Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-07-2009, 02:14   #1081
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czarna_Mamba Pokaż post
Masz rację, moja wypowiedź była zbyt mało rozwinięta i tym samym pominęłam wiele ważnych faktów.


Widzisz, w Biblii napisane jest wręcz przeciwnie.

"Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają." Heb 11:6

Ale, bowiem zawsze jest jakieś ale - trzeba brać pod uwagę wszystko. Za najlepsze źródło wiedzy o religii, dość subiektywnej, uważam pewną siostrę, prof teologii. Świetna kobita btw.

Wszystko zależy od czynników:
- Dlaczego dana osoba odrzuciła wiarę? Może dlatego, że była zniesmaczona postępowaniem "katolików"? A może wiara nie została przedstawiona dla niej w pełni lub też pełna przekłamań?
- Jeżeli osoba jest innej wiary i poszukuje w niej dobra - znajdzie w niej Boga.
- Czy serce ateisty całkowicie odrzuciło Boga?
- Czy owa osoba poczuła skruchę, przynajmniej w ostatnim tchnieniu przed śmiercią?

Podsumowując, osobą, która na obecny stan, będzie miała status potępionej, jest tylko i wyłącznie osoba, która świadomie odrzuciła Boga i wyrzeka się Go w każdej codziennej czynności. Jednak Bóg jest dobrem, więc każdy, który czyni dobro, nie odrzucił całkowicie Boga. Pamiętać należy także o nieskończonym Miłosierdziu i o tym, że nie nam sądzić, kto dostąpi zbawienia, a kto potępienia.

Dobrej Nocy wszystkim, idę obejrzeć serial nareszcie. : )
Tylko, że widzisz. Jak sama zauważyłaś - nie jest to Bóg opisany w Biblii (dokładniej chyba w Starym Testamencie, tak?), na której opiera się w głównej mierze zarówno chrześcijaństwo, jak i judaizm. Jeśli nie został on więc przedstawiony w Biblii. został on zrodzony w czyjejś głowie, tj. ktoś sobie pomyślał, że nawet pomimo tego, że nie jest opisany w Starym Testamencie, to jako że miłość jest ważną (dobrą?) wartością to pewnie jest to domena Boga. I tu naprawdę nieważne czy była to głowa papieża, pani profesor teologii, czy Czarnej Mamby - w tym wypadku, nie różni się niczym od Latającego Potwora Spaghetii (nie mówię tego, żeby Cię, broń boże, urazić, ale chyba wiesz o co mi chodzi). Oczywiście, zakładając, że Biblia mówi prawdę, a nie jest starożytnym Władcą Pierścieni
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-07-2009, 02:23   #1082
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@albertus
Jaki honor? Co ty w ogóle.. mówisz? Gówno, nie honor. Jesteś całkowicie pozbawiony honoru. Można uznać człowieka za szmatę, owszem, ale tylko i wyłącznie za jego czyny. Raczej wątpię, żeby przed narodzinami można było wybierać sobie server i profesję*, nie pamiętam żebym sam miał taką możliwość. Więc dlaczego czarnoskóry jest dla ciebie gorszy?
Z jakiej kurwa racji, jakiś czarnoskóry człowiek uczciwie zarabiający- czyli pomagający naszemu narodowi- ma być traktowany gorzej, niż uczciwie zarabiający biały człowiek?
Rozumiem, że można być w*****onym, jak na przystanku siedzi banda Romów i prosi o kasę, zarabiając więcej niż normalni uczciwie pracujący ludzie, na dodatek jeszcze nie płacąc od tego podatków, ale jak ktoś uczciwie pracuje, to co to kurwa za różnica jakiego koloru jest jego pierdolona skóra?!
Trochę mnie poniosło z przekleństwami, sry ;s

*naród i kolor skóry

@Down
Ciekawe co on widział. Moja mama musiałaby być zgwałcona przez tuzin czarnych, żebym zaczął myśleć tak jak on. Chociaż i tak nie jestem tego pewien.

Ostatnio edytowany przez Ulrikk - 08-07-2009 o 02:33.
  Odpowiedz z Cytatem Received Infraction
stary 08-07-2009, 02:26   #1083
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

@Grocix

Co do papieża się nie zgadzam, ponieważ (przynajmniej teoretycznie) wygłasza on wolę Bożą, czyli np. korektuje niedomówienia starotestamentowe. Co do katolicyzmu, to opiera się on stanowczo bardziej na nowym niż na startym testamencie (miłośc bliźniego, Trójca Święta itd). My, katolicy, uważamy Biblię za spis prawd Bożych, ale niewykluczone, że jakaś część zawartych w niej tekstów nie była dziełem natchnienia boskiego, albo, że uległa zniekształceniu przez lata. Moje poglądy w sprawie ludzi bez dostępu do religii, albo wychowanych w innych religiach są podobne do tych Czarnej Mamby i nie muszą być 100% zgodne z tym co mówi Biblia czy krk. Dlaczego? Ponieważ poglądy Kościoła często różnią się od moich osobistych (np. aborcja), a ja mimo mojej wiary w Boga (a właściwie, dzieki mojej wierze w Boże miłosierdzie) nie mam zamiaru robić czegoś wbrew mojej woli.

@up

Nie ma za co przepraszać, doskonale Cię rozumiem. Z tym, że Albertus raczej od twoich słów nie zmądrzeje (huh, nie zmieni poglądów). Raczej powie, że "nie widziałeś tego co on".

Ostatnio edytowany przez Argen - 08-07-2009 o 02:28.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 02:35   #1084
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post

@up

Nie ma za co przepraszać, doskonale Cię rozumiem. Z tym, że Albertus raczej od twoich słów nie zmądrzeje (huh, nie zmieni poglądów). Raczej powie, że "nie widziałeś tego co on".
wiesz co, przytocze tu cos bardzo drastycznego, ale w sumie nie wiesz co widzial albertus (nie chce nikogo bronic ale zdaje mi sie, ze w oskarzeniach nie patrzycie na to co ktos naprawde mogl przezyc) wyobraz sobie, ze mieszkasz z rodzina na emigracji w czarnej dzielicy, regularnie dostajesz wpierdol za bycie bialym, twojego ojca wylal z pracy arab bo powedzial, ze jest smierdzacym polaczkiem a twoja matke molestuje szef azjata badz tu stary tolerancyjny. Domyslam sie, ze zaraz napiszecie, ze wy byscie mimo to byli tolerancyjni itp. ale tak nie jest i sa rozne sytuacje w zyciu. nie twierdze, ze albertus ma racje ale ma prawo do swojego pogladu na tematy rasowe.
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 02:45   #1085
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post
@Grocix
Co do papieża się nie zgadzam, ponieważ (przynajmniej teoretycznie) wygłasza on wolę Bożą, czyli np. korektuje niedomówienia starotestamentowe. Co do katolicyzmu, to opiera się on stanowczo bardziej na nowym niż na startym testamencie (miłośc bliźniego, Trójca Święta itd). My, katolicy, uważamy Biblię za spis prawd Bożych, ale niewykluczone, że jakaś część zawartych w niej tekstów nie była dziełem natchnienia boskiego, albo, że uległa zniekształceniu przez lata. Moje poglądy w sprawie ludzi bez dostępu do religii, albo wychowanych w innych religiach są podobne do tych Czarnej Mamby i nie muszą być 100% zgodne z tym co mówi Biblia czy krk. Dlaczego? Ponieważ poglądy Kościoła często różnią się od moich osobistych (np. aborcja), a ja mimo mojej wiary w Boga (a właściwie, dzieki mojej wierze w Boże miłosierdzie) nie mam zamiaru robić czegoś wbrew mojej woli.
Papież to tylko i wyłącznie człowiek. I niezależnie od tego co będzie robił (czy przyczyni się do upadku komunizmu, czy będzie pomagał innym, czy wysyłał krucjaty) to nadal pozostanie człowiekiem.
Co do Twoich, czy to Mambowych przekonań - w porządku, nawet jeśli różnią się od tego co głosi KRK. Próbuję tylko udowodnić, że dobudowując sobie własną rękę religię (opierając się na jakiejś tam podstawie - w tym wypadku KRK) dla mnie (i tu ważne, naprawdę - wierzcie sobie w co chcecie, nie mam zamiaru nikogo pozbawiać wiary) pięknie wpisuje się to w to, co pisałem wcześniej - że wszystkie religie zostały stworzone przez człowieka.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Draggy_Slayer Pokaż post
wiesz co, przytocze tu cos bardzo drastycznego, ale w sumie nie wiesz co widzial albertus (nie chce nikogo bronic ale zdaje mi sie, ze w oskarzeniach nie patrzycie na to co ktos naprawde mogl przezyc) wyobraz sobie, ze mieszkasz z rodzina na emigracji w czarnej dzielicy, regularnie dostajesz wpierdol za bycie bialym, twojego ojca wylal z pracy arab bo powedzial, ze jest smierdzacym polaczkiem a twoja matke molestuje szef azjata badz tu stary tolerancyjny. Domyslam sie, ze zaraz napiszecie, ze wy byscie mimo to byli tolerancyjni itp. ale tak nie jest i sa rozne sytuacje w zyciu. nie twierdze, ze albertus ma racje ale ma prawo do swojego pogladu na tematy rasowe.
Tacy ludzie bez wątpienia pojawiają się w każdej rasie. Ale, jak to widać na Twoim przykładzie - to nienawiść rodzi nienawiść. A w takim wypadku wpaść w błędne koło nietrudno.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?


Ostatnio edytowany przez Grocix - 08-07-2009 o 02:50.
Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 03:49   #1086
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

@Draggy

Grocix powiedział dokładnie to co ja bym powiedział. Spirala nienawiści i tyle. Wiem, że to jego opinia i ma do niej prawo, ale pisze to w taki sposób, że nie mogę jej zaakceptować. Z regóły jestem tolerancyjny na skrajne nawet poglądy, ale poprostu jak widzę człowieka piszącego o "honorze bycia białym" czy o "zydach co nam narzucaja religie" to nie wytrzymuje.

@Grocix

Nie dokońca rozumiem twoje stanowisko. Ja nie "dobudowuje" sobie wiary, po prostu w pewnych kwestiach nie zgadzam się z oficjalnym stanowiskiem krk, to tyle. A co do moich przekonań religijnych, to nie jest tak, że ja (użyje przykładu, o którym rozmawialiśmy) mówię, że Bóg daje równą szansę wszystkim ludziom, tylko mówię, że ja tak to sobie wyobrażam. Podsumowując, nie tworze sobie nowych przykazań, nie zmieniam dat świąt itd. a jedynie mam nieco inne stanowisko światopoglądowe niż Kościół, który mnie reprezentuje, oraz czasami nieco inne wyobrażenie Boga niż to zawarte w Biblii (no, tu akurat znalazł się niechlubny wyjątek).

Co do papieża, nigdy nie twierdziłem, że jest kimś więcej niż człowiekiem, więc nie wiem po co to napisałeś. Jeśli chodziło Ci o napisanie, że papież nie jest wysłannikiem woli Bożej, to w tym momencie natrafimy na ścianę między naszymi przekonaniami i nie mamy po co dalej wkręcać się w ten temat. Chociaż trzeba przyznać, że głowami Kościoła bywali różni ludzie, którym na władzy zależało bardziej niż na szerzeniu woli Bożej. Ale co mogę powiedzieć, niezbadane są wyroki Boskie : )

Pozdro
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 11:12   #1087
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
@Duch Niespojony

Jak miales tego peha i jestes zydem to mowi sie trudno... Ja nie zrobie z tym nic bo nie moge z tym zrobic nic w chwili obecnej. Poprostu stracilbys u mnie szacunek jaki mam do kazdego na start.
No, ale jak mogę się z tego "wyleczyć"? W końcu skoro jestem Żydem, to coś ze mną nie tak. Zdiagnozuj więc, co konkretnie i jak mogę się tego pozbyć?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
a słonce to symbol Boga Słońca , wiec to cos jak krzyż dla Jezusa...
Tylko po co wymyślać sobie nowych bogów? Jaki to ma sens?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Draggy_Slayer Pokaż post
@down
bo? nie zapytales mnie dlaczego nie chcialbym zeby moja corka byla z wyznawca innej religii lub z kims innym rasowo, wiec za przeproszeniem zamknij pysk bo w tej kwestii mam osobiste doswiadczenia i to kilkukrotne ktore skonczyly sie niemilo
Miałeś doświadczenia z całą rasą lub narodowością? A może tylko z jej pojedynczymi przedstawicielami (czyli ułamkiem promila całej grupy)?
W statystyce jest coś takiego jak próbka reprezentatywna. Jak spytasz pięciu ludzi na ulicy jaki kolor jest ich ulubionym i wszyscy odpowiedzą "czerwony", żaden myślący człowiek nie wyciągnie na tej podstawie wniosku, że 100% (czy nawet po prostu większość) populacji lubi tę barwę...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
Btw. azjatki są ładniejsze.
No nie wiem, czy wszystkie Azjatki, ale Japonki na pewno
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Draggy_Slayer Pokaż post
wiesz co, przytocze tu cos bardzo drastycznego, ale w sumie nie wiesz co widzial albertus (nie chce nikogo bronic ale zdaje mi sie, ze w oskarzeniach nie patrzycie na to co ktos naprawde mogl przezyc) wyobraz sobie, ze mieszkasz z rodzina na emigracji w czarnej dzielicy, regularnie dostajesz wpierdol za bycie bialym, twojego ojca wylal z pracy arab bo powedzial, ze jest smierdzacym polaczkiem a twoja matke molestuje szef azjata
Czy to nie jest przypadkiem argument przeciwko rasizmowi? Czy może chcesz być taki sam jak ten szef Azjata/Arab i czarni s*******e, od których obrywałeś? Takich ludzi trzeba tępić, ale właśnie za rasizm, a nie za to, że są czarni/żółci/brązowi. Zresztą, ten szef Arab na pewno bardzo się przejmie, jak przez niego spuścisz w******l jakiemuś przypadkowo spotkanemu cygańskiemu dziecku

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 08-07-2009 o 11:33.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 11:27   #1088
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
nie lepiej wierzyć w religie naszych przodków? Jest ona naprawdę ciekawa i logiczna.
Tak! To bóg zsyła piorun! To nie naturalne wyładowanie elektryczne tylko wola Peruna. A wiosna nie przychodzi bo taka jest kolej rzeczy tylko dlatego, że Jaryło tak chce. Religia może być ciekawa, ale nie logiczna.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
no może i świeciło ale wypada mu za to podziękować , za to ze robi coś co dla nas daje życie.
Osobowe Słońce! No proszę! Cofamy się w rozwoju!

Cytuj:
Tylko po co wymyślać sobie nowych bogów? Jaki to ma sens?
Starych. Słońce czczono bardzo dawno temu.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 11:33   #1089
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
No nie wiem, czy wszystkie Azjatki, ale Japonki na pewno
Wspaniała rzecz w przypadku Azjatek - jak zwiążesz się z jedną i Cię zostawi, możesz bez problemu znaleźć sobie identyczną.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 12:03   #1090
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post

Miałeś doświadczenia z całą rasą lub narodowością? A może tylko z jej pojedynczymi przedstawicielami (czyli ułamkiem promila całej grupy)?
W statystyce jest coś takiego jak próbka reprezentatywna. Jak spytasz pięciu ludzi na ulicy jaki kolor jest ich ulubionym i wszyscy odpowiedzą "czerwony", żaden myślący człowiek nie wyciągnie na tej podstawie wniosku, że 100% (czy nawet po prostu większość) populacji lubi tę barwę...

nie z cala, z cala rasa lub narodowoscia igdy do czynienia nie bedziesz mial, tak jak powedzialem, nie mam nic do ludzi inych ras i te pe jedynie ie chcialbym, zeby moja corka miala faceta innej narodowosci bo z wlasnych doswiadczen wiem ze to nie wychodzi, takze zle mnie ktos rozumial
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 12:35   #1091
Zegenis
Użytkownik Forum
 
Zegenis's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: Że co?!

Posty: 326
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Bo Polska jest na tyle zacofana w pogladach ze zwiazek z kims czarnym moglby byc ciezki z racji wielu ludzi z pogladami typu Albertusa.

A btw uogulniania ras/narodowosci, idac takim tokiem myslenia to Niemcy to nazisci, Polacy zlodzieje, Czarni gangsta a Azjaci nalogowi gracze mmrpg i pracocholicy?. :x

@Edit: Bo to sa takie jakby raciale tych ras/narodowosci, co nie znaczy ze wszyscy tacy sa xD
__________________
Apsik ;<

Ostatnio edytowany przez Zegenis - 08-07-2009 o 12:42.
Zegenis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 12:41   #1092
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zegenis Pokaż post
A btw uogulniania ras/narodowosci, idac takim tokiem myslenia to Niemcy to nazisci, Polacy zlodzieje, Czarni gangsta a Azjaci nalogowi gracze mmrpg i pracocholicy?. :x
cos w tym jest xd
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 12:41   #1093
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Draggy_Slayer Pokaż post
nie z cala, z cala rasa lub narodowoscia igdy do czynienia nie bedziesz mial, tak jak powedzialem, nie mam nic do ludzi inych ras i te pe jedynie ie chcialbym, zeby moja corka miala faceta innej narodowosci bo z wlasnych doswiadczen wiem ze to nie wychodzi, takze zle mnie ktos rozumial
Tak czy owak moje pytanie pozostaje aktualne - na jakiej podstawie z góry odrzucasz obcokrajowca, skoro olbrzymiej większości z nich nigdy nie widziałeś nawet na oczy? Zresztą, Polakowi byś oddał córkę w ciemno? A może wolałbyś go poznać najpierw i ocenić po bliższym przyjrzeniu się? Mogłoby się nawet okazać, że, o dziwo, Polak też nie zawsze jest święty (na pewno byłoby to ogromnie zaskoczenie ). Analogicznie, obcokrajowcowi mógłbyś przecież dać szansę - może przy bliższym poznaniu okazałby się godny twojej córki. Abstrahując już nawet od tego, że to powinna być jej decyzja, nie twoja...

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 08-07-2009 o 12:42.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 12:44   #1094
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Tak czy owak moje pytanie pozostaje aktualne - na jakiej podstawie z góry odrzucasz obcokrajowca, skoro olbrzymiej większości z nich nigdy nie widziałeś nawet na oczy? Zresztą, Polakowi byś oddał córkę w ciemno? A może wolałbyś go poznać najpierw i ocenić po bliższym przyjrzeniu się? Mogłoby się nawet okazać, że, o dziwo, Polak też nie zawsze jest święty (na pewno byłoby to ogromnie zaskoczenie ). Analogicznie, obcokrajowcowi mógłbyś przecież dać szansę - może przy bliższym poznaniu okazałby się godny twojej córki. Abstrahując już nawet od tego, że to powinna być jej decyzja, nie twoja...
na podstawie moich poprzednich doswiadczen w zwiazkach raczej dlugich (choc to w sumie subiektywna ocena) z ludzmi z innych kregow kulturowych
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 13:46   #1095
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Też wolałbym, aby moja córka miała Polaka za męża, ale gdyby przyszła do domu z Arabem, czy kimś tam nie miałbym nic przeciwko. Byle nie był pizdowaty jakiś ;p
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 14:39   #1096
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen Pokaż post
Nie dokońca rozumiem twoje stanowisko. Ja nie "dobudowuje" sobie wiary, po prostu w pewnych kwestiach nie zgadzam się z oficjalnym stanowiskiem krk, to tyle. A co do moich przekonań religijnych, to nie jest tak, że ja (użyje przykładu, o którym rozmawialiśmy) mówię, że Bóg daje równą szansę wszystkim ludziom, tylko mówię, że ja tak to sobie wyobrażam. Podsumowując, nie tworze sobie nowych przykazań, nie zmieniam dat świąt itd. a jedynie mam nieco inne stanowisko światopoglądowe niż Kościół, który mnie reprezentuje, oraz czasami nieco inne wyobrażenie Boga niż to zawarte w Biblii (no, tu akurat znalazł się niechlubny wyjątek).
Co do papieża, nigdy nie twierdziłem, że jest kimś więcej niż człowiekiem, więc nie wiem po co to napisałeś. Jeśli chodziło Ci o napisanie, że papież nie jest wysłannikiem woli Bożej, to w tym momencie natrafimy na ścianę między naszymi przekonaniami i nie mamy po co dalej wkręcać się w ten temat. Chociaż trzeba przyznać, że głowami Kościoła bywali różni ludzie, którym na władzy zależało bardziej niż na szerzeniu woli Bożej. Ale co mogę powiedzieć, niezbadane są wyroki Boskie : )
Nie rozumiesz, bo nie przeczytałeś moich wcześniejszych postów. Pisałem tam, że tak jak w starożytności, kiedy to ludzie próbowali sobie religią wyjaśnić niektóre zjawiska (np. pioruny rzucane przez Zeusa), tak i teraz religia jest próbą odpowiedzi na pytania ("Co jest po śmierci?"), czy chociażby czymś o co można oprzeć się w trudnej chwili. A to, że jak piszesz, każdy może sobie interpretować Biblię, czy dogmaty na własną rękę, tylko potwierdza to zjawisko.
Co do papieża, jest on wybierany przez zgromadzenie kardynałów, a nie przez słup światła padający z nieba. Kardynałowie, jako ludzie posiadają własną wolę - mogą sami decydować o tym kogo wybiorą. A jeśli to Bóg wpływa na ich decyzję to z drugiej strony potwierdza to o czym była mowa wcześniej, że ludzie tak naprawdę wolnej woli nie mają.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
No nie wiem, czy wszystkie Azjatki, ale Japonki na pewno
Czy ja wiem - Japonki się znowuż od Koreanek, czy Chinek specjalnie nie różnią ^^ I tak tutaj, jak i w każdej rasie są i piękności i brzydule, hrhr.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 14:44   #1097
Bananowy_Korniszon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Sorry za zjazd z tematu...
Tak sobie poczytałem na wiki trochę i doszedłem do Richarda Dawkinsa... To idiota. Wrzeszczy, że walczy z fanatyzmem, a sam jest fanatykiem, tylko że ateizmu. Uważa, że wszyscy teiści to niebezpieczni idioci, jedynym słusznym i dopuszczalnym tokiem myślenia jest ateizm. Hipokryta, sam propagujący to, z czym udaje że walczy. Fanatyk niczego.
I mam wrażenie, że 90% ateistów ma ten sam tok myślenia, przynajmniej spośród tych, co tu się udzielają.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 14:51   #1098
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
Nie rozumiesz, bo nie przeczytałeś moich wcześniejszych postów. Pisałem tam, że tak jak w starożytności, kiedy to ludzie próbowali sobie religią wyjaśnić niektóre zjawiska (np. pioruny rzucane przez Zeusa), tak i teraz religia jest próbą odpowiedzi na pytania ("Co jest po śmierci?"), czy chociażby czymś o co można oprzeć się w trudnej chwili. A to, że jak piszesz, każdy może sobie interpretować Biblię, czy dogmaty na własną rękę, tylko potwierdza to zjawisko.
Co do papieża, jest on wybierany przez zgromadzenie kardynałów, a nie przez słup światła padający z nieba. Kardynałowie, jako ludzie posiadają własną wolę - mogą sami decydować o tym kogo wybiorą. A jeśli to Bóg wpływa na ich decyzję to z drugiej strony potwierdza to o czym była mowa wcześniej, że ludzie tak naprawdę wolnej woli nie mają.
Czytałem twoje wcześniejsze posty. Z tym, że DLA CIEBIE religia jest próbą odpowiedzi na dręczące nas pytania, a DLA MNIE jest to obietnica życia po śmierci. That`s all. A jesli piszesz o autointerpretacji Biblii i dogmatów kościoła, to mam wrażenie, że to ty nie czytasz uważnie moich postów. Napisałem, że moje stanowisko ŚWIATOPOGLĄDOWE różni się od stanowiska Kościoła, więc nie wciskaj mi słów, których nie powiedziałem.
Co do papierza, to polecam lekturę na temat chryzmatu Ducha Świętego czy Dogmatu o nieomylności papieża. Tyle, że to są rzeczy, w które ja wierze, ty nie, więc nie dojdziemy na tej płaszczyźnie do porozumienia.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 14:52   #1099
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post

Czy ja wiem - Japonki się znowuż od Koreanek, czy Chinek specjalnie nie różnią ^^ I tak tutaj, jak i w każdej rasie są i piękności i brzydule, hrhr.
Nie jestem specjalnym znawcą do roznic w wygladzie miedzy azjatkami, ale jak ogladalem w tamtym roku lige swiatowa kobiet to skladzie Japonii graly piekne kobiety, a w skladzie Chin delikatnie mowiac niezbyt urodziwe panny. Przypadek to raczej nie byl. ;p
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 14:53   #1100
Zegenis
Użytkownik Forum
 
Zegenis's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2004
Lokacja: Że co?!

Posty: 326
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bananowy_Korniszon Pokaż post
I mam wrażenie, że 90% ateistów ma ten sam tok myślenia, przynajmniej spośród tych, co tu się udzielają.
A jacy fanatyczni ateisci sie tu udzielaja? Wymien paru ; p


Imho Japonki wygladaja prawie zawsze mlodo, a Chinki wlasnie odwrotnie, takie mam w kazdym razie wrazenie ;d
__________________
Apsik ;<

Ostatnio edytowany przez Zegenis - 08-07-2009 o 14:54.
Zegenis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.


Powered by vBulletin 3