Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-10-2009, 15:08   #341
Pacz_knight
Użytkownik Forum
 
Pacz_knight's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2007
Lokacja: Japonia
Wiek: 31
Wpisy bloga: 15

Posty: 1,712
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Calmera
Poziom: 50
Poziom mag.: 5
Domyślny

A ja ostatnio pobralem sobie na PS2 dwa jRPG'i.
Jeden z nich to Persona 4, a drugi Mana Khemia 2.
Oba tytoly sa swietne, aczkolwiek w Personie denerwuje mnie brak glosow japonskich aktorow (juz zdazylem sie przyzwyczaic do angielskich ;<), a w MK2, troche dziwny system tworzenia przedmiotow.

Ktos gral w te gry? Czy wogole ktos pogrywa w japonskie RPG? ^^
Pacz_knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-10-2009, 15:40   #342
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Ja grałem w Remnanta, Sudeki.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2009, 20:04   #343
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Panowie, napiszcie mi gry z ostatnich hmm... 3 lat ktore wam sie podobaly. Bo jako ze moja graficzna nie pozwala na granie, to jakos mnie to nie interesowalo. Oczywiscie gra nie musi miec super duper grafiki, ale dobry gameplay
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2009, 20:28   #344
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

@Lord Dreathan

Jakie gatunki by Cię interesowały?
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2009, 20:29   #345
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Risen, Mass Effect, Crysis, Spore, The Last Remnant, Virtua Tennis 2009, GTA IV, Street Fighter IV - to z tych najlepszych, w które grałem. A, i jeszcze Prototype.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2009, 20:48   #346
Corgar Frizz
Użytkownik Forum
 
Corgar Frizz's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006
Lokacja: Hinamizawa
Wiek: 33

Posty: 1,247
Corgar Frizz ma numer GG 919691
Domyślny

Poza tym co polecił Yoh, to jeszcze GRID, Call of Duty: Modern Warfare i Wolfenstein 2.

@Pacz
Ja grywam w jRPG, ale to chyba nie jest nowością dla ciebie ^^

Corgar Frizz
__________________
Ukryty tekst:

I am bone of my Keyboard
Internet is my body and Site is my blood
i have created over a thousand threads
unknown to mods nor known to spammers
have withstood the flames of many flamers
yet those flamers cant do anything
so as i create

Unlimited Topic Works

わたしのパン... わたしのパン...

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Corgar Frizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2009, 10:53   #347
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Crysis
Z calym szacunkiem, ale mowisz powaznie? Jesli tak, to jestem bardzo zdziwiony - gralem w Crysisa, jest to niezmiernie piekna gra, ale tez bardzo nudna - po okolo godzinie grania musialem ja odinstalowac...
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2009, 11:02   #348
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Z calym szacunkiem, ale mowisz powaznie? Jesli tak, to jestem bardzo zdziwiony - gralem w Crysisa, jest to niezmiernie piekna gra, ale tez bardzo nudna - po okolo godzinie grania musialem ja odinstalować...
Ja Crysisa będę bronił. Lepsze od niego, w FPS-ach, może jest tylko Modern Warfare, Gears of War, no i może sieciowy UT3. Owszem, nie jest to zbyt rozbudowana gierka, za to frajdy z gry daje co nie miara.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2009, 11:21   #349
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Z calym szacunkiem, ale mowisz powaznie? Jesli tak, to jestem bardzo zdziwiony - gralem w Crysisa, jest to niezmiernie piekna gra, ale tez bardzo nudna - po okolo godzinie grania musialem ja odinstalowac...
Mi się podobał. Dynamiczny, piękna oprawa, ma klimat. A ostatnie walki na statku i fajne zakończenie były świetne.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2009, 13:15   #350
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Gry z ostatnich 3 lat... <sięga po segregator z > 150 zpiraconymi CDkami, które w ciągu ostatnich 2 lat wypalał>, no to tak: Mirrors Edge ftw, CoD 5, CoD 5, Bioshock, Wiedźmin ftw, Silent Hill: homecoming, Assassins Creed, Gta4, Far Cry 2, Stalker: CS, Dead Space, F.E.A.R 2, Turok 2008, Pes 2009, Watchmen, Batman AA, Prototype, Wolfenstein 2009, Resident Evil 5, Street Fighter IV, Spore, Mass Efect, NFS: shift

W tych tytułach znajdziesz lepsze, lub gorsze gierki. Niektóre - jak dla mnie - full wypas, inne średnio, ale myślę, że w każdą z nich warto chociaż spróbować zagrać.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 11-10-2009 o 13:17.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2009, 14:39   #351
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Z mojej strony: Gears of War, Assasins Creed, Devil May Cry 4, CoD: MW, Batman AA, Left 4 Dead (tylko multi), Dead Space, Fallout 3, Army of Two, Fable 2, Wiedźmin.

A z tcy troche starszych to Test Drive Unlimited. Niestety w najnowsze ścigałki nie dane było mi zagrać: <
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 01:51   #352
Yuri_Hyuga
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 10 2009
Lokacja: Ougon Kyou

Posty: 126
Stan: Niegrający
Profesja: Druid
Świat: Guardia (lulz)
Yuri_Hyuga ma numer GG 13649097 Yuri_Hyuga ma login Tlenu amon7100@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pacz_knight Pokaż post
A ja ostatnio pobralem sobie na PS2 dwa jRPG'i.
Jeden z nich to Persona 4, a drugi Mana Khemia 2.
Oba tytoly sa swietne, aczkolwiek w Personie denerwuje mnie brak glosow japonskich aktorow (juz zdazylem sie przyzwyczaic do angielskich ;<), a w MK2, troche dziwny system tworzenia przedmiotow.

Ktos gral w te gry? Czy wogole ktos pogrywa w japonskie RPG? ^^
Ja gram : ) . P4 przeszedłem (wolałem 3-jkę ; o), o Mana Khemia 2 nawet nie słyszałem, ni nie czytałem. Co do głosów japońskich aktorów w Personie, to załatw sobie gierkę prosto z KWW.

Tak żeby nie zmarnować posta, pisząc tylko info, które można było zamieścić w priv msg - wie ktoś, czy Fable 2 ma jednak wyjść na PCty?
__________________
Yuri_Hyuga jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 19:37   #353
Grycan
Użytkownik Forum
 
Grycan's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2008
Lokacja: Rybnik
Wiek: 31
Wpisy bloga: 10

Posty: 551
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Bona
Poziom: 99+
Grycan ma numer GG 9815855
Domyślny

Twórcy MW2 strzelili sobie samobója decyzją o zablokowaniu możliwości postawienia serwerów dedykowanych do multi MW2. Tych co to wymyślili to tylko do piachu. :/
__________________

辟へき
アニメ


Grycan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 19:51   #354
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grycan Pokaż post
Twórcy MW2 strzelili sobie samobója decyzją o zablokowaniu możliwości postawienia serwerów dedykowanych do multi MW2. Tych co to wymyślili to tylko do piachu. :/
Chociaż nie dawałbym temu wielkich szans, to to się jeszcze może zmienić. Przejdźmy do praktyki, czyli co to moim zdaniem oznacza dla mnie? Ano NIC! Po zakupie gry będę sobie grał na liście odświeżonych serwerów w zakładce internet, jako, że jestem przeciętnym graczem FPSów. Może ich być jedynie mniej, ale i tak będzie to na tyle ogromna ilość, że wcale tego nie odczuje.

Nie rozumiem tego oburzenia. 95% użytkowników i tak na ogół wchodzi w tryb multiplayer i dołącza do jednego z istniejących serwerów aby się zrelaksować w grze. Są to oczywiście kroki anty piraceniu serwerów itp, teraz coraz częściej wprowadza się rozwiązania, gdzie możliwość gry online jest tylko i wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych serwerów, co wyklucza oszustwa. Spójrzmy na SC2 i Diablo3. Obie gry mają nie mieć w ogóle LANa. Oburzenie wśród graczy jest, a ja Blizzard rozumiem. Da im to nieporównywalnie większe wpływy finansowe, a znowu - dla mnie, przeciętnego gracza, nowy system przyniesie prawie same korzyści.

Ogólnie rzecz biorąc jestem ZA takimi zmianami. Mają one ograniczyć piractwo, zwiększając tym samym zyski producentów (co może zaowocować jeszcze lepszymi produktami w przyszłości), przy czym dla wielu ludzi grających legalnie system wcale nie będzie gorszy, tymi oszukującymi nie ma co się przejmować. Wielu graczy narzeka tylko dla zasady, nie mając pojęcia o działaniu systemu w praktyce. Było to już powtarzane wiele razy, tłumaczone itp, ale do niektórych jeszcze nie dociera.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 20:17   #355
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

@Rybzor
Mnie się wydaje, że ludzie narzekają na brak możliwości postawiania "pirackich" serverów z prostego powodu. Prawdopodobnie niedługo (a może już to jest możliwe?), będzie możliwe wykrywanie przez twórców pirackich wersji gry poprzez korzystanie z oficjalnych serverów. (Coś jak anty-bot system w Tibii). A wiadomo, że torrentowcy będą się bali i wyrażają swój sprzeciw.

Chociaż, z drugiej strony, patrząc na cenę Starcrafta 2 (bodajże 180?), jak tu się niektórym nie dziwić...
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 20:21   #356
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Nie rozumiem tego oburzenia. 95% użytkowników i tak na ogół wchodzi w tryb multiplayer i dołącza do jednego z istniejących serwerów aby się zrelaksować w grze.
A co z tymi 5%? Nieraz z kolega(mi) chcemy pograc sobie 1vs1 na tej mapce ktora chcemy (killhouse z 6 slotami na publiku? niemozliwe), z g_gravity/speed wiekszym, niz jest standardowo. Do tego serwer jest na haslo, prywatny, jednorazowego uzytku - nie bede placil x zł za postawienie serwera na miesiac, na ktorym nie bede w ogole gral. Bardzo malo istnieje serwerow dwu czy trzy slotowych (a jak juz istnieja to te dedyki), na ktorych mozna pograc powiedzmy na shipmencie (ciagle mowie o codzie 4) ze zwiekszonym speedem na same shotguny.

Rozumiem, moze sam Activision (czy Infinity Ward, nie orientuje sie teraz) tego nie odczuje, ale mi, 'przecietnemu graczowi' zabrano podstawowa funkcje, ktora jest wlasnie to stawianie dedykowanych serwerow.
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 20:37   #357
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
Chociaż, z drugiej strony, patrząc na cenę Starcrafta 2 (bodajże 180?), jak tu się niektórym nie dziwić...
Nie wiem skąd ta cena, ale na pewno nie jest ona w żaden sposób potwierdzona. Moim zdaniem nie będzie większa niż 140zł, chociaż spekulacje na temat ceny, kiedy nie wiadomo, czy premiera nie odbędzie się za okrągły rok są trochę bezsensu.

Co tego systemu, to nie wiem o co Ci dokładnie chodzi, ale
Cytuj:
będzie możliwe wykrywanie przez twórców pirackich wersji gry poprzez korzystanie z oficjalnych serverów.
Piracka wersja gry nie będzie mogła się połączyć z oficjalnym serwerem : p
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez robek Pokaż post
A co z tymi 5%?
Co z tymi 5%? Ano będą musieli się dostosować. Hostnąć sobie serwa za pośrednictwem oficjalnych serwerów, albo (w przypadku braku takiej możliwości ze względu na np stałe IP obu graczy) znaleźć sobie jakiś wolny z 2 slotami (ta, wiem, że jest ich mało jeśli chodzi o CoD). Może nigdy nie jest to tak komfortowe jak odpalenie gry przez lana, ale na pewno nie jest to niewykonalne.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 19-10-2009 o 20:39.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 21:15   #358
Rzyttofrajer
Użytkownik Forum
 
Rzyttofrajer's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2009

Posty: 140
Domyślny

Co do dobrych gier wspomnial juz ktos o Alan Wake?
Rzyttofrajer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2009, 00:16   #359
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Ogólnie rzecz biorąc jestem ZA takimi zmianami. Mają one ograniczyć piractwo, zwiększając tym samym zyski producentów (co może zaowocować jeszcze lepszymi produktami w przyszłości), przy czym dla wielu ludzi grających legalnie system wcale nie będzie gorszy, tymi oszukującymi nie ma co się przejmować. Wielu graczy narzeka tylko dla zasady, nie mając pojęcia o działaniu systemu w praktyce. Było to już powtarzane wiele razy, tłumaczone itp, ale do niektórych jeszcze nie dociera.
A gdzie tam ogranicza. Swego czasu Steam mial byc lekiem na cale zlo, ze tylko przypomne durny proces sprawdzania oryginalnosci H-L2, zabawy z kluczami itd. Ludzie troche napsioczyli, zrobili cs non-steam i gra tam cala masa ludzi. A ja nie moge odpalic single'a H-L2 w momencie, gdy mi internet sie urwie, bo nie moge sie polaczyc ze Steamem...

Brak mozliwosci tworzenia wlasnych serwerow jest glupota - o ile rozumiem to w diablo 2 (przez battle.net niemozliwe bylo przypakowanie postaci lipnymi itemami/statystykami), o tyle nie rozumiem takiego zagrania w przypadku MW2 - i tak piraci przeprogramuja ta gre tak, ze bedzie smigala na piratach. A nabywca oryginalnej kopii bedzie sie pieprzyl z jakas weryfikacja anty-piracka, a dodatkowo bedzie mial ograniczone mozliwosci.

Najlepsza walka z piractwem? Zmniejszenie cen - jesli w dniu premiery cena gry spadlaby ze 130 na 70zl, zaloze sie, ze 2x wiecej osob kupiloby oryginala. Nie mowiac o wydaniach deluxe za 35zl w rok po premierze.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2009, 00:30   #360
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Najlepsza walka z piractwem? Zmniejszenie cen - jesli w dniu premiery cena gry spadlaby ze 130 na 70zl, zaloze sie, ze 2x wiecej osob kupiloby oryginala. Nie mowiac o wydaniach deluxe za 35zl w rok po premierze.
Uwierz mi, że na czele takich producentów jak Infinity Ward stoją osoby, które znają się na marketingu i wydawaniu gier 100x lepiej od wszystkich nas razem wziętych. Jeżeli zdecydowali, że tak będzie lepiej, to z pewnością tak w rzeczywistości jest. W końcu takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień. System wcale nie musi być taki nieprzyjazny graczowi. Dalej podtrzymuje, że nie warto narzekać nie wiedząc, jak to będzie wyglądało w praktyce, bo 95% z nas, kupujących i tak pewnie nie odczuje różnicy w korzystaniu z gry.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:08.


Powered by vBulletin 3