Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-08-2006, 09:41   #281
Pandorian technomancer
Użytkownik Forum
 
Pandorian technomancer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2005

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PA - ndoria
Poziom: +70
Skille: 28/28
Poziom mag.: 83
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Nie chodzi o to ze tego klucza nie ma ( bo sie chyba jeszcze na antice zachowal ) tylko o to, ze juz nie otwiera drzwi.
ten numer klucza podalem tak dla przykładu. Chodziło mi o mozliwy sposób otworzenia skarbca. Wg mnie kazdy skarbiec w Tibi mozna otworzyc a klucz do niego jest nagroda za wykonanie zadania dla któregos z władców Tibi.
__________________
The art of liquidation.
Little bike, why can't you swim? ;[
- EJJ, ska du ha taxi ti tempel?
huauhauhuauhauhua
Pandorian technomancer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-08-2006, 10:23   #282
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Sama idea skarbca pozwala powatpiewac w to, czy kiedykolwiek zostanie umozliwione jego otworzenie, co walkujemy w tym temacie od paru miesiecy. Sensowna nagroda za cokolwiek moze byc jeden przedmiot ( tak jak bywalo za niemale przeciez zaslugi daawno temu - pojedyncze dsl, thunder hammery itp ), 2bp swiecacego zlomu ze skarbca byloby jednak sporym przegieciem.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2006, 10:42   #283
Glarand
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny :d

Z tym skarbcem to nie takie glupie ... Ale tez racja ze bez jakiejs wiarygodnej informacji np. od npc nie dalo by sie rozwiazac zagadki. NIe wiem probojcie...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 15:54   #284
Bartii_Ex
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 08 2006

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: :P nie mam
Świat: Harmonia
Poziom: 11
Skille: 47/47
Poziom mag.: 2
Bartii_Ex ma numer GG 3346887
Domyślny Możliwa teoria....

Jakby co, to nie piszcie, że offtopowałem, bo nie chciało mi się czytać wszystkich stron.


Oto moja teoria.
Ktoś przede mną poruszył temat o dwarven secie. Kruzzak sowicie nas wynagrodzi. W skarbcu jest teleport w jedną stronę Więc może jak mu damy, to on nas tam teleporuje, a tamten tp jest do wyjścia? A co do drzwi....może one są, by zachęcić graczy do zaciekawienia się tym
Bartii_Ex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 19:35   #285
sherlock holmes
Guest
 

Posty: n/a
Król pzreszlem studia matematyczne mam 35 medali 1 miejsc na turniejach dla ekspertow

nie chce sie chwalic ale dajcie mi tego fote tych itemow i tych zapdni na jednej fotce ok? obiecuje ze za 1 miesiac gora 2 bedzie ten quest dla was dostwpny
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 20:15   #286
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 34

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

up@ a język polski poszedł w las --.-- plz dla niego


do tematu możliwe że do bazyliszka prowadzi teleport który jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie potem od bazyliszka dostajemy jego skóre za np pokonanie 3 hydr które on summonuje (kto powiedział że ma być łatwo) i potem tą skóre daje imperatorowi a on nam daje do wyboru nagrodesl,G-helmet,3kk lub podwyższenie o 2 jednego z naszych punktów:mlvl,skill,lvl.I w tym momencie każdy krzyknie " i tak wziołbym Dsl lub G-helmet ale np dla takiego knighta mieć 10 mlvl to już coś (mam na myśli tu normalnych graczy a nie tych h-lvlów czyli bubble i spółke) albo podwyższenie skilla sworda o 2 to zawsze te 30 godzin trenienia mniej (załórzmy że taki knight ma skille 100/100) tak więc może być różne teorie równie dobrze może być że za skóre bazyliszka dostaniemy magiczną machete do ścięcia trawy przy wieży na femour hills tak więc nie jest powiedziane że MUSIMY wejść do skarbca
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2006, 11:28   #287
sherlock holmes
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka a co masz do tego jak mi dadza bana to mam 2 konot nie?

a co do mojej ortografii to moja sprawa czy pierwszy raz pisze na klawiaturze czy nie
nei wychodzi mi posnaie na kompie
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2006, 19:47   #288
Spongyfhy
Użytkownik Forum
 
Spongyfhy's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2005
Lokacja: Brzęczki City =)

Posty: 98
Stan: Usunięty
Imię: Spongyfhy
Profesja: Knight
Świat: Astera
Poziom: 102
Skille: 87/85
Poziom mag.: 7
Domyślny

W dalszym ciągu pozostaje do ustalenia kilka kwestii:

Czy jest to Quest, czy tylko wystawa itemków, których w żaden sposób ze skarbca wykraść się nie da?
- Jeśli byłby to Quest, to podejrzewam, że po jego wykonaniu nie otrzymalibyśmy wszystkich rzeczy, które posiada w swym skarbcu Imperator. Powód? Nawet w najtrudniejszych Questach (w tym m.in. w Annihilator Room, Behemoth quest, Demon Quest, Helmet of the ancients Quest) do zdobycia jest jeden, bądź kilka wartościowych itemów. Dlaczego zatem w omawianym "Queście" mielibyśmy otrzymać w nagrode tak wiele cennych przedmiotów? Według mnie, po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności potrzebnych do zaliczenia "Questa" i przystąpieniu do odbioru nagród rzeczowych, będziemy mogli dostać tylko jedną, losowo wybraną rzecz, którą otrzymamy od samego Kruzaka. Z powodu, który wyminiłem wcześciej, wątpie, aby do skarbca dało się wejść. Istniałby on tylko po to, abyśmy wi(e)dzieli, co możemy dostać od Emperor Kruzaka za wykonanie zadania: Równie dobrze boglibyśmy zatem otrzymać od niego Golden Legsy, Golden Helmet i Dragon Scale Legsy, jak i zwykłą Halabardę, Crystal Ringa, czy kilka sztuk kosztowności. Ale to tylko moja teoria.

Jak to jest z trudnością "Questa"?
- Napisałem wyżej, że za te lepsze Questy otrzymujemy jedną, bądź więcej wartościowych rzeczy. Aby jednak mieć je w swej kolekcji, musimy zazwyczaj pokonać bardzo wielu wrogów, w postaci najróżniejszych potworów. Co zatem będziemy musieli zabić tym razem, aby przykładowo otrzymać Dragon Scale Legs, czy Golden Helmet, skoro dla samego Demon Helmeta, czy Magic Sworda (mowa o Demon Queście i Annihilatorze) musimy uśmiercić niezliczone ilości demonów i innych śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń? Przecież itemy z Questów, które są ogólnodostępne, mają dużo mniejszą wartość, niż taka np. Great Shield, a jak wiadomo (choć nie zawsze to się sprawdza) wartość nagrody za Quest, odpowiada poziomowi trudności tego Questa. W tym momencie właściwym byłoby poniższe rozumowanie: Aby dostać choć jedną rzecz ze skarbca, będę musiał zrobić coś niezwykłego (co się potwierdza, gdyż jak dotąd nikt tego "Questa" najprawdopodobniej jeszcze nie przeszedł) i będę musiał pokonać niezwykłe trudności, aby wyjść z niego zwycięsko. Rozumowanie słuszne, gdyż - tak na chłopski rozum - trzeba wykazać się czymś naprawdę wyjątkowym i pokonać naprawdę wyjątkowych przeciwników, żeby móc otrzymać tak wspaniałe nagrody, jakie spoczywają w skarbcu Kruzaka. W końcu za nic ich nie dostaniemy.

A może nie Quest?
- Wszystkie te rozważania być może są prawdziwe, a być może dalekie choćby od części prawdy. Nawet jeśli Quest to nie jest, to trzeba przyznać CipSoftowi jedno: Potrafił sprawić, że graczy z całego świata zaczął ciekawić ten problem i zaczęli oni marzyć o itemach ze Skarbca Imperatora. Sprawili też, że gracze, chcąc dowiedzieć się czegoś o samym skarbcu i - być może - rozwiązać jego zagadkę, zainteresują się głębiej Tibią i poznają jej prawdziwe piękno. Piękno gry RPG.
__________________

Ostatnio edytowany przez Spongyfhy - 05-09-2006 o 16:49. Powód: uaktualnienie
Spongyfhy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2006, 14:11   #289
Kenarf
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 08 2006

Posty: 3
Domyślny

Oto moja teoria. Po drodze do drzwi za ktorymi znajduja sie wszystkie bogactwa Tibi sa zapadnie otoz nikt z was nie pomyslał ze gdy guardy(ale zaznaczam te ktore sie tam respia)wejda na te wszystkie zapadnie i w kazdym miescie w dp dp bedzie zapelnione to moze i bez klucza otworzymy drzwi






Czekam Na Odp.
Kenarf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2006, 15:56   #290
Pandorian technomancer
Użytkownik Forum
 
Pandorian technomancer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2005

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PA - ndoria
Poziom: +70
Skille: 28/28
Poziom mag.: 83
Domyślny

A ja jednak pozostane przy teori ze kazdy skarbiec da sie otworzyc, za pomoca jednorazowego klucza który dostajemy od któregoś z władców Tibi za szczególne zasługi. (np. zwrócenie excalibuga Tibianusowi, rozwiazanie zagadki bazyliszka, dostarczenia Valkiria setu do królowej carlin lub dwarven seta do imperatora kazo, odnalezienie KWT)

i moim zdaniem kazde z tych zadań mozliwe było by do wykonania raz na kazdym serwerze tak jak kiedys były Demon legsy.
__________________
The art of liquidation.
Little bike, why can't you swim? ;[
- EJJ, ska du ha taxi ti tempel?
huauhauhuauhauhua
Pandorian technomancer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 09:24   #291
Visek13
Użytkownik Forum
 
Visek13's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2006

Posty: 41
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Visekk
Profesja: Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 41
Poziom mag.: 41
Visek13 ma numer GG 1494896
Żarówka A mnie sie wydaje, że...

można by było podejsc do sciany za ktora jest bazyliszek, jet ona w prawdzie spora, ale wziaść ze sobą pare instrumentów i zagrać coś skoro muzyka jest kluczem. Jest to moje takie małe przypuszczenie sam nie próbowalem bo mieszkam w carlin i nie chdze do kazoo często ale jakby co mam 39 knighta na selenie nick: Master Raska. Interesuje się co nie co tym skarbcem wiec jbc moze by cos sprobowac?

Ostatnio edytowany przez Visek13 - 04-11-2006 o 09:25.
Visek13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 13:28   #292
Jacko_32345
Użytkownik forum
 
Jacko_32345's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2006
Lokacja: Thais

Posty: 7
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Gildia: Nie mam :(
Świat: Zanera
Poziom: 23
Skille: 15/20
Poziom mag.: 23
Domyślny

Ja miałem kiedyś taki przypadek chodziłem sobie moim drutem po Kazzo i dotarłem do Kruzaka za chwile wyleciały 3 guardy do mnie i musiałem uciec jakis Hlvl poszedl do kruzaka jak rozwalilem guardy poszlem pod skarbiec ten kolo cos do niego mowil i se poszedl zainspirowany tym powiedziałem Hail Emperor a on wtedy (nie pamietam jak to było) po angielsku moja moc i ogien cie osliepiaja chyba jakos tak potem powiedziałem gold i tez cos gadal nie wiem moze klucz jest w tym ze nie chodzi tu o zadne zapadnie tylko trzeba pogadac z kruzakiem odpowiednio

Moim zdaniem kluczem do zagadki jest teddy bear to by bylobez sensu na anhilatorze mamy demon armor magic sword stonecuther axe i present oczywiscie ze niekt nie wezmie teddy bear a moze to z nim zwiazany jest ten quest czy przypuszczenie najlepiej by bylo dac teddy beara kruzakowi bo stracil matke i nie ma teraz komu ciagnac suta to teddy beara noga jest a w nagroda oddaje DSL xD

Ostatnio edytowany przez emilok - 05-11-2006 o 19:55.
Jacko_32345 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 13:40   #293
gersu6
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Wiesz to nawet całkiem możliwe że trzeba pogadać z Kruzakiem... To może być klucz do rozwiązania zagadki... Jeśli pogadasz z nim odpowiednio to może cie teleportnie do tego skarbca albo otworzy drzwi... Zostaje jednak sprawa bazyliszka... To zostanie narazie tylko tajemnicą ! Może ktoś rozwiąże tą zagadkę...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 13:44   #294
Jacko_32345
Użytkownik forum
 
Jacko_32345's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2006
Lokacja: Thais

Posty: 7
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Gildia: Nie mam :(
Świat: Zanera
Poziom: 23
Skille: 15/20
Poziom mag.: 23
Domyślny

To są tylko przypuszczenia ale na Tibia.pl w spisie potworow nie ma bazyliszka ale moze on istniec tylko nikt go jeszcze nie widzial a jak widzial to nic o ty mnie mowil ja nawet raz sprobowalem i rzucilem na zapadnie po 1 gp zadna sie nie zapdadla a jeszcze stracilem kase bo noobek wział na chlebek mnie dziwi jedno jak sie idzie do kruzaka to na lewo jest biblioteka jak sie wejdzie po schodach to od groma potworkow,zamieszcze za kilka minut screena.
Jacko_32345 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 13:48   #295
Rohen
Użytkownik Forum
 
Rohen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2005
Lokacja: Doki...
Wiek: 32

Posty: 348
Stan: Aktywny gracz
Wyślij wiadomość przez ICQ do Rohen Rohen ma numer GG 8666502 Rohen ma login Tlenu Tlen is stupid Adres Jabbera do Rohen
Domyślny

Mozliwe ze w bilbliotece są jakies wskazówki...
__________________
Life is Brutal...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mila babka Pokaż post
Sarki za blody aly mam dyslekcje, downa, wodoglawie, hifa, ejca, raka piersi, podraznienia macicki, porozenie mozgowe, ajchaimera, chorobe wscioklych krow, wscieklozne, parkonsne, padaczki, paraliz glywy, ptasko grype, wade serco, jedna nogy krutsza od drugijo metr.
Zaluje ze jestem Polakiem...
Rohen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 14:02   #296
Miodojad
Użytkownik Forum
 
Miodojad's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2006
Lokacja: Wodzisław Śląski

Posty: 183
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Amigos
Świat: Celesta
Poziom: 73
Skille: 81\77
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jacko_32345 Pokaż post
ale na Tibia.pl w spisie potworow nie ma bazyliszka ale moze on istniec tylko nikt go jeszcze nie widzial .
Powiem ci, że nawet jak go widziałem. Temat o bazyliszku był wałkowany wiele razy i już chyba wszyscy wiedzą, że to NPC!
Miodojad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 14:08   #297
Jacko_32345
Użytkownik forum
 
Jacko_32345's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2006
Lokacja: Thais

Posty: 7
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Gildia: Nie mam :(
Świat: Zanera
Poziom: 23
Skille: 15/20
Poziom mag.: 23
Domyślny

Kurcze mam problem nie wiem jak umieścic obrazek z dysku :/ Jak mam wrzucić SS?
Jacko_32345 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2006, 16:40   #298
XIII
Zbanowany
 
XIII's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2006
Lokacja: Localhost
Wiek: 38

Posty: 1,000
Stan: Na Emeryturze
Świat: RL
Domyślny

Starczy pierdolenia. Do skarbca nie da sie wejsc. Ani z gory, ani z dolu. Teleport tez nie, gdyz musialby sie on pojawic na jednym z itemow. Wiec nie gadajcie bzdur, ze: ,,moze", ,,a cos tam trzeba", ,,przyniesc mu skore" - bzdura. Przez drzwi tez nie wejdziesz - no bo jak? Zgarniesz itemki z ziemi, po resecie pojdziesz wziasc je znowu. Te przekladnie tez sa tam sobie dla picu - ot tak, aby nadac klimat grze.

Kolejna sprawa ten wasz caly Bazyliszek. Nie wiem, w jakim celu CipSoft go tam umiescil, bo do niczego nie sluzy. Nie da sie do niego wejsc od dolu, bo to ostatni poziom w Tibii. Nad nim jest tylko lawa, wiec tez odpada. W dodatku te wszystkie dziury to small holes, czyli nie da sie w niej wejsc.

Niedaleko niego znajduje sie jakies przejscie zablokowane posagiem - nie wiadomo, po co. Nad tym nic nie ma, pod tym nic nie ma, a w dodatku w dziure nawet sie nie da wejsc, gdyz jest to small holes.

Skarbiec i bazyliszek to mity.
XIII jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2006, 19:47   #299
kamillo-ja
Użytkownik Forum
 
kamillo-ja's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2006
Lokacja: Darashia

Posty: 140
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 27+
Skille: 15/22
Poziom mag.: 26
kamillo-ja ma numer GG 8679386
Domyślny

Wnioski z postów:
1. Quest jest tylko na glownym kontynencie.
2. Kruzak chce skure bazyla tak?? A bazyliszek to wąż więc zrzuca skure nie. Moze da sie ją jakoś zdobic.
3. W tym Queście może być przydatne wykonanie sams old backpack Quest
__________________
Jeśli komuś przeszkadza, że robie wiele błedów w postach to niech ich nie czyta.
.....:::::Kamill:::::.....

www.fasole.pl <<>> zbieraj i wygrywaj
kamillo-ja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2006, 19:57   #300
Engoj
Użytkownik forum
 
Engoj's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2005
Lokacja: XXX
Wiek: 32

Posty: 23
Stan: Aktywny gracz
Imię: Engoj
Engoj ma numer GG 4290146
Domyślny

Tam Ktoś wczesniej pisał że muzyka to klucz, może każdy musi ustac na zapadni i zagrac na jakimś instrumencie. Ale to tylko moje domysły
Engoj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:36.


Powered by vBulletin 3