Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Wydarzenia ze światów

Notki

Wydarzenia ze światów Na tym forum możesz porozmawiać o wszelkich ważnych wydarzeniach z Twojego serwera.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-09-2008, 16:35   #41
Elite-Faru
Użytkownik Forum
 
Elite-Faru's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2007
Wpisy bloga: 7

Posty: 122
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Refugia
Elite-Faru ma numer GG xxx
Domyślny

up
Trzy litery = post up.

Żal
Elite-Faru jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-09-2008, 17:20   #42
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Moonblades jest znakiem rozpoznawczym , wczesniej byl dzitzy ktory przestal grac , ksen , teraz dysan potem bedzie ktos inny , a moonblades jak istnialo bedzie istniec .

Harmonia : MDW , Achon Elaw , and many more , Refugia: Dzitzy , Ksen , Nodions Zash , teraz Dusan , ludzie sie zmieniaja a gildia wciaz ta sama.

A co do Dysana , zauważ u nas zawsze były osoby skupiajace uwage na gildii , to nie tylko Dysan , dbamy o to by zawsze przynajmniej jedna osoba była która będzie za sobą sciągała uwagę refugii.


BTW
Moonblades istnieje juz ponad 4 lata a nie od 2005.

Zalozone na Harmonii pod ta nazwa. Nie wiem czy pamietasz ale z poczatkow Refugii jakies pierwsze pol roku Moonblades istnialo na Harmonii a na Refugii Legend of Moonblades. Potem szybko i sprytnie wymienilismy nazwy.
Moonblades bylo na Refugii a na Harmonii Legend of Moonblades . Gildia z Harmonii potem zmienila nazwe na Ruthless.


EDIT
Co do starszych moaca , znam ich kupe czasu , sa pomocni , nie tyle co grzeczni wiem na co ich stac ale cenie se dyskusje i spory z nimi. To dziala na zasadzie burzy mozgow z ktorej wyplywaja dobre decyzje dla gildii.
Nie bede wymienial cech charakterow bo bez zgody nie moge , ale wierz mi mam dobre rozeznanie i na grzeczne slowa sie nie daje nabrac , jedni sa ostrzy w stosunku do innych w tym tez czlonkow gildii , inni impulsywni , jeszcze inni zysk gildii wiaza z wlasnym zyskiem , a inni myslami wybiegaja zbyt daleko ode mnie czym mnie przerazaja i musze ich stopowac , wszystko wiem ale taka mieszanka jest inspirujaca.

Ostatnio edytowany przez mago - 14-09-2008 o 17:34.
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 17:34   #43
Ayo
Użytkownik Forum
 
Ayo's Avatar
 
Data dołączenia: 17 11 2007

Posty: 437
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Recon
Poziom: 254
Domyślny

@Faru
Na siłę próbujesz zaistnieć lecz nie za bardzo Ci to wychodzi :\

Ayo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 18:41   #44
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Mago
nie wiem czy ksen i ditz to dobre twarze moonow, zajebali th z mora co nie bylo zbyt ladnym zachowaniem, szczegolnie ze podczas akcji wtedy w wiekszosci bylismy my, ówczesne hellpike, a tu ani loterii ani nic, ot tak kto pierwszy dobiegnie do deda
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 19:03   #45
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Wiesz , to nie tak ze kto pierwszy dobiegnie.

Trudno oczywiscie sie spierac , kto ma prawo do tamtego th , ale takie bossy jak morg , orsh itp to 50 osob moze isc.

Dzitzy lurowal morga , a Ksen bloczyl wiec jakby nie bylo nie musieli dobiegac.

Oczywiscie kazdy moze miec rozne interpretacje ja jednak uwazam , ze bloker ewentualnie pomagajacy mu lurer ma najwieksze prawo do tego , i to nie wazne czy to bedzie bloczyl ktos z Moon , Choch Brokatow , Rozyczek czy z jakiejkolwiek innej gildii.

No bo kogo w aukcji uwzgledniac? Wszystkich? To na orshu musialbys te wszystkie 20-40 levele do aukcji tez doposcic.

Co innego stac na rampie i schodzic na dol by se postrzelac a co innego ryzykowac , a ryzykowali tylko Dzitzy i Ksen wtedy.


Inna sprawa to to ze mogli jakas kase za to odpalic? Ale komu znow , wszystkim? A na orshu komu odpalac. To wszystko jest skomplikowane i naprawde godne dyskusji i uregulowania , inna sprawa ze znajac zycie polowa do tego i tak nie bedzie sie stosowala.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 14-09-2008 o 19:11.
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 20:38   #46
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Wiesz , to nie tak ze kto pierwszy dobiegnie.

Trudno oczywiscie sie spierac , kto ma prawo do tamtego th , ale takie bossy jak morg , orsh itp to 50 osob moze isc.

Dzitzy lurowal morga , a Ksen bloczyl wiec jakby nie bylo nie musieli dobiegac.

Oczywiscie kazdy moze miec rozne interpretacje ja jednak uwazam , ze bloker ewentualnie pomagajacy mu lurer ma najwieksze prawo do tego , i to nie wazne czy to bedzie bloczyl ktos z Moon , Choch Brokatow , Rozyczek czy z jakiejkolwiek innej gildii.

No bo kogo w aukcji uwzgledniac? Wszystkich? To na orshu musialbys te wszystkie 20-40 levele do aukcji tez doposcic.

Co innego stac na rampie i schodzic na dol by se postrzelac a co innego ryzykowac , a ryzykowali tylko Dzitzy i Ksen wtedy.


Inna sprawa to to ze mogli jakas kase za to odpalic? Ale komu znow , wszystkim? A na orshu komu odpalac. To wszystko jest skomplikowane i naprawde godne dyskusji i uregulowania , inna sprawa ze znajac zycie polowa do tego i tak nie bedzie sie stosowala.
nie absolutnie nie wszytskim, dysponowalismy filmami kto rzeczywiscie bral czynny udzial w ubijaniu, barlo w nim udzial jakies hmm 20 osob lub inaczej mowiac 3 gildie, wy, childreny i hellpike, wiec mozna bylo zrobic lottery pomiedzy uczestnikow ubijania lub pomiedzy gildiami, wg mnie zabieranie loota z bossa dla siebie to cos niewybaczalnego, dlatego wlasnie teraz kupa ludzi nie chce na nie chodzic lub chce utrudniac ich ubijanie
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 23:02   #47
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Dlatego mowie , dyskusja jest na miejscu , dogadywanie sie przed itp
Zawsze bylem jak powinienes zauwazyc za rozmowa.

Jesli sa rozmowy miedzy normalnymi ludzmi a nie debilami idzie sie dogadac zawsze.
Kwestia checi.

Staralem sie ze wszystkich checi unormowac stosunki Choch - Moon , spotkalem sie po przeciwnej stronie z normalnymi ludzmi i sie dogadalismy.

Watpliwe by to bylo w kazdym przypadku , ale rozmowa jest podstawa.

Zalatwienie wszystkiego przed zawsze bedzie rozwiewalo niedomowienia. Zalatwianie czegokolwiek po nie ma sensu.

Przyklad bossow.

Nie zagladajac na channele zadnej gildii w 100% moge powiedziec ze w wielu dobrych gildiach jest opcja "idziemy zabic bossa" , kazda gildia idzie traktujac to jako wlasny gildiowy hunt (mowa o tyc lepszych gildiach) , co to za problem dogadac sie przed miedzy soba o podzial itp , dogadywanie sie po nie ma sensu bo ta gildia ktora ponosila ryzyko nie odda loota bo zawsze bedzie traktowala jako wlasny hunt tego bossa , a reszta weszla na wcine.

Rozmowa , rozmowa , rozmowa.

Chociaz z drugiej strony lepszym rozwiazaniem jest splacenie loota tym co byli , jakby nie bylo ten co blokuje wystawia sie na smierc. Ale to juz kwestia do dogadania.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 14-09-2008 o 23:10.
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 23:21   #48
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

no mozna traktowac to tak jak opisales ale gdyby nie chullak ktory siohal ksena CALY CZAS nawet wtedy gdy morg byl ubity wszyscy poszli na gorze a ksena bily 3 demce podczas gdy byl bez uhow, to ksen najzwyczajniej w swiecie by padl, pozatym tak jak mowie, duza role odegrali sioherzy a byli dwaj h lvlowi - chullak i zdzihu wielki, obaj z hellpike. Gdy ferek byl 1 raz i poszedlem z ekipa z children adriano na wejsciu powedzial ze na hata bedzie loteria, nie ujmujac skilla waszej ekipie ale nie sadze ze obecne tam wtedy osoby z moonblades dalyby rade gildiowo zhuncic tego morga

EDIT
lista ekipy klepiacej 1st morga
Ksen (Moonblade)
Dzitzy (Moonblade)
Daniello Prime (Moonblade)
Hannah Dratanian (Moonblade)

Canqu (ChoCh)
Ra'hirr (ChoCh)
Magic Madchen (ChoCh)
Setris (ChoCh)
Lord Arhorn (ChoCh)
Grzesiek Magus (ChoCh)
Xalarma (ChoCh)

Zdzihu Wielki (Hellpike)
Dark leech (Hellpike)
Keltor Piro (Hellpike)
Lord Dragon Slayer (Hellpike)
Chullak (Hellpike)

Magsonn (Nightmare Souls)
Rezo the Druid (Underground Warriors)
Fresh Master (Fraternal of Faith)
Szu Do'urden (Mayaheine)
Phoenix Haro (Phoenix Legion)


i powiedz mi co byscie tam na gilidowym huncie zrobili?


jesli powiesz ze poczekalibyscie na lepsza ekipe
to zdarzenie mialo miejsce przeszlo rok temu, na ksena czekalismy 40min razem z dojsciem do morga bylo jakies 1,5-2h, zanim obdzwonil bys wszytskich high leveli w moon minelo by w chuj czasu, pomijajac fakt ze h lvl specjalnie duzo wtedy w moon nie bylo. 4 osobowy team nie dalby rady ubic morga na bank, szczegolnie ze od was byl tylko 1 ed a o skutecznosci chullaka i zdziha przekonalem sie na 127 bodaj lvl bloczac orshabala ktorego ubilismy w cale 5 osob.

Team jaki byl wtedy byl super dobry, zaluje ze nie bylo podzialu loota bo pewnie wtedy powstalaby jakas miedzygilidoowa ekipa ubijajaca bossy, a tak pozostal tylko niesmak

Ostatnio edytowany przez Draggy_Slayer - 14-09-2008 o 23:43.
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 11:29   #49
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Nie chodzi mi to to , bylo minelo , chodzi mi o zasade , co najlepiej zrobic by sie to wiecej nie zdarzylo.
Tak jak Adriano zrobil jest najlepszym rozwiazaniem. Zalatwic all przed huntem. Wszystko wtedy jest jasne i oczywiste.

BTW Magsonna licz w moon bo tam byl kilka chwil ale zawsze do Moon nalezal , to ze sie na kogos obrazil i wyszedl na kilka chwil nie rozerwalo wiezow nas laczacych. Ale to taki offtop.

Ja post wczesniej wiec tylko napisalem ze caly problem powstal stad ze nic nie zostalo przed huntem dogadane.

Takie przypadki czegos ucza , ucza wyciagania wnioskow na przyszlosc.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 19:37   #50
chiquita banan
Użytkownik Forum
 
chiquita banan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Łańcut
Wiek: 35

Posty: 160
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ali Banan
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 150
Skille: 93/93
Poziom mag.: 8
chiquita banan ma numer GG 6196286
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
To jest takie szukanie usprawiedliwienia na sile.
Ktos albo nie ma kregoslupa moralnego albo go ma , zlodziej to zlodziej cokolwiek by ukradl czy banana , rower , konto w grze , samochod , czy okradl bank.
hej, banny są moje xD, a co do kręgosłupa moralnego to przypomina mi się film dziewczyna z sąsiedztwa <- to tylko taki offtop

@Mago,
- loot z bosów kiedy chciałbyś te rozmowy podejmować, pojawia sie boss a ty otwierasz priv chat zapraszasz hlvli i dyskutujecie ? wreszcie dochodzicie do kompromisu przychodzicie a tu bossa nie ma bo znikł 3 save serwery temu
moim skromnym zdaniem lds ma racje co do tego co zrobil ksen i dzitzy, ich zachowanie było haniebne i konsekwencje mamy na refugii do teraz
i po ostatnich atakach feru, morga i orsha wypadałoby sobie uświadomić że na refugii jest coś nie tak, dlaczego niektórzy zachowują się jak psy ogrodnika czy po to właśnie ludzie zaczeli grać na refugii? żeby uprzykrzać gre innym czy po to żeby spokojnie zabijać potworki zdobywać expa i nabijać skille w każdej wolnej chwili i żeby utrata tego była zależna jedynie od usterek technicznych lub nas samych a nie od wojen...
-organizacja w moon godne podziwu ale ostatnio chyba znowu macie kryzys patrząc na niektórych nowych graczy... (boterzy) wiem że potrzebujecie świerzej krwi ale czy aż tak bardzo?
__________________
"Każdy inny, wszyscy równi."
chiquita banan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 21:24   #51
Awesome69
Użytkownik Forum
 
Awesome69's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2008

Posty: 50
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chiquita banan Pokaż post
hej, banny są moje xD, a co do kręgosłupa moralnego to przypomina mi się film dziewczyna z sąsiedztwa <- to tylko taki offtop

@Mago,
- loot z bosów kiedy chciałbyś te rozmowy podejmować, pojawia sie boss a ty otwierasz priv chat zapraszasz hlvli i dyskutujecie ? wreszcie dochodzicie do kompromisu przychodzicie a tu bossa nie ma bo znikł 3 save serwery temu
moim skromnym zdaniem lds ma racje co do tego co zrobil ksen i dzitzy, ich zachowanie było haniebne i konsekwencje mamy na refugii do teraz
i po ostatnich atakach feru, morga i orsha wypadałoby sobie uświadomić że na refugii jest coś nie tak, dlaczego niektórzy zachowują się jak psy ogrodnika czy po to właśnie ludzie zaczeli grać na refugii? żeby uprzykrzać gre innym czy po to żeby spokojnie zabijać potworki zdobywać expa i nabijać skille w każdej wolnej chwili i żeby utrata tego była zależna jedynie od usterek technicznych lub nas samych a nie od wojen...
-organizacja w moon godne podziwu ale ostatnio chyba znowu macie kryzys patrząc na niektórych nowych graczy... (boterzy) wiem że potrzebujecie świerzej krwi ale czy aż tak bardzo?
Żaden z moon nie boci, więc dlaczego mówisz o botterach? To, że ktoś kiedyś bocił nie znaczy, że dalej to robi, prawda?: >
Awesome69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 23:37   #52
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Zaden z moon na chwilę obecna nie boci , oczywiscie nie biegam za kazdym i nie sprawdzam , ufam ludziom , ale kazdy potwierdzony fakt analizujemy , wyciagamy wnioski , jesli to pierwszy raz wpadka i przylapanie na goracym uczynku po prostu rozmawiamy - dajemy szanse na poprawe , dopiero jesli dany osobnik okazuje sie niereformowalny konczymy wspolprace.
Karac jest latwo , probowac zmieniac ludzi o wiele ciezej.

Co do boterow , przyznam sie sa rozne rodzaje botow.
Ja zadnego wzgledem siebie nie toleruje , pamietam za starych czasow bylem uwazany za nooba bo latajac palkiem po kopalniach ciagle utevo lux rzucalem , a inni palkowie narzekali na forach ze nie maja miejsca na torcha czy inne swiecidelko dlatego uzywaja botow.

Wiec co do botow sa rozne rodzaje. Nie pochebiam zadnego , lecz sa takie ktore maja mniejszy wplyw na sama gre badz wiekszy. Niestety teraz mamy do czynienia z kombajnami , czyli wszystko w jednym , jak juz ktos uzywa uzywa na pelna skale.

Wszystkiego rodzaju Caveboty , czy autohealingi itp sa najciezszymi rodzajami botow , ale to wszystko obsluguja te same kombajny np NG czy BlackD.

Takie zabawki nie tylko maja wplyw na gre ale na czlowieka ktory je uzywa. Wiem cos na ten temat bo pamietam czasy od tibii 7.2 , przeszedlem rozne etapy , od czasow malej popularnosci botow , gdzie o cavbotach mozna bylo zapomniec , nagrywalo sie wtedy macra , do czasow gdy 90% niestety ludzi zaczelo z nich korzystac.

Od czasow gdy wojny byly praktycznie czyste , poprzez czasy gdy polowa uzywala wspomagaczy by trafiac w ludzi ( zarzekajac sie oczywiscie ze sa pro) do czssow gdzie wbudowano to w gre.

Dlatego ciezko mnie oszukac z botem , niektore tepie bardziej a niektore jak np zbieranie loota przyznam sie nieco mniej chodz tez jestem tego wrogiem (okradanie bossow).
Wiem co czlowiek wlasna percepcja jest w stanie osiagnac , nie ma ludzi robotow.

O ile wplyw botow na gre , na ulatwienia w niej nie podlega tu dyskusji , zgodza sie ze mna i boterzy i ci co ich nie uzywaja. W kazdym wypadku jednak jest to nieuczciwe. Akceptuje sie przy zalozeniu konta pewne warunki.

Zajme sie jednak tym o czym sie wogole nie mowi a przynajmniej uknikaja tego tematu boterzy. Wpływ botowania na ludzi wykorzystujących nielegalne dodatki do gry.
Jak wszystkim wiadomo i to nie podlega dyskusji , trening czyni mistrza. Reakcje na określone sytuacje , odruchy , percepcja ruchowa , myślenie to wszystko trzeba trenować ciągle , inaczej te odruchy reakcje i myślenie ulegają lekkiemu bądź po dłuższym używaniu botów większemu przytępieniu.
O tym nawet nie ma co dyskutować , no chyba że ktoś zakłada że bez treningu można być pro. Gracze którzy używają botów nawet sami nie wiedzą jak sobie szkodzą. No chyba że im nie zależy na byciu dobrym , tylko na posiadaniu wysokiego lewela.
No ale niech mi tu nie opowiadają , że są gwiazdami bo z czystego założenia takimi być nie mogą.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 16-09-2008 o 05:35.
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 03:29   #53
chiquita banan
Użytkownik Forum
 
chiquita banan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Łańcut
Wiek: 35

Posty: 160
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ali Banan
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 150
Skille: 93/93
Poziom mag.: 8
chiquita banan ma numer GG 6196286
Domyślny

już cie lubie po twoich wypowiedziach, cóż aż takiego stażu na tibi nie mam ale też pamiętam czasy jak uhy można było robić na 11 lvl i ludzie mieli farmy na mc

a co do boterów w moon hyh kolega ubił podczas skillowania na bocie jednego gracza który nie jest już w young blood (ma wyższą range) a wtedy był i takich osób macie więcej nie śledze waszej gildii tak dokładnie mimo wszystko jesteście wzorem godnym do naśladowania, nie popsujcie tego próbując na siłe reanimować gildie świerzymi graczami bo mogą wejść nowe ulepszone bot-detektory i połowa gildi dostanie delate a to by niefajnie wyglądało

dać szanse komuś kto chce się zmienić, porządku ale dlaczego ci co zawsze byli wporządku mają być traktowani na równi z nim,tutaj kłania się przypowieść o synu marnotrawnym i boskim miłosierdziu (chrześcijańska ewangelia dla niewtajemniczonych) bogami chyba nie jesteście ja raczej trzymam się zasady wybaczyć - tak, zapomnieć - nigdy
__________________
"Każdy inny, wszyscy równi."

Ostatnio edytowany przez chiquita banan - 16-09-2008 o 03:31. Powód: kilka literówek
chiquita banan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 20:36   #54
Awesome69
Użytkownik Forum
 
Awesome69's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2008

Posty: 50
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chiquita banan Pokaż post
już cie lubie po twoich wypowiedziach, cóż aż takiego stażu na tibi nie mam ale też pamiętam czasy jak uhy można było robić na 11 lvl i ludzie mieli farmy na mc

a co do boterów w moon hyh kolega ubił podczas skillowania na bocie jednego gracza który nie jest już w young blood (ma wyższą range) a wtedy był i takich osób macie więcej nie śledze waszej gildii tak dokładnie mimo wszystko jesteście wzorem godnym do naśladowania, nie popsujcie tego próbując na siłe reanimować gildie świerzymi graczami bo mogą wejść nowe ulepszone bot-detektory i połowa gildi dostanie delate a to by niefajnie wyglądało

dać szanse komuś kto chce się zmienić, porządku ale dlaczego ci co zawsze byli wporządku mają być traktowani na równi z nim,tutaj kłania się przypowieść o synu marnotrawnym i boskim miłosierdziu (chrześcijańska ewangelia dla niewtajemniczonych) bogami chyba nie jesteście ja raczej trzymam się zasady wybaczyć - tak, zapomnieć - nigdy
Przecież lider nie wpisze w title "on bocił" czy coś takiego. To, że ktoś dostaje szansę powinno mu dać do myślenia. Jeżeli z niej nie skorzysta nie był jej wart, jeżeli jednak się sprawdzi dlaczego miałby być w jakiś pejoratywny sposób wyróżniany?
Awesome69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 20:53   #55
chiquita banan
Użytkownik Forum
 
chiquita banan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Łańcut
Wiek: 35

Posty: 160
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ali Banan
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 150
Skille: 93/93
Poziom mag.: 8
chiquita banan ma numer GG 6196286
Domyślny

pejoratywny <- pierwszy raz słysze takie słowo, śmieszne jest xD

hmmm dlaczego mają być oni innaczej traktowani? a dlaczego ci którzy zawsze byli wporządku mają być traktowani tak samo? może mam jakieś spaczone poczucie sprawiedliwości ? ale osoby które kiedyś coś przeskrobały mogłbyby mieć wydłużony okres próbny i specjalny nadzór (coś jak kurator) ja nie mówie tu o napiętnowaniu czy wytykaniu palcami, o niektórych sprawach wystarczy żeby wiedział tylko lider...

ps. nie musicie chyba wszystkiego cytować później niewygodnie się czyta (przynajmniej mi)
__________________
"Każdy inny, wszyscy równi."

Ostatnio edytowany przez chiquita banan - 16-09-2008 o 20:54. Powód: niedopowiedziałem
chiquita banan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 21:03   #56
Awesome69
Użytkownik Forum
 
Awesome69's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2008

Posty: 50
Domyślny

@up
Jak wolisz, mogę nie cytować. Pejoratywny- o negatywnym znaczeniu/wybrzmieniu. No właśnie mi chodzi o to , że jeżeli dajemy komuś szansę powinniśmy dać mu również pewien kredyt zaufania. Nie można trzymać tego, że jak ktoś zrobił coś raz zrobi to drugi raz, na takiej zasadzie działają stereotypy. W wielu przypadkach są bliskie prawdy, a w tych pozostałych ?

@down
Jak kto lubi.

Ostatnio edytowany przez Awesome69 - 16-09-2008 o 22:17.
Awesome69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 21:14   #57
Fanzzi
Użytkownik forum
 
Fanzzi's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2008

Posty: 11
Domyślny

Mam pytanie, czy warto zaczynać grać na Refugii?
Fanzzi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 22:35   #58
chiquita banan
Użytkownik Forum
 
chiquita banan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Łańcut
Wiek: 35

Posty: 160
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ali Banan
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 150
Skille: 93/93
Poziom mag.: 8
chiquita banan ma numer GG 6196286
Domyślny

@Fanzi
Jasne że tak, choćby dlatego że ja tam gram <skromny> ale tak na poważnie to jest ciekawie i jak niechcesz tracić lvl w wojnach i przez pk na pvp a mimo to lubisz jak na serwerze cos się dzieje to Refugia jest idealna
@Awesome
Z autopsji wiem że większe jest prawdopodobieństwo że ktoś kto robił coś w przeszłości zrobi to znów niż że ktoś kto tego nie robił zacznie.
__________________
"Każdy inny, wszyscy równi."
chiquita banan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 22:45   #59
Awesome69
Użytkownik Forum
 
Awesome69's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2008

Posty: 50
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chiquita banan Pokaż post
@Awesome
Z autopsji wiem że większe jest prawdopodobieństwo że ktoś kto robił coś w przeszłości zrobi to znów niż że ktoś kto tego nie robił zacznie.
Może i tak, ale czy sprawiedliwie jest od razu klasyfikować ludzi ? "Bocił to na pewno teraz ciśnie na bocie!" Nie fair trochę. Przykładem może być Voldus. Robił co robił, ale naprawdę się zmienił w co sam na początku nie wierzyłem. Wyśmiałem go i głupio mi się zrobiło później. Naprawdę facet jak najbardziej zasługuje na wyrazy uznania! :d Może inni powinni brać z niego przykład ^.^

@down
ja rozumiem o co Ci chodzi : > ale to dokładnie jest tak jak masz napisane w podpisie

Ostatnio edytowany przez Awesome69 - 17-09-2008 o 15:16.
Awesome69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 01:39   #60
chiquita banan
Użytkownik Forum
 
chiquita banan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Łańcut
Wiek: 35

Posty: 160
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ali Banan
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 150
Skille: 93/93
Poziom mag.: 8
chiquita banan ma numer GG 6196286
Domyślny

ja nie mówie że jak ktoś bocił i mówi że przestał to kłamie tylko że jak ktoś bocił to jest większe prawdopodobieństwo że znowu zacznie albo że botuje niż u osoby która nigdy tego nie robiła, dlatego te osoby powinny być różnie traktowane dla przykładu:

Ktoś ma telefon w sieci X od 2 lat i za lojalność płaci 20% mniej niż osoba która ma telefon w sieci X od niedawna. I to jest sprawiedliwe bo tamten przewidział już 2 lata temu że to się opłaca i dodatkowo jescze za tą przewidywalną dostaje bonus w postaci 20% zniżki. Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem.
__________________
"Każdy inny, wszyscy równi."
chiquita banan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.


Powered by vBulletin 3