Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 13-08-2009, 20:11   #21
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kochamcienzarufki Pokaż post
Niech Cipsoft stworzy serwery RPG, plaxx.
Stworzył już ponad 70 takich serwerów.
Akkorin jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-08-2009, 20:43   #22
Dukey
Użytkownik forum
 
Dukey's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2009
Lokacja: nie powiem! :o Liczba postów: 55 xD
Wiek: 29

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Prophets
Świat: Secura
Poziom: 16
Skille: 15/18
Poziom mag.: 14
Domyślny

Kiedyś straszyli tekścikami w stylu "Mój brat Mateusz Dragon Wielki Cię zabije", nawet, gdy wytłumaczono n00bowi, że on jest na innym świecie mówił, że i tak przyjdzie xD Teraz będzie to realne :|

@down
Też jestem na nie, ale w sumie to gracze żądali takiego pomysłu :s

Ostatnio edytowany przez Dukey - 13-08-2009 o 21:59.
Dukey jest offline  
stary 13-08-2009, 21:53   #23
Tokiero
Użytkownik forum
 
Tokiero's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2009

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Tokiero
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Poziom: 39
Poziom mag.: 39
Domyślny

Ma to swoje plusy i minusy... ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu jeżeli już wgl Cipy to wprowadza A tak na marginesie to jestem na "Nie" temu pomysłowi....



@Up .. he he racja.. pamięta się takie rzeczy
Tokiero jest offline  
stary 13-08-2009, 22:02   #24
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dukey Pokaż post
Kiedyś straszyli tekścikami w stylu "Mój brat Mateusz Dragon Wielki Cię zabije", nawet, gdy wytłumaczono n00bowi, że on jest na innym świecie mówił, że i tak przyjdzie xD Teraz będzie to realne :|

@down
Też jestem na nie, ale w sumie to gracze żądali takiego pomysłu :s
Bo ktoś będzie zmieniał serwer tylko po to żeby cię zabić.
I proszę, powiedzcie dlaczego jesteście na nie?
Akkorin jest offline  
stary 13-08-2009, 22:13   #25
Dukey
Użytkownik forum
 
Dukey's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2009
Lokacja: nie powiem! :o Liczba postów: 55 xD
Wiek: 29

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Prophets
Świat: Secura
Poziom: 16
Skille: 15/18
Poziom mag.: 14
Domyślny

Ja jestem na nie, gdyż servery Non-PvP będą najbardziej przeludnione (bo komu już znudziły się wojny na PvP napewno wybierze Non-PvP A ja gram na tych światach, bo jestem cieńki jak drucik w PvP (tak, śmiejcie się) i będzie ciężko na światach, gdzie nie da się zabijać expić, a co dopiero zalogować się bez PACCa

@down
Wierz mi, są tacy ludzie xD

@2xdown
Ja też jestem po części na tak, tylko wkurza mnie to, że depo i zawartość BPków nie przechodzą :s

Ostatnio edytowany przez Dukey - 13-08-2009 o 23:09.
Dukey jest offline  
stary 13-08-2009, 22:47   #26
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dukey Pokaż post
Ja jestem na nie, gdyż servery Non-PvP będą najbardziej przeludnione (bo komu już znudziły się wojny na PvP napewno wybierze Non-PvP A ja gram na tych światach, bo jestem cieńki jak drucik w PvP (tak, śmiejcie się) i będzie ciężko na światach, gdzie nie da się zabijać expić, a co dopiero zalogować się bez PACCa
Oj napewno ludzie ktorzy zrobili chary na pvp beda mieli dosc wojen! I uciekna jak Ty na non pvp : ( Martw sie o siebie.
Vasth jest offline  
stary 13-08-2009, 23:08   #27
Gucias
Użytkownik Forum
 
Gucias's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2005
Wiek: 36

Posty: 219
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Calmera
Poziom: 81
Skille: 95/82
Poziom mag.: 20
Domyślny

Ja jestem za możliwością przechodzenia postaci . Wreszcie przeszedłbym amerykańskiego serwa na niemiecki i by się lagi skończyły.
Ale jestem też za ograniczeniami, np: tylko raz na danym charze, ewentualnie tak jak w przypadku zmiany płci płaciłoby się kilkoma dniami pacca (ale też żeby była ograniczona ilość zmian np do 5 na char/konto)

Ostatnio edytowany przez Gucias - 13-08-2009 o 23:09.
Gucias jest offline  
stary 13-08-2009, 23:50   #28
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dukey Pokaż post
Ja jestem na nie, gdyż servery Non-PvP będą najbardziej przeludnione (bo komu już znudziły się wojny na PvP napewno wybierze Non-PvP A ja gram na tych światach, bo jestem cieńki jak drucik w PvP (tak, śmiejcie się) i będzie ciężko na światach, gdzie nie da się zabijać expić, a co dopiero zalogować się bez PACCa

@down
Wierz mi, są tacy ludzie xD

@2xdown
Ja też jestem po części na tak, tylko wkurza mnie to, że depo i zawartość BPków nie przechodzą :s
Ostatnio na n-pvp jest trochę luźno, ale wszyscy chyba pamiętamy jak wyglądało non-pvp przed mass-banami. Było więcej ludzi- większe kolejki. Teraz znowu będą większe kolejki, ale nieznacznie, poza tym wiele się nie zmieni, wtedy dało się grać to i teraz da radę. Wątpię by ktoś ryzykował przejście z pvp na n-pvp, by później pozostać na nim (non-pvp) na zawsze.

Ostatnio edytowany przez Akkorin - 13-08-2009 o 23:52.
Akkorin jest offline  
stary 14-08-2009, 01:17   #29
Hromorium
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 07 2008

Posty: 6
Domyślny

fajnie pewnie bedzie tylko dla pacc
Hromorium jest offline  
stary 14-08-2009, 08:58   #30
1994kubik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 08 2009

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Pandoria
Poziom: 53
Skille: 72/70
Poziom mag.: 5
Problem ;p

Transfer postaci jest bez sensu bo zaraz jakis 300+ z non-pvp wpadnie na pvp enfo i bedzie kazdego lall
1994kubik jest offline  
stary 14-08-2009, 09:24   #31
tibianusir
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 04 2007

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Mare
Świat: Danubia
Poziom: 138
Skille: 28
Poziom mag.: 70
Domyślny Źródło Hunted.pl

Główne

*Będzie to dodatkowa opcja podoba do ‘zmiany płci’ na stronie konta. Jak tylko gracz zaakceptuje transfer postaci nastąpi zablokowanie konta dopóki transfer nie zostanie zakończony. W takim wypadku będzie trzeba być całkowicie wylogowanym.

*Zapłata za transfer będzie osobna, podobnie jak w przypadku kupna konta premium czy nowego recovery key.

*Jak tylko zapłata zostanie potwierdzona transfer będzie wykonany podczas zapisywania stanu gry świata, na którym postać znajduje się w danym momencie.

Ograniczenia

*Transfer nie będzie możliwy w przypadku, gdy postać posiada domek, jest członkiem gildii bądź jest w związku z innym graczem.

*Transfer będzie możliwy tylko na świat z takimi samymi bądź ograniczonymi zasadami - z PvP-enfo na każdy świat, z PvP na świat PvP bądź non-PvP, a ze świata non-PvP tylko na inny świat non-PvP. Jednakże będą pewne wyjątki:

*Będzie kilka specjalnych światów z każdego typu, na który każda postać będzie mogła się przenieść. Te światy będą specjalnie oznakowane, podobnie jak teraz Premia (która jest światem tylko dla kont premium). Prawdopodobnie będzie po jednym z każdego typu, a przy każdym z nich widnieć będzie napis „można się przenieść”. Na przykład, jeżeli gracz ze świata non-PvP będzie chciał pograć na świecie PvP, dostanie szansę na przeniesienie na taki świat mimo, że normalnie nie byłby wstanie.

*Nie będzie można przenieść postaci na świat, który w danym momencie jest zablokowany. Takie blokady będą posiadały przykładowo nowe światy na jakiś czas. Zablokowane światy ,podobnie jak te w/w, będą specjalnie oznaczone na liście, jednak nazwa nie została jeszcze ustalona.

*Postać może być przenoszona na inne światy tylko co 6 miesięcy.

*Cała zawartość depo i rzeczy znajdujące się w pojemnikach gracza zostanie usunięta po transferze. Inne rzeczy, takie jak konto bankowe, wykonane questy, ekwipunek, umiejętności, poziom i inne np. czary nie będą odbierane w trakcie procesu transferu.

Dodatkowe uwagi

*Jak wspomniano wcześniej, transfer postaci wejdzie w życie wraz ze zmianami na serwerze. Dotyczyć będą one nie tylko wojen, ale również rezultatów dalszych zmian. Na tym CipSoft zdecydował się skoncentrować w tej notce i przedstawić wszystko krok po kroku. Więcej szczegółów dotyczących przeregulowania serwera zostanie przedstawionych w najbliższym czasie.

*CipSoft wie, że transfer postaci pomiędzy serwerami będzie miał ogromny wpływ na społeczność graczy z każdego świata. Wielu graczy określa tożsamość swej postaci, przynajmniej w pewnym stopniu, poprzez pryzmat historii jego świata. Jednakże możliwość jego zmiany nie zmieni przeszłości i osiągnięć. Będzie miała ona wpływ na przyszłą historię serwera i życie samej postaci. CipSoft chce jednak zaoferować graczom dalsze możliwości kształtowania swej przyszłości.

*Są jeszcze inne interesujące pomysły (np. zmiana imienia postaci), jednak tutaj należy skupić się na transferze postaci pomiędzy światami.

*Restrykcje dotyczące przedmiotów są jedną z najbardziej otwartych na zmiany spraw, jednak CipSoft deklaruje wyrozumiałość w tej kwestii.

*Sprawa błogosławieństw/AoL-i nadal pozostaje otwarta.
tibianusir jest offline  
stary 14-08-2009, 10:01   #32
*vaRi*
Użytkownik Forum
 
*vaRi*'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2007

Posty: 337
Domyślny

Najgłupszy pomysł z dotychczasowych CipSoftu...
Teraz te hajlvle z n-pvp bedą się pałętać na pvp...
Miałem zamiar wrócić do Tibii, ale po takiej informacji, to ja to pierdolę ;d
Brawo CipSoft...!!!!!!!
*vaRi* jest offline  
stary 14-08-2009, 10:26   #33
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez *vaRi* Pokaż post
Teraz te hajlvle z n-pvp bedą się pałętać na pvp...
Miałem zamiar wrócić do Tibii, ale po takiej informacji, to ja to pierdolę ;d
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 1994kubik Pokaż post
Transfer postaci jest bez sensu bo zaraz jakis 300+ z non-pvp wpadnie na pvp enfo i bedzie kazdego lall
Błagam, zanim skomentujecie- przeczytajcie wszystko i to zrozumcie.
Cytuj:
z PvP-enfo na każdy świat, z PvP na świat PvP bądź non-PvP, a ze świata non-PvP tylko na inny świat non-PvP
Cytuj:
Brawo CipSoft...!!!!!!!
Cytuj:
Najgłupszy pomysł z dotychczasowych CipSoftu...
Najłatwiej narzekać na CipSoft. Jakoś większość graczy zgodziła się na to i to był pomysł tychże graczy, tylko na tym forum zawsze wszyscy narzekają. Idź na forum tibia.com i napisz że nie zgadzasz się i podaj uzasadnienie, bo CipSoft zwraca uwagę na tych, którzy piszą jakieś argumenty, a nie na tych którzy chcą pokazać jacy to z nich mali buntownicy.

Ostatnio edytowany przez Akkorin - 14-08-2009 o 10:27.
Akkorin jest offline  
stary 14-08-2009, 11:06   #34
Kosieq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2008
Wiek: 31

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Furora
Poziom: 50
Skille: 80/65
Poziom mag.: 13
Kosieq ma numer GG 10540113
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Prawdopodobna wypowiedź 12-letniego dziecka
"O, super! Wreszcie bende mugł przenieść mojom chunconom postać na inny serwer!
CipSoft chyba Do reszty ocipiał. Pomysłma dwie główne wady, mimo niewątpliwie wysokiej ceny transferu:

1. Te 'wybrane' światy będą zalewane przez dzieci neo, których rodzice mają karty kredytowe i dla nich kupno recka[dobry pomysł]/strata 30 dni PACC[lepszy] to nic. Dzieci będą sobie przechodzić z non-pvp na pvp i... dostawać w noobski tyłek. Ale niestety wadą tu jest możliwość wylevelowania postaci na npvp i przejście na pvp, jakkolwiek ograniczonego, ale przejścia!

2. Spowoduje 'ekonomiczne' zaburzenie sytuacji na serwerze. Wyobraźcie sobie tylko, jakiś noobek z Furory który kupił na allegro 1kk po cenie 1 zł/10k(aktualna minimalna cena allegro) i przechodzi sobie na Guardię, gdzie 10k stoi np. po 3 zł. Co się dzieje? Nie dość, że ma więcej kasy, kupuje więcej i przyczynia się do spadku cen Tibijskich przedmiotów, to na dodatek jeżeli by zachciał sprzedać kasę na allegro, to to samo prawo popytu i podaży powoduje spadek ceny Crystal Coins na allegro.

Mimo ograniczeń, pomysł jest do dupy, bo co to za koszt tych 30 zł, jak można na allegro zyskać do 200 złotych!

Ostatnio edytowany przez Kosieq - 14-08-2009 o 11:09.
Kosieq jest offline  
stary 14-08-2009, 11:19   #35
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kosieq Pokaż post
CipSoft chyba Do reszty ocipiał. Pomysłma dwie główne wady, mimo niewątpliwie wysokiej ceny transferu:

1. Te 'wybrane' światy będą zalewane przez dzieci neo, których rodzice mają karty kredytowe i dla nich kupno recka[dobry pomysł]/strata 30 dni PACC[lepszy] to nic. Dzieci będą sobie przechodzić z non-pvp na pvp i... dostawać w noobski tyłek. Ale niestety wadą tu jest możliwość wylevelowania postaci na npvp i przejście na pvp, jakkolwiek ograniczonego, ale przejścia!
Z n-pvp można będzie przejść tylko na 1 serwer pvp i 1 pvp-e, tak bardzo ci to przeszkadza? To będą nowe serwery i nikt ze starych graczy na tym nie ucierpi. Jeżeli zaczniesz tam grę, to będziesz wiedział co tam może ciebie czekać.
Cytuj:
2. Spowoduje 'ekonomiczne' zaburzenie sytuacji na serwerze. Wyobraźcie sobie tylko, jakiś noobek z Furory który kupił na allegro 1kk po cenie 1 zł/10k(aktualna minimalna cena allegro) i przechodzi sobie na Guardię, gdzie 10k stoi np. po 3 zł. Co się dzieje? Nie dość, że ma więcej kasy, kupuje więcej i przyczynia się do spadku cen Tibijskich przedmiotów, to na dodatek jeżeli by zachciał sprzedać kasę na allegro, to to samo prawo popytu i podaży powoduje spadek ceny Crystal Coins na allegro.

Mimo ograniczeń, pomysł jest do dupy, bo co to za koszt tych 30 zł, jak można na allegro zyskać do 200 złotych!
Myślisz że CipSoft obchodzą oszuści kupujący kasę na allegro? Takie coś co opisałeś potrwa chwilę, później ceny na wszystkich światach wyrównają się i nie ma w tym nic złego.

Poza tym określając wszystkich, którzy skorzystają z tego systemu "dzieciakami" i "noobkami" tracisz szacunek w oczach dojrzałych userów.

Ostatnio edytowany przez Akkorin - 14-08-2009 o 11:22.
Akkorin jest offline  
stary 14-08-2009, 11:37   #36
Kosieq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2008
Wiek: 31

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Furora
Poziom: 50
Skille: 80/65
Poziom mag.: 13
Kosieq ma numer GG 10540113
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Z n-pvp można będzie przejść tylko na 1 serwer pvp i 1 pvp-e, tak bardzo ci to przeszkadza? To będą nowe serwery i nikt ze starych graczy na tym nie ucierpi. Jeżeli zaczniesz tam grę, to będziesz wiedział co tam może ciebie czekać.

Myślisz że CipSoft obchodzą oszuści kupujący kasę na allegro? Takie coś co opisałeś potrwa chwilę, później ceny na wszystkich światach wyrównają się i nie ma w tym nic złego.

Poza tym określając wszystkich, którzy skorzystają z tego systemu "dzieciakami" i "noobkami" tracisz szacunek w oczach dojrzałych userów.
Eee... nie zauważyłeś przypadkiem nutki ironii w moim poście? Chciałem ten pomysł ocenić pod kątem stereotypu typowego Tibijczyka - kilkunastoletniego dziecka, które jest nienawidzone przez 'lossy' i kradzieże. Nie znaczy to jednak, że mieszczą się w nim wszyscy. Dzięki Bogu są nadal normalni gracze, którzy będą korzystać z tego w ostateczności, świadomi konsekwencji.

Wiem także, że będzie po 1 świecie każdego typu, na który będzie można przenieść postać z dowolnego serwera. Mam nadzieję, że to będą specjalnie stworzone nowe światy, aby wszystkiego nie niszczyć.

Przechodząc do cen: Tak, nie pasuje mi, że ceny na światach będą równe. Może to będzie miało zaletę w postaci tego, że gdziekolwiek nie będę grał, będę wiedział ile kosztuje na przykład Blue Robe, albo Paly Armor, ale to się przyczyni do spadku ceny nielegalnego handlu monetą Tibijską, co w konsekwencji ułatwi grę dzieciom(jakby już nie miały łatwo).
Kosieq jest offline  
stary 14-08-2009, 13:57   #37
*vaRi*
Użytkownik Forum
 
*vaRi*'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2007

Posty: 337
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Najłatwiej narzekać na CipSoft. Jakoś większość graczy zgodziła się na to i to był pomysł tychże graczy, tylko na tym forum zawsze wszyscy narzekają. Idź na forum tibia.com i napisz że nie zgadzasz się i podaj uzasadnienie, bo CipSoft zwraca uwagę na tych, którzy piszą jakieś argumenty, a nie na tych którzy chcą pokazać jacy to z nich mali buntownicy.
Tak, większość graczy, ale powinno się w tym przypadku brać pod uwagę lvle, ponieważ to oni tworzą historię tej gry, prawda?

Argumenty? Proszę bardzo. Tworząc postać wybieram nick, płeć, świat, tak?
Świat jest z tych trzech rzeczy najważniejszy, bo z jakimkolwiek będę grał nickiem, czy płcią będę w tym samym miejscu (to nic nie zmienia), a świat zmienia... domki, ludzie, atmosfera, hunty, ogólnie mówiąc wszystko jest inne prócz profesji i innym mało znaczących głupot. To jest jak z równaniem postaci, jest jeden argument, dla którego nic nie powinni robić z profesjami, a mianowicie: W 98%~ osoby na 8lvl wybierają swoją profesję (knight, sorcerer, druid, paladin, roostayer). Nikt tego nie losuje, sam wybiera, więc decyduje się na wady i pozytywy danej profesji, tak? Więc z jakiej racji oni narzekają? Każdy ma takie samo prawo do wybrania profesji... Osoba, która wybrała knighta nie może narzekać, że sorc jest lepszy... na 8 lvlu zamiast wybory knighta mógł wybrać sorca, tak? Tak samo jest z światami. Ktoś z Aurei nie może narzekać, że na Harmonii jest lepiej... mogł wybrać Harmonię, tak? Zmianę płci zrozumiem, bo to nic nie zmienia, ale ze światami to przesada.


Nie napiszę na tibii com tego, bo nie znam na tyle angielskiego...
*vaRi* jest offline  
stary 14-08-2009, 14:15   #38
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez *vaRi* Pokaż post
Tak, większość graczy, ale powinno się w tym przypadku brać pod uwagę lvle, ponieważ to oni tworzą historię tej gry, prawda?

Argumenty? Proszę bardzo. Tworząc postać wybieram nick, płeć, świat, tak?
Świat jest z tych trzech rzeczy najważniejszy, bo z jakimkolwiek będę grał nickiem, czy płcią będę w tym samym miejscu (to nic nie zmienia), a świat zmienia... domki, ludzie, atmosfera, hunty, ogólnie mówiąc wszystko jest inne prócz profesji i innym mało znaczących głupot. To jest jak z równaniem postaci, jest jeden argument, dla którego nic nie powinni robić z profesjami, a mianowicie: W 98%~ osoby na 8lvl wybierają swoją profesję (knight, sorcerer, druid, paladin, roostayer). Nikt tego nie losuje, sam wybiera, więc decyduje się na wady i pozytywy danej profesji, tak? Więc z jakiej racji oni narzekają? Każdy ma takie samo prawo do wybrania profesji... Osoba, która wybrała knighta nie może narzekać, że sorc jest lepszy... na 8 lvlu zamiast wybory knighta mógł wybrać sorca, tak? Tak samo jest z światami. Ktoś z Aurei nie może narzekać, że na Harmonii jest lepiej... mogł wybrać Harmonię, tak? Zmianę płci zrozumiem, bo to nic nie zmienia, ale ze światami to przesada.


Nie napiszę na tibii com tego, bo nie znam na tyle angielskiego...
Zakładając postać często nie zna się sytuacji danego serwera, a nawet jeżeli zna to z czasem ulega ona zmianie. Jeżeli doszliśmy do jakiejś gildii i ktoś z jej członków zabił kogoś z dominującej guild, to cała gildia- w tym i my zostajemy wpisani na jakąś black listę i wszyscy na nas polują. Czemu przez jakiegoś idiotę mamy mieć zniszczoną grę? Oczywiście to tylko jeden przykład, a innych mogą być tysiące, z wielu powodów może przyjść chęć zmiany serwera po pewnym czasie. CipSoft dba o graczy, więc zaakceptował ich propozycję, by każdy mógł kontynuować rozgrywkę i czerpał z niej przyjemność, a nie stres.
Akkorin jest offline  
stary 14-08-2009, 15:59   #39
*vaRi*
Użytkownik Forum
 
*vaRi*'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2007

Posty: 337
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Zakładając postać często nie zna się sytuacji danego serwera, a nawet jeżeli zna to z czasem ulega ona zmianie. Jeżeli doszliśmy do jakiejś gildii i ktoś z jej członków zabił kogoś z dominującej guild, to cała gildia- w tym i my zostajemy wpisani na jakąś black listę i wszyscy na nas polują. Czemu przez jakiegoś idiotę mamy mieć zniszczoną grę? Oczywiście to tylko jeden przykład, a innych mogą być tysiące, z wielu powodów może przyjść chęć zmiany serwera po pewnym czasie. CipSoft dba o graczy, więc zaakceptował ich propozycję, by każdy mógł kontynuować rozgrywkę i czerpał z niej przyjemność, a nie stres.
A to już pech i raczej nie mój problem, tak? Więc czemu ja mam za to płacić? W realu jak zakozaczysz do kogoś, to też możesz mieć przejebane i co zrobi ten ktoś? To się patrzy kogo się do gildii przyjmuje ;> Ten akurat argument mnie nie przekonał ;/ A co do "CipSoft dba o graczy": Wątpię, żeby to było z powodu graczy, a raczej dla hajsu ;>


edycja: jeszcz jedno Piszesz, że ma się ktoś przenieś, bo ma przejebane przez innego, nie? A pomyśl, że Ciebie ktoś teraz okradł [wiele niższy lvl]. Masz powód, żeby go nienawidzić, a więc blokać, lurować mu itp.(w przypadku n-pvp) lub go po prostu zabić (w przypadku pvp), a tu Ci kutas zmienia server i nie masz jak się zemścić... fajnie? Zresztą... zepsuje to gospodarkę. Na każdym serverze są inne ceny. Przypuśćmy, że na Pacerze Golden Legi warte są 80k, a na Refugii 60 i ktoś z Refugii kupuje 5 par tych oto legów i idzie na Pacere i ma 100k na +...

Ostatnio edytowany przez *vaRi* - 14-08-2009 o 16:10.
*vaRi* jest offline  
stary 14-08-2009, 18:29   #40
Bartek143
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 04 2008

Posty: 13
Domyślny

Ja jestem na tak.

A oto argumenty:

1. Kazdy wie ze gra samemu nie ma sensu wiec zazwyczaj gra sie z kumplami z rl. Powiedzmy ze masz jakis 70+lvl i wyjezdzasz na kolonie masz, kare na kompa badz co kolwiek innego. wbijasz na kompa pierwszy raz od miesiaca a tu pisza do ciebie kumple ze oni graja na inym swiecie i maja juz 60+ lvl. I co?? Robisz nowego chara?? zaczynasz gre od poczatku?? Czy przenosisz sobie chara juz ze zrobionymi meczacymi questami, zarobiona kasa, eq itp?


2. Prz robieniu PIERWSZEJ postaci zazwczyja nic nie wiemy o Tibii a w kazdym badz razie nie za wiele. Na nick masz wplyw. Wiesz czym sie rozni male od female a serwerow masz ponad 60 do wyboru i dopiero po jakis paru miesiacach (tak bylo w moim przypadku) dowiadujesz jakie sa mniej wiecej czym sie roznia. Jakie sa ceny na wiekszosci swiatow, ile osob online rano i weiczorem, czy duzo pk, jaka narodowosc przewaza i wiele wiele innych NIEZBEDNYCH informacji. A za nim je zdobedziesz to wbijesz sobie ladny lvl i tu sie okazuje ze serwer masz do bani. I sie zastanawiasz. Zostajesz na serwerze meczac sie bo ci sie nie podoba czy mowisz sobie "q*wa rok grania psu w gardlo" i idziesz na inny serwer grac od POCZATKU. I teraz Cipsoft daje ci o wiele LATWIEJSZE rozwiazenie twojego problemu


3.Nikt nie lubi huntow. Chociaz kazdy wie ze wiekszosc osob powie sobie "HUNTED 4EVER" i nawet nie zapisze cie w VIPach. Ale trafiaja sie wyjatki. Spotkasz kogos komu podpadniesz i sie okazuje ze ma kolegow. I to nie byle jakich. Potrafia zjechac ci parenascie lvli w zaledwie kilka dni a ty nie zabawisz na expowisku nawet godziny bo i tak cie dopadna. I wtedy zmieniasz serwer. i wierzcie mi nikomu nie bedzie sie chcialo zmieniac serwa tylko po to zeby jedna postac "podreczyc"


wiecej nie przychodzi mi do glowy
Bartek143 jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.


Powered by vBulletin 3