibia"-co spowodowalane wlasnie bylo istnieniem bardzo dziwnych questow oraz wielu idiotycznych przediotow (cyclopmania sword ze statmi 80/60 i wiele innych).
__________________
Po co mamy znecac sie okrutnie nad modkami? Sami sie wykoncza...

Ostatnio edytowany przez Stożek - 22-07-2006 o 10:50.
Stożek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:57.


Powered by vBulletin 3