Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-02-2009, 11:00   #621
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

@ UP

Potrafisz napisać jakiegoś posta bez bluzgów? Czy masz aż taki ubogi słownik że nie?


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mirade
> Can people still get banned/deleted if they used bot
> in the past but now deleted the bot from their
> computer?


Yes, that's possible.
Jeszcze coś ciekawego.
Kojotes jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-02-2009, 13:54   #622
Sir Dark Archeon
Użytkownik Forum
 
Sir Dark Archeon's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Gdynia
Wiek: 45

Posty: 175
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Grimera
Poziom: 133
Skille: 23/28
Poziom mag.: 74
Sir Dark Archeon ma numer GG 8764136
Domyślny

@up Kojotes


Heh. Coz to potwierdza fakt ze Cipsoft nie zmienil niczego w klijencie tibi tylko po stronie serwera. Spora czesc banow byla za MC oraz za straichopping.
Przegladajac fora i stronki producentow botow widac jasno ze nowe antyboterskie narzedzie cipsow nie zmienia klijenta a co za tym idzie nie da sie go w prostu sposob obejsc prostymi modyfikacjami bota. Producenci botow niby uspokajaja ze to byla pewnie jednorazowa akcja dla postraszenia. Ja osobiscie w to nie wierze a takie gadki to tylko sciema by trzymac klijentow.
Prawda jest taka ze cipsoft uzywa specjalnie napisanego skryptu ktory analizuje to w jaki sposb dany gracz sie zachowuje. Jest oczywiste ze bot reaguje szybciej niz gracz. Przecietny manualny player zeby wykonac jakakolwiek czynnosc potrzebuje duzo wiecej czasu niz bot - kilkadziesiat ms na odebranie pakietow przez klijenta + opoznienie wynikajace z czasu az klijent wyswietli to nam w grze + czas na refleks gracza i jego reakcje + czas na wcisniecie hota + czas na to zeby klijent zamienil to na dane i wyslal do servera. Bot pomija wszystkie te kroki ktore sa zalezne od gracza dzieki czemu skraca czas wykonania czynnosci 2-6x. Ponad to bot reaguje zawsze z ta sama szybkoscia z doskonala regularnoscia, a to jest niewykonalne przez manualnie grajacego gracza. Skrypt analizujacy na serwerze odrazu wychwyci roznice miedzy graczem a botem. Tyczy sie to zarowno cave boterow jak i tych co uzywaja bota do zbierania lota auto healing, hold attack czy automanasowanie. Prawda taka ze im bot bardziej zawansowany robiacy wiecej czynnosci naraz i szybciej tym latwiej go w ten sposob wykryc.
Wg mnie cipsoft ma dowody do zabnowania wiekszosci boterow bez wzgledu jakiego super bota by nie uzywali. Problem tkwi w tym ze nie zbanuja z dnia na dzien 30 000 graczy lub wiecej bo to by kompletnie zalamalo im gre i naplyw kasy za pace. Trzeba podejsc do tego od strony marketingowej i strategi biznesowej. Beda banowac co kilka tyg pare tysiecy graczy i obserwowac czy banowanie i delety zmniejsza im wplywy. Jesli spadek bedzie duzy banowac beda mniej i rzadziej, jesli zyski wzrosna lub nie beda drastycznie spadac, to beda banowac czesciej i wiecej. Proste.
Tu nie chodzi o to by zbanowac wszystkich boterow odrazu, tylko o to by byli swiadomi ze predzej czy pozniej dostana bana i moze to byc w kazdej chwili. Nie jest wazna wysokosc kary tylko jej nieuchronnosc.
Takie dzialanie ma tez na celu oslabienie pozycji firm wypuszczajacych boty. Kazdy nowy skrypt i antybotowe narzedzie bedzie wymagac odpowiedzi ze strony tworcow cheat softa, a to z koleji wymusza nowe wersje botow, nowe aktualizacje, nowe klucze itd = mnozenie kosztow = wyzsze ceny za licencje = mniej klijentow.
I nie ma co sie oszukiwac ze boterzy znikna, nie znikna, nigdy. Co najwyzej bedzie ich 10% a nie 90% jak dzis. Dla mnie to wystarczy.

Pozdro dla uczciwych graczy, a boterzy - placzcie i zgrzytajcie zebami.

Przebrnolem przez te 30+ stron spamu, szacun dla tych kilku (5?) uzytkownikow forum co maja cos sensownego do powiedzenia. Dziwie sie Wam ze macie cierpliwosc, zwlaszcza Kojotes i Duch Niespokojny, odpisywac na ten chlam.
__________________
!!!Hail Eternal Friendship!!!
Sir Dark Archeon jest offline  
stary 04-02-2009, 14:21   #623
Pan-Rendix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2007

Posty: 17
Domyślny

Mam jeszcze pytanko.
Na jakiej podstawie ktoś dostał bana na 30 dni a inny delete?
Pan-Rendix jest offline  
stary 04-02-2009, 15:05   #624
Tr0k
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 07 2007

Posty: 59
Domyślny

To jest standard - 1 ban to 30 dni, kolejny w ciągu chyba pół roku to delete.
Tr0k jest offline  
stary 04-02-2009, 15:06   #625
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pan-Rendix Pokaż post
Mam jeszcze pytanko.
Na jakiej podstawie ktoś dostał bana na 30 dni a inny delete?
Jeśli ma miejsce sytuacja, w której delikwent wcześniej został skazany na 30 dniowy odpoczynek, to następny Ban kończy się kasacją konta.
Xr3 jest offline  
stary 04-02-2009, 15:20   #626
Pan-Rendix
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2007

Posty: 17
Domyślny

Dobra kumam, tak myślałem. Dzięki
Pan-Rendix jest offline  
stary 04-02-2009, 18:10   #627
mistrz99
Użytkownik Forum
 
mistrz99's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2008

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 38
Skille: 68/67
Poziom mag.: 5
Domyślny

huje martwe.
co ja im zrobiłem? NIKOGO NIE HACKOWAŁEM PRZYSIĘGAM
a tu parę dni temu taka niespodzianka
Banishment: Account banished until Feb 27 2009, 08:52:28 CET because of hacking (Spreading hack links is a violation of Tibia Rule 3d)

a ja 90 zł dałem na pacca!!!
Mar 14 2008 Single Premium Time 90 Mar 14 2008 Jun 12 2008 a tu delete chcą mi zrobić jak tak to oddawać kasę

O ŻAL I BÓL
Type: Account Banishment - Banishment of the complete account. For the duration of the banishment no character of the account may log into the game.
Warning: Account will be deleted in case of further rule violations!
Character: Grzybcio Vick
Reason: hacking
Statement: "http://wiki.hunted.pl/wiki/The_Weakened_Count" (Jan 27 2009, 14:33:39 CET in Main Trade Channel)
Comment: Spreading hack links is a violation of Tibia Rule 3d
Date: Jan 28 2009, 08:52:28 CET
Until: Feb 27 2009, 08:52:28 CET
Duration: 30 days

A JA DO KUMPLA CHCIAŁEM PRZESŁAĆ A TU W TRADE NAPISAŁEM? I TO MA BYĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ? POSRAŁO ICH
PRZECIEŻ POMYŁKA BYŁA

To delete jest konta?

Ostatnio edytowany przez mistrz99 - 04-02-2009 o 18:18.
mistrz99 jest offline  
stary 04-02-2009, 18:13   #628
Tr0k
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 07 2007

Posty: 59
Domyślny

Po 1 ktoś Ci się pewnie włamał na konto, a po 2 nie widzę żebyś dostał delete'a
Tr0k jest offline  
stary 04-02-2009, 18:31   #629
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Cytuj:
Warning: Account will be deleted in case of further rule violations!
To oznacza mniej więcej tyle, że jeśli znów coś przeskrobiesz, to skończy się na kasacji konta.

W skrócie, dostałeś bana na miesiąc. Straciłeś tylko 30zł. Za tę cenę zyskałeś miesiąc cieszenia się realnym życiem. Doceń to.

Cytuj:
Statement: "http://wiki.hunted.pl/wiki/The_Weakened_Count" (Jan 27 2009, 14:33:39 CET in Main Trade Channel)
Comment: Spreading hack links is a violation of Tibia Rule 3d
Date: Jan 28 2009, 08:52:28 CET
Until: Feb 27 2009, 08:52:28 CET
Duration: 30 days
Absurdy takie jak ten w cytacie, są symbolem obecnej Tibii.
Xr3 jest offline  
stary 04-02-2009, 18:44   #630
Aerie
Ulka
 
Aerie's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2006
Lokacja: Radlin/Ustroń
Wpisy bloga: 1

Posty: 58
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Aerie
Profesja: Elder Druid
Świat: Honera
Poziom: 132
Skille: 20/28
Poziom mag.: 78
Domyślny

Wreszcie będzie koniec z botterami i tym podobnymi. Osobiście bardzo się z tego cieszę. A dlaczego?

Bo większość botterów i innych cheaterów nie rozumie dlaczego gracze, którzy nie używają botów ich nie lubią/nienawidzą. Gracz bez bota musi wszytko robić sam a przyjdzie taki botter i bot robi za niego część rzeczy w grze. Nie ważne czy botter siedzi cały czas przy kompie czy nie. Normalnie taka osoba jest zbyt leniwa żeby sama manualnie wbiła lvl albo coś zdobyła. Albo w innym wypadku nie ma na tyle wyrobionej zdolności grania żeby patrzyć jednocześnie na skile, mane itp, po prostu nie potrafią tego dopilnować albo się im nie chce. Gdyby taka osoba nie używała bota to do niczego by nie doszła, czemu? Bo nie chciało by się. Uczciwi gracze ciężko pracują na to co mają a botter? Robi co chce, bo program daje mu możliwości takie jakich normalny gracz nie posiada - np granie kilka razy dłużej co łączy się z otrzymywaniem expa za 0 wysiłku. Właśnie o to chodzi, że botter zdobywa wszystko co chce i wkłada w to 0 wysiłku (nie mówiąc o wstawaniu np o 1 w nocy z powodu alarmu - no lifer wg mnie). To właśnie wkurza graczy bez bota.

Jak CipSoft napisał na resztę botterów\cheaterów jeszcze zbierają dowody więc to tylko kwestia czasu.
__________________
abrakadabrahokuspokusheheh

Ostatnio edytowany przez Aerie - 04-02-2009 o 18:47.
Aerie jest offline  
stary 04-02-2009, 18:53   #631
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mistrz99 Pokaż post
Statement: "http://wiki.hunted.pl/wiki/The_Weakened_Count" (Jan 27 2009, 14:33:39 CET in Main Trade Channel)
Wyślij maila na [email protected] i wyjaśnij im, że to nie hacklink, tylko polska TibiaWiki i powinieneś dostać nie bana na miesiąc za hacking, ale na tydzień (choć na dobrą sprawę to notka by wystarczyła) za "advertisement not related to the game".
Duch Niespokojny jest offline  
stary 04-02-2009, 19:16   #632
mistrz99
Użytkownik Forum
 
mistrz99's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2008

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 38
Skille: 68/67
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Wyślij maila na [email protected] i wyjaśnij im, że to nie hacklink, tylko polska TibiaWiki i powinieneś dostać nie bana na miesiąc za hacking, ale na tydzień (choć na dobrą sprawę to notka by wystarczyła) za "advertisement not related to the game".
Emm a jaki tekst napisać? możesz mi na pw napisać lub coś takiego? Bo jestem słaby z angielskiego
mistrz99 jest offline  
stary 04-02-2009, 20:56   #633
Duszan
Użytkownik Forum
 
Duszan's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2005
Lokacja: Płock
Wiek: 32

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

@mistrz99

O takiego:
Hey! Hi! Hello! Dir cipsof! I have e ben for dilejt. Wajdije my account is not bot czit etc. Fuck u and fuck allah and Aj law u CipSoft! (i tu się podpiszesz)
__________________
Legalize It!
Duszan jest offline  
stary 04-02-2009, 22:47   #634
Zabanicjowany
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 01 2009

Posty: 67
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mistrz99 Pokaż post
huje martwe.
co ja im zrobiłem? NIKOGO NIE HACKOWAŁEM PRZYSIĘGAM
a tu parę dni temu taka niespodzianka
Banishment: Account banished until Feb 27 2009, 08:52:28 CET because of hacking (Spreading hack links is a violation of Tibia Rule 3d)
Ja raz się pomyliłem i nie skopiowałem tego co wklejałem na trade i przez przypadek wkleiłem link do youtube. Po 3 dniach dostałem 30 dniowego bana za hacking, ale to było jeszcze na starej postaci. A botów jak reportowałem to nigdy gmów nie było. Tylko nie wiem jak to działa, że po 3 dniach dostałem. Widocznie cały trade channel musi być zapisywany na serwerze i wyłapują linki albo jakoś tak no bo jeśli mnie ktoś reportnął to chyba musi mieć dowód.

@aff miałem edytować, sorry za 2 posty pod rząd...

Ostatnio edytowany przez Zabanicjowany - 04-02-2009 o 22:49.
Zabanicjowany jest offline  
stary 05-02-2009, 00:07   #635
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Senior tutorzy mogą zgłaszać naruszające zasady wypowiedzi z trade, game-chat, help i RL-chat. Jest do tego specjalny system, który wysyła zgłoszone wiadomości do Customer Supportu i ten się tym później zajmuje. Nie da się w ten sposób wypowiedzi podrobić, toteż sama w sobie stanowi ona już dowód i podstawę do ewentualnego bana.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 05-02-2009, 02:26   #636
Borucao
Użytkownik Forum
 
Borucao's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: Gdańsk

Posty: 287
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Morgana
Domyślny

Dlaczego wybrali liczbę 5000 pomniejszoną o 41? To jest pytanie!
__________________
Cytuj:
11:22 Dizt Cold [60]: Czasem budze sie w nocy z krzykiem na ustach "URIZAAA NIEEEE"
Cytuj:
w thais buszuje gang niejakich pytongow,same noob chary a robia swoje...
Borucao jest offline  
stary 05-02-2009, 13:43   #637
mc200
Użytkownik Forum
 
mc200's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2006

Posty: 475
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Gaalaaanaa ;d
Domyślny

Ja już 5 dzień czekam, aż dostane bana "automatycznego" i nic
mc200 jest offline  
stary 05-02-2009, 14:15   #638
Regeusz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 09 2008

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 260
Skille: 111/83
Poziom mag.: 27
Domyślny

Cytuj:
Jeśli ma miejsce sytuacja, w której delikwent wcześniej został skazany na 30 dniowy odpoczynek, to następny Ban kończy się kasacją konta.
Właśnie to jest dziwne ale nie każdy dostał deleted po 1 banie, np stonek miał jakies 2-3miechy temu bana za bota i teraz też dostał i nie ma deleta
__________________
By Xr3 - "the best" ms
Cytuj:
Jest to niesamowicie trudna i najbardziej żmudna do poprowadzenia postać. Waste ma prawie zawsze, gdy chce zapolować na coś mocniejszego od Dragona. W sumie nie mam ochoty ci w dalszym ciągu tłumaczyć i argumentować, z jakich powodów 95% MSów biernie narzeka na swój wybór, ponieważ mam dość powtarzania się...
Tiaaa ms to najsłabsza profesja
Regeusz jest offline  
stary 05-02-2009, 15:13   #639
mistrz99
Użytkownik Forum
 
mistrz99's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2008

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 38
Skille: 68/67
Poziom mag.: 5
Domyślny

a wogóle to powinni zrobić jakieś blokady kont nie ban tylko na rok bo jak ktoś se pacca kupi to 90 czy ileś zl w dupe więc to troche niesprawiedliwe taki delete xD
mistrz99 jest offline  
stary 05-02-2009, 16:35   #640
Borucao
Użytkownik Forum
 
Borucao's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: Gdańsk

Posty: 287
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Morgana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mistrz99 Pokaż post
a wogóle to powinni zrobić jakieś blokady kont nie ban tylko na rok bo jak ktoś se pacca kupi to 90 czy ileś zl w dupe więc to troche niesprawiedliwe taki delete xD
A sprawiedliwe jest to że kolo bocił?
__________________
Cytuj:
11:22 Dizt Cold [60]: Czasem budze sie w nocy z krzykiem na ustach "URIZAAA NIEEEE"
Cytuj:
w thais buszuje gang niejakich pytongow,same noob chary a robia swoje...
Borucao jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:50.


Powered by vBulletin 3