Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-07-2009, 18:19   #921
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
Mitologia grecka się nie liczy, bo ludzie byli i wracali z Olimpu-nic tam nie ma
Ludzie latają samolotami, ba, nawet wylatują w kosmos. Ale nigdzie nie widać latających nagich aniołków i Pana_Stwórcy.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-07-2009, 19:07   #922
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Ludzie latają samolotami, ba, nawet wylatują w kosmos. Ale nigdzie nie widać latających nagich aniołków i Pana_Stwórcy.
moze stali sie niewidzialni? jezus podobno zmartwychwstal, widziales kiedys jak ktos wstaje z grobu?
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 20:28   #923
Kem3s
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 01 2008

Posty: 87
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Ale to nie byłbyś Ty. Szanse są 1:1 (w uproszczeniu, tak naprawdę to raczej są dwie możliwości) - albo się rodzisz, albo nie.
No tak, to nie byłbym ja. Ale dlaczego moje 'ja' nie urodziło się jako zwierze?
Nie umiem tego wytłumaczyć, dziwny jestem ;s
Kem3s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 20:43   #924
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kem3s Pokaż post
No tak, to nie byłbym ja. Ale dlaczego moje 'ja' nie urodziło się jako zwierze?
Może dlatego, że Twoje 'ja' to po prostu Twój mózg? Jesteś tylko jednym z miliardów organizmów na Ziemi a to Twoje 'ja' zaczyna się dopiero w momencie narodzin. Do tego dochodzi środowisko, wychowanie, etc.

@Draggy_Slayer
Zluzuj, bo do tej pory pokazujesz tylko, jak wielkim napinaczem jesteś.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 20:48   #925
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kem3s Pokaż post
Ale dlaczego moje 'ja' nie urodziło się jako zwierze?
Bo Twoje 'ja' to jesteś Ty. Jako zwierzę (inne niż człowiek, bo w zasadzie Ty jesteś zwierzęciem) to już nie byłbyś Ty. Możesz istnieć tylko w takiej postaci, w jakiej istniejesz. Mogłeś urodzić się albo w takiej postaci jak teraz, albo w ogóle się nie urodzić. Nie ma innej opcji.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:04   #926
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Pokaż post
@Draggy_Slayer
Zluzuj, bo do tej pory pokazujesz tylko, jak wielkim napinaczem jesteś.
hmm bo mam swoja racje? pokaz mi w ktorym miejscu sie myle? MOZE w jednej sprawie - kwestii istnienia boga, bo albo jest albo go nie ma, poprostu a argumentu odpowiadam kontrargumentem, nie wyzywam nikogo, nie mowie ze sie myli tylko pokazuje moj punkt widzenia, chyba o to chodzi w dyskusji

@edit
poprzegladalem twoje posty napinaczem nazwal mnie ktos kto obrazil chyba z 5 uzytkownikow ktorzy umiescili swoje zdjecia w temacie ze zdjeciami rl gz hipokryzji

Ostatnio edytowany przez Draggy_Slayer - 06-07-2009 o 21:11.
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:16   #927
Ametystowec
Użytkownik Forum
 
Ametystowec's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006
Lokacja: Ustka

Posty: 247
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Nie. Bo to Twój problem, że nie jesteś w stanie przeczytać, nie mój.
To po co się pytasz, czy masz mi to streścić?

Cytuj:
Może z podobnych powodów
JAKICH powodów

Cytuj:
dlatego ze przyszla moda na chrzescijanstwo , za jakis czas bedzie nowa religia a katolicyzm itp. bedzie wspomnieniem uczonym na historii
Heloł, tych co chcieli zniszczyć chrześcijaństwo (od faraonów po Hitlera) była masa, i żadnemu się nie udało ;[

Cytuj:
zesłał swojego syna, który jest nim (albowiem Wielki Wybuch jest jeden, ale w trzech eksplozjach) i zatorturował go na śmierć, aby uratować nas przed samym sobą od kary, którą nam wymierzył za przewinienie, którego nie popełniliśmy, ale i tak za nie bekniemy, bo dokonał go jakiś nasz pra-pra-pra(...)przodek
Po 1 nie mieszaj w to katolicyzmu, bo krucjatami udowodnili, że nie są wiarygodni, no i jeszcze fałszowanie 10 przykazań. Po 2 nie ma czegoś takiego jak 3 "osoby w jednym Bogu", poza tym Jezus powiedział przed egzekucją, że w każdej chwili może mieć za sobą 4 zastępy aniołów a po 3 już tłumacze dlaczego my płacimy za błąd Adama: Bóg MÓGŁ przewidzieć rozwój wydarzeń, MÓGŁ po pierwszym grzechu zacząć wszystko od nowa, ale wtedy musiałby zgładzić pierwszych ludzi, ale temu przyglądali by się aniołowie. MÓGŁ ich też zniszczyć, ale czy wtedy byłby "Bogiem Miłosierdzia"? Niektórzy po obejrzeniu wiadomości oburzają się na myśl, że Bóg pozwala na "takie rzeczy", ale robi to specjalnie, by ludzie zobaczyli jak to jest kiedy to oni rządzą - wojny, terror, choroby itp. Jednak po tym jak Bóg wprowadzi raj na ziemi to się zmieni, gdyż ludzie będą już wiedzieć co będzie, jeżeli znów oni przejmą całkowitą kontrolę. Do tych, co mówią żeby Bóg im się pokazał (pomijam fakt, iż w Biblii jest napisane, że każdy kto zobaczy boga umrze) to już to zapowiedział po wniebowstąpieniu Jezusa, że od następnego pokolenia nie będzie ingerował w życie na ziemi. No i po co miałby się komuś objawiać/ponownie wysyłać mesjasza, skoro zrobił to już dawno temu. Dzieje z tamtych czasów są zachowane, więc nie widzę potrzeby kolejny raz udowadniać jego jestestwo.
Ametystowec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:25   #928
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Draggy_Slayer Pokaż post
hmm bo mam swoja racje? pokaz mi w ktorym miejscu sie myle? MOZE w jednej sprawie - kwestii istnienia boga, bo albo jest albo go nie ma, poprostu a argumentu odpowiadam kontrargumentem, nie wyzywam nikogo, nie mowie ze sie myli tylko pokazuje moj punkt widzenia, chyba o to chodzi w dyskusji
Pewnie, że o to chodzi w dyskusji, i zgadzam się, to Twój punkt widzenia i masz do niego prawo. Jednak czytając ostatnie posty w temacie zauważyłem, że masz bardzo chaotyczny (i czasami bardzo ofensywny) sposób przedstawiania własnych racji. Takim sposobem na pewno nikogo do siebie ani swoich poglądów nie przekonasz ani nic nie wytłumaczysz. A że jest Ciebie dużo w tym temacie to tak wyszło.

A co do obrażania osób w komentarzach zdjęć to aż sam chętnie to obejrzę. Ale sam, nie musisz mi wstawiać linków.
Hm, może byli brzydcy?

Ostatnio edytowany przez Voon - 06-07-2009 o 21:28.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:32   #929
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

@up

piekno to pojecie wzgledne, nie wiem czy pokazales tam swoje zdjecie ale skoro obrazasz innych userow to zakladam, ze nie wiec wg. mnie nie powinienes komentowac wygladu innych (jesli zamiesciles swoje zdj to wybacz )

bo ciezko mi przebrnac przez tyle odpowiedzi, stad chaos , a nikogo nie chce do swoich racji przekoywac tylko je przedstawic, uwazam, ze wychodzi mi to calkiem niezle. niestety moje odpowiedzi czesto sa "bolacym odciskiem" dla userow ktorzy w owego boga wierza, stad ew. spinki
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:40   #930
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Heh, najczęściej bardzo żarliwi (rzekłbym fanatyczni) lub udający katolicy się napinają z tego powodu. Jedni uważają, iż prawisz herezje, drudzy (by mieć powód) przeklinają i obrażaą. Zapominając o dekalogu: )

Dziwi mnie, że ludzie nie potrafią przyjąć do wiadomości, iż ktoś nie wierzy w istnienie czegoś. Jeśli nie próbuje narzucić komuś tego zdania to komu robi krzywde?
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:42   #931
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ametystowec Pokaż post
No i po co miałby się komuś objawiać/ponownie wysyłać mesjasza, skoro zrobił to już dawno temu. Dzieje z tamtych czasów są zachowane, więc nie widzę potrzeby kolejny raz udowadniać jego jestestwo.
no wlasie nikt nie zesle mesjasza bo nie ma kto go zsylac. Oczywiscie, ze dzieje sa zachowane, tak samo jak iliada i odyseja (bitwy ktorych opis jest tam zawarty zostaly potwierdzone przez historykow) a zycia jezusa niestety nikt nie potwierdzi, to bylo bardzo wygodne powedziec, ze zmartwychwstal, bo nie mozna znalezc jego kosci itp.

Kolejna kwestia to przerwa w biblii, bodaj 15 czy 20 lat zycia jezusa ktore nie zostaly opisane

Nastepna kwestia, skoro wierzysz w boga, w to, ze jezuz kogos wskrzeszal itp. to dlaczego nie wierzysz w zeusa? dowody na istnienie jednego i drugiego sa zadne

@up

jakby bylo sredniowiecze zrobiliby mi z mieczami wjazd na chate w celu nawrocenia
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:48   #932
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

A propo tego. Do samego Boga "nic nie mam" Nawet sama religia nie denerwuje mnie tak. Są różne opowiastki, przypowieści o pomaganiu itp. To mi sie podoba. Za to instytucja pod nazwą "Kościół"? Mówię stanowczo nie. Księża,biskupi itp mają ogromny wpływ na ludzi. W wielu kościołach na kazaniu księża prosili o głosowanie na pis.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:50   #933
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
A propo tego. Do samego Boga "nic nie mam" Nawet sama religia nie denerwuje mnie tak. Są różne opowiastki, przypowieści o pomaganiu itp. To mi sie podoba. Za to instytucja pod nazwą "Kościół"? Mówię stanowczo nie. Księża,biskupi itp mają ogromny wpływ na ludzi. W wielu kościołach na kazaniu księża prosili o głosowanie na pis.
I te namawianie..."Słuchajcie jedynego, prawdziwego radia i oglądajcie jedyną, słuszna telewizję...".
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:52   #934
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

no to co sie dzieje w kosciolach to cyrki , liczy sie tylko kasa!
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 21:57   #935
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
no to co sie dzieje w kosciolach to cyrki , liczy sie tylko kasa!
zawsze sie liczyla tylko kasa, niestety, moze wczesne chrzescijanstwo nie bylo tak nastawione na kase, ale sredniowiecze az do dzis to tylko hajs stawiam narkotykow stragan, ze gdyby ujawic majatki ksiezy to byscie sie za glowy polapali
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 22:15   #936
Xevez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 11 2008
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 1,026
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 174
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
I te namawianie..."Słuchajcie jedynego, prawdziwego radia i oglądajcie jedyną, słuszna telewizję...".
na szczęście nie wszędzie tak jest... w mojej parafii jest ksiądz, który stanowczo potępia radio maryja i oJCA rYDZYKA
Xevez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 22:17   #937
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Ale nie oszukujmy się, to są chlubne wyjątki.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 22:24   #938
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
na szczęście nie wszędzie tak jest... w mojej parafii jest ksiądz, który stanowczo potępia radio maryja i oJCA rYDZYKA

no zawsze sa wyjatki , ale ogolnie rzecz biorac to maszynka do pieniedzy. U nas na podlasiu nawet powiedzenie jest do mlodych
"ucz sie na ksiedza to bedziesz bogaty , dobry samochod , mieszkanie i ustawisz cala rodzine"

mi kilka ludzi tez tak mowilo ;D
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 22:29   #939
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ametystowec Pokaż post
To po co się pytasz, czy masz mi to streścić?
Słyszałeś kiedyś w szkole o "pytaniach retorycznych"? Wydawało mi się oczywiste, że nie mówię tego poważnie.

Cytuj:
JAKICH powodów
Takich, że wszystko, czego wymaga napisanie takich tekstów, to umiejętność pisania.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 23:06   #940
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ametystowec Pokaż post
Bóg MÓGŁ przewidzieć rozwój wydarzeń, MÓGŁ po pierwszym grzechu zacząć wszystko od nowa, ale wtedy musiałby zgładzić pierwszych ludzi, ale temu przyglądali by się aniołowie.
To tylko twoje domysły. A jeśli nie, to proszę o źródło, że za czasów bytowania Adama i Ewy w Edenie istnieli już aniołowie. Bo mi nic o tym nie wiadomo. I czemu zgładzić? Jeśli wiedział, że i tak zjedzą ten owoc, to po co stworzył takie drzewo? Po co stworzył węża? Po co stworzył zło?

Cytuj:
Niektórzy po obejrzeniu wiadomości oburzają się na myśl, że Bóg pozwala na "takie rzeczy", ale robi to specjalnie, by ludzie zobaczyli jak to jest kiedy to oni rządzą - wojny, terror, choroby itp.
No kurcze, dziecko, które rodzi się ciężko chore, bardzo tutaj zawiniło.

Cytuj:
Do tych, co mówią żeby Bóg im się pokazał (pomijam fakt, iż w Biblii jest napisane, że każdy kto zobaczy boga umrze) to już to zapowiedział po wniebowstąpieniu Jezusa, że od następnego pokolenia nie będzie ingerował w życie na ziemi.
Po 1: poproszę cytat z Biblii.
Po 2: pisałeś, że Bóg specjalnie krzywdzi ludzi. A teraz, że nie ingeruje. To jak to w końcu jest?

Cytuj:
No i po co miałby się komuś objawiać/ponownie wysyłać mesjasza, skoro zrobił to już dawno temu.
Jasne, lepiej siedzieć sobie, patrzeć na rozpustę i żądać by go kochano. Bo oczywiście jest za co.

Cytuj:
Dzieje z tamtych czasów są zachowane, więc nie widzę potrzeby kolejny raz udowadniać jego jestestwo.
Biblia była pisana wiele lat po śmierci Jezusa (o ile mi wiadomo, to w latach 200-300, lecz mogę się mylić), więc całe te dzieje opierają się na opowieściach i pogłoskach, lub, mówiąc ostrzej, fanaberiach. Biblia to w końcu literatura, a wiele rzeczy pisało się dla chwały.
Btw. Kolejny raz? Może coś mnie ominęło, ale nie wiadomo mi nic o tym, że udowodniono jego "jestestwo".
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:54.


Powered by vBulletin 3