Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-12-2006, 19:33   #361
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

tylko ze dla sorca brak manasow lub brak runkow = game over... nie zapominaj tez, ze grajac sorcem/drutem jest wieksza szansa na dosyc duzy waste. sorc czy druid ma raczej malo capa na tym 50-60 levie a pakowanie sie zabiera troche czasu. ja najtem wpadam do domku, biore 10-15 bp uhow i moge juz leciec na hunta, a sorc musi dokladnie przemyslec ile jakich run wziasc zeby mu niczego nie braklo.
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-12-2006, 19:57   #362
Sir Radzio Angelus
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 12 2005
Lokacja: w domu
Wiek: 35

Posty: 218
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 25
Skille: 70/69
Poziom mag.: 4
Sir Radzio Angelus ma numer GG 3677348
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez enderty Pokaż post
knight to najgorsza profesja w tibii polecam omijac z daleka tak stanie i skilowanie to pierdzielony waste tajmu z ktorego nic nie ma poza obecnoscia w top 300 serva lol
Nie przesadzaj, kina jak każda profesja ma swoje wady i zalety, nie jest wcale taki zły, poprostu trzeba miec do niego troche cierpliwości
Sir Radzio Angelus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 21:11   #363
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
tylko ze dla sorca brak manasow lub brak runkow = game over...
Knightem bez manasów i run też wiele nie zawojujesz. Więcej - to prawda, ale i tak mało.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 22:42   #364
Metoxis
Użytkownik Forum
 
Metoxis's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2006
Lokacja: CZL
Wiek: 30

Posty: 125
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Metoxis ma numer GG 5146116 Adres Jabbera do Metoxis
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez enderty Pokaż post
knight to najgorsza profesja w tibii polecam omijac z daleka tak stanie i skilowanie to pierdzielony waste tajmu z ktorego nic nie ma poza obecnoscia w top 300 serva lol

A ja polecam omijać sorc'a i druida. To stanie i wypalanie run...
__________________
Walka z phishingiem!
Metoxis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 02:24   #365
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
tylko ze dla sorca brak manasow lub brak runkow = game over... ja najtem wpadam do domku, biore 10-15 bp uhow i moge juz leciec na hunta, a sorc musi dokladnie przemyslec ile jakich run wziasc zeby mu niczego nie braklo.
1. Sorc bez mf/run zwojuje 2 razy wiecej niz knight
2. jasne i napewno ten sorc laduje sie od gory do dol, calusienkiego capa runy i mf tak? -.-

@up:
trolling plx?
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 03:03   #366
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
1. Sorc bez mf/run zwojuje 2 razy wiecej niz knight
2. jasne i napewno ten sorc laduje sie od gory do dol, calusienkiego capa runy i mf tak? -.-
co sorc moze ubic bez run, a co najt bez run. ja wpadam do mint i wynosze za nocke loota za okolo 40-50k "marnujac" 3-4 bp uh.sorc czy druid na tego samego hunta musieli by wziasc sporo manaskow i ihow na summony. nie wspomne tu o gfb, ktore tam jest wskazane dla wlasnie sorcow/druidow.

zapytam sie ciebie czy byles kiedys na dluzszym niz godzinny hunt, na ktory ci poszlo wiecej niz 5 bp hmm? jesli sie idzie na pelnowymiarowy hunt, to kazdy gracz bierze tyle wszystkiego, iel sie tylko da. niestety knight ma przesrane, bo to on ma najwiecej capa i to on robi za camela. nie wiem co by musial miec na sobie sorc, zeby wziasc te 40 bp sd na demony...
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 18:02   #367
Morun Kous
Użytkownik Forum
 
Morun Kous's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2005
Lokacja: Zduńska Wola
Wiek: 33

Posty: 180
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Morun Kous
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Wyślij wiadomość przez ICQ do Morun Kous Morun Kous ma numer GG 7429105 Morun Kous ma login Tlenu darek_13_1991@tlen.pl Send a message via Skype™ to Morun Kous
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
co sorc moze ubic bez run, a co najt bez run. ja wpadam do mint i wynosze za nocke loota za okolo 40-50k "marnujac" 3-4 bp uh.sorc czy druid na tego samego hunta musieli by wziasc sporo manaskow i ihow na summony. nie wspomne tu o gfb, ktore tam jest wskazane dla wlasnie sorcow/druidow.

zapytam sie ciebie czy byles kiedys na dluzszym niz godzinny hunt, na ktory ci poszlo wiecej niz 5 bp hmm? jesli sie idzie na pelnowymiarowy hunt, to kazdy gracz bierze tyle wszystkiego, iel sie tylko da. niestety knight ma przesrane, bo to on ma najwiecej capa i to on robi za camela. nie wiem co by musial miec na sobie sorc, zeby wziasc te 40 bp sd na demony...

W pełni popieram wypowiedź sat'a. Na wiekszę hunty to knight zawsze sorkowi/drutowi nosi mansaski, czego dobrym przykladem może być ten filmik , gdzie Mateusz Dragon Wielki (~250ed) co chwilę pisze do Tedunio (~190ek) "daj 5bp manaskow, daj 10bp manaskow" i tak prze cały filmik....
__________________
Morun Kous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 18:29   #368
lajtn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 05 2006
Wiek: 30

Posty: 125
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 71
Skille: 85/85
Domyślny

Za dawnych czasów profesje uzupełniały się i w wielu wypadkach jedne były uzależnione od drugich. Bez druida i jego spontanicznego leczenia, bądź uhów, trudno by było zabić moba pokroju draga. Na początku siedział z war hammerem na rotach, ale jego siła z każdym poziomem powiększała się i na 30 lvlu mógł zaczynać używać run. Bez sorca sd nie istniałyby, potwory pokroju demona byłyby nie do zabicia (chyba, że ktoś lubił marnować xxx uhów i czekać aż palek z boltów go zabije). Expił jak druid, najpierw na rotach, od 30 lvla mógł zaczynać uzywać run. Palek expił szybko, mógł siedzieć z małymi kosztami/zarobkami na potworach dających 700+ expa, ale i tak zawsze musiał mieć chociaż backpack uhów na pewne wypadki. Knight natomiast na expienie tak jak dziś potrzebował uhów, czasami sporo czekał na sprzedawcę. Tak jak dziś siedział na słabych, miękkich potworach 50-200 expa. Był ważny na huntach.
IMO wtedy profesje były dobrze zbalansowane, jedna zależała od drugiej i odwrotnie. Dzisiaj każda może expić sama i to spowodowało przepaść, sporą przewagę sorka/druida nad innymi profesjami. Po prostu od kiedy wszystkie profesje mogą działać na własną rękę Cipsoft gubi się i nie wie, którą wspomóc i kiedy.
__________________
.
lajtn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 18:57   #369
Sir Radzio Angelus
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 12 2005
Lokacja: w domu
Wiek: 35

Posty: 218
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 25
Skille: 70/69
Poziom mag.: 4
Sir Radzio Angelus ma numer GG 3677348
Domyślny

Tytuł "Knight uboga profesja??" a wszyscy o różnicam między profesjami...
nice offtop
Sir Radzio Angelus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2007, 13:01   #370
skinny98
Użytkownik forum
 
skinny98's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 8
Domyślny

Niechce mi się pisać dlaczego więc powiem krótko. Knight jest dla mnie najlepszy ;]
skinny98 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 16:05   #371
Avery Twine
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix Pokaż post
W sumie fajnie się gra knightem Choć gra sorcem jest o wiele ciekawsza
Moim zdaniem to tylko tak sie wydaje.Ja grałem od początku sorcem i mi sie znudził, gdy zrobiłem knighta to odrazu uważałem, że przebija wszytskie postacie.Tak samo Ty grasz knightem zrobisz sorca to samo odczucie.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 16:26   #372
Malkowicz
Użytkownik Forum
 
Malkowicz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007
Wiek: 35

Posty: 158
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

topic pall uboga profesja?
topic knight uboga profesja?
może będzie sorc i druid ubogie profesje
a może kaczyńscy uboga profesja?
__________________
Na przeczytanie tego nijakiego podpisu potrzebujesz około 12(mi to zajmuje 8) sekund swego marnego i dennego życia.
Ps:Nie marnuj życia na czytanie podpisów zrób coś innego(budyń na ten przykład)
Budyń rox

Klik w morderce.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gore.spell Pokaż post
Screeny 4,5/10 Mi siE one nIeszCzEgUlnie podobajom nankó
Malkowicz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 16:59   #373
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lajtn Pokaż post
Za dawnych czasów profesje uzupełniały się i w wielu wypadkach jedne były uzależnione od drugich. Bez druida i jego spontanicznego leczenia, bądź uhów, trudno by było zabić moba pokroju draga. Na początku siedział z war hammerem na rotach, ale jego siła z każdym poziomem powiększała się i na 30 lvlu mógł zaczynać używać run. Bez sorca sd nie istniałyby, potwory pokroju demona byłyby nie do zabicia (chyba, że ktoś lubił marnować xxx uhów i czekać aż palek z boltów go zabije). Expił jak druid, najpierw na rotach, od 30 lvla mógł zaczynać uzywać run. Palek expił szybko, mógł siedzieć z małymi kosztami/zarobkami na potworach dających 700+ expa, ale i tak zawsze musiał mieć chociaż backpack uhów na pewne wypadki. Knight natomiast na expienie tak jak dziś potrzebował uhów, czasami sporo czekał na sprzedawcę. Tak jak dziś siedział na słabych, miękkich potworach 50-200 expa. Był ważny na huntach.
IMO wtedy profesje były dobrze zbalansowane, jedna zależała od drugiej i odwrotnie. Dzisiaj każda może expić sama i to spowodowało przepaść, sporą przewagę sorka/druida nad innymi profesjami. Po prostu od kiedy wszystkie profesje mogą działać na własną rękę Cipsoft gubi się i nie wie, którą wspomóc i kiedy.
W pelni sie z toba zgadzam. Kiedys najwiecej bylo knightow/pallow poniewaz druidem i sorcem bylo strasznie trudno sie wybic, ale za to byly to najsilniejsze profesje. Byly najsilniejsze i kazdy mag/sorc powyzej (powiedzmy) 60-70 lv (zaleznie od swiata) byl na wage zlota, a podczas wojen to juz wogole. 3 dobrych sorcow moglo obrocic przebieg calej wojny. A teraz? Teraz knight to na wojnie nie potrzebny bo cipsoft wzbogadzil tibie legalnym botem i zaden knight nie moze wytrzymac combo sd. A jak z gildi odejdzie nawet 10 sorcow/druidow to za bardzo nie robi roznicy, bo jest pelno innych.
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 18:39   #374
Siergiey
Użytkownik Forum
 
Siergiey's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004

Posty: 458
Gildia: Draco~ 4ever
Świat: j3bac tibie
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
co sorc moze ubic bez run, a co najt bez run. ja wpadam do mint i wynosze za nocke loota za okolo 40-50k "marnujac" 3-4 bp uh.sorc czy druid na tego samego hunta musieli by wziasc sporo manaskow i ihow na summony. nie wspomne tu o gfb, ktore tam jest wskazane dla wlasnie sorcow/druidow.
lol teraz sorc full def i wszystko z vis/mort + wand bije, runki na specjalne okazje

btw
knight jest do dupy ; |
to jest chore zeby rycerz z gsem w lapie i skilem 79 sworda nie mogl ujebac rota na hita ...
w next updejcie powinnic zrobic cos jak min hit i max hit zalezny od skilla, a nie losowo od 1 w gore niezaleznie od skilli -.-
wogole powinni wiele zmienic, zeby kazda profesja byla rowna jak kiedys, bo zalezna to raczej nie bedzie, chyba ze maja zamiar jakos sorcow udupic ;

Ostatnio edytowany przez Siergiey - 20-04-2007 o 18:42.
Siergiey jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 20:43   #375
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

up@ wcale nie musza udupiac, wystarczy polepszyc knighta i pala.
Chociaz nawet postepujac tak, ze chcieli wzmocnic sorca/druta dajac mu szybka mane i rozgi, nieswiadomi ujebali knighta/pala.
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw

Ostatnio edytowany przez Frapper - 20-04-2007 o 20:44.
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 23:47   #376
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Siergiey Pokaż post
lol teraz sorc full def i wszystko z vis/mort + wand bije, runki na specjalne okazje
primo: nie wszyscy maja pacca
secundo: idz z visem na mint bez waste
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-04-2007, 15:16   #377
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 36

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sat Pokaż post
primo: nie wszyscy maja pacca
secundo: idz z visem na mint bez waste
1. tacy nic nie osiagna
2. po co, skoro mam wiele lepszych miejscowek ?
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2007, 13:43   #378
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sozemego Pokaż post
1. tacy nic nie osiagna
2. po co, skoro mam wiele lepszych miejscowek ?
No, teoretycznie można grać bez pacca... Sorc - wieczne klapanie guardów, czasem OF. Knight - to samo +elfy, mino.

Ale to raczej tylko na non-pvp.
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2007, 15:04   #379
booobooo
Użytkownik Forum
 
booobooo's Avatar
 
Data dołączenia: 21 04 2007
Lokacja: Piotrków Tryb.

Posty: 50
Stan: Aktywny Gracz
Gildia: Shadow Team
Świat: Harmonia
Domyślny

Knight jest najlepszy bo na wyzszym lvl z dobrymi skilami moze chodzic wszedzie i przezyc jak bedzie przed czyms uciekal(musi miec tez uhy xD).
Pallek wydaje ciagle na arrowy i bolty , a sorc z druidem expia szybko na poczatku a potem bez pacca gra nimi sie nudzi . Tak wiec ''Knight'' is THE BEST.

-------------------------------
Best Solo: Wyvern
Best Team: na razie tylko marny Drag
booobooo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2007, 15:53   #380
Frodoriver
Użytkownik Forum
 
Frodoriver's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2006
Lokacja: Lublin

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 31
Skille: 66/65
Poziom mag.: 4
Cool sam gram knightem...

Sam gram knightem i potwierdzam, iż jest the best... morze zwiedzać spokojnie nowe miejsca bo ma dużo hp... ale... przydala by mu sie szybsza odnowa many i żeby szybciej ten mlvl zasrany rósł. Mam pytanie do was. Czy ze skilami 60/59 i z eq: k armor, warior helmet, tower shield, bright swordem pokonam huntera - dwa? no i ile ihow zejdzie bo nie mam 4 mlvl.
__________________
Alex Nalius [8]: eiei
Alex Nalius [8]: br?
Pogromca Farfocla [30]: no
Alex Nalius [8]: I amm noob
Pogromca Farfocla [30]:
Alex Nalius [8]: plss itens
Frodoriver jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.


Powered by vBulletin 3